Connect with us

science

Jakie zmienne są w obiegu?

Published

on

Jakie zmienne są w obiegu?


Niektóre warianty koronaawirusa wykazują szczególne objawy. Tutaj możesz przeczytać, jakie warianty i podlinki obecnie krążą oraz jakie objawy korony będą dominować w 2023 roku.

Mało kto latem marnuje dużo czasu na myślenie o Coronie. Jednak wielokrotnie odkrywano nowe warianty wirusa, niektóre ze specjalnymi objawami. Według organizacji liczba przypadków rośnie od początku lipca 2023 r Instytut Roberta Kocha (Raki) I to Radar pandemii korony Federalne Ministerstwo Zdrowia ponownie nieznacznie wzrosło. Możliwe są jednak również wahania z tygodnia na tydzień. Odpowiedzialne są różne warianty Corony.

Jakie warianty Corony rozprzestrzeniają się obecnie w Niemczech?

Obecnie w obrocie wg RKI W Niemczech szczególnie warianty Omicron. Stanowiło to udział prawie 96 proc. w drugim tygodniu kalendarzowym – od 8 do 14 stycznia. Pozostałe 4 procent zidentyfikowano za pomocą rekombinantów.

Według RKI linie zależne Corony są obecnie w obiegu w Niemczech:

Wideo: Agence France-Presse

Według RKI w ostatnim czasie w obiegu pojawiły się również pewne warianty, które zyskały własne nazwy. Oprócz wymienionych:

Objawy korony 2024: Jak możemy zidentyfikować obecne warianty?

Ludzie, którzy są w korona Osoby, które zapadają na tę chorobę, zazwyczaj doświadczają podobnych objawów – niezależnie od wariantu lub podszczepu, który ich dotyczy. Podobnie jak Federalne Ministerstwo Zdrowia ochrona przed infekcjami.de Pisze, że objawy Covid-19 są podobne do objawów innych chorób układu oddechowego.

READ  Percepcja: jak zwierzęta żyją na świecie

Są głośne ochrona przed infekcjami.de Najczęstsze objawy chorób koronowych:

Przeczytaj też o tym

 • ból gardła
 • Chrypka
 • kaszel
 • Gorączka
 • Pociąga nosem
 • Zaburzenia węchu i/lub smaku

Inne objawy obejmują duszność, ból głowy, bóle ciała, ogólne osłabienie, obrzęk węzłów chłonnych, wysypkę, zapalenie spojówek lub dolegliwości żołądkowo-jelitowe, takie jak nudności, utrata apetytu, wymioty, ból brzucha i biegunka.

Jednak różne podszczepy i warianty COVID-19 odkryły już własne objawy:

Alternatywny Arccrux: XBB.2.3 jest uważany za szczególnie zaraźliwy i został potwierdzony przez Globalna Organizacja Zdrowia (Światowa Organizacja Zdrowia) umieszczony pod obserwacją. Nie zidentyfikowano żadnych specjalnych objawów tego typu korony.

Wariant ośmiornicy: Według Światowej Organizacji Zdrowia szczególnie zaraźliwy jest XBB.1.5, podtyp odmiany Omicron. Jednakże nie zgłoszono żadnych nowych objawów wariantu ośmiornicy.

Wariant Arcturusa: XBB.1.16 spowodował wiosną znaczny wzrost zakażeń koronawirusem w Indiach. – powiedział indyjski lekarz Rajas Walingkar, który pracuje w szpitalu Seven Hills w Bombaju czasy Indie, W przypadku Arcturusa zwykle występują następujące objawy:

 • ból gardła
 • -Gorączka, ale nie dłużej niż 48 godzin
 • bóle

W szczególności w przypadku dzieci zakażonych wariantem Arcturusa indyjski ekspert Vipin Vashishta, pediatra i badacz w szpitalu i Centrum Badawczym Mangla w Bijnor w Indiach oraz członek grupy szczepionek Światowej Organizacji Zdrowia stwierdził, że dodatkowo: wyższa gorączka, kaszel i objawy przeziębienia, coraz częściej cierpi na zapalenie spojówek.

Alternatywny irys: Według zmiennej Iris i podlinii, eksperci z Uniwersytetu w Bazylei Sieć redakcyjna Niemcy (ND) Zakłada się, że EG.5 nie różni się zasadniczo od pozostałych wariantów. Jeśli chodzi o objawy choroby, zgodnie RND Dane z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa sugerują, że „objawy są takie same jak w przypadku innych wariantów”. Oprócz bólu gardła zgłaszano chrypkę, kaszel, gorączkę i katar fr.de Również te typowe objawy EG.5:

 • ból głowy
 • Ból w mięśniach
 • wyczerpanie
 • gęsia skórka
 • duszność
 • Utrata zmysłu smaku i węchu
READ  Widok nieba w listopadzie: Kometa Leonard wkrótce pojawi się gołym okiem?

Wariant Piroli: BA.2.86 nastąpił w ciągu ostatnich kilku tygodni zgodnie Dziennik medyczny Spotkało się to z dużym zainteresowaniem wirusologów. Według jednego skupiać sięRaport skupiający się na BrytyjczykachBadanie objawów Zoe Covid”, i oceń nowe ZOE na brytyjskim portalu Kronika na żywo Istnieje wiele specjalnych objawów związanych z wariantem Piruli. tutaj są:

 • Wysypka na skórze
 • Zmiany w jamie ustnej lub języku
 • Czerwone i bolesne palce u rąk i nóg
 • Biegunka
 • ochrypły głos
 • Swędzenie lub zaczerwienienie oczu

Nawiasem mówiąc, nie ma szczególnych odchyleń w okresie inkubacji dla wariantu Pirola.

Wariant Fornaxu: Mutację koronową FL.1.5.1 stwierdzano dotychczas głównie w… Stany Zjednoczone Ameryki Rozprzestrzenił się na Wielką Brytanię. Według amerykańskich mediów CBS Mówi się, że objawy są podobne do tych występujących w wariantach Omicron.

Alternatywa JN.1: Wariant wirusa korony JN.1 jest podlinią wariantu Pirola BA.2.86 i został po raz pierwszy wykryty w Niemczech pod koniec 2023 r. Od tego czasu szybko się rozprzestrzenił. Oprócz ogólnych objawów wirusa koronowego, jakie może powodować JN.1, dane z Wielkiej Brytanii sugerują, że wariant ten może powodować dwa inne objawy – nie zostało to jednak jeszcze dostatecznie potwierdzone:

 • Lęk
 • Zaburzenia snu

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

„Jego obecność przemawia z mocą”.

Published

on

„Jego obecność przemawia z mocą”.
 1. Strona główna
 2. Dowiedzmy się

Naciska

Do tej pory nikomu nie udało się zobaczyć rzekomej „Planety Dziewiątej”. (Wrażenie artysty) © Caltech/R. Zraniony (IPAC)

Na skraju naszego Układu Słonecznego może znajdować się wcześniej nieodkryta dziewiąta planeta. Nowe badanie „Planety 9” daje teraz nadzieję.

FRANKFURT – W ciemnych krańcach naszego Układu Słonecznego może znajdować się wcześniej nieodkryta dziewiąta planeta. Zespół badawczy kierowany przez Konstantina Batygina i Michaela Browna twierdzi to od lat. Od tego czasu zespół w licznych badaniach coraz bardziej zbliżał się do tajemniczej „Planety 9”, a obecnie rozpoczyna nowe badanie, które jak dotąd przyniosło tylko jedno nowe badanie. Został opublikowany na serwerze preprintów ArXiv Przedstawił „nową linię dowodów”.

Według różnych zespołów badawczych na istnienie dziewiątej planety wskazują przede wszystkim orbity tzw. „obiektów transneptunowych” (TNO). Są to ciała niebieskie znajdujące się poza Neptunem, w tym planeta karłowata Pluton. Wydaje się, że na ich orbity wpływa masa, która wydaje się istnieć w Układzie Słonecznym, ale nie została jeszcze odkryta. Na tej podstawie Batygin i Brown w 2016 roku doszli do wniosku, że w Układzie Słonecznym musi istnieć dziewiąta planeta, która wpływa na TNO.

Nowe symulacje wskazują na istnienie „Planety 9”.

W nowym badaniu zespół badawczy przyjrzał się TNO, które oddziałują z orbitą Neptuna i dlatego ich orbity są trudne do zrozumienia. Z reguły są one wykluczone z wyszukiwania „Planety 9”. Zespół badawczy przeprowadził dwie różne symulacje, jedną uwzględniającą wpływ grawitacji Planety Dziewiątej na TNO w zewnętrznym Układzie Słonecznym, a drugą nieuwzględniającą masy hipotetycznej „Planety Dziewiątej”.

„Nasze obliczenia pokazują, że rozkład obserwowanych orbit zdecydowanie potwierdza istnienie niewidocznej planety” – napisał zespół w opracowaniu. W porównaniu z niezależny Batygin mówi bardziej szczegółowo: nowe badanie stanowi „najsilniejszy jak dotąd dowód statystyczny na to, że „Planeta Dziewiąta” faktycznie istnieje” – mówi Batygin.

READ  Tygodniowy raport RKI na temat kryzysu koronowego: w szczególności dotyczy to młodych ludzi

W poszukiwaniu „Planety 9”: Czy hipotetyczne ciało niebieskie nie istnieje?

Poszukiwania „Planety 9” są złożone, ponieważ kilka zespołów badawczych bada tajemnicze ciało niebieskie od lat. Istnieją na przykład teorie, że „Planeta 9” to coś innego niż planeta, na przykład czarna dziura w Układzie Słonecznym. Inny zespół badawczy proponuje teorię, że „Planeta 9” może w ogóle nie istnieć. Astronom ma pomysł, aby znaleźć „Planetę 9” na podstawie jej możliwych księżyców.

Nadzieja wielu badaczy wiąże się obecnie z budowanym w Chile Obserwatorium Very Rubin, które zostanie uruchomione najwcześniej w 2025 roku. Teleskop zwierciadlany ma być w stanie sfotografować całe dostępne niebo w ciągu trzech nocy, pomagając w ten sposób w poszukiwaniach „Planety 9”. „To ekscytujące, że opisana tutaj dynamika, wraz ze wszystkimi innymi dowodami dotyczącymi Planety 9, zostanie wkrótce poddana rygorystycznym testom, gdy Obserwatorium Vera Rubin zacznie działać” – czytamy w badaniu. Co więcej: „Następny etap badań może dostarczyć ważnych informacji na temat tajemnic zewnętrznych granic naszego Układu Słonecznego”. (niezapłacony rachunek)

Continue Reading

science

Zatrzymaj chorobę Parkinsona – lek na cukrzycę daje teraz nadzieję

Published

on

Zatrzymaj chorobę Parkinsona – lek na cukrzycę daje teraz nadzieję
 1. Strona główna
 2. panorama

Naciska

Nowe badanie sugeruje, że lek przeciwcukrzycowy może zatrzymać postęp choroby Parkinsona.

Tuluza – Choroba Parkinsona jest drugą po chorobie Alzheimera najczęstszą chorobą neurodegeneracyjną przewlekła chorobawedług nich Niemieckie Towarzystwo Chorób Parkinsona i Zaburzeń Ruchu (Dubj). W Niemczech dotkniętych jest około 400 000 osób. Jednak wyniki badań dają już nadzieję, że nowy lek może skutecznie spowolnić chorobę. Substancja czynna w leczeniu cukrzycy może także pomóc w leczeniu choroby Parkinsona – takie wnioski płyną z artykułu badawczego opublikowanego w kwietniu 2024 roku.

Badanie daje nadzieję: lek na cukrzycę spowalnia chorobę Parkinsona

Od pewnego czasu bada się skuteczność leków przeciwcukrzycowych w leczeniu choroby Parkinsona. Ale te w New England Journal of Medicine Opublikowane badanie kliniczne, prowadzone przez Oliviera Rascola ze Szpitala Uniwersyteckiego w Tuluzie i Wasiliusa Meissnera ze Szpitala Uniwersyteckiego w Bordeaux, jest pierwszym, które dostarcza dowodów na rzeczywisty efekt. Substancję czynną liksysenatyd badano u pacjentów z chorobą Parkinsona.

Stwierdzono, że liksysenatyd spowalnia postęp objawów w niewielkim, ale znaczącym stopniu: u uczestników, którzy otrzymali substancję czynną, nie wykazano pogorszenia objawów po dwunastu miesiącach, w przeciwieństwie do grupy placebo. „Gdyby za pomocą tej klasy leków udało się zamrozić chorobę Parkinsona, byłaby to oczywiście ogromna sensacja” – mówi Josef Claassen, prezes Niemieckiego Towarzystwa Chorób Parkinsona i Zaburzeń Ruchowych. IPPEN.MEDIA. „Potrzebne są jednak dalsze badania, między innymi w celu wyjaśnienia, jak efekt będzie się rozwijał w ciągu kilku lat” – mówi Klassen.

Nowe badanie sugeruje, że lek przeciwcukrzycowy może zatrzymać postęp choroby Parkinsona. (Awatar) © Imago/Panthermedia

Leki na cukrzycę spowalniają chorobę Parkinsona – bez pogorszenia objawów

Do badania włączono 156 osób z objawami łagodnymi do umiarkowanych Objawy choroby Parkinsona Okazało się, że u osób, które otrzymywały liksysenatyd przez ponad rok – ale przy ciągłym przyjmowaniu leku – nie wykazano pogorszenia objawów – w przeciwieństwie do osób, które przyjmowały placebo. Jednak skutki uboczne, takie jak nudności i wymioty, dotknęły wiele osób, które zażywały lek zdrowie.

READ  Percepcja: jak zwierzęta żyją na świecie

Objawy choroby Parkinsona często rozwijają się stopniowo:

 • Zaburzenia czucia, takie jak ból, utrata węchu, mrowienie i drętwienie
 • Choroby psychiczne, takie jak depresja, stany lękowe i zaburzenia kontroli emocji
 • Zwiększone zapominanie i słaba pamięć
 • Problemy ze snem i zmęczenie w ciągu dnia
 • Zaburzenia żołądkowo-jelitowe
 • Dysfunkcja pęcherza
 • Skargi seksualne

Sukces został udowodniony, jednak zasada działania aktywnego składnika przeciwcukrzycowego w chorobie Parkinsona pozostaje niejasna

Dokładny mechanizm działania leków przeciwcukrzycowych w leczeniu choroby Parkinsona nie jest jeszcze w pełni poznany. Uważa się, że aktywny składnik liksysenatyd, agonista receptora GLP-1, zmniejsza stan zapalny, co może pomóc złagodzić objawy.

Wyniki są bardzo ważne. Gdyby za pomocą tej klasy leków udało się odwrócić chorobę Parkinsona, byłaby to oczywiście ogromna sensacja.

Substancja czynna, taka jak zastrzyki odchudzające: Mówi się, że leki przeciwcukrzycowe pomagają w leczeniu choroby Parkinsona

Substancja czynna należy do dużej grupy podobnych substancji, które w ostatnim czasie znalazły zastosowanie w… „Zastrzyki odchudzające” (semaglutyd) stosowane w leczeniu otyłości Używa.

Choroba Parkinsona często zaczyna się od subtelnych objawów, takich jak trudności ze snem i problemy z węchem. W miarę postępu choroby pojawiają się objawy takie jak drżenie, sztywność mięśni i spowolnienie ruchów Demencja Parkinsona na mnie. Leczenie jest zindywidualizowane i może obejmować przyjmowanie leków, fizjoterapię, a w niektórych przypadkach nawet operację. Substancje miały również wpływ na badania laboratoryjne Espresso przeciwko chorobie ParkinsonaDokładniej, przeciwko typowym procesom chorób neurologicznych.

„Oczywiście, że to będzie sensacja”: eksperci z ostrożnym entuzjazmem podchodzą do badań nad chorobą Parkinsona

Josef Klassen podkreśla wagę tego odkrycia: „Wyniki są bardzo ważne, ale czas trwania badania jest zbyt krótki, aby wiarygodnie wykazać jego skuteczność i bezpieczeństwo”.

Chociaż choroby Parkinsona nie można jeszcze wyleczyć, można ją dobrze kontrolować przez lata dzięki odpowiednim metodom leczenia, twierdzi Niemieckie Centrum Chorób Neurodegeneracyjnych e. V. (DZNE) wyjaśnia. Leczenie farmakologiczne odgrywa kluczową rolę, ale aktywność fizyczna, taka jak ćwiczenia, może również pomóc spowolnić postęp choroby.

READ  Statystyki 2023: Liczba zgonów jest mniejsza niż w roku ubiegłym

Naukowcy śledzą związek między chorobą Parkinsona a cukrzycą

Od dawna istnieją dowody na to, że cukrzyca typu 2 i niektóre choroby neurodegeneracyjne, takie jak choroba Parkinsona, mają podobne szlaki sygnałowe w organizmie. Badania pokazują, że nie tylko komórki wątroby i mięśni, ale także komórki nerwowe mogą słabo reagować na insulinę, która bierze udział w procesach pamięciowych. To może wyjaśniać, dlaczego u osób chorych na cukrzycę typu 2 ryzyko rozwoju choroby Alzheimera jest zwiększone.

Badanie z 2017 r. sugeruje, że aktywny składnik eksenatyd, inny lek stosowany w leczeniu cukrzycy, może również spowolnić postęp choroby Parkinsona – aczkolwiek tylko w niewielkim stopniu. „Z niecierpliwością czekamy na wyniki kompleksowego badania klinicznego tej zimy, w którym zbadane zostaną skutki dwuletniego leczenia eksenatydem u osób chorych na chorobę Parkinsona” – wyjaśnił Klassen w wywiadzie.

W badaniach przeprowadzonych na Florydzie i Tajwanie na początku 2023 r. badacze wykazali, że metformina, lek przeciwcukrzycowy, może u niektórych pacjentów zapobiegać rozwojowi demencji.

Ekspert potwierdza: Istnieje potrzeba badań w celu wyjaśnienia długoterminowego wpływu składników aktywnych na cukrzycę

„Należy przeprowadzić więcej badań, między innymi w celu wyjaśnienia, jak działanie Lixinate będzie się rozwijać na przestrzeni kilku lat” – stwierdził Klassen. „Pytania nierozpatrzone w obecnym badaniu są również interesujące z naukowego punktu widzenia: czy leki GLP-1 mogą chronić przed utratą neuronów wytwarzających dopaminę i potencjalnie zapobiegać wystąpieniu choroby Parkinsona. Odkrycia te mogą być kluczowe, ponieważ.” Choroby Parkinsona nie można jeszcze leczyć przyczynowo.

Artykuł ten zawiera jedynie ogólne informacje na dany temat zdrowotny i dlatego nie jest przeznaczony do autodiagnostyki, leczenia ani przyjmowania leków. W żadnym wypadku nie zastępuje to wizyty u lekarza. Nasz zespół redakcyjny nie ma prawa odpowiadać na indywidualne pytania dotyczące schorzeń.

Continue Reading

science

Tajemnicze odkrycie na Marsie – NASA mówi o „śladach opon” lub „smoczych łuskach”

Published

on

Tajemnicze odkrycie na Marsie – NASA mówi o „śladach opon” lub „smoczych łuskach”
 1. Strona główna
 2. Dowiedzmy się

Naciska

Łazik NASA ponownie przyciąga uwagę niezwykłym odkryciem na Marsie. Zespół badawczy jest zachwycony i chce przyjrzeć się bliżej.

PASADENA – Podczas swoich misji eksploracyjnych na Marsie łaziki NASA Curiosity i Perseverance wielokrotnie odkrywają rzeczy interesujące nie tylko dla badaczy, ale także dla obserwatorów. Niedawno badaczowi Perseverance udało się odkryć na Marsie płetwę rekina i szpon homara. Naturalnie na Czerwonej Planecie nie ma żadnych szczątków zwierząt, na których nie odkryto jeszcze życia, a raczej kamienie o nietypowym kształcie.

Teraz najdłużej działający łazik marsjański Curiosity odkrył niezwykłe kamienie. Robot badawczy, który działa na Czerwonej Planecie od lata 2012 roku, sfotografował tam bardzo niezwykłą warstwę skał. Wydaje się, że zespół badawczy, który po raz pierwszy zobaczył wizerunki na ziemi, był zdumiony wygrawerowanymi kamieniami. Członkowie zespołu używali terminów takich jak „faliste”, „ślady opon” czy „smocze łuski”, aby opisać zdjęcie, wyjaśnia geolog planetarny Michelle Minetti, która badała Curiosity.Zaktualizuj status na zdjęciu książki.

Łazik marsjański Curiosity fotografuje wspaniałe kamienie

„W ciągu ostatnich 12 lat widzieliśmy na Marsie wiele warstwowych skał, ale naprawdę wyróżniają się one niesamowitymi wzorami, jakie tworzą na skalistych powierzchniach” – potwierdza badacz. Kamień, który zespół nazwał „Sawblade”, był „prawdziwą niespodzianką dnia” – powiedział Minetti. Badaczka nadała swojej aktualizacji statusu tytuł „Co to jest?” Z dwoma znakami zapytania, być może dla wyrażenia zdziwienia.

Znaleziono statek kosmiczny
Łazik Curiosity odkrył na Marsie skały, które niektórzy eksperci porównują do „smoczych łusek” lub „śladów opon” (powyżej, po lewej). © NASA/JPL-Caltech/LiaKoltyrina/Imago (montaż)

Naukowiec wyjaśnia, że ​​zespół naukowy podczas dokonywania nowych obserwacji stara się zachować równowagę pomiędzy wynikami „typowymi” i „nietypowymi”. „Chcemy, aby «typowe» obserwacje zapewniły wychwytywanie i systematyczne śledzenie dominującego typu skał. Zależy nam na «niezwykłych» obserwacjach, ponieważ mogłyby one wskazywać na zmianę typu skały lub składu chemicznego, która ujawniałaby nowy proces lub system geologiczny na górze Sharp”.

Kamienie, które przypominają
Kamienie przypominające „smocze łuski” czy „ślady opon” (na zdjęciu powyżej) – to najnowsze odkrycie łazika Curiosity należącego do NASA na Marsie. Widać też jedno z kół łazika. © NASA/JPL-Caltech

Sonda kosmiczna NASA ma dokładniej zbadać kamień zwany „brzeszczotem piły”.

Obecnie planuje się, że „ChemCam” Curiosity zbada skład chemiczny i teksturę kamienia zwanego „brzeszczotem piły”. Celem Mastcam jest uchwycenie mozaiki całego zestawu kamiennych bloków, „abyśmy mogli bliżej przyjrzeć się tym nowym dzikim cudom” – powiedziała Minniti. „Kto wie, co znajdziemy dalej?” (niezapłacony rachunek)

READ  Widok nieba w listopadzie: Kometa Leonard wkrótce pojawi się gołym okiem?
Continue Reading

Trending