Connect with us

science

„Parkinson – zrozumienie i leczenie” · Leipziger Zeitung

Published

on

„Parkinson – zrozumienie i leczenie” · Leipziger Zeitung

Drżące ręce, sztywne mięśnie, ramiona, które nie kołyszą się w przód iw tył podczas biegu – choroba Parkinsona jest jedną z najczęstszych chorób neurodegeneracyjnych na świecie. Szacuje się, że dotkniętych jest około 400 000 osób (źródło: Niemieckie Stowarzyszenie Chorych na Parkinsona), a obecnie zajmuje drugie miejsce w Niemczech po chorobie Alzheimera. Kierunek: dalszy wzrost.

Celem badań nad chorobą Parkinsona jest zatrzymanie choroby lub pewnego dnia nawet jej wyleczenie. Do tego czasu objawy choroby można złagodzić za pomocą leków i terapii rozrusznikiem serca. W UKL, pod kierunkiem profesora Josefa Claassena, dyrektora Klinicznego i Kompleksowej Kliniki Neurologii, trwają badania nad możliwościami nieinwazyjnej stymulacji mózgu.

Dla prof. Josefa Klassena, pierwszego prezesa Niemieckiego Towarzystwa Choroby Parkinsona, ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, czym jest choroba. Badania poczyniły ostatnio wielkie postępy w tym zakresie.

„Wiemy, że w chorobie Parkinsona pewne białka zlepiają się w komórkach nerwowych, w tym w obszarze pnia mózgu odpowiedzialnym za uwalnianie dopaminy i kontrolowanie ruchów człowieka. Przyczyna jest nieznana, ale możliwe, że grają mutacje w genach” rolę u niektórych pacjentów. NOWOŚCIĄ jest to, że możemy teraz wcześnie wykrywać te masy, na przykład w płynie mózgowo-rdzeniowym lub we krwi osób cierpiących na tę chorobę”.

Ten przewodnik pomoże naukowcom takim jak Profesor Classen W przyszłości będzie większa pewność diagnozy i możliwość wcześniejszego niż dotychczas rozpoczęcia testowania nowych podejść terapeutycznych – być może jeszcze przed pojawieniem się pierwszych zaburzeń ruchowych.

Do tej pory nie było leczenia przyczynowego choroby Parkinsona. Jednak wielu naukowców pracuje nad zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby w przyszłości. Do tego czasu możemy łagodzić ich objawy. Jaką rolę odgrywają w tym leki i indywidualny trening motoryczny oraz czy stymulacja mózgu może bez operacji poprawić zaburzenia ruchowe typowe dla choroby Parkinsona? O tych zagadnieniach opowie w swoim wykładzie profesor Josef Claassen.

READ  Badanie zmian klimatu: zieleń zagraża roślinom alpejskim

Lekarstwo dla wszystkich

Temat: „Choroba Parkinsona – zrozum i lecz”

  • środa, 23 sierpnia 2023 r
  • 18:30 do 19:45
  • Szpital Uniwersytecki w Lipsku,
  • Aula w Domu 1,
  • Liebigstraße 14, 04103 Lipsk

Jak zwykle rejestracja nie jest wymagana

www.uniklinikum-leipzig.de

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Czy byłeś chory na Koronę? Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Published

on

Czy byłeś chory na Koronę?  Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Naukowcy z jasnym przesłaniem

Czy zostałeś zarażony koroną? Dlaczego warto już teraz sprawdzić wzrok

Czy kiedykolwiek zostałeś zarażony koroną? Następnie, według amerykańskich badaczy, powinieneś zostać zbadany przez okulistę.

Sojusz Wizerunkowy

Ile razy w przeszłości zostałeś zarażony koronawirusem?

W rzeczywistości to pytanie jest prawie nieistotne, ponieważ nawet ci, którzy tylko raz uzyskali pozytywny wynik testu, powinni zwracać szczególną uwagę na swoje oczy. Dlaczego: Nowe badanie sugeruje, że COVID-19 może powodować długotrwałe uszkodzenie nerwu wzrokowego. Co dokładnie odkryli naukowcy? Wyjaśniamy.

Konsekwencje Covid-19: Uszkodzenie nerwu wzrokowego po jednorazowym zarażeniu koroną?

Jaki jest związek między zakażeniem koroną a wzrokiem?

Pawan Kumar Singh, adiunkt okulistyki, przeprowadził badanie, w którym stwierdzono: Wszystkie osoby, które przeszły wcześniej infekcję koronową, powinny przejść badanie przez okulistę.

Dotyczy to również wszystkich osób, które nie mają objawów zakażenia koronawirusem. Niezależnie od tego, jak długo trwała infekcja, zdaniem lekarza możliwe jest późniejsze uszkodzenie oka.

Czytanie poradOto, co kolor oczu mówi o naszym zdrowiu

Badanie: Test na myszach pokazuje, że koronawirusy można wykryć na siatkówkach zwierząt

Co dokładnie odkryli naukowcy ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Missouri?

Podczas testowania koronawirusów na myszach zwierzęta wdychały je przez nos i usta. Zaledwie kilka godzin później naukowcy zauważyli, że wirusy można było wykryć także na siatkówkach myszy.

Czytanie poradDiagnozowanie raka oka! Mały Erian (2) bardzo dzielnie walczy z podstępną chorobą

reklama:

Rekomendacje naszych partnerów

Zależy nam na Twoim doświadczeniu!

Wyniki ankiety nie są reprezentatywne.

Wydaje się, że Sars-CoV-2 jest w stanie przeniknąć delikatną barierę w siatkówce

Wygląda na to, że koronawirusy zdołały przedostać się przez ochronną barierę siatkówki krwi!

Ta bariera w siatkówce ma na celu ochronę oka przed infekcją. Bariera zwykle w ogóle uniemożliwia patogenom dotarcie do siatkówki.

Jeśli zostaną naruszone, może to prowadzić do reakcji zapalnych w oku, co w najgorszych przypadkach może prowadzić do całkowitej utraty wzroku.

Czytanie poradMichelle (33 lata) cierpi na rzadki zespół Marfana: „Błagałam lekarzy, żeby usunęli mi oczy”.

Wideo: Cztery lata zamknięcia Korony! Tak Niemcy myślą o środkach i szczepieniach