Connect with us

Economy

Tajemniczy system obrony przeciwrakietowej niszczy rosyjskie myśliwce

Published

on

Tajemniczy system obrony przeciwrakietowej niszczy rosyjskie myśliwce
  1. Strona główna
  2. Polityka

Ukrainie udało się zestrzelić kilka rosyjskich myśliwców. Można w tym celu wykorzystać zachodnie rakiety krótkiego zasięgu, a także zmodyfikować stare systemy.

KIJÓW/MOSKWA – W ciągu dziesięciu dni Rosja straciła pięć myśliwców podczas operacji na Ukrainie. Tak wysokiego poziomu strat w rosyjskich siłach powietrznych nigdy nie było od początku wojny na Ukrainie. Poinformował o tym ukraiński tygodnik Poczta Kijowska Wskazuje na kilku ekspertów wojskowych, którzy niezależnie potwierdzili, że doszło do strzelaniny.

System obrony powietrznej Patriot. Ukraina niedawno zmodernizowała przestarzałe systemy obronne i była w stanie zestrzelić kilka rosyjskich samolotów Su-25. (Awatar) © Paul Supernack/DPA

Wśród zestrzelonych samolotów było kilka SU-25 Grach, samolotu opancerzonego z czasów radzieckich. Źródła wojskowe podały, że armia ukraińska wystrzeliła rakiety przeciwlotnicze w kierunku obwodu donieckiego we wschodniej Ukrainie i południowego obwodu zaporoskiego.

Ukraina prawdopodobnie zestrzeliła pięć rosyjskich myśliwców: modernizacja starszych systemów zakończyła się sukcesem

Do Ukraińskiej Agencji Informacyjnej UNIAN Oleksandr Sztubun, rzecznik armii ukraińskiej na południu kraju, wyjaśnił strzelaninę przez Ukrainę. Rosnące wykorzystanie przez Rosję poddźwiękowych Su-25 w pobliżu frontu do wsparcia rosyjskich sił lądowych sprawiło, że samolot znalazł się w zasięgu ukraińskich systemów obrony powietrznej.

„Su-25 nie może atakować z większej odległości, więc wróg musi podlecieć bliżej. W rezultacie w ciągu ostatnich 10 dni zestrzeliliśmy pięć samolotów” – dodał Stubun. Wszystkie zabójstwa miały miejsce na obszarach narażonych na intensywne walki naziemne W ostatnich tygodniach Rosyjskie Siły Powietrzne zintensyfikowały ataki na linie ukraińskie.

Rosyjskie Siły Powietrzne ponoszą straty: stare ukraińskie zapasy się wyczerpały

Armia ukraińska nie ujawniła, jaki rodzaj systemu obrony powietrznej odpowiada za zestrzeliwanie rosyjskich myśliwców. W przeszłości obrona powietrzna opierała się głównie na przenośnych rakietach przeciwlotniczych, takich jak polski Grom czy amerykański Stinger. Jednak według doniesień mediów zapasy się wyczerpały.

W rezultacie, według Sił Powietrznych Ukrainy, wskaźnik rozmieszczenia Sił Powietrznych Rosji latem 2023 r. był ponad dwukrotnie większy niż w 2022 r. Następnie jesienią Stany Zjednoczone ogłosiły, że dostarczą Ukrainie AIM-9 rakiety. Według sekretarza obrony USA Lloyda Austina rakiety te zostaną wykorzystane w nowym systemie obrony powietrznej, który „dostarczymy Ukrainie w najbliższej przyszłości” – powiedział w połowie października.

Ukraina może poszczycić się sukcesami: kilka strzelanin na rosyjskich Su-25 w październiku

Prawdopodobny scenariusz zakłada zestrzelenie przebudowanego pojazdu. AIM-9 to pocisk wykorzystujący promieniowanie podczerwone do namierzania celu, opracowany podczas zimnej wojny i używany głównie na krótkim dystansie. Stany Zjednoczone po raz pierwszy ogłosiły plany dostarczenia rakiet na Ukrainę w kwietniu 2023 roku. Wtedy prawdopodobnie rakiety miały zostać zestrzelone przez ukraińskie myśliwce.

Ale według raportu strony ukraińskiej Szybka obrona Ukraińskie Siły Zbrojne eksperymentują z modernizacją i konwersją przestarzałych systemów przeciwlotniczych z czasów radzieckich. Zastosowany zostanie optyczny radar śledzący, który umożliwi identyfikację i zwalczanie rosyjskich samolotów myśliwskich. Dzięki temu Su-25 mogłyby znaleźć się w zasięgu, zwłaszcza podczas lotu blisko ziemi.

Zestrzelenie rosyjskich samolotów podczas wojny na Ukrainie: odpowiedzialne są za to zmodyfikowane wyrzutnie rakiet?

Możliwe jest również, że rosyjskie samoloty zostały zestrzelone przez sowiecką wyrzutnię ciężkich rakiet Buk. Został również zmodyfikowany i może strzelać amerykańskimi rakietami przeciwlotniczymi RIM-7. Drugi scenariusz to brytyjski pocisk o nazwie AIM-132 ASRAAM. Kilka takich rakiet Ukraina otrzymała z Londynu w sierpniu tego roku, a na polu walki znajdują się one od początku października.

Według raportu Poczta Kijowska Czy trzy zachodnie rakiety krótkiego zasięgu były w stanie zestrzelić Su-25, gdzie do tej pory były używane, pozostaje tajemnicą wojskową.

Rekordowe wydatki na wojsko: skazanie Rosji na „wieczną wojnę” o gospodarkę? (fmo)

READ  Ludzie - Markischer Bote
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Vaillant w Remscheid zwalnia pracowników – Nadrenia – Aktualności – WDR – Nadrenia – Aktualności

Published

on

Vaillant w Remscheid zwalnia pracowników – Nadrenia – Aktualności – WDR – Nadrenia – Aktualności

Jako powód podaje się konieczność nadążania za nową sytuacją popytową oraz przyszłymi wymaganiami rynku i klientów. W 2023 r. europejski rynek technologii grzewczych był o około dziesięć procent niższy od poziomu z roku poprzedniego. Rozwój ten był kontynuowany w tym roku.

17 500 pracowników na całym świecie

Redukcje zatrudnienia w Niemczech dotkną przede wszystkim centralę w Remscheid. Samotnie pracuje tam około 4300 osób, w większości na stanowiskach kierowniczych. „tak szybko, jak to możliwe” Rzecznik firmy powiedział, że konieczna będzie redukcja zatrudnienia. W Remscheid zniknie prawie 300 stanowisk kierowniczych. Tłem jest stagnacja w branży pomp ciepła.

Zdaniem Vaillanta należy unikać zwolnień ze względów operacyjnych. Obecnie planowane są między innymi programy wcześniejszych emerytur. Oferowany jest także program dobrowolnego odejścia z firmy. Nie należy obsadzać stanowisk, które zwolniły się.

Wielu pracowników już pracuje w skróconym wymiarze godzin

Od jesieni ubiegłego roku na krótko zatrudnionych jest około 100 pracowników, głównie na wydziale pomp ciepła. Pracownicy tymczasowi nie są już zatrudniani, a stanowiska tymczasowe nie zostały przedłużone. Teraz zmniejszono także etaty w administracji. Rzecznik Vaillanta powiedział, że jego reakcją na spadek sprzedaży była redukcja miejsc pracy. Jest jednak pewien, że popyt na pompy ciepła ponownie wzrośnie. IG Metall obawia się jednak, że zamówienia będą wówczas kierowane głównie do zagranicznych fabryk Vaillanta.

Sprzedaż firmy wzrosła

Sprzedaż Grupy wzrosła o trzy procent w 2023 roku. Działalność pomp ciepła w Niemczech wzrosła o ponad 100 procent. Vaylan jest zatem liderem rynku w Niemczech. „Jesteśmy dochodową firmą”Rzecznik powiedział.

Firma chce stać się wiodącym producentem elektrycznych pomp ciepła. Vaillant spodziewa się wzrostu popytu w przyszłości. Według rzecznika grupa to zrobi „Jesienią tego roku w naszej siedzibie głównej w Remscheid otworzymy między innymi nowy zakład produkcji komponentów elektronicznych”.

Vaylan zatrudnia 17 500 osób na całym świecie. W sierpniu Phelan wspomina 150 lat historii firmy.

READ  Raport rynkowy: Wiatr w oczy dla Wall Street

nasz źródło:

Vaillant w Remscheid redukuje miejsca pracy
00:47 minuta.
Dostępne do 13 maja 2026 r

Continue Reading

Economy

Stanowiska kierownicze zajmowane przez mężczyzn: Spółki DAX przekraczają udział kobiet – z pewnym haczykiem

Published

on

Stanowiska kierownicze zajmowane przez mężczyzn: Spółki DAX przekraczają udział kobiet – z pewnym haczykiem

Stanowiska kierownicze zajmowane przez mężczyzn
Spółki DAX zawyżają limit kobiet – z pewnym haczykiem

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

Kobiety stanowią integralną część rad nadzorczych 40 najcenniejszych niemieckich spółek, ale na czele 95% z nich stoją mężczyźni. Według jednej z ocen kobiece rady nadzorcze zajmują się także sprawami tradycyjnie uważanymi za „miękkie” w biznesie i polityce.

Z badań wynika, że ​​w tym roku odsetek kobiet w radach nadzorczych indeksu DAX sięgnął ponad 40 proc. Jednak kierownicze role kobiet w organach nadzorczych 40 najcenniejszych spółek na giełdzie we Frankfurcie nadal stanowią wyjątek, jak stwierdziła w ocenie firma doradcza ds. zasobów ludzkich Russell Reynolds. W poprzednim badaniu odsetek kobiet w radach nadzorczych wyniósł 38,6 proc.

Od 2016 r. w radach nadzorczych spółek giełdowych obowiązuje 30% udział kobiet przy równym współdecydowaniu. Zdecydowana większość spółek DAX przekracza obecnie ten próg. W porównaniu europejskim Niemcy zajmują siódme miejsce pośrodku, podczas gdy Francja zajmuje pierwsze miejsce z około 46% kobiet.

Według Russella Reynoldsa w tym roku drugi rok z rzędu do rady nadzorczej wybrano więcej kobiet niż mężczyzn. Kobiety stanowią większość w czterech radach nadzorczych DAX: Vonovia, Beiersdorf, Hannover Re i Zalando, a połowa członków w trzech innych to kobiety: Bayer, Commerzbank i Covestro. Ogółem, jak wynika z oceny, w 24 na 40 przedsiębiorstw w komitecie monitorującym znajduje się ponad 40 proc. kobiet.

Kobiety do „miękkich” tematów?

Jednak według Russella Reynoldsa tylko w dwóch z 40 spółek uwzględnionych w DAX kobieta przewodniczy radzie nadzorczej i tylko pięciu komitetom rady nadzorczej przewodniczą kobiety.

Z oceny wynika, że ​​odsetek kobiet w dziedzinach tradycyjnie uznawanych za „miękkie” w biznesie i polityce jest znacznie powyżej średniej: według badania eksperci ds. zrównoważonego rozwoju zasiadają obecnie w połowie rad nadzorczych DAX, a w trzech czwartych tych rad . Stanowiska te zajmują kobiety.

Jeśli chodzi o pieniądze, praca w radzie nadzorczej DAX jest intratna zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet: według Russella Reynoldsa średnia płaca w roku finansowym 2023 wyniosła 200 tys. euro, czyli o siedem procent więcej niż w roku poprzednim. Russell Reynolds specjalizuje się w poszukiwaniach kadry kierowniczej i doradztwie, a siedziba firmy znajduje się w Stanach Zjednoczonych i lokalizacje w 47 krajach.

READ  Znacznie więcej dawek niż potrzeba: mieszkańcy Europy Wschodniej chcą renegocjować umowy dotyczące szczepień
Continue Reading

Economy

Fundacja Billa i Melindy Gatesów: Melinda Gates wycofuje się ze wspólnej fundacji z Billem Gatesami

Published

on

Fundacja Billa i Melindy Gatesów: Melinda Gates wycofuje się ze wspólnej fundacji z Billem Gatesami

Melinda French Gates odchodzi Fundacja, darowiznaKtórą wcześniej prowadziła wraz ze swoim byłym mężem i założycielem Microsoftu, Billem Gatesem. Po „dokładnym rozważeniu” zdecydowała się ustąpić ze stanowiska współprzewodniczącej fundacji, ogłosiła na platformie internetowej The World, że teraz chce konkretnie tam uczestniczyć. W oświadczeniu nie podano powodu ich wycofania.

Instytucja, którą teraz opuści, jest jedną z najbardziej wpływowych na światowe zdrowie publiczne. Od momentu powstania wydała ponad 75 miliardów dolarów, w tym na walkę z polio. W latach 1994–2018 Bill i Melinda przekazali fundacji około 59,5 miliarda dolarów.

„Zgodnie z umową z Billem po odejściu z Fundacji będę miała dodatkowe 12,5 miliarda dolarów na zainwestowanie w moją pracę na rzecz kobiet i rodzin” – napisała Melinda Gates na platformie „X”, nie wdając się w szczegóły. Po jej odejściu ze stanowiska współprzewodniczącej fundacja zmieni nazwę na Fundacja Gatesów Billa Gatesa Będzie jedynym prezydentem.

Sam Bill Gates w oświadczeniu wyraził wdzięczność swojej byłej żonie. Bill Gates napisał w X: „Przykro mi, że Melinda odchodzi, ale jestem pewien, że będzie miała ogromny wpływ na jej przyszłą działalność filantropijną”. Bill i Melinda Gatesowie rozstali się w 2021 roku, po 27 latach małżeństwa. Początkowo wspólnie kontynuowali pracę w fundacji.

Continue Reading

Trending