Connect with us

science

1. biegacz Brema: To dlatego kampania szczepień zadziałała tutaj tak dobrze

Published

on

 • Brema od miesięcy prowadzi kampanię szczepień w Niemczech. Czy to ze względu na stosunkowo zarządzalną wielkość kraju?
 • Senator ds. zdrowia Claudia Bernhard widzi główne przyczyny gdzie indziej.
 • W wywiadzie dała wgląd w udaną pracę ostatnich kilku miesięcy.

Więcej aktualnych informacji na temat koronawirusa znajdziesz tutaj

Pani Bernhard, Brema ma wskaźnik szczepień 72,7 procent na pierwsze szczepienia Niemcy Przed. Czy jest jakiś cel, który nadal chcesz osiągnąć?

Claudia Bernard: Nasz pierwszy wskaźnik szczepień wynosi nawet ponad 93 procent dla osób powyżej 60 roku życia. W tym tygodniu prawdopodobnie przynajmniej raz zaszczepiliśmy ponad 75 procent populacji Bremy. Jeśli zdobędziemy więcej niż 80 procent, będzie to bardzo cenne. Obecnie do 15 procent populacji nie może zostać zaszczepionych, ponieważ nie ukończyły dwunastego roku życia, cierpią na choroby, które uniemożliwiają szczepienie, są w ciąży lub obecnie wracają do zdrowia po koronie. Tak więc obecnie nie jest możliwe osiągnięcie więcej niż około 85 procent szczepień. Czyli wszystko do 80 procent to dobry wynik.

Szybkie powoływanie chętnych do szczepień, dobra współpraca z sektorem prywatnym, szybkie rozprzestrzenienie się na części miasta o wyższym poziomie ubóstwa: jest to wyraźnie wiele powodów Brema Jest bardzo skuteczny w szczepieniach. Jak myślisz, co jest najważniejszym powodem sukcesu?

Żaden pojedynczy powód nie jest naprawdę ważny. To była bardzo dobra interakcja między wieloma aktorami, struktura współpracy. Organizacje pomocowe, firmy uczestniczące i kierownictwo wielu departamentów uzgodniły cel, wspólną misję, aby jak najszybciej zaszczepić wszystkich mieszkańców Bremy.

Jak radziłeś sobie z różnymi grupami ludności?

A dotarcie do pierwszych 50 proc. wciąż było stosunkowo łatwe. Trzymaliśmy się bardzo rygorystycznego ustalania priorytetów i zwracaliśmy się indywidualnie do prawie wszystkich grup priorytetowych: osoby uprawnione do szczepień otrzymywały pocztą zaproszenie do zaszczepienia się w domu. Dzięki dołączonemu kodowi spotkania można umówić się na spotkanie w ciągu kilku dni. Poszło gładko i wszyscy w Bremie wiedzieli, że damy im znać, kiedy przyjdzie ich kolej. Nie było długich kolejek, przeciążonych infolinii. Z pomocą zespołów mobilnych od samego początku szybko wprowadziliśmy ofertę szczepień do placówek emerytalnych i opiekuńczych. A potem były inne bardzo ważne dodatki: Od ponad 80 lat tworzymy bezpłatną usługę taxi dla Centrum Szczepień. Ponadto utworzyliśmy małe centrum zapylania w Bremen-Noord, aby stworzyć widowisko blisko domu. To była podstawa, na której mogliśmy później budować.

READ  Trzy lata młodszy niż biologicznie w wieku ośmiu tygodni - praktyka uzdrawiania

Zaczęli od centralnego ośrodka szczepień w centralnej Bremie i drugiego w Bremerhaven, a od tego czasu otworzyli mniejszy ośrodek w Bremen-Noord. co się działo później?

Dla dalszych sukcesów bardzo ważne było, abyśmy od maja wprowadzali niskoprogowe, zdecentralizowane oferty szczepień. Utworzyliśmy tygodniowe ośrodki szczepień w każdej części miasta, w której wskaźnik infekcji był wcześniej wysoki. Ponadto nasze pojazdy do szczepień są używane od połowy czerwca: w różnych częściach miasta, na stadionie Weser, w Schlachte, a teraz także na koncertach. W ten sposób możemy lepiej radzić sobie z określonymi grupami docelowymi i stworzyć proste opcje szczepień dla wszystkich mieszkańców Bremy.

Claudia Bernard jest senatorem ds. zdrowia, kobiet i konsumentów w Senacie Bremy od 2019 roku.

© Państwowy Instytut Szkół / Zain / Michael Schnelli

A jakie są największe przeszkody w Bremie? Kampania impf.Kto przyprawiał Cię o ból głowy?

Dla nas największym wysiłkiem regulacyjnym był spadek dostępności szczepionek w pierwszej połowie roku. Chcielibyśmy zaszczepić się szybciej io wiele więcej, ale nie było to możliwe, ponieważ brakowało szczepionki.

Jak to rozwiązałeś?

Nasze rozwiązanie polegało na tym, że na stopniowe szczepienia zapraszamy tylko osoby priorytetowe. A potem oczywiście znaliśmy wymagania w Bremie. Jako pierwsze duże miasto w Niemczech, przeanalizowaliśmy już w zeszłym roku, w jaki sposób infekcja rozprzestrzeniała się w Bremie, więc gdzie najczęściej mieszkają zarażeni ludzie. Rezultat był jasny: na obszarach o niekorzystnych warunkach strukturalnych, na obszarach o ciasnych warunkach życia, często mieszka tam wielu niestałych pracowników, skrajne ubóstwo i osoby, które zarażają się infekcjami. I to jest dokładnie to, do czego dążyliśmy z naszą ofertą szczepień od początku maja. Najpierw tymczasowymi punktami szczepień, później telefonami komórkowymi. To był klucz do sukcesu w drugim etapie.

W Saksonii już teraz kusi nas, żeby zaszczepić się na Bratwurst, czyli portal z darmowymi kuponami lub biletami na mecze piłki nożnej. Czy w międzyczasie musisz uciekać się do podobnych metod?

Uważam, że edukacja i informacje, a także dostępne oferty szczepień są kluczowe. Nasze oferty szczepień są nadal dobrze przyjmowane. W szczególności ofertę szczepień otrzymujemy za pomocą pojazdów do szczepień, którymi obecnie jesteśmy obecni w dzielnicach miast, ale także na imprezach. Odnosimy sukcesy dzięki prostym, niskoprogowym ofertom szczepień, z informacją i edukacją, również w wielu różnych językach. Rozpoczęliśmy własną kampanię medialną, w ramach której od wiosny rozpowszechnialiśmy nasze informacje w multipleksach w całej Bremie. Nadal robimy w tej dziedzinie spore postępy i nie uważam tych propozycji pokus, w tym loterii fantowych, za właściwe, również jako sprzeczne wskazanie.

Czy nie jest też łatwiej dla miasta-państwa takiego jak Brema pod względem strategii szczepień niż dla landów ze strukturalnie słabymi obszarami wiejskimi?

Główną zaletą nie jest to, że państwo jest mniejsze, ale to, że jako miasto-państwo mamy bezpośredni dostęp do poziomu miejskiego, przynajmniej dla Bremy. Mój organ był w stanie natychmiast ustalić strukturę przeprowadzania szczepień, w tym kampanie hrabstw i mobilne urządzenia do szczepień. Mamy zaangażowane bardzo aktywne i zaangażowane społeczeństwo obywatelskie. Jednak w tym samym czasie nie otrzymaliśmy więcej szczepionek niż inne kraje związkowe. Podstawowe trudności są takie same dla wszystkich krajów.

Wielu pracowników socjalnych na obszarach o uboższej populacji przyczyniło się do sukcesu kampanii szczepień w Bremie. Czy w Bremie w kampanię szczepień zaangażowanych było więcej pracowników niż w innych krajach związkowych?

Jeszcze przed rozpoczęciem szczepień zdecydowaliśmy się rozmieścić pracowników służby zdrowia w częściach miasta o wysokim wskaźniku infekcji. Pracownicy służby zdrowia informują mieszkańców na miejscu o wszystkich sprawach Korona. Obejmuje to oczywiście również szczepienia, ponieważ możemy budować na sieciach, które istnieją do dziś. Nasza administracja sąsiedztwa i lokalne biura również są zaangażowane i zapewniają ogromne wsparcie. Ponadto stworzyliśmy strukturę komunikacji w Ministerstwie Zdrowia, w której w bardzo krótkim czasie możemy odpowiedzieć na wszystkie najbardziej złożone pytania, jakie obywatele zadają na temat szczepień. Więc wszystkie pytania bez odpowiedzi są już w naszym call center. Więc tak, zdecydowanie mamy dużo pracowników w pracy, ale moim zdaniem potrzebujemy ich również, aby naprawdę dotrzeć do ludzi na poziomie indywidualnym.

Czy w Bremie zdarzały się chwile, kiedy akcja szczepień została wstrzymana – a jeśli tak, to z jakich powodów?

Zawsze pojawiały się nowe wyzwania, czy to z powodu niedoborów szczepionek, anulowania dostaw szczepionek, czy aktualizacji zaleceń Stałego Komitetu ds. Szczepień. Jeśli zaplanowałeś kampanię sąsiedzką, a następnie musisz szybko przejść na inną szczepionkę, ponieważ zmieniła się rekomendacja, tempo jest szalone. Ale zawsze byliśmy w stanie szybko reagować, dzięki czemu kampania szczepień nigdy się nie kończy. W żadnym momencie nie musieliśmy odwoływać wizyt, ale mogliśmy kontynuować szczepienie.

Saksonia ma najniższy wskaźnik szczepień, ale obecnie ma bardzo niski wskaźnik szczepień wynoszący 17,9. Brema ma najwyższy wskaźnik szczepień, ale wskaźnik infekcji wynosi 65,1. Jakie mogą być tego przyczyny?

Mamy wysoki poziom mobilności, mnóstwo podróżnych, międzynarodowe porty i lotnisko – nie możemy zakładać, że Corona we wszystkich jej formach już do nas nie dotrze. Dlatego bezwzględnie konieczne jest, abyśmy raz po raz reagowali na środki i aby ludność się do nich dostosowała. Przy bliższej analizie można zauważyć, że nowe infekcje w Bremie w większym stopniu dotykają grupę nieszczepionych, a przypadki hospitalizacji odzwierciedlają ten obraz. Niestety, musisz się z tym liczyć: jeśli nie byłeś zaszczepiony, w razie wątpliwości powinieneś spodziewać się infekcji. Patrząc na kraje związkowe, raz po raz widzieliśmy w kontekście pandemii, że nowe infekcje w Republice Federalnej również rozkładają się różnie w czasie i oczywiście obszary miejskie zawsze odgrywają rolę we wskaźnikach infekcji. Dla nas w Bremie obecnie ważne jest przyjrzenie się naszym klinikom, ale także liczbie nowych infekcji, ponieważ jest to wczesny wskaźnik i tak pozostanie.

W Saksonii przeciwnicy szczepień i osoby zaprzeczające koronie również powodują problemy, które trudno przekonać. Czy miałeś podobne problemy w Bremie? Jak to rozwiązałeś?

W rzeczywistości w Bremie nie mieliśmy żadnych problemów z antyszczepionkami lub negacjonistami koronawirusa. Ma to z pewnością coś wspólnego z faktem, że dostarczyliśmy wyczerpujących i wyważonych informacji i zaangażowaliśmy wiele podmiotów w powiatach. Ale muszę też pochwalić naród z Bremy, solidarne zrozumienie potrzeby jak największej ochrony przed szczepieniami jest tutaj bardzo jasne. Bardzo pomogło to, że ludzie ze wszystkich grup demograficznych uczestniczyli w wielu grupach – lub po prostu namawiali do rozmowy swoich znajomych i sąsiadów.

Jeśli widzisz kampanię szczepień w innych krajach związkowych: dlaczego tak wiele krajów związkowych, zwłaszcza w Niemczech Wschodnich, tak bardzo się opóźnia, co tam jest nie tak? Jaka jest twoja rada dla tamtejszego premiera?

Widzieliśmy, co sprawdziło się w Bremie: bezpośredni kontakt, minimalne oferty, wyczerpujące informacje i struktura współpracy. To jest klucz i na pewno działa nie tylko w Bremie.

O Ekspercie: Claudia Bernard Urodzony w Gutersloh w 1961 roku i wychowany w Bawarii. Studiowała historię i nauki polityczne w Augsburgu i Monachium do 1989 roku z tytułem magistra. Ma dwoje dzieci i od 1991 roku mieszka w Bremie. Od 2007 roku jest członkiem partii DIE LINKE. Polityk jest obywatelem Bremy od 2011 roku i do 2019 roku był tam rzecznikiem prasowym ds. pracy, budownictwa, mieszkalnictwa, kobiet i rolnictwa. Claudia Bernard jest senatorem ds. zdrowia, kobiet i ochrony konsumentów w Senacie Bremy od 2019 roku.

W Bawarii w przyszłości powstanie baza 3G. Zdaniem premiera Markusa Södera obłożenie szpitali będzie również kluczowe dla dalszych ograniczeń w Bawarii w przyszłości.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Prawie co czwarty udar jest spowodowany migotaniem przedsionków – praktyka medyczna

Published

on

Migotanie przedsionków często pozostaje niezauważone: zwiększone ryzyko udaru mózgu

Migotanie przedsionków często pojawia się jako kołatanie serca lub kołatanie serca. Ale tylko około połowa zarażonych odczuwa objawy. Tak więc arytmie często pozostają niezauważone. Jednak leczenie jest ważne, aby zmniejszyć ryzyko udaru.

Co roku ponad ćwierć miliona osób w Niemczech doznaje udaru mózgu. Znaczną część tak zwanego zawału mózgu można przypisać chorobom naczyń krwionośnych lub układu sercowo-naczyniowego. Między innymi migotanie przedsionków znacznie zwiększa ryzyko udaru. Arytmia pozostaje niezauważona przez wielu chorych.

Skargi dotyczy tylko połowy osób, których to dotyczy

Jak German Heart Foundation w istniejącej instytucji Wiadomość Pisze, że udar często dotyka osoby z migotaniem przedsionków, które nie są świadome arytmii i dlatego nie otrzymały leczenia profilaktycznego.

Około jedna czwarta udarów w tym kraju jest spowodowana migotaniem przedsionków. Tylko około 50% z około 1,8 miliona pacjentów z migotaniem przedsionków odczuwa arytmię z zauważalnymi dolegliwościami, takimi jak słabnące serce, bicie serca w szyi, uczucie ucisku w klatce piersiowej, strach, duszność, zawroty głowy i słaba wydajność.

W drugiej połowie migotanie przedsionków zwykle występuje tylko nietypowo lub nawet bez żadnych objawów. „Udar jest największym ryzykiem związanym z migotaniem przedsionków. W szczególności starsi pacjenci w wieku powyżej 60 lat, którzy mają częste schorzenia sercowo-naczyniowe, takie jak nadciśnienie, cukrzyca i choroba wieńcowa, są narażeni na wysokie ryzyko rozwoju migotania przedsionków i powinni się chronić, ” mówi kardiolog Brave-Dose. Lekarz. środkowy. Jerian Gronefeld jest członkiem Naukowej Rady Doradczej Niemieckiej Fundacji Serca.

Dlatego fundacja zaleca, aby osoby starsze w wieku 60 lat lub starsze, które również cierpią na choroby serca, regularnie sprawdzały tętno. „Jeśli tętno jest nieregularne lub jeśli w spoczynku wynosi ponad 100 uderzeń na minutę, należy natychmiast zgłosić się do lekarza, aby wyjaśnić, czy występuje migotanie przedsionków”, mówi Grönefeld.

READ  NASA odkrywa dowody na istnienie dziewiątej planety na zewnętrznej krawędzi Układu Słonecznego

Rozpoznaj oznaki udaru i uzyskaj pomoc

Jednak pociągnięcia nie zawsze pojawiają się znikąd. Poszczególne objawy pojawiają się często kilka dni lub tygodni temu, ale znikają ponownie po kilku minutach. W większości przypadków te „ostrzeżenia” są mniej więcej takie same jak objawy udaru.

W przeciwieństwie do „prawdziwego” udaru, te sygnały ostrzegawcze zwane „przejściowym atakiem niedokrwiennym” (TIA) znikają po krótkim czasie. TIA, podobnie jak udar, przedstawia następujące objawy, o których każdy powinien wiedzieć:

 • Objawy hemiplegii: takie jak paraliż ręki lub nogi
 • Objawy na twarzy: opadający kącik ust, trudności z uśmiechem
 • Zaburzenia językowe: nagły lub niejasny język, problemy ze znalezieniem słów, nieprawidłowe tworzenie zdań
 • nagły silny ból głowy
 • Zaburzenia widzenia aż do ślepoty lub zawrotów głowy

Każdy, kto zauważy jeden z tych objawów, nie powinien się wahać i natychmiast zadzwonić pod numer 112. Bo najważniejsze, żeby nie tracić czasu.

Regularnie leczyć chorobę podstawową

Najważniejszym pierwszym środkiem po rozpoznaniu migotania przedsionków jest leczenie lekiem przeciwzakrzepowym (tzw. „rozrzedzacze krwi”).

W sercu, w wybrzuszeniu małżowiny usznej, mogą tworzyć się skrzepy krwi z powodu arytmii spowodowanej migotaniem przedsionków. Jeśli zostanie wypłukany i dotrze z krwią do głowy, może zablokować jedno z naczyń mózgowych: dochodzi do udaru.

Jednak inne choroby sercowo-naczyniowe, które mogą powodować migotanie przedsionków, powinny być również brane pod uwagę w zapobieganiu ryzyku. Dlatego oprócz przyjmowania leków przeciwzakrzepowych ważne jest również ciągłe leczenie choroby podstawowej arytmii.

Oprócz wysokiego ciśnienia krwi obejmuje to w szczególności chorobę wieńcową (CHD), chorobę zastawkową serca, niewydolność serca, zapalenie mięśnia sercowego (stan zapalny mięśnia sercowego), cukrzycę, chorobę tarczycy i przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP). .

Wysokie ciśnienie krwi zwiększa ryzyko udaru

Około 60 procent osób z migotaniem przedsionków ma wysokie ciśnienie krwi. Powiększenie lewego przedsionka jest pierwszą oznaką, że serce zostało już uszkodzone przez wysokie ciśnienie krwi.

READ  Główny lekarz Bad Birker zaleca szczepienie zdrowego ramienia po udarze | Weimar

Dlatego pacjenci z wysokim ciśnieniem krwi powinni być dobrze dopasowani terapeutycznie, aby zmniejszyć ryzyko udaru. Na przykład w przypadku wysokiego ciśnienia krwi obniżenie wyższej wartości o zaledwie dziesięć mmHg może zmniejszyć ryzyko udaru mózgu o około 40 procent.

„Pacjenci z nadciśnieniem i migotaniem przedsionków są podwójnie obciążeni: z jednej strony samo wysokie ciśnienie krwi zwiększa ryzyko zawału serca i udaru mózgu z powodu stresu naczyniowego, z drugiej zaś z powodu migotania przedsionków istnieje ryzyko są zakrzepami krwi, co z kolei może prowadzić do udaru mózgu”.

zmniejszyć ryzyko

Pacjenci z chorobami sercowo-naczyniowymi i osoby zdrowe w wieku 60 lat lub starsze powinny mierzyć tętno w domu. Pomoże to zmniejszyć ryzyko wystąpienia udaru. Monitory ciśnienia krwi zwykle wykazują również nieregularne bicie serca lub możesz samodzielnie wyczuć puls.

„Nawet lekarze powinni zawsze najpierw wyczuć puls podczas wizyty w klinice, zwłaszcza przy nadciśnieniu i pacjentach z sercem, a w przypadku nieprawidłowości wykonać elektrokardiogram”. Lub aplikacje na smartfony z nimi również mogą pomóc w funkcjonalności.

Jednak dokumentacja EKG dla urządzeń do noszenia musi zostać oceniona przez lekarza w celu postawienia prawidłowej diagnozy. (ogłoszenie)

Informacje o autorze i źródle

Ten tekst jest zgodny z wymogami specjalistycznej literatury medycznej, wytycznymi klinicznymi oraz aktualnymi badaniami i został przeanalizowany przez lekarzy.

Zasoby:

 • German Heart Foundation: Niezauważone migotanie przedsionków: ryzyko udaru (dostęp 26.09.2021), Niemiecka Fundacja Serca

ważna uwaga:
Ten artykuł ma wyłącznie charakter ogólnych wskazówek i nie jest przeznaczony do samodzielnej diagnozy ani samoleczenia. Nie zastąpi wizyty u lekarza.

Continue Reading

science

Koniec świata w Brazylii: burza piaskowa ogarnia miasto Franca w kurzu – panorama

Published

on

Było niedzielne popołudnie, kiedy niebo nad Francą pociemniało. Małe miasteczko na północy brazylijskiego stanu São Paulo ma 350 000 mieszkańców, dobrze utrzymane parki i wzgórza, które są teraz scenerią dla scen takich jak film katastroficzny: Mieszkańcy są fotografowaniJak wielkie beżowo-brązowe chmury nagle spiętrzyły się za domami na horyzoncie. Niedługo potem gwałtowne podmuchy wiatru przetoczyły się przez ulice, a ostatniej nocy zapadł biały dzień, gęsty pył przesiąkał słońce.

Franca jest zwykle najbardziej znana z produkowanych tu butów damskich i męskich, ale przerażające obrazy pojawiające się w mieście wynikają z coraz bardziej dotkliwej suszy, która od kilku miesięcy mocno ogarnia Amerykę Południową.

Na niektórych obszarach między Patagonii a Amazonką padało więcej niż przez dziesięciolecia. Rzeka Paragwaj jest na najniższym poziomie, a potężna rzeka Parana, która jest ważnym kołem ratunkowym i ruchem dla całego regionu, ma tak mało wody, że statki mogą po niej pływać tylko z lekkim ładunkiem.

Wodospady Iguazu – mała kropla

W Chile hat die Regierung in mehreren Regionen den landwirtschaftlichen Notstand verhängt, selbst die mächtigen Iguazú-Wasserfälle zwischen Argentinien und Brasilien sind zu dünnen Rinnsalen zusammengeschrumpft hat Pundchen schon silien Augusta Kraj czerpie dużo energii z elektrowni wodnych, ale zbiorniki powoli się wyczerpują.

Z jednej strony poważne susze są spowodowane okresowymi suszami, z drugiej strony dla większości ekspertów nie ma wątpliwości, że globalna zmiana klimatu jest przynajmniej częściowo winna, podobnie jak wylesianie Amazonii.

Każdego roku tysiące litrów nie tylko spada na gęsty baldachim liści gigantów lasu, ale duża część wilgoci ponownie wyparowuje w wilgotnym i gorącym klimacie. W ten sposób powstają tak zwane „latające rzeki”, wilgotne prądy powietrza, które przenoszą duże ilości wody, a następnie ponownie deszcz, czasami tysiące kilometrów.

READ  Wydaje się, że kwas tłuszczowy omega-3 DHA działa przeciwko komórkom nowotworowym – praktyka lecznicza

Jeden z największych mokradeł na świecie płonie

Jeden z największych mokradeł na świecie, Pantanal, pomiędzy Brazylią, Paragwajem i Boliwią, jest zasilany przez te prądy powietrzne. Jednak z powodu wylesiania na coraz większych obszarach Amazonii może powoli wysychać, obawiają się ekolodzy i eksperci. Duża część bagna spłonęła w zeszłym roku, aw tym roku ponownie wybuchły wielkie pożary. Te same sceny powtarzają się w delcie Parany w Argentynie, w ciernistych sawannach Chaco czy Cerrado w Brazylii. Często to hodowcy wzniecają pożary. Potem płomienie szybko się rozprzestrzeniły, roślinność wyschła i nie ma deszczu, który gasiłby płomienie.

Eksperci ostrzegają, że to wszystko może być tylko wstępem do tego, co zmiany klimatyczne przyniosą Ameryce Południowej w nadchodzących latach i dekadach. Konsekwencje dla życia roślin i zwierząt są czasami tragiczne; Jednak coraz wyraźniej widać, jakie konsekwencje mogą mieć susze i niedobory wody dla mieszkańców i gospodarki regionu.

Pola wysychają, a dawne zielone pastwiska zamieniają się w suche równiny. Tereny narciarskie nie mają już wystarczającej ilości śniegu, a firmy wydobywcze muszą ograniczać produkcję z powodu braku wody potrzebnej do uzdatniania wydobywanej skały. W niektórych obszarach Ameryki Południowej gminy i miasta zracjonalizowały już korzystanie z wody dla swoich obywateli, w tym Franca. Kurz już dawno tam osiadł i wiele osób zaczyna teraz porządkować i sprzątać. Kierownictwo prosi ich, aby oszczędzali wodę: woda jest po prostu zbyt cenna, aby ją marnować.

Continue Reading

science

Zmniejsz śmiertelność na raka dzięki witaminie D: Potencjał zmniejszenia liczby zgonów o 30 000

Published

on

 • Witamina D w walce z rakiem: Naukowcy widzą obiecującą relację
 • Zmniejszenie śmiertelności z powodu raka dzięki witaminie D: przełom w badaniach nad rakiem
 • Można zapobiec 30 000 zgonów z powodu raka

badanie Niemieckie Centrum Badań nad Rakiem (DKFZ) W Heidelbergu odkryto nową wiedzę na temat związku między witaminą D a rakiem. Naukowcy odkryli, że suplementacja witaminą D może mieć bezpośredni wpływ na śmiertelność z powodu poważnych nowotworów. W związku z tym Przyjmowanie witaminy D może zmniejszyć śmiertelność z powodu raka. Badanie idzie dalej: śmiertelność chorych na raka powinna zostać zmniejszona nawet o 13%. W samych Niemczech zapobiegłoby to śmierci około 30 000 chorych na raka. Naukowcy są bardziej pewni siebie.

Witamina D u pacjentów z rakiem: spada śmiertelność

Epidemiolog DKFZ Hermann Brenner wyjaśnia, że ​​śmiertelność z powodu nowotworów związanych z wiekiem stale spada w ostatnich latach, ale śmiertelność w Niemczech jest nadal znacznie wyższa niż na przykład w Finlandii. Według Brennera istnieje na to wytłumaczenie: w Finlandii od kilku lat wiele produktów spożywczych jest wzbogacanych witaminą D. Interesujące również: Walidacja: Witamina D sposobem na walkę z koroną? Tak mówią eksperci

W ciągu ostatnich trzech lat kilka metabadań wykazało, że zdrowa dieta, a tym samym zrównoważony poziom witaminy D, może znacznie zmniejszyć śmiertelność z powodu raka. W związku z tym, w kontekście obecnego badania, kilka założeń opiera się na fakcie, że suplementacja witaminy D ma bezpośredni wpływ na ciężkość raka. w Badanie opublikowane przez DKFZ na początku lutego Numery te zostały teraz przeniesione do Niemiec. Rezultat: Uniwersalna suplementacja witaminy D dla wszystkich osób powyżej 50 roku życia może zapobiec do 30 000 zgonów z powodu raka rocznie.

Coraz więcej osób ma wyraźny niedobór witaminy D. To może się wielokrotnie wyrażać na różne sposoby. Znanymi objawami mogą być wypadanie włosów, letarg, łamliwość paznokci lub po prostu bóle głowy. Niedobór witaminy D jest zgłaszany jednolicie w Niemczech. Szczególnie dotknięte są osoby powyżej 50 roku życia. Przyjmowanie witaminy nie tylko uratuje wiele istnień, ale także znacznie obniży koszty leczenia raka. Naukowcy z DKFZ oszacowali, że przyjmowanie preparatów witaminy D – które kosztują około 25 euro na osobę rocznie – może zaoszczędzić 254 miliony euro rocznie na kosztach leczenia raka.

READ  Białko z wątroby może powodować chorobę Alzheimera | Wiedza i środowisko | DW

Pacjenci z rakiem powyżej 50 roku życia: przyjmowanie suplementów witaminy D ma sens

Epidemiolog Hermann Brenner uważa, że ​​suplementacja witaminy D ma sens, zwłaszcza dla osób powyżej 50. roku życia. Twój lekarz może ustalić, czy masz niedobór witaminy D. Na ogół normalna dawka, np. tabletki witaminy D z apteki, jest nieszkodliwa. Ale: Nie wszystkie suplementy witaminy D są zdrowe. Przeczytaj tutaj, od jakich przygotowań powinieneś się trzymać z daleka.

Preparaty witaminy D: Zobacz bestsellery Amazon

Możesz swój Ale także zwiększ poziom witaminy D za darmo. Serwis Informacji o Raku Niemieckiego Centrum Badań nad Rakiem zaleca przebywanie na świeżym powietrzu na słońcu co najmniej dwa do trzech razy w tygodniu. Powinieneś przebywać na słońcu przez co najmniej dwanaście minut, z twarzą, ramionami, dłońmi i stopami wystawionymi na działanie słońca bez ochrony przeciwsłonecznej. Ważne jest, aby lekarz sprawdził poziom witaminy D, jeśli podejrzewasz niedobór.

Czytanie wskazówka:Komórki rakowe nie lubią słońca. Witamina D – tarcza ochronna przed rakiem, cukrzycą i chorobami serca: porady medyczne dla cierpiących. Ze Skalą Witaminy D i Kwestionariuszem Ryzyka Stylu Życia

Artykuł zawiera linki afiliacyjne

*Uwaga: W redakcji zawsze szukamy świetnych ofert i przydatnych produktów dla naszych czytelników – rzeczy, które nas inspirują i okazji, których nie można zignorować. Linki podane w tym artykule i oznaczone ikoną koszyka na zakupy lub gwiazdką są nazywane linkami partnerskimi/linkami sponsorowanymi. Jeśli klikniesz na jeden z tych linków i dokonasz z niego zakupu, otrzymamy prowizję od sprzedawcy. To nie zmienia ceny dla Ciebie. Nasze raporty redakcyjne są przede wszystkim niezależne od obecności lub wysokości prowizji.

Continue Reading

Trending