Connect with us

entertainment

Goście i tematy w piątek (30 września)

Published

on

Goście i tematy w piątek (30 września)

Pierwszy numer Kölner Treff został wyemitowany już w styczniu 1976 roku. Po przerwie nowa wersja jest dostępna w WDR od 2006 roku. Podamy Wam wszystkie informacje o kolejnym wydaniu oraz zdradzimy, kto będzie naszym gościem i jakie tematy zostaną omówione.

w 30 września Pokaże nowy odcinek w WDR Bettina Boytinger Z 22:00 do 23:30 wyemitowany.

Oto goście „Kölner Treff” 30 września:

  • Marcina Brambacha
  • Linda Zervakis
  • Jens Span
  • Mary rym
  • Frank Rosen
  • Michael Friedman

Oto tematy „Kölner Treff” 30 września:

Urodził się w Dreźnie, utknął w rzece Roerbot. Przedstawiciel i komisarz „Tatort” Marcina Brambacha Jego pierwszy kontakt z Zagłębiem Ruhry miał miejsce, gdy w połowie lat 80. pracował w Teatrze Bochum. Później miłość w końcu przyciągnęła go do Recklinghausen. Brambachowie żyją tam w sposób zrównoważony, nie jedzą mięsa i prawie nie jeżdżą samochodem. Swoją pełną przygód podróż przez Zagłębie Ruhry odbył na rowerze. W Kölner Treff opowiada nam, czego doświadczył i gdzie znaleźć najlepsze curry, robiąc słabo wegetariańskie Brambach.

>> Inspektorzy Tatort: ​​Obecne zespoły dochodzeniowe dla serii kryminalnej ARD <

Chociaż jako dziecko była nazywana „Zaziki” i podgrzewała burgera na stoisku matki jako „gorąca wiedźma”, kucharz był częścią byłej prezenterki i konferansjera „Tagesschau”. Linda Zervakis Niezupełnie kluczowa kompetencja. Greczynka pochodząca z Hamburga zdała sobie z tego sprawę najpóźniej na początku pandemii Corony, kiedy tak bardzo starała się przygotować coś rozsądnego dla dwójki swoich dzieci, nie wskazując potem kciuków w dół! Z tego powodu wyruszyła na proste kulinarne przygody, nauczyła się podstaw gotowania, a teraz dzieli się z nami w Kölner Treff swoimi spostrzeżeniami i historiami o gotowaniu.

Prawie żaden polityk nie stracił tylu punktów sympatii podczas pandemii, ile miał Jens Span. Kiedyś uważany za potencjalnego kandydata na stanowisko kanclerza, podczas pandemii „zasłużył” na tytuł „ministra załamania korony”. Winą za niezadowolenie wielu obywateli była polityka kupowania szczepionki i niezrównoważone obietnice szczepień, a tzw. „afera z maskami” zrobiła resztę… „Musimy sobie wiele wybaczać” Nierozerwalne zdanie powiązane na nazwisko Jens Spahn: Były minister zdrowia Fed wyjaśni dokładnie, co przez to rozumie na spotkaniu w Kolonii.

READ  Zacznij od skandalu: Słowenia obejmuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej - Polityka

Ma dopiero 22 lata i jest w branży od lat. Mary rymCórka rodziców muzyków, Matthiasa Reema i Michela, swój pierwszy kontrakt płytowy podpisała w wieku 17 lat. Szczególnie faworyzował ją jej ojciec, by robiła karierę w klasie średniej. Dlatego córka szczerze tylko skończyła szkołę i ukończyła szkolenie na trenera fitness. Ponadto pisała piosenki, które tak bardzo lubił Papa Matthias, że zrezygnował. Ale Marie nie chce podążać wielkimi muzycznymi śladami swoich rodziców, chce robić swoje, chodzić na przedstawienia, tańczyć na scenie, a także słuchać muzyki.

Absolutnie ulubione danie dwugwiazdkowego szefa kuchni? „Curry z frytkami na pewno!” Dziecko wcześnie wstawało Frank Rosen W Zagłębiu Ruhry w frytkownicy w sklepie z frytkami mojej mamy. Stamtąd mieszkaniec Dorsten wspiął się na szczyt gastronomii na wymagającym torze treningowym – i w telewizji. Powie nam, dlaczego ponownie otworzył bar z przekąskami swojej zmarłej matki jako gwiazda kuchni, dlaczego chce pozostać w Zagłębiu Ruhry na zawsze i czy może wreszcie liczyć na wygraną w tym roku po dziewięciu nieudanych sezonach dla „Relish”.

publicysta i prawnik Michael Friedman Urodził się w Paryżu w 1956 roku i wychował w polskiej żydowskiej rodzinie uratowanej z obozu koncentracyjnego dzięki wsparciu biznesmena Oskara Schindlera. Wydarzenia te miały trwały wpływ na jego życie. W latach 60. jego rodzina przeniosła się do Frankfurtu, gdzie później osiadł jako prawnik. Karierę polityczną rozpoczął jako wiceprzewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech i gospodarz talk-show. Następnie wycofał się z życia publicznego i zrezygnował ze wszystkich swoich stanowisk. Nadal mieszka we Frankfurcie z żoną, prezenterką Barbel Schaeffer i ich dwoma synami. Opowiada nam swoją osobistą historię.

Oto iteracje „Kölner Treff”:

  • Sobota, 1 października, godz. 12:15 (WDR)
  • Sobota 1 października o godz. 10:50 (godzina)
  • Niedziela, 2 października, godz. 10:05 (WDR)

Kolner Trev w TV, Stream, MediaTek i w radiu

W przeciwieństwie do innych talk show w telewizji zewnętrznej, w każdy piątek pojawia się nowa wersja Kölner Treff. Moderacja została przeprowadzona od nowej wersji formatu w 2006 roku Bettina Boytinger Zatwierdzony. Praca jako stała alternatywa dla wakacji w Pottinger Link Susanktóry poza tym prowadzi poranny magazyn ARD i autor komiksów Mickey Bezenhairs. Transmisja będzie oczywiście kontynuowana w telewizji WDR.

READ  Morawiecki nazywa gwałt na stacji metra w Monachium „efektem otwartych granic”

Podobnie jak w przypadku wszystkich form służby publicznej, program można oglądać w tym samym czasie w Transmisja na żywo Śledzenie online.

Na życzenie dostępne są również wersje na okres jednego roku ARD .biblioteka multimediów pozbyć się ich. Tutaj masz okazję ponownie przyjrzeć się poprzednim wersjom w całości.

W Kölner Treff istnieje również możliwość obejrzenia odcinka od piątku do niedzieli in radio Aby posłuchać – więc jeśli jesteś w samochodzie, możesz po prostu otworzyć aktualną wersję w niedzielę wieczorem od 21:00 do 22:00. WDR5 Słuchać.

To są brokerzy w Kölner Treff

Trio jest teraz odpowiedzialne za koordynację Kölner Treff. Już od 2006 roku Bettina Boytinger Główny prezenter formatu WDR – w tamtym czasie widowisko odrodziło się po 23-letniej przerwie. Początkowo miała po swojej stronie Achima Wintera, a od tego czasu jest w trasie jako prezenterka solowa.

Link Susan A Mickey Bezinhairs Pracuje. Link jest związany z WDR od 2011 roku, a od 2012 roku nadzoruje ARD Morning Show. Oprócz tego Link był również wakacyjnym zastępcą Franka Blasberga w programie „Hart Aber Show”.

„Jestem celebrytą, zabierz mnie stąd.” Oprócz okazjonalnej moderacji Kölner Treff, prowadzi także talk show NTV „#beisenherz” i własny podcast informacyjny. „Apokalipsa i kawa filtrowana”.

W pierwszej edycji Kölner Treff w latach 1976-1983 wśród gospodarzy byli Alfred Biulik, Dieter Thoma i Elke Heidenreich.

Spotkanie w Kolonii pod hasłem „Porozmawiaj we wtorek”

We wrześniu 2019 r. „Das Erste” stał się nowym wyglądem „Rozmowa we wtorek” wprowadzone. O 22:50 we wtorkowe wieczory są tam pokazywane i transmitowane formaty rozmów już zaprojektowane dla 3. kanału.

Kölner Treff jest tego częścią. Inne formaty to „3 nach 9” (Radio Bremen), „NDR Talk Show” (NDR), „Here Speaks Berlin” (rbb), „Nachtcafé” (SWR) i „Club 1” (BR). Nie ma reguły, kiedy uruchomić format.

READ  „Ósmy dzień tygodnia”: ponownie poznaj Zbigniewa Cybulskiego

Tutaj możesz uzyskać informacje o aktualnych odcinkach innych talk show:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Film – Produkcja Netflix: Horror w dżungli z Polski

Published

on

Film – Produkcja Netflix: Horror w dżungli z Polski

Warszawa (dpa) – Las wygląda naprawdę strasznie w baśniach takich jak Jaś i Małgosia, a jeszcze bardziej w filmach takich jak „Projekt Blair Witch”. Cały podgatunek horrorów koncentruje się wokół lasu lub innej odosobnionej przyrody jako scenerii horroru: tak zwane filmy o dżungli.

Polski film Netflix „Dziś w lesie nikt nie śpi” w reżyserii Bartosza M. Kowalski (36 lat). „Nastolatki powinny zostać wyleczone z uzależnienia od technologii na obozie offline w lesie. Jednak ciemna siła grozi, że na zawsze pozbawi ich dostępu do Internetu” – pisze o treści serwis streamingowy.

Klasykami wiejskiego horroru filmowego są 46-letni horror preriowy „The Chain Saw Massacre” (też: „Texas Blood Court”; tytuł oryginalny: „The Texas Chain Saw Massacre”) i 40-letni slasher . Akcja „Piątek 13”. Na przykład dwanaście lat temu powstał brytyjski thriller Eden Lake z Kelly Reilly i Michaelem Fassbenderem w rolach głównych.

Motywy Backwoods stały się tak popularne, że w 2010 roku ukazał się pastiszowy film z dwoma głupkowatymi bohaterami, którzy przypadkowo stali się postaciami z horroru w swoim otoczeniu: kanadyjska komedia „Tucker i Dale kontra Zło”.

Badacze mediów tak podsumowują istotę takich filmów: Mieszkańcy miast (głównie nastolatki) znajdują się pod kontrolą potwornych stworzeń zamieszkujących dzicz. Każdy, kto chce uciec od tego piekła przemocy, musi stać się niecywilizowany i bezwzględny.

Tak właśnie dzieje się w przypadku „Dziś w lesie nikt nie śpi” (oryginalny tytuł: „W lesie dzis nie zasnie nikt”). Na obozie dla młodych osób uzależnionych od telefonów komórkowych, o tematyce katolickiej nawiązującej do Polski, w pierwszej kolejności zbierane są smartfony, aby później szukanie pomocy nie było już łatwe.

Na wędrówkę po lesie wybiera się niewielka, zróżnicowana grupa młodych ludzi, w skład której wchodzą wysportowany Daniel (Sebastian Della), seksowna Anela (Wiktoria Goszewska) i gej Bartek (Stanisław Ciwka). Od końca października dorośli mogli dowiedzieć się, kto, w jaki sposób i w jakich okolicznościach został tu zamordowany przez dwóch braci rewolucjonistów. Film przeznaczony wyłącznie dla osób od 18 roku życia. Ofiary są czasami przekłuwane, czasami rozczłonkowane, a czasami podzielone. Czy pulchny kujon Gulek (Michał Luba) i mądra, smutna Zosia (Julia Winyawa) przeżyją?

READ  „Ósmy dzień tygodnia”: ponownie poznaj Zbigniewa Cybulskiego
Continue Reading

entertainment

Heinz Honig nie jest odosobnionym przypadkiem

Published

on

Heinz Honig nie jest odosobnionym przypadkiem
  1. Strona główna
  2. panorama

Naciska

Heinz Hoenig jest poważnie chory. Był w sztucznej śpiączce i wymagał operacji głównej tętnicy (aorty). © Matthias Behn/Photo Alliance (zdjęcie archiwalne)

Aktor Heinz Hoenig przebywa na oddziale intensywnej terapii. Nie ma ubezpieczenia zdrowotnego – i nie jest sam.

Heinz Hoenig walczy o przetrwanie. Władze ogłosiły w weekend, że stan 72-letniego mężczyzny jest „wyjątkowo krytyczny”, ponieważ przebywa on na oddziale intensywnej terapii z powodu poważnych problemów z sercem. Jednocześnie ogłoszono zaproszenie do przekazywania datków „w celu wsparcia Heinza i jego rodziny w pokryciu kosztów zbliżającej się operacji serca” – napisano na Instagramie. Ponieważ: Najwyraźniej Hoenig nie ma ubezpieczenia zdrowotnego.

Według jego żony miał prywatne ubezpieczenie, ale ostatnio nie był w stanie opłacać składek. Oznacza to aktora, który będzie w styczniu Obóz w dżungli Udostępnij, nie sam. Choć ubezpieczenie jest w Niemczech obowiązkowe, wiele osób nie chce lub nie może płacić składek.

Heinz Honig nie jest odosobnionym przypadkiem: „Kilkaset tysięcy osób nie ma ubezpieczenia zdrowotnego”

Według Federalnego Urzędu Statystycznego w 2019 r. w Niemczech 61 tys. osób nie miało ubezpieczenia zdrowotnego. Jednak liczba niezgłoszonych przypadków będzie prawdopodobnie znacznie większa – poinformowała na zlecenie Światowej organizacji pomocowej Doctors of the World Organizacja Zdrowia. IPPEN.MEDIA wytłumaczyć. „Zakładamy, że setki tysięcy ludzi w Niemczech nie ma ubezpieczenia zdrowotnego”.

Dane Federalnego Urzędu Statystycznego opierają się na badaniu gospodarstw domowych. Dlatego faktyczna liczba tak bardzo różni się od ówczesnej W spisie Wymagana liczba, wyjaśnij organizację. „Osoby, które są bezdomne lub nie mają adresu zameldowania i/lub nie mają statusu stałego pobytu, nie są objęte tym problemem, jednak osoby te często są dotknięte problemem. „Można więc założyć, że jest to faktyczna liczba osób nieubezpieczonych ludzi jest znacznie wyższa.”

Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech: wiele „przeszkód”.

Powodem rezygnacji z ubezpieczenia są nie tylko względy finansowe. „Istnieje wiele innych barier, które uniemożliwiają obywatelom Niemiec uzyskanie potrzebnej opieki zdrowotnej. Należą do nich bariery językowe, wysokie przeszkody biurokratyczne i bariery prawne.

READ  Ekonomista chwali Roberta Habecka za „Marcusa Lanza” – możliwe jest embargo gazowe na Rosję

Nawet jeśli nie masz ubezpieczenia zdrowotnego, otrzymasz opiekę w przypadku poważnej choroby lub ostrego bólu. Zapewniana jest jednak wyłącznie opieka w nagłych przypadkach. Za opiekę pooperacyjną lub leczenie uzupełniające musisz zapłacić samodzielnie. Może to być bardzo kosztowne, i to nie tylko w przypadku Huanga. (tak jak)

Continue Reading

entertainment

Musical o polskim nazistowskim bojowniku ruchu oporu

Published

on

Musical o polskim nazistowskim bojowniku ruchu oporu

W zwolnionym tempie Irina zostaje pobita przez funkcjonariuszy SS pałkami i kopnięciami. Gra muzyka jazzowa. Wszystko to dzieje się na scenie, zazwyczaj w Polsce, ale teraz także w Berlinie – raz, w niedzielę (5 maja). Musical „Irena” opowiada historię polskiej bojowniczki o wolność Ireny Sendlerowej (1910-2008), która przemyciła z getta warszawskiego 2500 żydowskich dzieci.

Dzieci na fałszywych dokumentach ukrywała w rodzinach zastępczych, klasztorach i sierocińcach. Pomnik Holokaustu Yad Vashem w Jerozolimie uznał ją za Sprawiedliwą wśród Narodów Świata. Jest to hołd dla ludzi, którzy ratowali Żydów w czasach nazistowskich.

Holokaust i muzyka – czy idą w parze?

W „Irinie” główny nacisk położony jest na walkę z polskim ruchem oporu. Musical stanowi niemal pełną chronologię jej twórczości, z wstawkami, w których retrospektywnie przygląda się swojemu życiu.

Życie, które wiele osób powinno poznać. Jednocześnie może wydawać się czasami dziwne, gdy historii Holokaustu towarzyszy muzyczny śpiew. Dość dziwne wydaje się to na przykład, gdy polski kolaborant z nazistami spuszcza spodnie żydowskiemu dziecku żyjącemu pod przybranym nazwiskiem, aby zgłosić je nazistom – i jednocześnie śpiewa.

Jak każda produkcja artystyczna lub filmowa adaptacja Holokaustu, także i to dzieło nie jest w stanie oddać sprawiedliwości okrucieństw, które faktycznie miały miejsce.

Uratowani przyjeżdżają do Berlina na musical

Ale „Irinę” można też rozumieć jako świadectwo historyczne, które w muzycznej formie przybliża wydarzenia innej grupie docelowej. Jedną z ocalonych przez Sendlerową jest Elżbieta Wikowska. Jako dziecko została przemycona z getta w drewnianej skrzyni i przeżyła Holokaust. Jej rodzice zostali zabici. Dziś 82-latek nadal mieszka w Warszawie i podróżuje do Berlina na pierwszy i jedyny występ musicalu poza granicami Polski. Oczekuje się, że będzie obecna w Pałacu Admirała w niedzielę.

„Przyjeżdżam do Berlina, bo uważam, że jest to konieczne” – powiedziała Vikowska w rozmowie z Niemiecką Agencją Informacyjną. „Jestem żywym dowodem na to, że to, co dzieje się na scenie, to fakt historyczny, a nie wymyślona historia”. Wikowska i Sindler spotkali się w ciągu swojego życia kilka razy. „Pani Sendlerowa nie była taką cichą babcią, za jaką wielu ludzi ją uważało. Miała bardzo silną osobowość i potrafiła wiele wymagać od siebie i innych. Gdy była nastolatką, Sendlerowa poradziła jej, aby zamiast do szkoły zawodowej poszła na studia. „I tak mnie znowu uratowała – studiowałam psychologię i edukacja.” Irina Sendler zmarła w 2008 roku w wieku 98 lat.

READ  Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2022: Białoruś vs Polska na żywo – telewizja na żywo i streaming

Polska w okresie niemieckiego narodowego socjalizmu

Dla producenta musicalu i dyrektora Poznańskiego Teatru Muzycznego w Polsce Przemysława Kielzewskiego ważne jest także wzmacnianie relacji niemiecko-polskich poprzez takie projekty. „W ciągu ostatnich 50 lat po wojnie kontakt między Niemcami i Polakami był bardzo niewielki”. Z pewnymi sprawami nie można było sobie poradzić i nie dotyczyły one polityki. „Chodzi o empatię i słuchanie”. Z Iriną opowiada się częściowo nieznana, pozytywna historia.

Rola Polaków w czasie okupacji nie zawsze była jasna. Do dziś budzi to gorące dyskusje w polskim społeczeństwie. Polska została zaatakowana przez nazistowskie Niemcy w 1939 r. i pozostawała pod okupacją niemiecką do 1945 r. Narodowi Socjaliści zamordowali łącznie trzy miliony polskich Żydów. Okupanci nałożyli karę śmierci na każdego Polaka pomagającego Żydom.

Jednak było wielu odważnych ludzi, którzy właśnie to zrobili. Irina Sendlerowa była jedną z nich. Ale także katolickie małżeństwo rolników Wiktoria i Josef Olma z szóstką dzieci, którzy przyjęli Żydów. Rodzina Olmy została zdradzona, a w 1944 roku hitlerowcy wymordowali całą rodzinę. W książkach znanych badaczy Holokaustu znajdują się historie o odważnym bohaterstwie, ale trudne do zniesienia są także opisy antysemityzmu i potępienia Polaków oraz ich zaangażowania w zbrodnie nazistowskie. To poważnie podważyłoby historyczny mit o zbawicielach, który polska prawica lubi propagować.

Muzyka z Youtube

Continue Reading

Trending