Connect with us

Economy

23 lipca 2022 – Międzynarodowy komunikat prasowy

Published

on

Zbiór zbóż na Ukrainie (- / Ukrinform / dpa)
Pisze o tym turecka gazeta rano: „Naleganie tureckiego prezydenta Erdogana odegrało dużą rolę w ponownym otwarciu ukraińskich portów. Nie ma wątpliwości, że utworzenie korytarza zbożowego jest pierwszym oczekiwanym rozwojem od początku wojny rosyjsko-ukraińskiej. Ale najpierw do osiągnięcia zawieszenie broni, a potem pokój jest wiele do zrobienia. Turcja podejmie nowe inicjatywy dyplomatyczne, aby osiągnąć ten cel. Podpisując porozumienie prezydent Erdoğan podkreślił, że w wojnie nie może być zwycięzców. Wezwał do dyplomacji „sprawiedliwego pokoju”. które zaczęło się „Turcja może utorować drogę do tego” rano od Stambułu.

DIARIO DE NOTICIAS z Lizbony zgadza się: „Nie można zaprzeczyć, że Erdogan odegrał kluczową rolę w pośredniczeniu w porozumieniu”. „Stało się jasne, że turecki prezydent jest jednym z niewielu wysokich rangą polityków, którzy potrafią przekonać rządy w Moskwie i Kijowie do przynajmniej selektywnego zbliżenia. Ale rola sekretarza generalnego ONZ Guterresa była co najmniej szczególnie ważna i Mimo całej radości, która pozostaje Światowemu kryzysowi żywnościowemu można uniknąć, ale obie strony są bardzo sceptyczne i pozostają wątpliwości, kiedy eksport powróci do normalnego poziomu” – napisała portugalska gazeta Diario de Notísis.

Ponadto Nihon Keizai Shimbun Od sceptycznego Tokio: „Pytanie, na ile Rosja będzie się trzymać umowy. Być może Kreml zgodził się tylko tym razem, ponieważ kolejna stacja przeładunkowa będzie wywierać presję na kraje Bliskiego Wschodu i Afryki, których Rosja jest de facto Putin może w każdej chwili wstrzymać dostawy zboża – ponieważ wiedział, że nałożenie blokady na Morze Czarne zaszkodzi Ukrainie”. Nihon Keizai Shimbun z Japonii.
The Gazeta Wiborcza Z Warszawy tłumaczy: „Media opisują umowę jako „pierwszą umowę między Rosją a Ukrainą od wybuchu wojny”. Ale to jest mylące. W rzeczywistości pod auspicjami Turcji i ONZ wynegocjowano dwie umowy: jedną. z Ukrainą, a drugi z Rosją. Ukraiński Minister Infrastruktury zasiadł „Chociaż umowa jest bez wątpienia ważna, to do tej pory budziła ograniczony entuzjazm Ukrainy i jej sojuszników. Czy Rosja dotrzyma umowy, nie jest jasne, czy rzeczywiście pozwoli – powiedział polski urzędnik. Wznawiając eksport i nie korzystając ze złagodzenia obrony wybrzeża Ukrainy. Gazeta Wiborcza.
wygląda podobnie Brak Vanguardii Z Barcelony: „Na tle dramatycznej wojny między Rosją a Ukrainą umowa zawarta wczoraj w Stambule jest iskierką nadziei. Jednak umowa musi zostać odnowiona po czterech miesiącach, a Ukraina zawarła ją z Turcją i ONZ , ale nie z Rosją i z tego powodu pojawia się wątpliwość co do Ukrainy i Stanów Zjednoczonych, czy Rosja będzie przestrzegać umowy, a daleka od niej: nawet nadzieja związana z umową nie może ukryć faktu, że będzie ona trwała tygodniami lub nawet miesiące przed nieuchronnym głodem w wielu krajach można naprawdę uniknąć ”. Brak Vanguardii Z Barcelony do obejrzenia.

Londyński ekonomista napisał: „Kryzys żywnościowy jest daleki od zakończenia. Podczas gdy ceny zbóż spadły o jedną trzecią od szczytu na początku roku, nadal są o 40 procent wyższe niż w styczniu 2020 r. Paliwo, nawóz , itd. są nadal Nakłady są drogie. Zbliża się długa wojna: walki mogą trwać w przyszłym roku. Rodzi to pytanie, czy umowa naprawdę przetrwa i ile żywności Ukraina może faktycznie wyprodukować” – twierdzi ekonomista.

„Istnieją dobre powody, by wątpić, że Rosja będzie się trzymać umowy, ponieważ nadal jest to umowa z Putinem” – powiedziała. Washington Post ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. „Jest znany z łamania umów humanitarnych. Co więcej, pełne przestrzeganie nowego porozumienia wymagałoby od Rosji porzucenia poprzedniej strategii blokowania ukraińskiego eksportu rolnego. Putinowi łatwo byłoby znaleźć pretekst do złamania Nowego Ładu, aby go złamać, gdy to mu odpowiada”. Washington Post.
zmiana tematu. Europejski Bank Centralny podniósł stopy procentowe w strefie euro po raz pierwszy od jedenastu lat w tym tygodniu, kończąc swoją ultraluźną politykę monetarną. Ponadto musi istnieć program antykryzysowy, aby poszczególne kraje nie ponosiły ciężaru nadmiernego podnoszenia stóp procentowych. Napisz o tym Standard Z Austrii: „Strefa euro jest dziś w znacznie lepszej sytuacji niż dziesięć lat temu. Europejski Bank Centralny jest w jego ręku, aby wykorzystać swoje nowe narzędzie w ukierunkowany sposób, a tym samym wywierać większą presję na reformy mniej konkurencyjnych krajów strefy euro. Wtedy stanie się prawdziwą potęgą gospodarczą Unii Europejskiej. To właśnie Draghi mógł być zdolny do takiego podejścia. Nie można być zbyt pewnym Lagarde. Często wydaje się zdezorientowana i ukierunkowana w swoich decyzjach. Standard z Wiednia.
de telegraf Z Amsterdamu jest pewien, że program antykryzysowy Europejskiego Banku Centralnego dotyczy Włoch: „Kraj boryka się z bezprecedensowo wysokim zadłużeniem narodowym, ma gospodarkę bez potencjału wzrostu i co kilka miesięcy pogrąża się w kryzysie politycznym. Z Brukseli z finansowania Ponad 200 mld euro, a teraz także z banku centralnego.To nagroda za złe zachowanie, kosztem podatników w Holandii i innych krajach, które przestrzegają umowy” – mówi holender telegraf.
Wreszcie dwa głosy w przesłuchaniach komisji badającej szturm na Kapitol Stanów Zjednoczonych. The Zurych nowe czasy Pisze: „Szturm na Kapitol nie był marszem protestacyjnym, który wymknął się spod kontroli, ale ostatnią próbą desperackiego planu. Jest to konieczne w przypadku każdego postępowania karnego i jest przedstawiane Departamentowi Sprawiedliwości, który podjął bardzo delikatną decyzję. Ale z politycznego punktu widzenia jest jasne: obie sprawy dyskwalifikują Trumpa na prezydenta. Nowa Zelandia z Zurychu.
ulotka dni Ze Szwecji mówi: „Niezależnie od tego, ile dowodów przedstawi komisja śledcza, że ​​Trump próbował obalić demokrację. Wszyscy inni mogli zostać obaleni dawno temu, ale w Stanach Zjednoczonych nikogo to nie dziwi. Prawda jest taka: Czy będą to kolejne wybory prezydenckie? Dziś Trump wygra – wysoka inflacja wyraźnie przeważa nad atakami na demokrację. Europa musi więc przygotować się na to, że Trump z pewnością może ponownie zostać prezydentem”. ulotka dni ze Sztokholmu. Na tym kończy się międzynarodowy przegląd prasy.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Dzień Giełdy przypada we wtorek 16 sierpnia 2022 r.

Published

on

Niemiecka giełda nadal rozwijała się. Rajd nabrał rozpędu, szczególnie pod koniec handlu. Jednak wolumen ucierpiał w poniedziałek po przerwie letniej, a handlowcy mówili o letnim załamaniu.

Dax 13 910,19

Do tego dochodzi wysokie ryzyko recesji w Niemczech. Perspektywy gospodarcze dla specjalistów giełdowych ZEW już zachmurzyły się jeszcze bardziej. Słabe sygnały doszły z amerykańskiego rynku nieruchomości. Jednak amerykańscy giganci handlu detalicznego Walmart i Home Depot przybyli z lepszymi niż oczekiwano liczbami.

podrzędny Dax Indeks wzrósł o 0,7 procent do 13.910 punktów. Jego dzienne maksimum to 13 948 punktów, ostatni raz niemiecki benchmark był bardzo wysoki dwa miesiące temu. podrzędny EUROSTOXX50 Wyżej notowany o 0,4 proc. na 3804 pozycji.

W DAX odzyskane Kontynentalny Po niepowodzeniu na początku tygodnia wzrosła o 2,6 proc. WitajFresh Spadł o 1,4 proc. Airbusa o 1,7 proc.

W drugiej klasie poszedłem do Mistrz dostawy Wzrost o 5,4 proc. Giełda pozytywnie oceniła działalność platformy w celu wyrównania EBITDA w trzecim kwartale w celu wygenerowania EBITDA w wysokości 40-120 milionów euro w czwartym kwartale. Jeśli Delivery Hero generuje teraz trwałe zyski, nic nie stoi na przeszkodzie, aby powrócić do DAX w dłuższej perspektywie.

Dzięki odzyskaniu silnych zasobów podstawowych w MDAX thyssenkrupp o czwartej Europa o 4,4 proc. Salzgitter o 5,7 proc. w SDAX.

Cena akcji Dom 24 Potroił się od początku roku, a słaby biznes miał się tu rozwijać przez długi czas. Teraz firma obniżyła prognozę wzrostu przychodów na rok fiskalny 2022, potwierdzając jednocześnie oczekiwania dotyczące rentowności. Po początkowym osłabieniu trajektoria stała się ostro dodatnia i odzyskała 8,7 proc.

READ  Partia bilansów: DAX idzie naprzód z wielkim rozmachem
Continue Reading

Economy

Co oznacza anulowanie opłat za przechowywanie dla oszczędzających?

Published

on

Panoramę Frankfurtu

Większość niemieckich banków wyeliminowała ujemne stopy procentowe dla klientów prywatnych.


(Zdjęcie: dpa)

Frankfurt Od tego poniedziałku obowiązuje limit ujemnych stóp procentowych w niemiecki bank. Od 15 sierpnia bank nie będzie pobierał opłaty za przechowywanie. Dotyczy to również Postbanku i Norisbanku, które należą do Deutsche Bank.

W rezultacie liczba banków, które pobierają opłaty za ochronę prywatnych oszczędzających, nadal spada. Większość instytucji finansowych, które pobierały wyższe depozyty na rachunkach czekowych i na rachunkach rynku pieniężnego, już je ponownie anulowała. Alternatywnie, niektóre instytucje mogą teraz powrócić do przyciągania klientów płacąc dodatnie odsetki od lokat oszczędnościowych.

Tym samym niemiecki sektor bankowy reaguje na niedawną podwyżkę stóp zainicjowaną przez Europejski Bank Centralny (EBC). Pod koniec lipca Bank Centralny z kolei podniósł karne oprocentowanie depozytów krótkoterminowych banków komercyjnych z 0,5 proc. do zera.

Jeszcze przed decyzją EBC niektóre instytucje kredytowe powstrzymały się od naliczania ujemnych stóp procentowych. Bezpośrednio po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych wiele instytucji finansowych zapowiedziało, że w przyszłości zrezygnuje z opłat powierniczych.

Dzisiejsze najlepsze oferty pracy

Znajdź najlepsze oferty pracy teraz i
Zostaniesz powiadomiony e-mailem.

Czytaj teraz

Uzyskaj dostęp do tego i wszystkich innych artykułów na

Internet i nasza aplikacja są bezpłatne przez 4 tygodnie.

śledzenie

Czytaj teraz

Uzyskaj dostęp do tego i wszystkich innych artykułów na

Internet i nasza aplikacja są bezpłatne przez 4 tygodnie.

śledzenie

READ  Görlitz: „Miałem nadzieję na postęp na Berzdorfer See”
Continue Reading

Economy

Recesja DAX: Chiny objęły początek tygodnia

Published

on

Stan: 15.08.2022 16:38

Słabe dane gospodarcze z Chin spowalniają letnią gorączkę na giełdach. DAX nie porusza się na początku tygodnia. Szczególnie gwałtownie spadają ceny ropy.

Letnie przyjęcie na giełdach na razie się skończyło. Po silnych wzrostach cen w ciągu ostatnich kilku tygodni, DAX jest dziś na wodzie i notuje poniżej 13 800 punktów. Od rocznego minimum 12 391 punktów na początku lipca niemiecki indeks wyprzedzający wzrósł o prawie 1 400 punktów. Teraz powietrze wydaje się coraz rzadsze.

Wall Street słabnie

Wall Street również ma problemy na początku tygodnia. Dow Jones rozpoczął dzień o 0,5 proc. słabiej. W ubiegłym tygodniu indeks blue chipów wzrósł o około 2,9 proc. Głównym motorem ostatniego letniego rajdu jest nadzieja, że ​​Rezerwa Federalna USA będzie kontrolować swoją politykę monetarną, podnosząc stopy procentowe, które nie są tak duże, jak uniknięcie gwałtownego spowolnienia w gospodarce.

Dane z Chin niepokoją inwestorów

Przy dzisiejszym założeniu, na giełdy trafiają dane ze świata rzeczywistego z Chin. Sprzedaż detaliczna w lipcu i produkcja przemysłowa rosły wolniej niż oczekiwali eksperci. Aby nadać gospodarce nowy impuls, chiński bank centralny po raz pierwszy od stycznia obniżył oprocentowanie rocznych operacji refinansujących z bankami.

Analityk Craig Erlam mówi, że wiadomości z Chin są „co najmniej bardzo rozczarowujące”. Nakreślili ponury obraz popytu krajowego i perspektyw wzrostu. „Optymizm inwestorów zawsze zderzał się z rzeczywistością chińskich danych gospodarczych”, mówi Erlam. Sprawia to wrażenie, że ożywienie chińskiej gospodarki po zakończeniu blokad jest krótkotrwałe. Z 2478 przypadkami infekcji koronowej kraj odnotował najwyższy poziom od trzech miesięcy. Środki blokujące wielokrotnie paraliżowały Chiny od początku pandemii, a także negatywnie wpłynęły na światową gospodarkę. Chiny mają ścisłą politykę antykoronawirusową.

Rynki towarowe pod presją

Dane z Chin wpływają głównie na ceny surowców. Ceny rudy żelaza w Chińskiej Republice Ludowej spadły o około trzy procent. Inwestorzy obawiają się stagnacji popytu. Miedź spadła o 2,5% do 7890 USD za tonę.

Ceny ropy spadają

Szczególnie duże są straty na rynkach ropy naftowej. Ropa Brent i West Texas Intermediate spadły o 5% do odpowiednio 93,24 i 87,49 USD za baryłkę. Heron Lin, ekonomista w Moody’s Analytics, powiedział, że popyt na ropę słabnie, ponieważ wyższe ceny ropy wystraszyły konsumentów i lokalne firmy logistyczne. Popyt może pozostawać pod presją przez resztę roku, ponieważ zbliżające się ograniczenia związane z koronawirusem zachęcają do tworzenia buforów i niższego zużycia ropy.

READ  Zagrożenie dla Zielonego Ładu

Dodatkowa inflacja kosztów paliwa gazowego

W Niemczech dzisiaj wynosi 2,419 centów/kWh Ogłoszono wysokość podatku od gazu zadecydowaną przez rządktóre muszą nosić wszystkie rodziny. Eksperci oczekują teraz dalszego wzrostu inflacji i ogromnej utraty siły nabywczej prywatnych konsumentów. Stowarzyszenia branżowe już teraz mówią o znacznych kosztach dodatkowych.

„Dopłata gazowa prawdopodobnie zwiększy inflację, w tym podatek od wartości dodanej, o około jeden punkt procentowy. W połączeniu z anulowaniem biletu za dziewięć euro i zniżką na tankowanie może to spowodować wzrost inflacji do ponad dziewięciu procent w październiku i listopadzie. To Dobra dla konsumentów ogromna utrata siły nabywczej.Poza niepewnością wywołaną wojną nerwów Putina o gaz, jest to ważny argument, dlaczego niemiecka gospodarka powinna się kurczyć w zimowym półroczu, czyli pogrążać się w recesji, skomentował główny ekonomista Commerzbanku Jörg Kramer.

Euro nie stoi na własnych nogach

Ślad euro nadal słabnie po spadku jego ceny pod koniec tygodnia. Po południu wspólna waluta była notowana poniżej 1,02 dolara. Europejski Bank Centralny ustalił ostatnio stopę referencyjną na 1,0285 USD, prawie o cały cent powyżej dziennego minimum. W piątek nadchodzące dane o ufności konsumenckiej w USA pozytywnie wsparły dolara i ciążyły euro.

Ceny hurtowe nieco spadają

wzrost Ceny hurtowe w Niemczech osłabła trzeci miesiąc z rzędu. Ceny sprzedaży w lipcu były o 19,5 procent wyższe niż rok wcześniej, poinformował dziś w Wiesbaden Federalny Urząd Statystyczny. W czerwcu odnotowano wzrost o 21,2 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. W porównaniu z czerwcem ceny hurtowe w lipcu spadły o -0,4 proc. po raz pierwszy od października 2020 r.

Numery HelloFresh są dobrze odbierane

Zamówienia na pudełka z przepisami HelloFresh odczuwają skutki wysokiej inflacji i globalnego spowolnienia gospodarczego. W drugim kwartale skorygowany wynik operacyjny (Ebitda) spadł o 7,5 procent do prawie 146 milionów euro, ogłosiła dzisiaj grupa Berlin-Dax.

Liczba klientów w 17 krajach, w których działa HelloFresh, spadła o prawie 500 000 w porównaniu z poprzednim kwartałem do ośmiu milionów, ale nadal jest o cztery procent wyższa niż w tym samym kwartale ubiegłego roku. Berliński startup stracił ostatnio klientów, zwłaszcza na swoim najważniejszym rynku, czyli USA.

„Co najważniejsze, udało nam się uporać ze skutkami inflacji bez obciążania naszych klientów całkowicie wyższymi kosztami” – powiedział prezes firmy Dominic Richter. Sprzedaż skorygowana o różnice kursowe wzrosła o 16% w drugim kwartale do 1,96 miliarda euro, co nie było wcześniej osiągnięte w kwartale czerwcowym. W zeszłym miesiącu firma obniżyła swoje roczne cele, powołując się na ponure nastroje konsumentów. Przede wszystkim im lepiej odbierana wysoka sprzedaż na giełdzie, tym większy udział HelloFresh w indeksie DAX o dużą marżę.

READ  Partia bilansów: DAX idzie naprzód z wielkim rozmachem

Henkel podnosi prognozy sprzedaży

Grupa towarów konsumpcyjnych Henkel znacznie zwiększyła sprzedaż w pierwszej połowie roku dzięki boomowi w branży klejów i detergentów. Dział kosmetyczny pacjentów był w stanie urosnąć tylko organicznie nieistotny. Grupa DAX podwyższyła więc prognozę sprzedaży na 2022 r. Jednak zwiększone koszty materiałów i logistyki wpływają na zyski firmy z Düsseldorfu: Henkel działał mniej rentownie.

„W bardzo wymagającym środowisku rozwój sprzedaży w pierwszych sześciu miesiącach był wyższy niż wcześniejsze oczekiwania za cały rok”, powiedział dyrektor generalny Carsten Knobel. W okresie styczeń-czerwiec sprzedaż zakładów Pritt, Loctite i Persil wzrosła o 9,9% do około 10,9 miliarda euro, a sprzedaż wzrosła organicznie o 8,9%, ogłosił dziś Henkel.

Skorygowany wynik operacyjny (EBIT) spadł do 1,16 (rok poprzedni: 1,4) mld euro z powodu zwiększonych kosztów, których nie można w pełni zrekompensować wzrostem cen.

Zmniejszony zysk w Encaves

Wyższe płatności podatkowe obniżyły dochody operatora farm fotowoltaicznych i wiatrowych Encavis z MDAX w drugim kwartale. W praktyce jednak w Hamburgu nadal wszystko idzie gładko, więc moce wytwórcze w połączeniu z wyższymi cenami energii elektrycznej dobrze czyszczą skarbce w pierwszej połowie roku. Więc inwestorzy również ją kupują, akcje są jednym z największych zysków indeksu do południa.

„Wciąż jesteśmy wyraźnie na drodze do wzrostu”, ogłosił dziś zarząd, prezentując w Hamburgu dane z ostatniego półrocza. Potwierdzają się wstępne dane półroczne przedstawione na początku sierpnia, podobnie jak prognozy przyrostowe oparte na rozwoju biznesu w pierwszych siedmiu miesiącach. W sumie Encaves zarobiło 37 milionów euro w drugim kwartale, około 15 procent mniej niż w zeszłym roku, głównie z powodu wyższych płatności podatkowych.

Uniper jest na dobrej drodze do wyzdrowienia

Akcje Uniper rzucają wyzwanie środowisku coraz wyższych cen gazu i skutkom spadającego poziomu wody w Renie. Papiery wartościowe zagrożonych firm energetycznych wzrosły o sześć procent. Zremisowali ze swoim ostatnim ożywieniem, a skok cen dał im rajd trwający około trzech tygodni.

Poszukiwanie wyjścia z kryzysu gazowego trwa nadal wśród dużych odbiorców, takich jak Uniper. The Dziś ogłosiłem przydział gazu Powinno to przyczynić się do ratowania ważnych ogólnosystemowych importerów gazu od października. Tymczasem Niemcy robią postępy w napełnianiu zbiorników gazu, a cel 75 procent został osiągnięty dwa tygodnie przed terminem.

Zaufanie do Wielkiego Miasta

READ  Polska stoi w obliczu ponownych protestów w związku z wysokimi cenami energii - EURACTIV.com

Grupa Grand City Real Estate zwiększyła swoje zyski dzięki wzrostom czynszów i przejęć i potwierdziła swoje oczekiwania. Wynik operacyjny FFO I, kluczowy dla branży, wzrósł o trzy procent do 97 milionów euro w pierwszej połowie roku, ogłosił MDAX. Dochód netto z wynajmu wzrósł o 6 procent do 195 milionów euro. Prezes Grupy Rafael Zamir powiedział, że grupa widzi się w dobrej pozycji do zrealizowania celów na cały rok ze względu na lepszą jakość aktywów i mocny profil finansowy.

Orzeł znów jest w centrum uwagi

Adler, inwestor nieruchomości w trudnej sytuacji, pomaga swojej zmagającej się z problemami firmie BCP. Notowana na giełdzie SDAX grupa poinformowała w obowiązkowym zawiadomieniu, że pożyczka od spółki-matki spółki zależnej w wysokości do 200 mln euro zostanie przedłużona na siedem miesięcy. Pożyczka jest teraz płatna dopiero w grudniu przyszłego roku, a nie w maju.

Adler jest pod presją na kilku frontach. Audytorzy KPMG odmówili poświadczenia rocznego sprawozdania finansowego za 2021 r. i nie chcą już współpracować z grupą.

Nordex potwierdza oczekiwania

Producent turbin wiatrowych Nordex potwierdził swoją prognozę pomimo spadku sprzedaży i milionowych strat w pierwszej połowie roku. Sprzedaż spadła o 21 procent do 2,1 miliarda euro w wyniku spadku liczby instalacji turbin wiatrowych, ogłosił wczoraj TecDAX. Operacyjnie wystąpiła strata (Ebitda) w wysokości 173 mln euro po zysku 68 mln euro rok wcześniej.

W drugim kwartale oprawy były niższe, zwłaszcza poza Europą i Ameryką Łacińską. Według własnych danych, podobnie jak inne firmy, Nordex boryka się również z zakłóceniami na rynkach energetycznym, surowcowym i logistycznym w wyniku epidemii korony i wojny na Ukrainie. Nordex potwierdził swoją prognozę, że w tym roku wygeneruje sprzedaż na poziomie od 5,2 do 5,7 miliarda euro, mniej więcej na tym samym poziomie, co w poprzednim roku, a marża Ebitda wynosi od czterech do zera procent. W pierwszym półroczu marża wyniosła ujemna 8,1 proc. Według własnych informacji firma nadal spodziewa się 8% marży w średnim okresie.

Saudi Aramco na rekordowym torze

Rosnące ceny energii na całym świecie spowodowały wzrost zysków koncernu naftowego z Arabii Saudyjskiej. W niedzielę państwowa firma poinformowała o 90-procentowym wzroście dochodu netto do 181,64 mld riali w drugim kwartale, przekraczając oczekiwania analityków. Oprócz wyższych cen ropy było to również spowodowane wyższymi wolumenami sprzedaży i marżami rafineryjnymi.

Continue Reading

Trending