Connect with us

entertainment

Zacznij od skandalu: Słowenia obejmuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej – Polityka

Published

on

Janez Janša zaczyna od pochwał. Odkąd Słowenia objęła przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej, w kraju przebywa kilkudziesięciu korespondentów z Brukseli, a premierowi zajmuje to dwie godziny. Wspomina, że ​​30 lat temu do Słowenii przyjechało 1200 dziennikarzy, by śledzić jej walkę o niepodległość, w której Janša również był aktywny. Z powodu tych doniesień naukowiec zmienił zdanie, mówi, ponieważ jugosłowiańska telewizja została zdemaskowana jako „fałszywe wiadomości”.

Jansha lubi ten termin, rozsławiony przez byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, a także określenie „państwo w kraju”, które podobno występuje również w Słowenii. Nazywany jest „Marshallem Twito” ze względu na liczne tweety i, podobnie jak Trump, skupia się głównie na polaryzacji i atakowaniu krytycznych mediów.

W piątek po południu 62-latek po raz pierwszy opowie o priorytetach na najbliższe sześć miesięcy: Oprócz pandemii celem jest wzmocnienie odporności UE i chce przezwyciężyć weto Bułgarii w sprawie rozmów akcesyjnych z UE . z Macedonią.

Kiedy Jancha po raz pierwszy objął urząd jesienią 2004 roku, dwumilionowy kraj między Alpami a Adriatykiem był uważany za wzorowego studenta w Unii Europejskiej. Ze względu na doświadczenia historyczne jego rząd chce posunąć się do przodu z rozszerzeniem, mówi, opisując UE jako „cud historii”, który zapewnia pokój. Ich największym zagrożeniem jest istnienie „podwójnych standardów” w Unii Europejskiej. Im dłużej mówi, tym jaśniejszy staje się światopogląd premiera, z SDS sprzymierzoną z Unią Chrześcijańsko-Demokratyczną i Unią Chrześcijańsko-Społeczną.

Jest film propagandowy o wolności prasy

Nie jesteś „kolonistą ani członkiem drugiej kategorii” – mówi Janša i zapewnia, że ​​każdy może zadawać pytania dotyczące problemów Słowenii, ale chce być traktowany jak równy z równym. Nie podając nazwisk, wspomniał o komisarzach UE, którzy przed przybyciem do Lublany jednostronnie uzyskiwali informacje i przekazywali do prasy w Brukseli wiadomości krytyczne wobec jego rządu. Dziennikarze pytają, czy wyobrażają sobie, że Niemcy lub Francja byłyby traktowane w ten sposób. To jest nastroje w wielu krajach, które przystąpiły do ​​Unii Europejskiej w 2004 roku lub później.

READ  Poszukiwanie skarbów na Bałtyku - czy polscy nurkowie znaleźli legendarną bursztynową komnatę? - Aktualności

Najmocniejszym zarzutem wobec rządu słoweńskiego jest ograniczanie wolności mediów. Sama Jansha nie tylko obraża dziennikarzy na Twitterze, co prowadzi do gróźb pod ich adresem. Jego rząd przestał również finansować państwową agencję informacyjną STA, a organizacje prasowe oskarżają ją o dyskryminowanie krytycznych mediów w reklamie. Kiedy pojawił się ten temat, Janša nakręcił 16-minutowy film, który okazał się zwiastunem.

Najważniejsze przesłania: Przemoc wobec dziennikarzy istniała tylko za poprzednich rządów, a znaczna liczba słoweńskich dziennikarzy pracuje obecnie w partiach liberalnych lub socjaldemokratycznych lub sama jest politykami. Janša nie wyjaśnia swoich ataków na Twitterze, ale skarży się na cenzurę, ponieważ nie pozwolono mu pokazać tego filmu na przesłuchaniu w Parlamencie Europejskim pod koniec marca.

Już w czwartek na początku prezydencji Słowenii w Radzie Unii Europejskiej wybuchł skandal. Na spotkaniu roboczym swojego rządu z komisją na renesansowym zamku w Brdo Jancha poprosił gościa, aby nie wierzył w negatywne doniesienia na jego temat. Następnie obraził „sędziów komunistycznych”, którzy przeniknęli system sądownictwa i miał kolisty portret twarzy dwóch sędziów. Zdaniem uczestników podobnie na konferencję prasową zareagowała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen: podkreśliła, że ​​sędziowie mogą być członkami partii politycznych i mieć „prawo do własnej historii”.

Z powodu prowokacji obrazu, który nie pasuje do roli „uczciwego mediatora”, zastępca Von der Lenz Frans Timmermanns pozostaje Daleko od rodzinnego obrazu الصورة. – Nie mogłem stanąć na tej samej platformie z premierem Janchą – powiedział SZ. Holender jest nie tylko najpotężniejszym socjaldemokratą w Komisji, ale także kierował rządami prawa za Jean-Claude’a Junckera. Timmermans podkreśla, że ​​niezawisłość sędziów i szacunek dla wybranych członków parlamentu są „niezbędne”: „Nigdy nie możemy przestać wymieniać tych, którzy zagrażają praworządności”.

W opinii wielu Słowenia, ponownie rządzona przez Janšę od marca 2020 roku, idzie za przykładem Polski, a zwłaszcza Węgier, gdzie Viktor Orbán od lat podważa praworządność. Von der Leyen wyraziła niedawno wyraźną krytykę: uważa kontrowersyjną węgierską ustawę o osobach LGBT za „hańbę”. Nie tylko dlatego, że broni Orbana, Niemka Jancha się nie uśmiecha, choć na konferencji prasowej dziękował jej obficie za pomoc w walce z Coroną.

READ  Mighty Kelly / DSDS: fani Schleigera ściśle się z nią traktują - „to już nie moja sprawa”

Von der Leyen podkreśla niezależność od sądownictwa i mediów

Zamiast tego von der Leyen podkreśla znaczenie zaufania do niezależnego systemu sądownictwa oraz do niezależnych i odpowiednio finansowanych mediów – odnosząc się do agencji informacyjnej STA. Ponadto Słowenia musi „pilnie” wyznaczyć dwóch prawników do nowej Prokuratury Europejskiej (EuStA), aby prokuratura mogła zbadać przypadki oszustwa lub przekupstwa ze środków UE. Ponieważ Janša mianuje dwóch kandydatów Ogłaszam nieważne i nieważnewojna Minister Sprawiedliwości podał się do dymisji. Premier zapowiada, że ​​stanowiska zostaną obsadzone „do jesieni”, odrzucając zarzut, że właściwe wykorzystanie pieniędzy jest zagrożone. W przeciwieństwie do Szwecji, Danii, Irlandii, Polski i Węgier jego kraj uczestniczy w EuStA, ale w Skandynawii nikt nie widzi zagrożenia dla praworządności.

Zapytany, czy uważa, że ​​hrabstwo Timmerman jest odpowiednie, Jansha odpowiedziała w piątek, że w ogóle nie zauważyła. Nie rozumie podekscytowania, ponieważ zdjęcie zostało użyte tylko do odpowiedzi na pytanie komisji: „Jeśli nie chcesz przyjąć prawdy, to jest to twój problem, a nie problem prawdy”.

W Brukseli oczekiwania prezydencji słoweńskiej Rady są raczej niskie. Obawa, że ​​Jansha trafi na negatywne nagłówki, została potwierdzona jego tweetami w ciągu pierwszych kilku dni. To, że nie ma poczucia wielkiego zamieszania, wynika nie tylko z tego, że od czasu traktatu lizbońskiego zmalało znaczenie zmieniającej się co pół roku prezydencji Rady. Renomowani słoweńscy dyplomaci przewodzą większości grup roboczych 200 państw członkowskich, a rząd może wpływać na agendę ministerialną, ale układ sił pozostaje taki sam.

Ponieważ Francja przejmie prezydencję w styczniu, a Emmanuel Macron wykorzysta ją w swojej reelekcji, unijni dyplomaci już szepczą, że po wakacyjnej przerwie władzę przejmie Paryż. Potem odbędą się już ważne rozmowy z ministrami Macrona na temat centralnych spraw, takich jak duży pakiet ochrony klimatu – równolegle do rozmów chwiejnej koalicji Yanez-Gancha.

READ  Dzisiaj z Andresem Philem

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Ogłoszenie środków izolacyjnych Cuomo – Radio Kolonia

Published

on

po dochodzeniu

NOWY JORK (Associated Press) – Po oficjalnym dochodzeniu, które uznało gubernatora Nowego Jorku Andrew Cuomo za winnego molestowania seksualnego kilku kobiet, przewodniczący stanowej Izby Reprezentantów USA ogłosił szybki proces impeachmentu.

„Stało się dla mnie jasne, że gubernator stracił zaufanie demokratycznej większości do Izby Reprezentantów i nie może dłużej pozostawać na stanowisku” – powiedział demokrata Karl Hesty po spotkaniu z kolegami. „Gdy będziemy mieć niezbędne dokumenty i dowody od prokuratora generalnego, szybko przejdziemy i zakończymy dochodzenie w sprawie odpowiedzialności tak szybko, jak to możliwe”.

Wcześniej dochodzenie prowadzone przez prokurator generalną Nowego Jorku Leticię James wykazało, że Cuomo molestował seksualnie kilka kobiet. Były między innymi niechciane dotknięcia, pocałunki, uściski i niestosowne komentarze. Ponadto Cuomo stworzyło „wrogą atmosferę pracy” i „klimat strachu” dla kobiet.

Kilku polityków obu partii, w tym prezydent USA Joe Biden, wezwało do dymisji Cuomo. Cuomo ponownie oddalił zarzuty za pośrednictwem wiadomości wideo.

© dpa-infocom, dpa: 210804-99-694029 / 2

READ  Gilad Katznelson gra na pianinie w Wolfenbottle
Continue Reading

entertainment

Lola Webert wścieka się przeciwko linii lotniczej po horrorze: „The Last Dirty Club”

Published

on

Lola Webert była w horrorze. Zdjęcie: zrzut ekranu instagram.com/lolaweippert

„The Last Dirty Club” – prezenter RTL szaleje po terrorystycznym locie przeciwko linii lotniczej

Moderatorka Lola Webert miała prawdziwą epopeję. Właśnie wróciła z produkcji telewizyjnej, która przez kilka tygodni była emitowana na greckiej wyspie Niemcy. Ale droga powrotna była łatwa. Na Instagram Moderator pozwolił swoim wyznawcom wziąć udział w jej przerażającej podróży.

Na początku wszystko wydawało się iść zgodnie z planem. Po długich filmach na małej greckiej wyspie Lola zabrała małą maszynę do Aten. Stamtąd powinien się wtedy ruszyć Berlin Leć – ale dopiero, gdy była w samolocie, zaczęła się męka. Lola zameldowała się z nieco pełnego samolotu z pierwszą wiadomością wskazującą na coś złego.

Ponieważ szybki start nie był możliwy, nie dostali wolnego czasu i musieli czekać do 2 godzin na wejście do samolotu. W tym momencie spóźnili się już kilka godzin.

Lola Weippert informowała swoich fanów na bieżąco. Zdjęcie: zrzut ekranu instagram.com/lolaweippert

Lola Webert opowiada o przerażającej podróży

Gdy w końcu się zaczęło, prędkość samolotu na pasie wzrosła, pilot nagle uciekł, o czym nieco później wspomniała też Lula. powód: Samolot ma usterkę techniczną i muszą wracać.

I to nie wszystko. Lola, która również starała się w tej sytuacji zachować spokój, a przede wszystkim dobry humor, po około sześciu godzinach zwłoki ponownie nawiązała kontakt ze swoim towarzyszem. Fani z aktualizacją.

Ze względu na ogromne opóźnienie załoga będzie musiała pracować w godzinach nadliczbowych, dlatego nie polecą do Berlina, ale co najwyżej do Wenecji. Jednak okaże się, czy można stamtąd udać się do Berlina tego samego dnia. Dlatego należy teraz wiedzieć, czy pasażerowie chcą wysiąść, a zatem również wyładować bagaż. Obaj początkowo wyjaśnili, że w takim przypadku lot uzupełniający i tak zostanie odwołany.

READ  TV Tips Tonight: Twój program telewizyjny w czwartek 20 maja 2021 r

Szczególnie problem z czekaniem: nie było Essen Według Loli, na statku i na wodzie był skąpiec.

Zdjęcie: zrzut ekranu instagram.com/lolaweippert

Po siedmiu godzinach oczekiwania nowa ekscytująca aktualizacja The Odyssey:

Lola Webert krytykuje linię lotniczą: „Wstydź się”

Lola dodała sarkastycznie: „Radość jest taka wielka”. Ale w końcu sprawy potoczyły się trochę inaczej. Wkrótce potem Lola opublikowała historię o samolocie zbliżającym się do Wenecji. Kolejny lot do Berlina musi być kontynuowany tego samego dnia. 25-latek był szczególnie zadowolony, bo pilot w Wenecji zapowiedział, że dopilnuje, aby wszyscy mieli coś do jedzenia – po ośmiu godzinach oczekiwania.

Ale w końcu tak nie było. „Dziesięć godzin w samolocie i nie dostaliśmy nic do jedzenia” – napisała Lola, łącząc historię linii lotniczej w swojej historii z oczywistym: „Wstydź się!”

Po zatrzymaniu się w Wenecji w końcu dotarłem do Berlina – przynajmniej ze świeżą wodą dla pasażerów na pokładzie. Tylko za to trzeba nagle zapłacić.

Zdjęcie: zrzut ekranu instagram.com/lolaweippert

Prezenter RTL z gorzkim zakończeniem

Po tym, jak Lola Weippert w końcu przybyła do Berlina, najpierw zafundowała sobie pizzę. „Nic do jedzenia przez dziesięć godzin. I znasz mnie, potrzebuję dużo jedzenia. To był strach” – podsumowała, zanim wyruszyła z domu w przerażającą podróż.

To był “ostatni brudny klub”, wkurzyłem się. Są dzieci i dorośli oraz osoby starsze Osoby Na pokładzie i nic do jedzenia przez ponad dziesięć godzin. Nic nie zostało sprzedane, bo podobno nic nie było. “Myślę, że to bardzo źle,” orzekła Lola. Nawet wodę oferowano dopiero po wielokrotnych zapytaniach, ale też nieistotną, ponieważ rzekomo jej już nie było, powiedział ze złością medium:

“Chłopaki, siedzimy w tym samolocie przez dziesięć godzin i nawet nie obchodzi was, że dostaniemy tę wodę za darmo?! To obrzydliwe zachowanie i muszę się pozbierać, żeby nie wypowiadać wszystkich złych przekleństw, które używaj, ponieważ uważam, że to jest tak denerwujące, że jest obrzydliwe” .

Lola wyciąga wnioski z tego eksperymentu. Nigdy więcej nie chciałeś latać z tą linią lotniczą.

READ  Gwiazdy „Let's Dance” przesyłają słodkie pozdrowienia dla dzieci

(Jeśli)

„Zawsze marzyłem o karierze międzynarodowej”: były producent mówi prostym językiem o planach Helen Fisher

Helen Fisher wycofała się na długi czas z publiczności podczas pandemii Corona. Zaplanowane już na 2020 rok koncerty musiały zostać odwołane lub przełożone, ale nie mogła też wrócić na dużą scenę w 2021 roku. W końcu wróciła teraz z nową muzyką – i nie jest sama.

Wraz z wokalistą Luisem Fonsim Helen chce zacząć piosenką „Vamos A Marte” – i może nie tylko w Niemczech. Więc to stoi…

Link do artykułu

Continue Reading

entertainment

Gwiazda Big Brother 2021: Mimi Gwozdz: “Kawaler”, Instagram, Kariera, Wiek

Published

on


w “Kawaler” 2021 Dostałem ostatnią różę z nico gresert, a potem spadł śnieg. ty chcesz teraz Mimi Goosed w „Brummy Big Brother” 2021 Udowodnienie, że ma inną stronę niż płaczące dziecko z „Kawalera”: „Wielu ludzi ma o mnie złe wrażenie, a teraz chcę pokazać, że jest we mnie więcej”.

Ale kto właściwie jest kandydatem? Wiek, zawód, miejsce zamieszkania, Instagram & Co – zaprezentuj Ci obraz memu.

Meme Gooseds: wiek, urodziny, kariera, Instagram

Rzut oka na wszystkie fakty dotyczące Mimi Gwozdz:

  • Rzeczownik: Michael Goosez
  • przezwisko: Ja ja
  • Modyfikacja: 27 lat
  • Data urodzenia: 18 lutego 1994
  • znak zodiaku: Wasserman
  • Zawód: Pracownik biurowy
  • Rezydencja: Kolonia
  • miejsce urodzenia: Bfongstadt
  • Pochodzenie: Polska
  • Instagram: mimi.gwo

Mimi Gozodz: Kolonia, Pfongstadt i jej pochodzenie

Meme pierwotnie z Bfongstadt. twoi rodzice z PolskaUrodziła się w Niemczech i tutaj wychowała. Czuje się jednak bardzo przywiązana do ojczyzny swoich rodziców. Gdy epidemia jej nie przeszkodziła, regularnie odwiedza swoich krewnych na wschodnim Śląsku.

Mimi goni wiosna Kolonia pociągnął. „Chciałem tylko zacząć od nowa”, wyjaśnia szczęśliwy 27-latek, radośnie w mieście katedralnym: „Szczególnie lubię tutejszych ludzi. Bez względu na to, gdzie kogoś spotykasz, wszyscy są bardzo ciepli i otwarci. Kolonia uwielbia poznawać nowych ludzi, jakoś nigdy nie będziesz sam.”

Mimi Gooseds bierze udział w „Celebrity Big Brother” 2021

Mimi Gouds będzie z nami od 6 sierpnia 2021 r. „Brummy Wielki Brat” zobaczyć. To dopiero drugi raz, kiedy 27-latek wystąpił w formacie telewizyjnym. Dlaczego miałbyś chcieć znów być przed kamerą? „Muszę też pokazać ludziom, że mam do nich zupełnie inną stronę helsoos mem z „Kawalera” – wyjaśnia. „Wielu ma o mnie złe wrażenie, a teraz chcę pokazać, że jest we mnie więcej”.

READ  Love Storm: Cornelia musi patrzeć, jak Penny ma wypadek rowerowy bike

Jest tak podekscytowana przygodą, ale wciąż się boi Niewłaściwie umieszczony może czuć. „W końcu jest »starszym bratem celebryty«, a jakim ja jestem gwiazdą? Jestem naprawdę podekscytowany, widząc, kto się do mnie wprowadzi”. Ale Mimi ma nadzieję na najlepsze: „Do tej pory nie rozmawiałem zbyt wiele z celebrytami i nie wiem, jak się czują. Ale będzie fajnie”.

Manal inni kandydaci Z Promi Big Brother 2021 dowiesz się tutaj:

Oficjalnie: to mieszkańcy

Mimi Gouzdes wygrała nagrodę „Bachelor” w 2021 z Nico Grisert

Mimi Gooseds była tam na początku roku “Kawaler” 2021 zobaczyć. Od pierwszej chwili kobieta eksplodowała z Pfongstadt Nico Grisert. Dostała nawet pierwszą randkę i przed powrotem. Nastąpiło kilka innych randek, aż w końcu dostałem ostatnią różę. Tak więc, chociaż wygrała program, nie dotyczyło to serca Rosenkavalier. Kiedy kandydaci z kampanii „kawalerskiej” spotkali się ponownie, okazało się, że są nie para?. Ale dla Mimi był to znacznie większy cios w twarz: Nikko jest teraz na drugim miejscu Michel de Ros razem, które Osnabrücker przywiózł już podczas pokazu.

Mimi Gooseds na Instagramie

Na Instagram 27-latek ma profil publiczny. Ilu obserwujących miałeś w sezonie „Kawaler” do odcinka zjazdu w marcu 2021 r. 186 000 wzbił się. Obecnie oglądasz “Promi Big Brother” 153 000 polubień (Ciąża 03.08.2021).

Z jej powodu daje wgląd w swoje życie. Zwykle pojawia się obok znajomych, kiedy podróżuje lub zamieszcza selfie.

Continue Reading

Trending