Connect with us

science

Sukces w odchudzaniu, zdrowe jelita i promocja zdrowia

Published

on

Sukces w odchudzaniu, zdrowe jelita i promocja zdrowia

Łuski babki płesznik są idealne na odchudzanie! Są bogate w błonnik i stymulują proces trawienia. Łuski babki płesznik to jeden z najbardziej niedocenianych produktów typu superfood, mimo że maleńkie nasionka skrywają w sobie moc korzystną dla naszego zdrowia. Wszystko, co musisz wiedzieć o składnikach, ogólnym działaniu, sposobie zażywania i możliwych skutkach ubocznych, znajdziesz tutaj.

W klipie: Ten napój może również tłumić apetyt

Czym właściwie są łuski psyllium?

To są łuski psyllium Łuski nasion babki jajowatejktóry należy do rodziny Rodzina bananów usłyszał. Roślina ma wiele nazw i jest również znana jako „indyjski babka płesznik” lub „indyjski banan”, ponieważ rośnie w Indiach. Ale można go również spotkać w Afganistanie i Afryce Północnej. Łuski psyllium uważane są za… Dostawca włókien naturalnych.

Jakie korzyści zdrowotne mają łuski psyllium?

Łuski psyllium to: Skuteczna pomoc w odchudzaniu A także prezentacja Inne korzyści zdrowotne:

 1. Dobra zdolność pęcznienia: To, co wyróżnia łuskę psyllium, to jej wysoka zawartość Klej. Substancje śluzowe są substancjami spęczniałymi. Dlatego łuska babki płesznik bardzo dobrze wiąże wodę – ponad 40-krotność własnej masy. W ten sposób podwajają swoją wielkość. Dzięki temu wypełnia żołądek i zapewnia długotrwałe uczucie sytości. Zwiększa także objętość jelit, dzięki czemu wspomaga regularne wypróżnienia.
 2. Bogaty w składniki odżywcze: Łuski psyllium zawierają dużo BłonnikCo pozytywnie wpływa na proces trawienia. Pobudzają pracę jelit i zapobiegają zaparciom. Ponieważ zawiera dużo wody, pomaga również w leczeniu biegunki. Większość niestrawionego błonnika jest wydalana. Jednak jego część jest rozkładana przez bakterie jelitowe i przyczynia się do utrzymania zdrowej flory jelitowej, co ma wiele pozytywnych skutków dla zdrowia. Z naszego artykułu na temat budowania flory jelitowej dowiesz się, dlaczego zdrowa flora jelitowa jest ważna i jakie pokarmy promują dobre bakterie jelitowe. Nasiona psyllium są nie tylko bogate w błonnik, ale także zawierają flawonoidy. Te fitochemikalia, które są tzw Przeciwutleniacze Funkcja, wspierająca organizm w walce ze szkodliwymi wolnymi rodnikami.
 3. Tarcza ochronna jelit: Łuski babki płesznik uwalniają śluz do przewodu pokarmowego, ponieważ ich zewnętrzna warstwa składa się z długołańcuchowych cząsteczek cukru Cukry, jest zbudowany. Po kontakcie z cieczą tworzą żelową konsystencję. Żele te nie tylko ulegają znacznemu rozkładowi w jelitach, ale także działają jako warstwa ochronna dla podrażnionych i zapalnych obszarów przewodu pokarmowego. Również interesujące: Zdrowe jelita – tego rodzaju pieczywo bardzo pomaga przy problemach jelitowych.
 4. Łuski psyllium mogą Niski poziom cholesterolu. Udowodniło to irańskie badanie przeprowadzone w 2018 roku, w którym osoby chore na cukrzycę typu 2 przyjmowały dwa razy dziennie po dziesięć gramów łuski babki płesznik. Łuski babki płesznik wiążą cholesterol zanim dostanie się on do krwi. Następnie usuwany jest nadmiar cholesterolu. Łuska babki płesznik wiąże również kwasy żółciowe w jelitach, więc organizm musi wytwarzać nowy kwas żółciowy. Do tego celu niezbędny jest cholesterol. Przetwarza cholesterol w kwasy żółciowe i w ten sposób obniża poziom cholesterolu.
 5. Utrata masy ciała: Łuski psyllium pomagają schudnąć, ponieważ zawierają niewiele kalorii, szybko dają poczucie sytości i są bogate w błonnik. Zmniejsza to uczucie głodu i zmniejsza spożycie kalorii. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak łuski psyllium pomagają organizmowi schudnąć.

Łuski babki płesznik mogą pomóc Ci schudnąć

Łuski psyllium to: Naturalny środek tłumiący apetyt Dlatego może pomóc Ci schudnąć. Ale jak dokładnie one działają?

 • Masz łuski psyllium Prawie żadnych kaloriiPonieważ składa się głównie z błonnika. Jak opisano powyżej, błonnik jest wydalany głównie w postaci niestrawionej. Dlatego organizm nie wchłania większości kalorii z łusek babki płesznik.
 • Łuski psyllium Wzmocnienie uczucia pełności. Ponieważ peelingi mają silną zdolność pęcznienia, w żołądku tworzy się gęsty żel i czujesz się pełny. W ten sposób unikniesz spożywania bardzo dużych posiłków i zaoszczędzisz kalorie.
 • Łuski psyllium są trawienny. Dzięki zdolności pęcznienia wiążą wodę, stymulując tym samym pracę jelit. Oznacza to również, że wiele produktów przemiany materii jest łatwiej usuwanych z organizmu. Dlatego łuska psyllium jest często częścią oczyszczania jelit.
 • Łuski psyllium Regulacja poziomu cukru we krwiZapewniając, że mniej cukru zostanie wchłonięte z jelit. To przeciwdziała pragnieniom.

Chcesz wiedzieć, jakie inne produkty spożywcze pomagają Ci schudnąć? Następnie przeczytaj nasze artykuły na tematy „Schudnij z octem jabłkowym”, „Schudnij z wodą cytrynową” i „Dieta cytrynowa”.

Na filmie: Jak zdrowe są łuski psyllium?

Treści te pochodzą od dostawców zewnętrznych, takich jak Facebook, Instagram lub YouTube. Włącz spersonalizowane reklamy i treści, a także dostawców spoza standardu CMP, aby wyświetlać te treści.

Jak prawidłowo przyjmować łuski psyllium: Na to należy zwrócić uwagę

O Najlepszy możliwy efekt Aby uzyskać najlepsze rezultaty z łusek psyllium, należy pamiętać o kilku kwestiach. Oto punkty literowe.

Jaki jest właściwy czas na spożywanie łusek psyllium?

Łuski psyllium można przyjmować o każdej porze dnia, jednak zaleca się przyjmowanie ok 30 do 60 minut przed posiłkiem Trwa. Co prowadzi do wzdęć żołądka i zwiększonego uczucia pełności. Łuski psyllium można również spożywać dwie godziny po przekąsce. Ale działają lepiej Rano na czczo I z dużą ilością wody. Najlepiej nie brać go tuż przed snem, bo w nocy nie będzie się oczywiście pić wody. Jednak łuska psyllium może rozwinąć swoje pełne działanie tylko wtedy, gdy zapewnisz organizmowi wystarczającą ilość wody.

READ  Można go wykryć wzrokowo z siedmioletnim wyprzedzeniem

To jest właściwa dawka łuski psyllium

Najlepiej zacząć od małej dawki, a następnie powoli ją zwiększać, aż organizm się przystosuje Błonnik Przyzwyczaić się do tego. Zacznij od jednego Pół łyżeczki proszku z łuski psyllium dziennie Stopniowo zwiększaj ilość Do jednej łyżeczki dwa razy dziennie. Jak już wspomnieliśmy, istotna jest także odpowiednia podaż płynów, gdyż łuska babki płesznik wiąże duże ilości wody. Najlepiej wymieszać proszek z łuski psyllium w dużej szklance wody i natychmiast wypić. Pamiętaj, aby pić dużo płynów w ciągu dnia.

Czy można codziennie jeść łuskę babki płesznik?

W zasadzie nie ma nic złego w codziennym przyjmowaniu łusek psyllium. Ważne jest jednak przestrzeganie dawkowania Wystarczająco wody I pij inne płyny, aby uniknąć zaparć. Jeśli masz wcześniej istniejące choroby, najlepiej omówić długoterminowe stosowanie łuski babki płesznik z lekarzem.

Tyle kalorii zawiera łuska psyllium

100 gramów łuski psyllium zawiera około 213 kalorii. Może się to wydawać dużo, ale dzieje się tak dlatego, że błonnik zawiera dwie kalorie na gram. Jak opisano powyżej, błonnik jest wydalany głównie w postaci niestrawionej, przez co kalorie nie są w dużym stopniu wchłaniane przez organizm. Należy jednak pamiętać, że sama łuska psyllium nie zastępuje zbilansowanej diety Nie jest to cudowny lek na odchudzanie Jesteśmy. Jeśli chcesz schudnąć, ważne jest prowadzenie zdrowego stylu życia, dużej ilości ćwiczeń, spożywania pokarmów bogatych w błonnik oraz wystarczającej ilości snu i odpoczynku.

Jakie są możliwe skutki uboczne, które mogą wystąpić podczas przyjmowania łusek psyllium?

Ogólnie rzecz biorąc, łuski babki płesznik są dobrze tolerowane i rzadko powodują skutki uboczne. Jeśli nie połkniesz łuski psyllium lub proszku łuski psyllium z wystarczającą ilością wody, może to prowadzić do: obrzęk, trzymać A nawet do jednego Niedrożność jelit Przychodzić. W żadnym wypadku nie należy przyjmować łusek lub proszku babki płesznik całkowicie suchej, tj. bez płynu, ponieważ mogą… Przełyk jest sklejony I blisko. W najgorszym przypadku możesz się udusić. U niektórych osób mogą wystąpić reakcje alergiczne. Każdy, kto ma alergię na inne rośliny strączkowe, powinien zachować ostrożność i w razie potrzeby sięgnąć po inne źródło błonnika. Jeżeli zażywasz leki np. na tarczycę, przed zażyciem babki płesznik skonsultuj się ze specjalistą, gdyż mogą wystąpić interakcje. Ogólnie rzecz biorąc, przyjmuj łuski psyllium co najmniej jedną lub dwie godziny poza przyjmowaniem leków.

READ  7 znaków, że twoja randka jest w tobie

Psyllium (jako całość) czy łuska psyllium na odchudzanie, czy to robi różnicę?

Całe nasiona babki płesznik mają niższą zawartość błonnika i wyższą zawartość białka w porównaniu do łuski babki płesznik. Śluz, który wspomaga trawienie, występuje zwłaszcza w muszlach. Dlatego jego działanie na jelita jest silniejsze. Jeśli chcesz schudnąć, wybierz łuski psyllium, które są bogate w błonnik.

To także interesujące:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Od 1 lipca bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowi HPV do 30. roku życia – Zdrowie –

Published

on

Od 1 lipca bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowi HPV do 30. roku życia – Zdrowie –


Minister zdrowia Rauch określił bezpłatne szczepienia przeciwko HPV jako „ważny krok”.
©APA

Szczepienia przeciwko HPV i kilku rodzajom nowotworów będą oferowane tymczasowo bezpłatnie od 1 lipca do ukończenia 30. roku życia.

Oznacza to, że oprócz osób poniżej 21. roku życia, zaszczepione powinny być także wszystkie osoby poniżej 30. roku życia. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w zeszłym tygodniu, że opcja ta obowiązuje do końca 2025 r. Teraz miasto Wiedeń, Federalna Rada Młodzieży (BJV), Konfederacja Związków Zawodowych (ÖGB) i Austriacka Federacja Studentów (ÖH) wspólnie wezwały na szczepienie.

„Ważny krok”

Do tej pory szczepienia przeciwko HPV są bezpłatne dla osób w wieku od dziewięciu do dwudziestu jeden lat. Federalny, stanowy i społeczny system zabezpieczenia ostatecznie ustalił przedłużenie do trzydziestych urodzin ogłoszonych przez ministra zdrowia Johannesa Raucha (Zieloni) w poprzednim tygodniu. „Jestem przekonana, że ​​jest to właściwy sposób zapewnienia wszystkich szczepień zalecanych przez Krajową Radę ds. Szczepień w ramach normalnego ubezpieczenia społecznego, a zatem bezpłatnego. Wydłużając bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi HPV do 30. roku życia, dokonujemy kolejnego ważnego kroku w kierunku osiągnąć ten cel” – oznajmił w komunikacie prasowym doradca ds. zdrowia miasta Wiedeń, Peter Hacker (SPÖ).

„Jak dotąd około miliona młodych ludzi zostało wykluczonych z tej oferty pomimo zaleceń dotyczących szczepień” – podkreślił Prezydent BJV Rehab Al-Toumi. „Ułatwiając dostęp do tej ratującej życie szczepionki, wnosimy znaczący wkład w walkę z poważnymi chorobami” – dodał Federalny Prezydent Młodzieży ÖGB Richard Tiefenbaker. „Zapraszamy wszystkich, którzy nie ukończyli trzydziestego roku życia, do skorzystania z tej oferty i wniesienia ważnego wkładu w profilaktykę nowotworów” – zaapelował zespół prezydencji ÖH.

READ  Te środki chronią przed rakiem na starość

Ochrona jest na najwyższym poziomie przed pierwszym stosunkiem płciowym

Jeśli pierwsze szczepienie przeciwko wirusowi HPV zostanie wykonane przed 30. rokiem życia, wszystkie kolejne szczepienia są bezpłatne, nawet jeśli zostaną wykonane po 30. roku życia – poinformowało Miasto Wiedeń. Bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi HPV dla wszystkich osób zamieszkałych w Wiedniu można już zarezerwować online na stronie www.impfservice.wien lub dzwoniąc na infolinię zdrowotną 1450. Centrum szczepień w TownTown rozpocznie działalność 1 lipca 2024 r.

HPV jest skrótem od wirusa brodawczaka ludzkiego. To większa grupa wirusów, które mogą powodować infekcje i zmiany skórne w okolicy narządów płciowych, np. brodawki narządów płciowych. Wirusy mogą również powodować choroby złośliwe, zwłaszcza raka szyjki macicy, a u kobiet i mężczyzn inne rodzaje nowotworów w okolicy narządów płciowych, jamy ustnej i gardła. Dlatego szczepienia są ważne zarówno w przypadku dziewcząt, jak i chłopców. Zapewnia najlepszą ochronę, gdy zostanie zażyty przed pierwszym stosunkiem płciowym.

Continue Reading

science

Federalny Urząd Statystyczny: Liczba upadłości przedsiębiorstw ponownie znacząco wzrosła

Published

on

Federalny Urząd Statystyczny: Liczba upadłości przedsiębiorstw ponownie znacząco wzrosła
Praca Federalne Biuro Statystyczne

Liczba upadłości przedsiębiorstw ponownie znacząco wzrosła

Następstwa pandemii, rosnące ceny energii i rosnące stopy procentowe sprawiają problemy wielu firmom w Niemczech

Źródło: Niemiecka Agencja Informacyjna/Martin Gerten

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

W celu przeglądania treści osadzonych konieczne jest uzyskanie Twojej odwołalnej zgody na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, gdyż dostawcy treści osadzonych wymagają tej zgody jako zewnętrzni usługodawcy. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Wł.”, zgadzasz się na to (z możliwością odwołania w dowolnym momencie). Obejmuje to również Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do USA, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Możesz znaleźć więcej informacji na ten temat. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę korzystając z klucza i prywatności na dole strony.

Kryzysy ostatnich lat zebrały ogromne żniwo: liczba bankructw w ostatnim kwartale była o 26,5 proc. wyższa niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Od czerwca 2023 roku liczba upadłości przedsiębiorstw konsekwentnie rośnie w dwucyfrowym przedziale procentowym.

drW Niemczech utrzymuje się rosnąca tendencja upadłości przedsiębiorstw. Jak podał w piątek Federalny Urząd Statystyczny, w pierwszych trzech miesiącach tego roku upadłość ogłosiło 5209 firm. To o dobry kwartał (26,5 proc.) więcej niż w analogicznym kwartale ubiegłego roku.

Przekroczona została także wartość I kwartału 2020 roku: o 11,2 proc. Był to kwartał przed kryzysem koronowym, który charakteryzował się specjalnymi przepisami i stosunkowo niską liczbą upadłości.

Przeczytaj także

Prezes Total Metal i członek rady miasta Bad Urach: Stefan Wolf

Trend jest nadal wzrostowy: w maju 2024 r. zgłoszono o 25,9% więcej upadłości zwykłych niż w roku poprzednim. Według statystyków z Wiesbaden od czerwca 2023 r. obserwuje się dwucyfrowe tempo wzrostu rok do roku.

READ  Można go wykryć wzrokowo z siedmioletnim wyprzedzeniem

Postępowania uwzględniane są w statystykach dopiero po wydaniu pierwszego postanowienia sądu upadłościowego. W wielu przypadkach data wejścia w życie wniosku o ogłoszenie upadłości przypadała na około trzy miesiące wcześniej.

Tutaj znajdziesz treści pochodzące od osób trzecich

W celu przeglądania treści osadzonych konieczne jest uzyskanie Twojej odwołalnej zgody na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, gdyż dostawcy treści osadzonych wymagają tej zgody jako zewnętrzni usługodawcy. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Wł.”, zgadzasz się na to (z możliwością odwołania w dowolnym momencie). Obejmuje to również Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do USA, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Możesz znaleźć więcej informacji na ten temat. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę korzystając z klucza i prywatności na dole strony.

Eksperci spodziewają się, że w tym roku liczba upadłości przedsiębiorstw w Niemczech wzrośnie do około 20 000 przypadków. Coraz więcej firm w Niemczech boryka się z trudnościami z powodu lat korony, rosnących cen energii i wysokich stóp procentowych. Wygasły także zwolnienia, za pomocą których państwo próbowało uniknąć fali bankructw w czasie pandemii.

Przeczytaj także

Federalny Urząd Statystyczny naliczył w 2023 roku 17 814 upadłości firm. Pomimo wzrostu o jedną piątą, w porównaniu długoterminowym była to wartość stosunkowo niska: w 2009 roku, w czasie kryzysu finansowo-gospodarczego, w tym kraju upadło blisko 33 tys. firm Do bankructwa.

Continue Reading

science

Nowe badanie odkrywa czynniki ryzyka chorób psychicznych

Published

on

Nowe badanie odkrywa czynniki ryzyka chorób psychicznych
 1. Strona główna
 2. świat

Naciska

Starożytne wirusy w naszych genach uznano za „śmieci DNA”. Jednak retrowirusy są bardziej aktywne niż oczekiwano i mogą odgrywać rolę w chorobach takich jak depresja.

LONDYN – To, czy ktoś cierpi na chorobę psychiczną, zależy od wielu czynników. Na przykład pandemia korony spowodowała szybki wzrost Według Światowej Organizacji Zdrowia. Nowe badanie pokazuje, że starożytne wirusy w naszym DNA mogą być również czynnikiem ryzyka chorób psychicznych. Może to zrewolucjonizować badania nad zdrowiem psychicznym.

Ukryte zagrożenia w DNA: retrowirusy sprzed milionów lat

Najpóźniej od czasów korony znane są różne sposoby przenoszenia wirusów: na przykład drogą powietrzną lub drogą kropelkową. Tak zwane ludzkie endogenne retrowirusy, w skrócie HERV, to starożytne wirusy przenoszone z pokolenia na pokolenie poprzez ludzki genom. Jej wiek jest wyjątkowy: studia Wyniki te sugerują, że większość tak zwanych insercji HERV do sekwencji ludzkiego DNA miała miejsce około 1,2 miliona lat temu.

„Do niedawna zakładano, że te «kopalne wirusy» to po prostu odpady DNA i nie pełnią żadnej istotnej funkcji w organizmie” – twierdzą badacze pod kierunkiem Rodrigo Duarte z King’s College, których badanie ujawniło nowe, przełomowe odkrycia.

the Projekt Human Gene Project już to ujawniłOkoło osiem procent naszych genów pochodzi z retrowirusów. Podobnie jak koniec maja Czasopismo branżowe Natura Opublikowane badanie Badanie wykazało, że te starożytne wirusy mogą pozostać aktywne. Prowokuje nawet choroby psychiczne, takie jak depresja, choroba afektywna dwubiegunowa czy schizofrenia. Naukowcy już wiedzieli, że zaburzenia psychiczne mają ważny składnik genetyczny. Jednak zespół badawczy kierowany przez Rodrigo Duarte z King’s College w Londynie zidentyfikował czynniki ryzyka.

Choroby psychiczne mogą mieć różne przyczyny. Badanie dostarcza nowych spostrzeżeń (Awatar) © IMAGO/Zoonar.com/Berit Kessler

Retrowirusy w mózgu: „Potencjał zrewolucjonizowania badań nad zdrowiem psychicznym”

Naukowcy pobrali pośmiertny materiał genetyczny z 792 mózgów, a także przeanalizowali dane z dużych badań genetycznych z udziałem dziesiątek tysięcy osób chorych psychicznie i zdrowych. Porównując to z bazą danych genomu, naukowcy byli w stanie określić, które z aktywnych genów tych ludzi mają pochodzenie wirusowe.

READ  Można go wykryć wzrokowo z siedmioletnim wyprzedzeniem

Spośród nich badacze sklasyfikowali pięć jako „HERV wysokiego ryzyka”. Dwa retrowirusy są specyficzne dla schizofrenii, jeden jest powiązany z ryzykiem zarówno choroby afektywnej dwubiegunowej, jak i schizofrenii, a jeden jest ważny w przypadku ciężkiej depresji. Jednak badanie nie dostarczyło dowodów na to, że retrowirusy mogą być również czynnikiem ryzyka ADHD lub autyzmu.

„Nasze wyniki sugerują, że te sekwencje wirusowe prawdopodobnie odgrywają ważniejszą rolę w ludzkim mózgu, niż początkowo sądzono” – stwierdził jeden z autorów badania. Timothy Powell o wynikach. Douglas Nixon, inny współautor badania, skomentował: „Wierzymy, że lepsze zrozumienie tych starożytnych wirusów i znanych genów związanych z zaburzeniami psychicznymi może zrewolucjonizować badania nad zdrowiem psychicznym i doprowadzić do nowych metod leczenia i diagnostyki tych zaburzeń. ” . Aby lepiej zrozumieć funkcję HERV, potrzebne są dalsze badania.

Tymczasem nastąpił znaczny postęp w badaniach nad Long Covid. Naukowcy odkryli przyczynę podstępnej „mgły mózgowej”.

Continue Reading

Trending