Connect with us

science

Półpasiec po szczepieniu koronowym: Czy szczepionka może reaktywować półpasiec?

Published

on

  • zJulian Guttmann

    Blisko

W Szwajcarii po szczepieniu koronowym znanych było 121 przypadków półpaśca. Czy jest już połączenie? Aktualne informacje można znaleźć tutaj.

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych szczepień, zaleca się przyjęcie zaraz po szczepieniu koronowym. Szczepienie stymuluje organizm do wytwarzania przeciwciał przeciwko koronawirusowi. Tak więc układ odpornościowy jest zajęty i wielu ludzi jest bardziej podatnych na patogeny. ale także na tle ewentualnych przejściowych reakcji po szczepieniu takich jak ból w miejscu wstrzyknięcia czy ból głowy po szczepieniu, Korzyści przewyższają ryzyko związane ze szczepionką Covid. Nie tylko sami producenci, ale także władze zdrowotne, takie jak Instytut Roberta Kocha i lekarze, tacy jak profesor D. Lekarz. Dlatego Franz Xaver Reichl zaleca szczepienie przeciwko koronie.

Według aktualnego stanu wiedzy poważne skutki uboczne szczepień są rzadkie. Przegląd znanych wcześniej powikłań poszczepiennych można znaleźć pod adresem Aktualny raport bezpieczeństwa Instytutu Paula Ehrlicha (PEI), Federalny Instytut Szczepionek i Leków Biomedycznych. Skuteczność i bezpieczeństwo szczepionek koronowych zostały zbadane w badaniach zgody z udziałem dziesiątek tysięcy uczestników, w przypadku szczepionki Biontech Comirnaty, badanie rekrutacyjne objęło 43 500 uczestników, np. portal Gesundheitsinformation.de Jako prezentacja Instytutu Jakości i Efektywności w Ochronie Zdrowia. Jednak bardzo rzadkie działania niepożądane zwykle nie mogą być wykryte podczas badań zatwierdzających szczepionki, dlatego międzynarodowe władze monitorują zgłoszenia o podejrzewanych działaniach niepożądanych. W Niemczech odpowiedzialny jest Instytut Paula Ehrlicha.

Tutaj możesz zgłosić skutki uboczne szczepienia koronowego na Wyspie Księcia Edwarda

Ankieta na temat szczepień przeciwko koronie

Półpasiec po szczepieniu koronowym? Studia to za mało

Oprócz znanych wcześniej powikłań po szczepieniu istnieją obecnie doniesienia o półpaścu (półpasiec) po szczepieniu koronowym. Jak m.in. brama austriacka Dostawca Szwajcarskie media podały, że 121 przypadków ujawniło się wkrótce po szczepieniu. Szwajcarska Agencja Produktów Terapeutycznych, Swissmedic, jako organ wydający licencje i kontrola produktów terapeutycznych w Szwajcarii, opublikowała dane, ale wskazała, że Związek między szczepieniami a reaktywacją półpaśca wymaga dalszych badań. Był też w Izraelu rtl.de Według takich wydarzeń. W grudniu 2020 roku sześć przypadków półpaśca w dwóch ośrodkach w Izraelu było znanych wkrótce po szczepieniu Biontech. Dodała, że ​​pacjenci cierpią na autoimmunologiczne choroby reumatyczne.

READ  Pandemia koronacyjna: ++ wskaźnik infekcji wzrasta na siedem dni do ponad 50 ++

Każdy, kto kiedykolwiek miał ospę wietrzną, może dostać półpaśca. Obie choroby są bramą Gesundheitsinformation.de Wywołane przez tak zwane wirusy ospy wietrznej i półpaśca. Po zachorowaniu na ospę wietrzną zagnieździ się niezauważalnie w korzeniach nerwowych w okolicy rdzenia kręgowego lub w nerwach czaszkowych. W ten sposób mogą spać przez dziesięciolecia. Jednak choroby zakaźne i inne czynniki, takie jak skrajny stres, mogą je reaktywować i wywołać półpasiec. Wirusy następnie przemieszczają się wzdłuż dotkniętego nerwu do skóry i powodują typowe zapalenie, któremu towarzyszy wysypka. Osoby dotknięte chorobą czasami cierpią z powodu silnego nerwobólu.

Do chwili obecnej nie ma wystarczających danych, aby udowodnić związek między szczepieniem przeciwko półpaścowi. Aby wykluczyć inne przyczyny, takie jak starość lub skrajny stres, jako wyzwalacze, Trzeba przeprowadzić więcej badań. (Ponadto)

Czy zawsze chciałeś być na bieżąco w kwestiach zdrowotnych?

Tutaj możesz zapisać się do newslettera Mercure Health

Kontynuuj czytanieKoronawirusy mogą aktywować opryszczkę, a tym samym powodować chroniczne zmęczenie: naukowcy przedstawiają nową tezę

Te wirusy i bakterie sprawiają, że chorujemy

Te wirusy i bakterie sprawiają, że chorujemy

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Przypadki infekcji w Bremie: chociaż wskaźnik szczepień jest wysoki, wskaźnik infekcji przekracza 100

Published

on

To paradoks: chociaż Brema ma najwyższy wskaźnik szczepień w całym kraju, stan jest obecnie na szczycie listy wypadków. Wartość ta nie znajduje się w żadnym innym landzie, wskazując liczbę infekcji na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich siedmiu dni, czyli ponad 100. FOCUS Online wyjaśnia, w jaki sposób taki wzrost infekcji może wystąpić pomimo wysokiego wskaźnika szczepień.

Wskaźnik szczepień w Bremie

Brema w całym kraju znajduje się na szczycie szczepień w każdym kraju związkowym. Łącznie 74,8 procent populacji jest tam w pełni zaszczepionych, co daje zaledwie 78,7. Istnieje kilka przyczyn wysokiego wskaźnika szczepień w kraju.

Senat Zdrowie, Kobiety i ochrona konsumenta Von Bremen wyjaśnił FOCUS Online, gdy został zapytany, że wynika to głównie z trzech powodów:

1. Bezpośrednie podejście

Bezpośrednio na początku szczepienia osoby z pierwszym priorytetem szczepienia zostały poinformowane o możliwych terminach. Mogli otrzymać kody terminów pocztą i w ten sposób umówić się na szczepienia. Wizyty były dostępne za kilka dni.

2. Oferty niskoprogowe

Stan ustanawiał również tymczasowe ośrodki szczepień, gdy wypadki były szczególnie wysokie na niektórych obszarach. Istnieją również mobilne zespoły szczepień. Od czerwca robili nawet szczepienia bez możliwej wizyty.

jasna komunikacja

Nie tylko kody pocztowe zostały wysłane, aby ułatwić dostęp do szczepionek. Według serwisu, kampania medialna kraju jest dostępna w siedmiu językach, aby dotrzeć do jak największej liczby obywateli. Informacje są dostępne w języku arabskim, niemieckim, angielskim, francuskim, paszto, perskim i tureckim.

Proces infekcji w Bremie

Przy tak wysokim wskaźniku szczepień można założyć, że liczba infekcji jest niewielka – wręcz przeciwnie. Z częstością 112,8, Brema również we wtorek znalazła się na szczycie wszystkich krajów związkowych. Państwo-miasto zgłosiło ostatnio 47 nowych infekcji dziennie.

W Bremerhaven wskaźnik infekcji we wtorek wyniósł 285,9. Tym samym region jest najsilniejszy w kraju Korona dotknięty.

READ  Lot immunologiczny - składniki krwi mogą „kamuflować” koronawirusa

Interpretacja paradoksu Bremy

Kolejne pytanie, jak wyjaśnić tę rozbieżność Senatowi ds. Zdrowia, Kobiet i Ochrony Konsumentów, do tej pory pozostawało bez odpowiedzi. Jednak eksperci już skomentowali ten temat i wymienili możliwe przyczyny:

1. Lokalizacja

Na przykład epidemiolog Haju Zeb z Instytutu Leibniza w rozmowie z “ścisły”Z drugiej strony położenie Bremy może z kolei przyczynić się do procesu zarażenia – ponieważ państwo znajduje się w porcie. „W Bremerhaven jest wielu żeglarzy z różnych krajów, którzy mieszają się z ludźmi w pubach i innych miejscach” – powiedział naukowiec.

Kilka tygodni temu rozprzestrzenienie się Corony na statku towarowym w Bremerhaven stało się znane, podobnie jak regionalny nadawca Putin i śródlądowe wzmiankowany. Z tego powodu miasto postanowiło nie uwzględniać epidemii w porcie przy obliczaniu wskaźnika infekcji. Jednak w ten sposób może następować przenoszenie zakażenia na populację.

Jednak sama sytuacja Bremy nie może być odpowiedzialna za liczbę infekcji. W końcu istnieją inne nadmorskie miasta, takie jak Hamburg. Tam jednak wskaźnik infekcji we wtorek wynosi tylko 54,1.

2. Nowy rok szkolny

W wywiadzie dla regionalnego radia rzecznik miasta Bremy Volker Heigenmuser powiedział na początku września, że ​​wzrost zachorowań wynika prawdopodobnie między innymi z osób powracających z podróży. To prawda, że ​​są Wakacje letnie W Bremie od 1 września – ale to mogło spowodować łańcuchy infekcji. Zwłaszcza, że ​​dzieci, które teraz wracają do szkoły, nie mogą być jeszcze zaszczepione przeciwko Coronie.

Jak rzecznik Ministerstwa Zdrowia Putin i śródlądowe W ciągu tygodnia większość infekcji była spowodowana przez dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Dla ciebie wskaźnik infekcji w tym czasie wynosił do 374.

3. Zmniejszony efekt szczepienia

Regionalny nadawca w Bremie identyfikuje inną możliwą przyczynę infekcji: u niektórych osób ochrona szczepień może być zmniejszona. Wirusolog Andreas Dutzauer powiedział, że liczba osiągnięć w dziedzinie szczepień rośnie. W przypadku młodych dorosłych odsetek wzrósł z 0,1 do 0,3 proc. W przypadku osób starszych odsetek ten wynosi ponad 3 proc.

READ  Ilość przeciwciał we krwi może się zmieniać po zakażeniu koroną

Ponieważ szczepienia dają wielu poczucie bezpieczeństwa, niektórzy z nich ignorują zasady. Dlatego Dotzauer opowiadał się za wprowadzeniem szczepień osób trzecich dla osób powyżej 60 roku życia.

Continue Reading

Trending