Connect with us

Economy

Ujemne stopy procentowe od 5000 € – wskazówki dla małych oszczędzających według ekspertów

Published

on

  • zAnna Hund

    Blisko

Coraz więcej banków i kas oszczędnościowych zapowiada wprowadzenie ujemnego oprocentowania sald rachunków. Coraz częściej dotyka również małych oszczędzających.

mniej garniturów I wyższy Kary karne* Na Zadzwoń lub sprawdź konto: Według porównawczego portalu Verivox, instytucje kredytowe coraz bardziej zacieśniają istniejące instytucje Ujemne stopy procentowe dla klientów prywatnych. Poinformowała o tym niemiecka agencja informacyjna (DPA). Jednocześnie coraz więcej banków i kas oszczędnościowych pobiera tzw. opłaty powiernicze. Na koniec trzeciego kwartału (stan na 29 września) Verivox liczył 392 instytuty. Od początku roku dołączyło 214 banków.

Odsetki ujemne w wysokości 5000 euro

przez długi czas, a opłata za żłobek Ponieważ. Według oceny, co najmniej 135 instytutów nalicza obecnie ujemne odsetki od całkowitego kredytu w wysokości 50 000 euro lub mniej na klienta, pisze dpa. W niektórych instytutach już będę Naliczone ujemne odsetki w wysokości 5000 EUR lub mniejNS. Większość kas oszczędnościowych i banków ustala wysokość opłaty powierniczej od 0,5 procent odsetek, które muszą zapłacić od części nadwyżki depozytowej, którą zaparkują w Europejskim Banku Centralnym (EBC). Jak czytamy w raporcie niemieckiej agencji prasowej, „13 instytucji nakłada jednak karę w wysokości od 0,55 do 1 proc. od salda swoich prywatnych klientów”.

ten Negatywny Spotkaj się pierwszy Nowi Klienci. Jeżeli bank chce zażądać od dotychczasowych klientów opłaty za przechowywanie, musi to uzgodnić indywidualnie z zainteresowanymi stronami. Według dpa, Federacja Niemieckich Organizacji Konsumenckich (vzbv) uważa ujemne oprocentowanie rachunków bieżących i jednodniowych dla konsumentów za zasadniczo niedopuszczalne – niezależnie od tego, czy są to nowi, czy obecni klienci.

Stiftung Warentest: możliwe alternatywy dla małych oszczędzających

Wciąż są banki oferujące niewielki wzrost oprocentowania oszczędności, więc odniesienie do Stiftung Warentest. „Ujemne oprocentowanie kredytu Konta bieżące i telefoniczne oszczędzających można uniknąć” Test.de. “Przede wszystkim zagraniczne banki oferują rachunki finansowe overnight, dzięki którym klienci otrzymują niewielkie odsetki od dostępnych środków na co dzień. Wiele ofert jest dostępnych tylko za pośrednictwem portali odsetkowych, takich jak Check 24, Weltsparen lub Zinspilot.”

READ  Polski handel rośnie: rekord eksportu dzięki niemieckim klientom

Przeczytaj także: Darmowe rachunki bieżące: Możesz korzystać z tych banków – nawet jako nowy klient

WróbelnogiWedług ekspertów Stiftung Warentest ci, którzy absolutnie chcą zainwestować swoje pieniądze w niemiecki bank, mogą to zrobić w Ford Money, BMW Bank, Mercedes Bank i Volkswagen Bank. „Do tej pory te banki nie nałożyły żadnej kary” – czytamy w artykule. Test.de Od 10 sierpnia. „W Ford Money, internetowej marce niemieckiego Ford Bank, istnieje nawet minimalna stopa procentowa w wysokości 0,05 procent dla kredytu na pieniądze jednodniowe”. Oszczędzający mogą również wybrać, które banki płacą najwyższe odsetki za jednodniowe pieniądze porównanie włączone Test.de zgodnie z twoim odniesieniem. Według informacji, porównanie to „obecnie zawiera 61 ofert i jest aktualizowane co 14 dni”.

Interesujące również: Zapłaciłeś też dużo opłat za konto? Odzyskaj swoje pieniądze teraz

Nie widać końca trendu w kierunku ujemnych stóp procentowych. Portal konsumencki Biallo.de Według dpa, ostatnio około 490 instytutów pobierało ujemne odsetki od aktywów prywatnych (stan na 27 sierpnia).

Wielu oszczędzających w dzisiejszych czasach nie polega już na inwestycjach odsetkowych, ale na przykład Plany oszczędnościowe ETF. (ahu) * Merkur.de to oferta firmy MEDIA.IPPEN.

Lista list ocen: © Andrea Warnecke / dpa (avatar)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Stresujące dane przemysłowe: Ceny ropy pod presją po nowych podwyżkach | biuletyn

Published

on

Wczesnym rankiem ceny ropy osiągnęły najwyższy poziom od kilku lat.

Wczesnym wieczorem cena beczki North Sea Brent (159 litrów) wyniosła 84,60 USD. To było o 26 centów mniej niż w piątek. Cena wcześniej wzrosła do 86,04 USD, najwyższego poziomu od trzech lat. Cena baryłki amerykańskiej ropy West Texas Intermediate (WTI) spadła o jeden cent do 82,27 USD. Wcześniej osiągnął najwyższy poziom od 2014 r., wynoszący 83,87 USD.

Reklama

l, złoto, handluj wszystkimi towarami z dźwignią (do 30)

Handluj towarami z wysoką dźwignią i małymi spreadami. Możesz zacząć handlować już za 100,00, aby skorzystać z efektu 3000 euro kapitału!

Uwaga dotycząca Plus500: 74% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz podjąć wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Plus500UK Ltd jest autoryzowany i regulowany przez Financial Conduct Authority (FRN 509909). Plus500CY Ltd jest autoryzowany i regulowany przez CySEC (nr 250/14).

Po południu rozczarowujące dane przemysłowe z USA zaważyły ​​na cenach ropy. Produkcja przemysłowa we wrześniu niespodziewanie spadła. Problemy z międzynarodowymi łańcuchami dostaw nadal wywierają presję na produkcję. Spadek produkcji przemysłowej ogranicza również popyt na surowce.

Początkowo ceny ropy kontynuowały niedawny wzrost. Osiem tygodni temu ceny miały tendencję do wzrostu, wywołane obawami inwestorów o niewystarczającą podaż przed zimą. W miarę jak wiodące kraje uprzemysłowione wychodzą z kryzysu gospodarczego w wyniku kryzysu koronowego, rosną obawy o deficyt podaży na rynku ropy.

Inwestorzy obserwują przede wszystkim niedobór gazu ziemnego, który zwiększył zapotrzebowanie elektrowni na ropę naftową. Na tym tle eksperci nie mogą wykluczyć kolejnego wzrostu cen ropy.

„Napięta sytuacja rynkowa, którą Organizacja Krajów Eksportujących Ziemię (OPEC) i Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) widziały w swoich miesięcznych raportach w zeszłym tygodniu, kontrastuje z wczesnym zakończeniem wysokich cen ropy naftowej i produktów naftowych” – skomentował Raw. ekspert ds. materiałów Carsten Fritsch z Der Commerzbank in Trading.

READ  Przegląd wieczoru / Gospodarka, banki centralne, polityka

Nowy Jork/Londyn (dpa-AFX)

Więcej informacji o cenie ropy (Brent)

Źródła obrazu: QiuJu Song / Shutterstock.com, B Studio / Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Dostawa teraz także do Polski

Published

on

Firma modowo-lifestyle’owa Breuninger wchodzi do Polski w październiku 2021 roku. Początkowo nie ma nawet kosztów wysyłki zamówień.

Podstawy w skrócie

  • Breuninger rozwija swój sklep internetowy.
  • Zgłoszenia są teraz przyjmowane z Polski.
  • Dla firmy jest to ważny krok w kierunku internacjonalizacji.

Breuninger jest jednym z odnoszących największe sukcesy dostawców e-commerce w sektorze premium w krajach niemieckojęzycznych.

Niemiecka firma zajmująca się modą i stylem życia rozszerzyła działalność na Austrię w 2017 r. i Szwajcarię w 2019 r.

Kolejnym krokiem jest teraz Polska: Breuninger zamierza po raz pierwszy oferować swoje usługi w krajach nieniemieckojęzycznych w październiku 2021 roku.

Sklep internetowy i obsługa klienta prezentowane są w języku polskim. Jak informowaliśmy w doniesieniu medialnym, dostępne będą metody płatności online P24 i BLIK. Po złożeniu zamówienia klienci mogą oczekiwać, że zamówiony towar dotrze w ciągu trzech do pięciu dni roboczych. Ponadto początkowo nie będą naliczane koszty wysyłki zamówień z Polski.

Breuninger stał się międzynarodowy

Holger Blecker, dyrektor generalny Breuninger, jest podekscytowany ekspansją do sąsiedniego kraju: “Z entuzjazmem i podekscytowaniem czekamy na naszą pierwszą ekspansję online poza region DACH. Nasza sąsiednia Polska jest bardzo interesującą, dynamicznie rozwijającą się i wysoce internetową powiązanym rynku.”

W związku z tym firma planuje stale poszerzać swoją strefę internetową w Europie o gamę marek premium, luksusowych i designerskich.


READ  Przegląd wieczoru / Gospodarka, banki centralne, polityka
Continue Reading

Economy

10 000 nowych miejsc pracy w Europie: Facebook chce stworzyć „Metaverse”

Published

on

10 000 nowych miejsc pracy w Europie
Facebook chce stworzyć „Metaverse”

Facebook ogłasza, że ​​chce stworzyć „metawers” ​​– i nie tylko: Europa powinna pomóc w kształtowaniu tego cyberświata z około 10 000 nowych miejsc pracy i wieloma innymi firmami. Ten ruch może mieć coś wspólnego z poważnymi zarzutami, że amerykańska firma znajduje się obecnie pod ogromną presją.

Facebook chce stworzyć 10 000 nowych, wysoce wydajnych miejsc pracy w Unii Europejskiej w ciągu najbliższych pięciu lat, aby zbudować Metaverse. Zostało to ogłoszone przez dyrektora Facebooka, Nicka Clegga, w poście na blogu. „Ta inwestycja jest wotum zaufania w siłę europejskiego przemysłu technologicznego i potencjał europejskich talentów technologicznych” – napisał były brytyjski wicepremier.

Facebook rozumie „Metaverse” jako świat, w którym rzeczywistość fizyczna, rzeczywistość rozszerzona (AR) i rzeczywistość wirtualna (VR) łączą się ze światem online. Termin pochodzi od amerykańskiego pisarza Neila Stephensona, który po raz pierwszy użył go w 1992 roku w powieści science fiction Snow Crash.

Clegg, który faktycznie jest sekretarzem stanu firmy internetowej, powiedział, że Facebook był na początku podróży, która miała pomóc w budowie platformy przyszłości. „We współpracy z firmami partnerskimi opracowujemy ‘Metaverse’ – nową fazę sieciowych doświadczeń wirtualnych z wykorzystaniem technologii takich jak rzeczywistość wirtualna i rzeczywistość rozszerzona”. „Metaverse” ma potencjał, by otworzyć dostęp do zupełnie nowych kreatywnych, społecznych i ekonomicznych możliwości. A Europa pomoże go kształtować od samego początku. ”

Były dyrektor generalny Facebooka podnosi poważne zarzuty

Żadna indywidualna firma nie będzie właścicielem i operatorem Metaverse. „Podobnie jak Internet, Metaverse będzie otwarty i interoperacyjny”. Clegg podkreślił, że Europa jest bardzo ważna dla Facebooka. „Tutaj tysiące pracowników i miliony firm, które codziennie korzystają z naszych aplikacji i narzędzi, przyczyniają się do naszego sukcesu”. Unia Europejska ma wiele atutów, dzięki którym jest doskonałym miejscem do inwestowania w firmy technologiczne.

Ogłoszenie Facebooka pojawia się w czasie, gdy grupa amerykańska znajduje się pod ogromną presją na arenie międzynarodowej. Na przesłuchaniu w Senacie USA na początku października Frances Hogan, była szefowa Facebooka i demaskatorka, wezwała polityków do zmuszenia Internetu do większej przejrzystości. 37-latek oskarżył Facebooka między innymi o to, że dowiedział się z wewnętrznych badań, że Instagram szkodzi zdrowiu psychicznemu niektórych nastolatków – ale nic z tym nie zrobiono. Firma opublikowała również negatywne nagłówki, ponieważ błąd w ustawieniach sieci doprowadził do sześciogodzinnego przestoju na Facebooku i powiązanych z nim Whatsapp i Instagramie.

READ  Eurojackpot dzisiaj: piątkowe zwycięskie numery (16.04.2021)
Continue Reading

Trending