Connect with us

Economy

Teraz jest czas dla łowców okazji.

Published

on

Ta strata w tym kraju odpowiada minus 2% w Dow. Bardziej gwałtowny w poniedziałek był spowodowany wyższymi stopami procentowymi w akcjach technologicznych, Nasdaq stracił 4,3 proc. W przeciwieństwie do DAX, główne indeksy w USA również osiągnęły we wtorek nowe minima w skali roku. Z drugiej strony niemiecki indeks wyprzedzający wciąż znajdował się około 900 punktów od poziomu 12 438 punktów w poniedziałek, najniższego poziomu dla giełdy w 2022 roku.

Dla Thomasa Altmanna z firmy inwestycyjnej QC Partners: „Teraz nadszedł czas dla łowców okazji”. Ponieważ w oparciu o wskaźnik P/E, DAX jest teraz wyceniany tak tanio, jak w 2018 roku. Ci, którzy się odważą, mają teraz mocne argumenty za zakupem.

Było wsparcie ze strony ekonomicznej. Specjaliści giełdowi nie są już tak pesymistycznie nastawieni do najbliższych sześciu miesięcy. Odpowiednia skala ZEW wzrosła w maju niespodziewanie o 6,7 do -34,3 punktu. W marcu, w związku z rosyjską inwazją, nastąpił największy spadek od początku badania w 1991 r., po czym kolejny negatywny wynik w kwietniu. Ekonomiści ankietowani przez Reuters spodziewali się dalszego spadku do -42,0 w ​​maju.

Dzisiejsze najlepsze oferty pracy

Znajdź najlepsze oferty pracy teraz i
Zostaniesz powiadomiony e-mailem.

Ekonomiści bankowi nie dali jeszcze pełnej jasności. „Ten niewielki wzrost nie jest zwrotem na lepsze”, powiedział ekonomista LBBW, Jens Oliver Niklash. „Obecnie niepewność jest ogólnie wysoka”.

W szczególności akcje chemiczne korzystają z nadziei na lepszy rozwój gospodarczy, według akcji Specialty Chemicals Group LANXESS I od przepraszam Około trzech procent każdy. Akcje MDax Lis Petrolube Podskoczył nawet o około cztery procent.

Przyczyną stabilności niemieckiego wiodącego indeksu jest dziś również silna wyprzedaż na rynku ropy. Cena beczki najważniejszych marek, Brent i West Texas Intermediate, znacznie spadła pod koniec handlu w poniedziałek. Stałem kolejny minus Około sześciu procent na giełdzie. Ceny ropy dalej spadły we wtorek.

READ  Strach przed niepowodzeniem dostaw w handlu i przemyśle: Nagle rośnie zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową

Wniosek rynkowy: Jeśli cena ropy nie będzie dalej rosła, może to również spowolnić wzrost inflacji. To z kolei uspokaja rynek obligacji.

Rentowności dziesięcioletnich obligacji skarbowych w Niemczech i Stanach Zjednoczonych znacznie spadły w porównaniu z wieloletnimi maksimami z poniedziałku. Rentowność 10-letnich obligacji wynosi 0,999 proc., a wczorajszy szczyt wyniósł 1,187 proc. Amerykańskie obligacje skarbowe są na poziomie 2,9477 proc., a wczorajszy wieloletni szczyt wyniósł 3,2026 proc.

Mimo dzisiejszej stabilizacji, inwestorzy nie powinni tak bardzo budzić nadziei, aby trend spadkowy obserwowany od początku roku miał się ku końcowi. Linia ta znajduje się obecnie na 14170 pkt i wraz z 50-dniową średnią kroczącą, która sięga 14 081 pkt, stanowi pierwszą ważną przeszkodę na drodze do wzniesienia.

Analitycy Techniczni HSBC Niemcy przyjrzały się bliżej DAX jako indeksowi cen. Ponieważ, w przeciwieństwie do zwykłego indeksu wyników, dywidendy nie płyną, jest uważany za „uczciwy DAX” i dlatego jest bardziej porównywalny ze wszystkimi innymi indeksami na całym świecie, które są ogólnie uważane za indeksy cen.

Ich konkluzja jest taka, że ​​trend spadkowy dominuje również w niemieckim indeksie cen. Inwestorzy powinni skupić swoją uwagę przede wszystkim na południu. Wada techniczna tego wskaźnika zakończy się dopiero wtedy, gdy wskaźnik będzie wyceniony powyżej około 5800 punktów. W tym celu „uczciwy DAX” będzie musiał wzrosnąć o ponad pięć procent przy obecnej cenie 5523 punktów.

Nastroje inwestorów również nie dają nadziei na krótką metę. Zarówno sondaż Handelsblatt indeksu DAX z weekendu, jak i ankieta przeprowadzona przez giełdę we Frankfurcie w ubiegłą środę wskazują na dobrze podtrzymane dołek. Wielu inwestorów wykorzystywało niskie ceny z zeszłego tygodnia do kupowania akcji i dlatego początkowo nie są oni nabywcami.

Cena kryptowaluty Bitcoin osiągnęła w tym roku nowe minimum. Tymczasem cyberwaluta spadła poniżej 30 000 USD. Ale po nowym dołku w wysokości 29 961 dolarów zainteresowanie kupnem znowu było wystarczające, wieczorem Bitcoin na platformie Coinmarketcap kosztuje około 31 400 dolarów.

READ  Ceny energii rosną: rząd jest pewien: Niemcy nie muszą marznąć zimą

Spójrz na poszczególne wartości

Bayer: Dane kwartalne są lepsze niż oczekiwali analitycy. Bayer Skorzystali oni z potężnego handlu herbicydami i fungicydami oraz wyższych cen w branży rolniczej, ale osiągnęli również znaczny wzrost w zakresie produktów zdrowotnych dostępnych bez recepty. Firma z Leverkusen potwierdziła swoją całoroczną prognozę. Akcje wzrosły o 5,4 procent pod koniec notowań, co czyni je największym dziennym zwycięzcą DAX.

Monachium Re: Wojna na Ukrainie spowalnia sytuację. Zysk w pierwszym kwartale był tylko nieznacznie wyższy niż rok wcześniej, choć obciążenie klęskami żywiołowymi i innymi dużymi stratami było znacznie mniejsze. Głównym powodem był umorzenie prawie 700 mln euro obligacji rosyjskich i ukraińskich. Bez tego pozostało 370 mln euro. Zmierzono stresy w działalności operacyjnej w wyniku rosyjskiej inwazji na sąsiedni kraj Monachium Ri do nieco ponad 100 milionów euro. Akcje zamknęły się o 1,5 proc.

Walker Newson: Udział producenta sprzętu budowlanego spadł o 6,9 proc. Problemy z łańcuchem dostaw wpłynęły na marże w pierwszym kwartale.

Lufthansa: Linie kupią kolejnych 17 samolotów dalekiego zasięgu od Boeing. To siedem 787-9, trzy 777F i siedem 777-8F. Ponadto przedłużone zostaną umowy leasingowe na dwa samoloty 777F, które będą eksploatowane do 2024 r. Zapas traci 1,4 proc.

czasownik: Ceny w wytwórni biopaliw nadal spadają. Po spadku o ponad 60 procent od 20 kwietnia, cena spadła o ponad pięć procent do końca handlu dzisiaj, we wtorek. W lutym i marcu firma nadal była najlepszym graczem. Jednak powody hossy są atakowane: Ministerstwa Rozwoju i Środowiska wzywają do położenia kresu bioenergii z żywności. Rezultat: awaria.

Celtronic: Udział MDax zamyka się o około trzy procent. Nieudane przejęcie dostawców chipów Globalwafers przyniosło w pierwszym kwartale 50 mln euro dochodu prywatnego. Trader powiedział, że wyższy wynik dzięki opłatom za wypowiedzenie motywuje akcje.

READ  Opel Astra staje się hybrydą: taka jest nadzieja Rüsselsheim | hessenschau.de

Schaefflera: Na początku roku firma dostarczyła znacznie lepsze wyniki niż oczekiwano. Akcje dostawcy samochodów wzrosły o 2,5 proc. do końca notowań.

Oto strona z tym Oczywiście Daxoni są tutaj Aktualne szczyty i klapy w Dax.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

20 maja 2022 – Międzynarodowy komunikat prasowy

Published

on

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan przestaje akceptować Finlandię i Szwecję do NATO. (DPA/Image Alliance/Sergey Karpukhin)
napisz o tym Zurych nowe czasy Ze Szwajcarii: „Wątpliwe jest, aby prezydent Turcji Erdogan wyświadczył sobie przysługę swoją niedawną grą w pokera. Większość członków Kongresu w USA i partnerów z NATO prawdopodobnie użyje jego weta dla własnych interesów w obliczu braku solidarności i niespójna wojna ukraińska. Odpowiedzialne. Powinieneś także wzmocnić ich opinię, że Turcja pod rządami Erdogana jest niewiarygodna. W końcu może istnieć porozumienie. Erdogan często otwierał usta szeroko na początku, ale potem musiał się poddać. może zaszkodzić pokerowi, którego Erdogan używa tak samo, jak robi to w NATO” – spekuluje Zurych nowe czasy.
Szwedzka gazeta Aftonblad Nie ma sympatii dla Erdogana: „To nie pierwszy raz, kiedy groził zawetowaniem. W większości przypadków rozwiązanie znajduje się po kilku wspaniałych ofertach. Ale NATO, a co nie mniej ważne, prezydent USA Biden musi w końcu zająć się tym Problem, Turcja stawia przed Szwecją wiele żądań, każdy bardziej niemożliwy niż poprzedni, a Sztokholm musi udzielić Erdoganowi tej samej odpowiedzi, której udzielił Putin, gdy chciał uniemożliwić Szwecji wstąpienie do NATO: „Jesteśmy niezależnym krajem, który podejmuje własne decyzje. Turcja nie ma uprawnień do dyktowania Szwecji i Erdogan też o tym wie. Biden i sekretarz generalny NATO Stoltenberg zapewnili Szwecję, że drzwi są otwarte. Erdogan zachowuje się jak wściekły strażnik. Teraz kolej członków, aby szybko złożyli obietnice wykupienia członkostwa” – ostrzega Aftonblad ze Sztokholmu.

The London Telegraph dodaje: „Erdogan jest postrzegany jako dobry przedsiębiorca. Dlatego większość analityków uważa, że ​​poparcie Turcji dla członkostwa Finlandii i Szwecji w NATO można ostatecznie zapewnić poprzez ustępstwa. Miejmy nadzieję, że mają rację”.

Litewska gazeta LIETUVOS RYTAS z zadowoleniem przyjmuje szybkie przystąpienie Szwecji i Finlandii do NATO: „Ponieważ byłoby również korzystne dla Litwy, gdyby Morze Bałtyckie stało się morzem czysto śródlądowym dla NATO. Moskwa może teraz rozmieścić więcej sił na swoich zachodnich granicach, skierowanych na imigranci i tym podobne – ale poza tym nie. Wiele może zdziałać, zwłaszcza że siły rosyjskie są związane na Ukrainie i wydaje się, że nie uważa tego już za bezpośrednie zagrożenie – zauważa LIETUVOS RYTAS z Wilna.

ten New York Times Z USA ostrzega przed nadmiernym optymizmem w sprawie sytuacji militarnej na Ukrainie: „Kuszące jest widzieć oszałamiające sukcesy w walce z rosyjską agresją jako znak, że kraj, przy wystarczającej pomocy amerykańskiej i europejskiej, jest na skraju pokonania Rosjan. którzy odsuwają się do granicy. Ale odbudowa terytoriów okupowanych przez Rosję Od 2014 roku nie jest to realistyczny cel. inwazji prezydenta USA Bidena, więc powinni wyjaśnić ukraińskiemu prezydentowi Zełenskiemu, że USA i NATO nie mogą bez końca sprzeciwiać się Rosji i że broń, pieniądze i wsparcie polityczne, które mogą zmobilizować, są ograniczone, nie powinni ich ścigać po wyimaginowanym zwycięstwo.” New York Times.
Polski RZECZPOSPOLITA Chwali obrońców Mariupola: „Ci bohaterowie nie byli w Europie od pokoleń. Od ponad 80 dni bronią się przed bezwzględnymi napastnikami przy kurczących się zapasach. Przede wszystkim wiedzą, że niewielu wyjdzie z tego żywych lub bez szwanku, którzy mogą stawić czoła więźniów Mariupola w Rosji. Teraz twarde wyroki w fikcyjnych procesach, w których Kreml próbuje udowodnić swoją szaloną tezę, że wojna miała na celu „oszpecenie” Ukrainy. Można użyć dowolnego tatuażu na ramieniu ukraińskiego żołnierza trzymającego III Rzeszę za taką operację propagandową – wyjaśnia. RZECZPOSPOLITA z Warszawy.
EL PAIS Z Madrytu na rzecz większej współpracy obronnej w Europie w świetle rosyjskiej agresji: „Państwa członkowskie UE planują masowy wzrost wydatków na obronę. Jest to ważne dla bezpieczeństwa Unii. Ale Europa musi zrobić zdecydowany krok naprzód i skoordynować swoje programy zaopatrzenia ”.
prasa Z wiedeńskich umów z byłym kanclerzem Schroederem, któremu Bundestag cofnął wczoraj oficjalne przywileje. Gazeta buduje most między Schroederem a byłą austriacką minister spraw zagranicznych Kneissl, która również była krytykowana za jej bliskość z Putinem: „Nie mówią ani słowa o zbrodniach Putina na mocy prawa międzynarodowego i praw człowieka. Jeśli teraz Parlament Europejski tego zażąda dwóch na unijnej liście sankcji i Schroeder traci stanowisko byłego kanclerza, opłaconego pieniędzmi podatników, czy nie ma litości dla Kneissla i Schroedera? jest już integralną częścią kremlowskiej machiny propagandowej?” prasa z Austrii.

Asahi Shimbun z Tokio zajmujący się epidemią korony w Korei Północnej: „Według oficjalnych informacji, od końca kwietnia dziesięć procent populacji zachorowało na chorobę znaną tam jako „nieznana gorączka”. Ponad 60 osób zmarło. rzeczywisty zakres jest niejasny na większą skalę”. Gubernator Kim zainwestował ogromne sumy w rozwój broni jądrowej i rakiet, ale zaniedbał system opieki zdrowotnej. Kraj płaci teraz za to wysoką cenę. Kim musi teraz przyjąć pomoc medyczną z zagranicy, aby uratować Japońska gazeta Asahi Shimbun domagała się: „Społeczność międzynarodowa również musi stać się bardziej aktywna”.

READ  Boeing 737 Max: tak wyglądał pierwszy lot rozbitego samolotu

LIANHE ZAOBAO z Singapuru mówi: „Wirus mógł dotrzeć do kraju przez Chiny, a następnie mógł się masowo rozprzestrzenić podczas wielkiej parady wojskowej w kwietniu. Co gorsza, prawie cała ludność kraju nie została zaszczepiona. Oferty pomocy zagranicznej odrzucono tam również brak testów. Reżim oddaje teraz swój kraj wirusowi z powodu paranoidalnej polityki blokowania. Jest to wyraźny kontrast z Chinami, gdzie przestrzeganie strategii ma coraz wyraźniejsze konsekwencje dla gospodarki ”.

Konsekwencje gospodarcze blokady w Chinach wywołują również niepokój Huanqiu Xibao, który pojawia się w Pekinie. Chociaż gazeta broni strategii zerowego Covida, ostrożnie krytykuje: „Teraz jest to kwestia wytrwałości i wytrwałości, ponieważ wciąż nie oczekuje się, jak rozwinie się epidemia. Jednocześnie jednak produkcja, a co za tym idzie rozwój gospodarczy, powinny nie dajcie się zdusić, bo stabilna gospodarka. Tylko on gwarantuje stabilność w sercach obywateli i stabilność sytuacji w kraju”. Międzynarodowy przegląd prasy kończy się głosem HUANQIU SHIBAO z Chin.

Continue Reading

Economy

Rosja: sprzedano 850 oddziałów McDonald’s – resort szuka nowej nazwy – Gospodarka

Published

on

PERFECT BURGER DEAL: Amerykańska firma fast food McDonald’s ogłosiła w czwartek, że prawie 850 oddziałów w Rosja Zostanie sprzedany rosyjskiemu licencjobiorcy Aleksandrowi Govorowi. Na początku milczano o szczegółach finansowych.

Govor posiadał już 25 sklepów na Syberii, zanim McDonald’s wycofał się z Rosji. A teraz powinniśmy pomalować sklepy z burgerami w całym kraju. Ponieważ: Oddziały nie mogą być kontynuowane pod marką McDonald’s.

Rosyjskie Ministerstwo Handlu oferuje teraz swoją pomoc i ogłosiło publiczne wezwanie do nazwiska. Amerykański dziennikarz Kevin Rothrock, który pisze dla krytycznego rządowego magazynu elektronicznego ”meduzaJak pisze, telegram zamieścił w czwartek wywiad z ministerstwem.

Rothrock napisał: „Rosyjskie Ministerstwo Handlu prosi opinię publiczną o sugestie dotyczące nowej nazwy dla Aleksandra Govora, który kupuje McDonald’s w Rosji. Na liście znajdują się Rosburger, RusDonald’s, Nashmak, Mashkinfarsh, ZBurger (mniam) i wiele innych. ”.

Zwłaszcza propozycja „ZBurgera” nie jest atrakcyjna: w Rosji łacińska litera „Z” jest wyświetlana na samochodach, budynkach lub na koszulkach jako wyraz poparcia dla wojny Rosji z Ukrainą. Ikona ma oznaczać „Za Pobedu” – „O zwycięstwo”. Kod jest również używany za granicą oraz w mediach społecznościowych.

W swoim tweecie Rothrock połączył plik wywołanie telegramu Później dodał: „Po 222 odpowiedziach ministerstwo zawiesiło funkcję komentowania”. Dopiero okaże się, jak poważnie ministerstwo podchodzi do propozycji.

W każdym razie usta uczestnikom śliniły się. Post w Telegramie mówi: „Przekażemy najbardziej kreatywne i interesujące pomysły (sugestie, redaktor) rosyjskiemu właścicielowi. Kto wie, może będzie to ta sama nazwa dla kilkuset restauracji fast food w Rosji – śmiało!”


Telegram z rosyjskiego Ministerstwa HandluZdjęcie: Telegram

Oprócz propozycji ze strony społeczeństwa wydaje się, że w tle są też konkretne plany. Dowodem może być niedawno złożony wniosek patentowy.

Rzecznik patentowy natychmiast zgłosił znak towarowy na logo, które miało reprezentować firmę prowadzącą „bary z przekąskami, kawiarnie, kawiarnie, restauracje i restauracje samoobsługowe” po zamknięciu restauracji. Imię: „Wujek Wania”. Logo: Logo McDonald’s jest przechylone na bok. W aplikacji zastosowano również charakterystyczne „oryginalne kolory” McDonald’s – czerwony i żółty.


Rejestracja w Moskiewskim Urzędzie Patentowym pokazuje logo sieci restauracji

Rejestracja w Moskiewskim Urzędzie Patentowym pokazuje logo sieci restauracji „Onkel Vanya”. Przyciągający wzrok: to logo McDonald’s przecięte z bokuZdjęcie: Twitter / JoshGerben

Rosja również rozpoczęła już „proces replikacji” różnych produktów spożywczych. Na przykład po tym, jak Coca-Cola i Pepsi opuściły rynek rosyjski, krajowy producent Ochakovo zaczął wytwarzać produkty w stylu kultowych marek.

Coca-Cola stała się CoolColą, Fanta została Cool, a Sprite Street stała się. Wszystko to przy zachowaniu klasycznej kolorystyki opakowań napojów bezalkoholowych. Jednak: litery nie są już zakrzywione, ale są wytłoczone dużymi literami na etykietach.

Czy McDonald’s może w końcu wrócić do Rosji?

Po rozpoczęciu rosyjskiej wojny agresji wiele światowych firm, w tym McDonald’s, zawiesiło lub całkowicie zakończyło działalność w Rosji. Chicagowski gigant burgerów pozostawia jednak otwartą kwestię, czy w przyszłości może wrócić na rosyjski rynek.


Przynajmniej Chris Kempinski, prezes McDonald's, nie wykluczył powrotu na rynek rosyjski

Przynajmniej Chris Kempinski, prezes McDonald’s, nie wykluczył powrotu na rynek rosyjskiZdjęcie: Reuters

W liście do pracowników prezes McDonald’s Chris Kempinski napisał: „Nie da się przewidzieć, co przyniesie przyszłość, ale chcę zakończyć mój list w tym samym duchu, który sprowadził McDonald’s do Rosji: nadzieja. Więc nie kończmy na pożegnanie Zamiast tego powiedzmy , jak opisano w języku rosyjskim: dopóki się nie spotkamy ”.

McDonald’s otworzył swój pierwszy rosyjski sklep w styczniu 1990 r. – na krótko przed upadkiem ówczesnego Związku Radzieckiego.

READ  Edica prowokuje „całkowicie oburzającą” reklamę: supermarket prowokuje Ferrero
Continue Reading

Economy

Aldi i Lidl: Produkt przekracza limit ceny, którego nigdy wcześniej nie widziano w wyprzedaży

Published

on

Produkty mleczne stają się coraz droższe. Staje się to szczególnie widoczne przy zakupie masła.

Dortmund – Produkty w supermarketach i dyskonty drożeją z powodu wojny i inflacji na Ukrainie. Na masło wpływają również wyższe ceny, tak że w niektórych przypadkach jego koszt już na początku kwietnia przekracza 2 euro. Ale ceny wciąż rosną.

produkt masło
znaczenie Tłuszcz z kremu mlecznego
produkcja Głównie z mleka krowiego

Aldi, Lidl i Edeka: cena masła bije historyczny rekord

Lubić gazeta z jedzeniem Według doniesień, niemieckie masło kosztuje obecnie 2,29 za 250-gramowe opakowanie. Oznacza to wzrost cen o 20 centów w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Niektóre markowe produkty maślane z supermarket Teraz przełam nawet znak 3 euro. Powinny one obejmować artykuły od największych producentów, takich jak Meggle, Weihenstephan i Kerrygold, które obecnie sprzedają się za 3,19 do 3,39 euro – ceny, których do niedawna nikt się nie spodziewał. Inne produkty również obecnie doprowadzają klientów do desperacji – na przykład A Dziwny pokaz w Aldijak? Heidelberg 24 wzmiankowany.

Ale na południowoniemieckiej giełdzie masła i sera w Kempten mówi się o „normalnym popycie” pomimo wysokich cen. Komisja uznała, że ​​nowe ceny nie powinny zniechęcać konsumentów do kupowania masła pakowanego. Ponadto Produkty zbożowe prawdopodobnie wkrótce zdrożejąjak? bw24.de wzmiankowany.

Aldi, Lidl, Edeka: Producenci nie chcą przeciążać konsumentów

Na tle rosnących kosztów energii i surowców nie oczekuje się obecnie spadku poziomu cen. W związku z tym producenci mleka wywierają coraz większą presję na detalistów, aby przerzucali zwiększone koszty na konsumentów w postaci wyższych cen.

To właśnie zamówił Heinrich Gruber w mleczarni Gruber w Egipcie gazeta z jedzeniem Elastyczne rozwiązania i umowy na okres krótszy niż trzy do czterech miesięcy. Z drugiej strony, inni producenci nie chcą przeciążać swoich klientów i zamiast tego chcą oszczędzać na własnych kosztach, jak np. produkty mleczne Berchtesgadener Land.

Masło drożeje.

© agefotostock / Imago

Jednocześnie trudno przewidzieć dalszy rozwój sytuacji. Pozycja rynkowa nadal jest klasyfikowana jako niepewna. Komisja stwierdziła w kwietniu, że dopiero się okaże „jak szybko lub jak szybko wzrosną ceny w przyszłości”.

READ  Więcej niż mem?: Kryptowaluta Shiba Inu: Wieloryb eteryczny kupuje kilka miliardów tokenów SHIB | biuletyn Informacyjny

Lista zasad: © Imago

Continue Reading

Trending