Connect with us

science

Wskaźnik infekcji w Bawarii prawie 300: Panika przed zamknięciem w gorącym punkcie – „wtedy mamy wojnę domową”

Published

on

  • zKatharina Haas

    Blisko

Wskaźnik zakażenia koroną w Bawarii wynosi obecnie około 300 przypadków. A w gorących miejscach przygnębienie zwiększa przygnębienie. Nowe środki podsycają strach, szczególnie w branży gastronomicznej.

Mesbach / Monachium – ten Koronapandemia Wolny kraj pod ścisłą kontrolą. Zakażenie przez 7 dni w całej Bawarii od 3.15 w niedzielę Instytut Roberta Kocha Dokładnie 293 i tym samym na trzecim miejscu wśród największych wypadków w Niemczech na poziomie państwowym. Nawet jeśli różnica w stosunku do Saksonii (444) i Turyngii (419,9) jest duża, rozwój ten jest niepokojący. Łącznie 14 miast i regionów w Bawarii ma jeden Występowanie siedmiu dni Przekroczono 500, dlatego uważane są za „różowe” obszary. Istnieje kilka hrabstw, w których wskaźnik zapadalności przekracza 300, które zostały wyznaczone do zdefiniowania tak zwanego „gorącego punktu”.

ten szpitalna sygnalizacja świetlna W Bawarii jest teraz żółta, ponieważ pacjenci z koroną zajmują w Bawarii ponad 450 łóżek intensywnej opieki. Dlatego od soboty w Wolnym Państwie podjęto bardziej rygorystyczne środki, takie jak noszenie maski FFP2. Szczegółowy przegląd wszystkich zasad Znajdziesz to tutaj.

Corona w Bawarii: sytuacja się pogarsza – obszar hot spot z maksymalnym śledzeniem kontaktu

Obszar, który był na ustach wszystkich od dłuższego czasu, to misbach w Górnej Bawarii. Obszar wokół Tegernsee i Schliersee był przez kilka dni niekwestionowanym liderem w Niemczech, aw niedzielę nadal był szóstym najbardziej dotkniętym obszarem z 674,8. Tymczasem żołnierze armii niemieckiej otrzymali rozkaz pomocy Ministerstwu Zdrowia. Chociaż siła robocza wzrosła do 80 pracowników, to w żadnym wypadku nie wystarczy, aby zapanować nad chaosem otaczającym śledzenie kontaktów niezliczonych zarażonych osób. Ponieważ każdego dnia zgłaszanych jest prawie 200 nowych infekcji, prawdopodobnie wzrośnie również liczba osób, które mogą być zarażone. W rozmowie z przyznaje rzeczniczka administracji powiatu Globalizm: „Nie możemy nadążyć.” Ponieważ czasami dla każdej zarażonej osoby są dziesiątki kontaktów, tylko najbliżsi krewni są teraz powiadamiani. Osoby kontaktowe powinny w miarę możliwości same powiadomić zarażonego.

READ  Pogoda w Niemczech: Meteorolodzy podają ponure prognozy

(Otrzymasz wybór wszystkich ważnych historii z Twojej okolicy w naszym bezpłatnym biuletynie regularnie i bezpośrednio przez e-mail. Zarejestruj się tutaj, aby TegernsiWięc misbach i tutaj dla Holzkirchen.)

Sytuacja krytyczna: W południowo-wschodniej Bawarii coraz mniej łóżek do intensywnej opieki medycznej.

© Kay Knightfield / dpa

Corona w hotspocie Mesbach: urzędnik okręgowy z pilnym apelem – właściciele hoteli w strachu

Urzędnik hrabstwa Olaf von Luise (CSU) był w jednym apel publiczny Prośba o powstrzymanie się od wszelkich imprez masowych. Tymczasem nie ma już na to normy prawnej. Jest bardzo zaniepokojony branżą hotelarską w obszarze turystycznym i zapewnia: „Nigdy wcześniej nie było tak źle”. Sygnalizacja świetlna w szpitalu jest czerwona. Pięciu pacjentów z Covid walczy obecnie o życie. A sprawy nie wyglądają lepiej w okolicznych szpitalach. Każdy, kto zachoruje, musi teraz jechać do Monachium, oddalonego o około 50 kilometrów.

Zachowaj spokój w restauracjach. Wytyczne dotyczące szczepień nie są sprawdzane, a odstępy czasowe nie są przestrzegane. Operator Ratskellera, Matthias Jerkin, mówi, że ludzie polegają na osobistej odpowiedzialności. Od weekendu w restauracjach w obszarach hotspot obowiązuje zasada 3G plus. Oznacza to, że osoby, które nie zostały zaszczepione, muszą mieć ujemny wynik testu PCR. Kosztują do 80 euro i często są dostępne dopiero po około 24 godzinach. Teraz wielu restauratorów obawia się załamania liczby odwiedzających, jeśli wiele nierestauratorów nie chce ponosić kosztów. Około jedna trzecia populacji Bawarii nadal nie jest odporna na koronawirusa. W Miesbach już padało Silna krytyka zaangażowania w PCR.

Corona w Mesbach: krytyka zobowiązania PCR – rzecznik regionu ostrzega przed „wojną domową”

Rok temu wszystko wyłączało się wolniej, a teraz nadal jest to kolejność masek 2G, 3G-Plus i FFP2. Ograniczenia dotyczące kontaktu na dalekie odległości, jak w przypadku dwóch zamknięć, nie powinny mieć zastosowania, nawet jeśli wskaźnik infekcji ponownie wzrośnie. „Jeżeli w Bad Tölz wszystko jest otwarte w tym samym czasie – wtedy mamy tu wojnę domową” – powiedziała rzeczniczka okręgu.

READ  Obecna korona: Ekspert nie wierzy w odporność stadaاعة

Ale region nad rzeką Tegernsee, do którego co roku podróżuje nawet 11 milionów turystów, martwi się o reputację i gości. Pierwsze odwołania są już mile widziane. Uroczystości są automatycznie anulowane, jeśli zaszczepione osoby odkryją, że będą musiały wydać ogromne sumy, aby wcześniej wykonać test PCR. Niektórzy przyjeżdżają bez testu, a potem znów muszą wychodzić. Właściciele barów są zdesperowani, ponieważ personel szuka teraz dystansu. Istnieje duża niepewność co do powrotu do pracy na krótki czas z powodu ponownej blokady. Wiele osób zmieniło już orientację podczas blokady wiosennej.

Wysoki wskaźnik infekcji w gorącym Mesbach: Czy Corona naprawdę jest winna?

Skąd biorą się wysokie wypadki, pozostaje tajemnicą. Mówi się o „rozsianym procesie infekcji”. Zauważa się jednak, że młodzi ludzie wydają się być zarażeni. W grupach wiekowych między 14 a 34 rokiem zachorowalność wynosiła ponad 1000 w ostatnim tygodniu. Florian Mayer, powiatowy koordynator ds. pandemii medycznej, poinformował w wywiadzie o tzw. „imprezach koronowych”, na których spotykają się młodzi ludzie celowo infekować Aby móc uciec przed kosztownym półrocznym testem PCR z zaświadczeniem o wyzdrowieniu – zamiast zaszczepić się. Nie ma dowodów na tezę, ale też nie ma zaprzeczenia.

Tymczasem w branży hotelarskiej nadal trwają wstrząsy. Właściciel Ratskeller jest przekonany, że epidemia skręci kark wielu restauracjom. „Śmierć to dopiero początek”. kah * Merkur.de/bayern jest pokazem IPPEN.MEDIA

Zdjęcie listy kategorii: © kay Nietfeld / dpa

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Badanie udowadnia bardzo wysoką ochronę przed koronami za pomocą masek FFP2

Published

on

NSOto powszechny obraz w dzisiejszych czasach: większość ludzi nosi maski FFP2, ale klips na nos zagina się zbyt wysoko i zbyt ciasno przylega do nosa, aby opierać się na obudowie, ale pozostawia nad nosem przestrzeń do oddychania. Prawie niweluje efekt maski. Zgodnie z najnowszymi wynikami badania Instytutu Dynamiki i Samoorganizacji Maxa Plancka (MPI) w Getyndze jest to zbyt dużo, jeśli siedzenie jest ustawione prawidłowo.

Hej kompleksowo

Korespondent polityczny w Berlinie, odpowiedzialny za Education Worlds.

jako dyrektor MPI Eberhard Bodenschitz w The American National Chronicle Akademia Nauk Zgłoszono, że ryzyko infekcji przy prawidłowo założonej masce FFP2 wynosi zaledwie 0,1%, jeśli osoba zarażona i osoba zdrowa spotykają się w pomieszczeniu zamkniętym przez dwadzieścia minut w niewielkiej odległości.

„Maska może idealnie dopasowywać się do kształtu twarzy, jeśli przed jej założeniem zgięcie jej metalowy wspornik w okrągły kształt litery W”, mówi Bodenschatz, dzięki czemu zakaźne cząsteczki aerozolu nie mogą już przedostać się przez maskę, a okulary nie są już zamglone. nad głową.

Z drugiej strony, przy źle dopasowanej masce ryzyko infekcji, według obliczeń badaczy z Getyngi, wynosi około czterech procent. W przypadku maski chirurgicznej wystarczy dobre dopasowanie, aby zmniejszyć ryzyko infekcji maksymalnie o dziesięć procent. Maska uszczelniająca FFP2 chroni nos i policzki 75 razy lepiej niż maska ​​dopasowana chirurgicznie.

Continue Reading

science

Ciągłe wapowanie ma wpływ na potencję – MANN.TV

Published

on

Badanie dotyczące e-papierosów: „vapery” częściej cierpią na zaburzenia erekcji W nowym badaniu na temat e-papierosów i „vapingu” zbadano możliwe powiązania między zaburzeniami erekcji u mężczyzn, którzy palą tytoń przy użyciu nietradycyjnych metod. Można wykazać, że użytkownicy e-papierosów są bardziej narażeni na rozwój zaburzeń erekcji niż użytkownicy e-papierosów.

W badaniu przeprowadzono wywiady z ponad 13 000 mężczyzn w wieku powyżej 20 lat. Codzienne „dzienniki” wykazywały 2,2 razy więcej zaburzeń erekcji niż mężczyźni, którzy nie używali e-papierosów – niezależnie od tego, czy faktycznie na tych mężczyzn miały wpływ inne czynniki ryzyka. Również u uczestników badania, którzy nigdy nie byli dotknięci chorobą sercowo-naczyniową, stwierdzono:

Continue Reading

science

Koronawirus w Berlinie: wskaźnik infekcji spada do 351,4 – Większe obłożenie łóżek intensywnej opieki medycznej – Berlin

Published

on

W Brandenburgii brakuje szczepionek – minister: szczepień może być znacznie więcej

w Brandenburgii Wzrasta liczba chętnych do szczepienia, Ale wciąż brakuje szczepionki. Zdaniem minister zdrowia Ursuli Nunemacher (Zieloni) rozwój liczby szczepień jest zachęcający. „Niestety widzimy w wielu kampaniach szczepień Aby więcej osób zainteresowanych mogło zostać zaszczepionych, gdyby więcej szczepionek było dostępnych lokalniepowiedziała w piątek. Rząd federalny powinien udostępnić więcej dawek szczepionki, zwłaszcza od Biontech/Pfizer. aktualny Legalizacja tej szczepionki to „prawdziwy problem szczepień”, Zakonnice też. Dostępne są wystarczające ilości szczepionki Moderna.

Rzecznik ministerstwa, Gabriel Hess, powiedział, że szczepionki Biontech będą prawdopodobnie dostępne w racjonowaniu w nadchodzących tygodniach.

Brandenburger Hartmann-Bund skrytykował dystrybucję i legalizację szczepionki Biontech przez rząd federalny. „Najważniejszą rzeczą jest teraz szybkość i ci, którzy nie są jeszcze zaszczepieni” – powiedział przewodniczący Hanjo Pohle. Lekarz zaszczepił się w swojej klinice i musiał odwołać dwa semestry z powodu braku szczepionki. ten Częstość występowania infekcji u osób młodych jest obecnie znacznie wyższa niż u osób starszych, zachować ostrożność. Musisz być teraz zaszczepiony Ale do tego potrzebna jest szczepionka Biontech, Nawet Polak. Z Moderną, zgodnie z zaleceniami Komitetu Stałych Szczepień (Stiko), szczepienia są możliwe tylko dla osób powyżej 30 roku życia.

ten Według Ministerstwa Zdrowia liczba szczepień przeciwko Coronie w kraju stale rośnie. W ciągu ostatnich siedmiu dni podano ponad 142 000 szczepionek przeciwko koronawirusowi. Oferta szczepień jest obecnie poszerzana w całym kraju.

Niezależne miasto Frankfurt nad Odrą otworzyło w piątek na terenie targów lokalne centrum szczepień. Teltow-Fläming w środę (1 grudnia) otworzył Centrum Szczepień Luckenwalde we Fläminghalle, a okręg Dahme-Spreewald otworzył ponadregionalne centrum szczepień na byłym lotnisku Schönefeld.

w Obecnie 62,4 proc. Brandenburgii jest w pełni zaszczepionych. kraj w Porównanie krajowe jest przedostatnie w rankingu. W grupie wiekowej od 12 do 17 lat 34,3% zostało w pełni zaszczepionych, 65,6% w grupie wiekowej od 18 do 59 lat i 81,8% w grupie wiekowej powyżej 60 lat. Według danych około 320 000 osób otrzymało już szczepienie przypominające. (dpa)

READ  Gorzej niż Long Covid – te trwające całe życie problemy mogą być spowodowane infekcją koronową

Continue Reading

Trending