Connect with us

science

Przeziębienie koronowe czy grypa? Oto jak różnią się typowe objawy

Published

on

  • zJulian Guttmann

    Blisko

Zima to zimna pora roku – ale kaszel i gorączka to także typowe objawy koronawirusa. Lekarz wyjaśnia, jak odróżnić przeziębienie, grypę i Covid-19.

  • Jeszcze rok temu było jasne: każdy, kto kaszlał i wdychał, złapał przeziębienie lub grypę. Ale w czasach korony wielu czuje się niepewnie i zadaje sobie pytanie: Jak odróżnić grypę, infekcję grypopodobną od wirusa Covid-19?
  • Gdzie są chorzy? Jeśli masz prawdziwego wirusa grypy* Nagłe zachorowanie i zwykle objawy, które są znacznie poważniejsze niż zakażenie grypopodobne, to inne cechy wyróżniające Covid-19.
  • Dziennikarz medyczny dr. Christoph Specht wyjaśnia: Jak rozpoznać Covid-19.

Czy jesteś jedną z tych osób, które przeziębią się przynajmniej raz jesienią i zimą? Nie jesteś sam: niskie temperatury są odporne na wirusy grypy i przeziębienia, a gorące i zimne powietrze sprawia, że ​​błony śluzowe jamy ustnej i nosa są mniej ukrwione, a tym samym bardziej podatne na patogeny. W 2020 roku do pytania, jak odróżnić infekcję grypopodobną od prawdziwej grypy, dodano nowe pytanie: czyli jak rozpoznać Covid-19. perfidny: Objawy tych trzech chorób są czasami bardzo podobne.

W opinii dziennikarza medycznego dr. Christoph Specht nie jest trudny. W wywiadzie dla ZDF powiedział: „Jeśli uważasz, że można iść do lekarza z objawami, prawdopodobnie nie masz grypy”. Prawdziwa grypa zawsze pojawia się bardzo nagle w ciągu kilku godzin i towarzyszy jej wysoka gorączka, dreszcze i bardzo złe samopoczucie.. Z drugiej strony, infekcja grypopodobna zapowiada się katarem, bólem głowy lub innymi objawami przeziębienia i nie pojawia się nagle – tak jest również w przypadku Covid-19. „Nagły początek mówi o wiele więcej o grypie niż o koronie” – mówi Specht. Ale jak odróżnić infekcję wirusem Corona?

Przeczytaj także: Jeśli zauważysz te objawy korony, natychmiast udaj się do lekarza – dotyczy to nawet młodych ludzi.

Grypa lub Corona: „Jeśli ktoś kicha, to więcej przemawia przeciwko Coronie”

W przypadku zakażenia koronawirusem osoby zakażone wolą mieć niewiele objawów w pierwszym tygodniu. Jeśli organizm nie radzi sobie z wiremią i rozwija się Covid-19, u osób zakażonych może pojawić się wiele skarg. Jednak według Spechta przeziębienie nie jest typowym objawem Covid-19, ale raczej wskazuje na przeziębienie. „Więc jeśli ktoś kicha, to bardziej przemawia przeciwko Coronie” Według eksperta ds. zdrowia ZDF. Z drugiej strony kaszel może mówić o grypie, infekcji grypopodobnej i koronie. Ale jest jeden objaw, który jest głównie przypisywany koronawirusowi: utrata węchu i smaku. „Często to zaburzenie jest pierwszym objawem przed jakimikolwiek innymi objawami” – mówi Specht. W przypadku Covid-19 zaburzenie to może wystąpić nagle i utrzymywać się przez długi czas, ponieważ koronawirusy atakują odpowiednie neurony. Duszność jest również typowym objawem korony. Lekarz. Specht podsumowuje: „Początek choroby jest powolny z zaburzeniami węchu i smaku, a często z gorączką i kaszlem, zwłaszcza z dusznością (mową) bardziej dla Corony”. (Ponadto) *Merkur.de jest częścią krajowej cyfrowej sieci redakcyjnej Ippen.

Kontynuuj czytanieDuszność spowodowana koroną po długim okresie umiarkowanego przebiegu choroby – lekarze ostrzegają przed „lekceważeniem epidemii”

READ  Odwrócenie trendu także w szpitalach?: Rosnąca zachorowalność, szczególnie wśród osób w wieku 20-29 lat - Wikipedia

Co naprawdę pomaga przy przeziębieniach

Co naprawdę pomaga przy przeziębieniach

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Badanie udowadnia bardzo wysoką ochronę przed koronami za pomocą masek FFP2

Published

on

NSOto powszechny obraz w dzisiejszych czasach: większość ludzi nosi maski FFP2, ale klips na nos zagina się zbyt wysoko i zbyt ciasno przylega do nosa, aby opierać się na obudowie, ale pozostawia nad nosem przestrzeń do oddychania. Prawie niweluje efekt maski. Zgodnie z najnowszymi wynikami badania Instytutu Dynamiki i Samoorganizacji Maxa Plancka (MPI) w Getyndze jest to zbyt dużo, jeśli siedzenie jest ustawione prawidłowo.

Hej kompleksowo

Korespondent polityczny w Berlinie, odpowiedzialny za Education Worlds.

jako dyrektor MPI Eberhard Bodenschitz w The American National Chronicle Akademia Nauk Zgłoszono, że ryzyko infekcji przy prawidłowo założonej masce FFP2 wynosi zaledwie 0,1%, jeśli osoba zarażona i osoba zdrowa spotykają się w pomieszczeniu zamkniętym przez dwadzieścia minut w niewielkiej odległości.

„Maska może idealnie dopasowywać się do kształtu twarzy, jeśli przed jej założeniem zgięcie jej metalowy wspornik w okrągły kształt litery W”, mówi Bodenschatz, dzięki czemu zakaźne cząsteczki aerozolu nie mogą już przedostać się przez maskę, a okulary nie są już zamglone. nad głową.

Z drugiej strony, przy źle dopasowanej masce ryzyko infekcji, według obliczeń badaczy z Getyngi, wynosi około czterech procent. W przypadku maski chirurgicznej wystarczy dobre dopasowanie, aby zmniejszyć ryzyko infekcji maksymalnie o dziesięć procent. Maska uszczelniająca FFP2 chroni nos i policzki 75 razy lepiej niż maska ​​dopasowana chirurgicznie.

Continue Reading

science

Ciągłe wapowanie ma wpływ na potencję – MANN.TV

Published

on

Badanie dotyczące e-papierosów: „vapery” częściej cierpią na zaburzenia erekcji W nowym badaniu na temat e-papierosów i „vapingu” zbadano możliwe powiązania między zaburzeniami erekcji u mężczyzn, którzy palą tytoń przy użyciu nietradycyjnych metod. Można wykazać, że użytkownicy e-papierosów są bardziej narażeni na rozwój zaburzeń erekcji niż użytkownicy e-papierosów.

W badaniu przeprowadzono wywiady z ponad 13 000 mężczyzn w wieku powyżej 20 lat. Codzienne „dzienniki” wykazywały 2,2 razy więcej zaburzeń erekcji niż mężczyźni, którzy nie używali e-papierosów – niezależnie od tego, czy faktycznie na tych mężczyzn miały wpływ inne czynniki ryzyka. Również u uczestników badania, którzy nigdy nie byli dotknięci chorobą sercowo-naczyniową, stwierdzono:

Continue Reading

science

Koronawirus w Berlinie: wskaźnik infekcji spada do 351,4 – Większe obłożenie łóżek intensywnej opieki medycznej – Berlin

Published

on

W Brandenburgii brakuje szczepionek – minister: szczepień może być znacznie więcej

w Brandenburgii Wzrasta liczba chętnych do szczepienia, Ale wciąż brakuje szczepionki. Zdaniem minister zdrowia Ursuli Nunemacher (Zieloni) rozwój liczby szczepień jest zachęcający. „Niestety widzimy w wielu kampaniach szczepień Aby więcej osób zainteresowanych mogło zostać zaszczepionych, gdyby więcej szczepionek było dostępnych lokalniepowiedziała w piątek. Rząd federalny powinien udostępnić więcej dawek szczepionki, zwłaszcza od Biontech/Pfizer. aktualny Legalizacja tej szczepionki to „prawdziwy problem szczepień”, Zakonnice też. Dostępne są wystarczające ilości szczepionki Moderna.

Rzecznik ministerstwa, Gabriel Hess, powiedział, że szczepionki Biontech będą prawdopodobnie dostępne w racjonowaniu w nadchodzących tygodniach.

Brandenburger Hartmann-Bund skrytykował dystrybucję i legalizację szczepionki Biontech przez rząd federalny. „Najważniejszą rzeczą jest teraz szybkość i ci, którzy nie są jeszcze zaszczepieni” – powiedział przewodniczący Hanjo Pohle. Lekarz zaszczepił się w swojej klinice i musiał odwołać dwa semestry z powodu braku szczepionki. ten Częstość występowania infekcji u osób młodych jest obecnie znacznie wyższa niż u osób starszych, zachować ostrożność. Musisz być teraz zaszczepiony Ale do tego potrzebna jest szczepionka Biontech, Nawet Polak. Z Moderną, zgodnie z zaleceniami Komitetu Stałych Szczepień (Stiko), szczepienia są możliwe tylko dla osób powyżej 30 roku życia.

ten Według Ministerstwa Zdrowia liczba szczepień przeciwko Coronie w kraju stale rośnie. W ciągu ostatnich siedmiu dni podano ponad 142 000 szczepionek przeciwko koronawirusowi. Oferta szczepień jest obecnie poszerzana w całym kraju.

Niezależne miasto Frankfurt nad Odrą otworzyło w piątek na terenie targów lokalne centrum szczepień. Teltow-Fläming w środę (1 grudnia) otworzył Centrum Szczepień Luckenwalde we Fläminghalle, a okręg Dahme-Spreewald otworzył ponadregionalne centrum szczepień na byłym lotnisku Schönefeld.

w Obecnie 62,4 proc. Brandenburgii jest w pełni zaszczepionych. kraj w Porównanie krajowe jest przedostatnie w rankingu. W grupie wiekowej od 12 do 17 lat 34,3% zostało w pełni zaszczepionych, 65,6% w grupie wiekowej od 18 do 59 lat i 81,8% w grupie wiekowej powyżej 60 lat. Według danych około 320 000 osób otrzymało już szczepienie przypominające. (dpa)

READ  Odwrócenie trendu także w szpitalach?: Rosnąca zachorowalność, szczególnie wśród osób w wieku 20-29 lat - Wikipedia

Continue Reading

Trending