Connect with us

Top News

Teraz co czeka berlińskich podróżników?

Published

on

Berlin – Czasu nie będzie zbyt wiele. Oczekuje się, że od środy zasada 3G będzie obowiązywać we wszystkich pociągach i autobusach w Niemczech. Jeśli chcesz jeździć, musisz zostać zaszczepiony, wyzdrowieć lub mieć negatywny wynik testu, który nie trwa dłużej niż 24 godziny. Pomoże to kontrolować rozprzestrzenianie się korony.

Na początku tygodnia lokalne i dalekobieżne firmy transportowe chcą ogłosić, czego mogą się spodziewać podróżni. „Ustawodawca mówi o losowych próbach. Na pewno to zrobimy, ale nadal musimy zostać poinstruowani, jak to zrobić ”- powiedziała Petra Nelken, rzeczniczka Berliner Vergespertrep (PVG). Obserwatorzy zakładają, że liczba kontroli z siedmiocyfrową liczbą pasażerów dziennie będzie utrzymywana w wąskich granicach. „3G w autobusach i pociągach to migawka zrobiona przez polityków, hipokryzja, której celem jest odwrócenie uwagi od ich porażki. Jest to niekontrolowane i prawnie wątpliwe ”- powiedział Jens Wieseke, członek Stowarzyszenia Pasażerów IGEB. Ale są też zwolennicy nowego prawa.

„3G ma sens w transporcie lokalnym i dalekobieżnym” – powiedział Kai Nagel, profesor w Instytucie Lądowym i Morskim na Politechnice Berlińskiej (TU). Jeden z naukowców, który doradza rządom federalnym i stanowym w zakresie epidemiologii. „Wariant delta wirusa koronowego, który określa, co się dzieje, jest trzy razy bardziej zaraźliwy niż wariant dziki, dlatego właściwe jest podjęcie dalszych działań również w transporcie publicznym.

Pasażerowie muszą przedstawić dowody podczas kontroli

Badania pokazują, że autobusy i pociągi nie są punktem zapalnym infekcji, a nie motorem procesu infekcji. „Ale kiedy te wybory miały miejsce, dziki wariant koronawirusa nadal dominował. Zasada 3G zalecała, aby transport lokalny i na duże odległości nadal był uważany za bezpieczny” – powiedział Nagal. „W obecnych warunkach 3G może odgrywać znaczącą rolę. rolę w zapobieganiu ryzyku infekcji.”

Zasada 3G nie dotyczy wagonów studenckich. W przypadku wszystkich pozostałych pasażerów lokalne i dalekobieżne firmy transportowe muszą monitorować przestrzeganie obowiązków poprzez „wyrywkowe testy weryfikacyjne”. W znowelizowanej ustawie o ochronie przed infekcjami jest napisane, że nadal jest oficjalnie ogłaszana, a następnie wchodzi w życie. Deutsche Bahn, Flixtrain, BVG, S-Bahn Berlin i inne firmy mogą przetwarzać dane osobowe dotyczące statusu szczepionek, sero i testów. Pasażerowie zobowiązani są do przedstawienia dowodów.

READ  „Wreszcie czas na relaks”: Soder usprawiedliwia luksusowe wakacje córki

Niedługo wystarczą maski medyczne w Berlinie

Musisz zakryć usta i nos. Jednak zgodnie z nowym prawem dozwolone są nie tylko maski FFP2 i porównywalne, ale także maski medyczne. To byłaby ulga dla podróżnych po Berlinie – obecnie potrzebne są tu maski FFP2. W Brandenburgii dozwolone są również maski medyczne.

„Zamknięcie ust i nosa dodatkowo zmniejsza ryzyko infekcji – cztery do pięciu razy” – wyjaśnił Kai Nagal. „Oczywiście szczepionka zmniejsza ryzyko, w tym przypadku co najmniej trzykrotnie. To prawda, że ​​ci, którzy są zaszczepieni, mogą nosić wirusa ze sobą i przekazywać go innym, ale ciężar wirusa, a tym samym ryzyko infekcja jest znacznie niższa niż u osób, które nie są szczepione”.

Ale czy da się wyegzekwować zasadę 3G i skutecznie weryfikować jej przestrzeganie? Obowiązek nadzoru prawnego powinien przynieść dodatkowe miejsca pracy firmom transportowym – i kontrowersje. „Obawiamy się, że będą ataki na personel” – powiedział Jens Wisek. Ważny problem BVG & Co. Podkreślił, że Stowarzyszenie Pasażerów było krytyczne wobec tego, co zostało wysłane do personelu. Podobnie jak związek Verdi, IGEB domaga się obecności policji podczas ograniczeń.

S-Bahn Czy w Berlinie nie będzie ograniczeń?

W rzeczywistości widzowie oczekują, że BVG będzie mieć ograniczenia dotyczące 3G. Siły bezpieczeństwa agencji rządowej i berlińscy policjanci będą podróżować razem w pojazdach, aby sprawdzić pasażerów. Ale jak sama nazwa wskazuje, zdaniem jednego z ekspertów, tak zakrojone na szeroką skalę kampanie są możliwe tylko do pewnego stopnia. W S-Bahn występują rzadziej – lub prawdopodobnie nie.

Według doniesień policja w Berlinie nie wzięła jeszcze na siebie odpowiedzialności, ponieważ S-Bahn to kolej federalna. Policja federalna również wątpi w swoją odpowiedzialność, jeśli ograniczenia mają być nakładane na podstawie rządu stanowego. Jeśli chodzi o weryfikację zgodności z wymogami dotyczącymi masek na kolei miejskiej, policja federalna odmówiła odpowiedzialności za przyczynę. Ich zdaniem odpowiedzialne są organy regulacyjne i to tylko w każdym przypadku na obszarze danego powiatu – co w praktyce jest skomplikowane.

READ  Polska i Ukraina: Mamy wspólne interesy

Stowarzyszenie Pasażerów skrytykowało zasadę 3G dotyczącą autobusów i pociągów, ponieważ część ludności nie będzie mogła korzystać z transportu lokalnego. „BVG i S-Bahn są częścią interesu publicznego”, powiedział rzecznik IGEB Jens Weiss. „To z pewnością doprowadzi do procesów sądowych”. W wiadomości e-mail wysłanej do Stowarzyszenia Pasażerów posiadacz biletu rocznego pyta, czy ma wyłączne prawo do zwolnienia.

Wyższy wskaźnik szczepień ochroni podróżnych przed takimi działaniami koronowymi

Według Związku Transportowego Berlin-Brandenburgia ograniczenia na poziomie obszaru będą egzekwowane tylko w sposób losowy. W Niemczech lokalny transport jest obowiązkowy i nie ma ograniczeń w dostępie. Ponadto częste przesiadki i liczne przystanki w krótkich odstępach czasu utrudniają pełne zapoznanie się z zasadą 3G w lokalnym transporcie publicznym.

Kai Nagel jest jednak przekonany, że 3G będzie pozycjonować się w sposób etyczny, bez częstego monitorowania zgodności użytkowników transportu publicznego. „Przecież powszechnie przestrzegana jest zasada, że ​​z pociągów i autobusów można korzystać tylko z ważnym biletem”.

„3G działa w transporcie publicznym, nawet jeśli ten wymóg nie jest w 100% spełniony”, mówi naukowiec z TU Berlin. „Jeśli 95 procent pasażerów nosi maskę, efekt jest znaczący. Gdyby wynik testu na 95 procent niezaszczepionych pasażerów był negatywny, byłby duży zysk.

Oczywiście wyższy wskaźnik szczepień oszczędzi trochę aktywności, powiedział Nagal. „Jeśli więcej osób zostanie zaszczepionych, będzie mniej ograniczeń. Jeśli liczba osób zaszczepiających znacznie wzrośnie, nie będziemy już potrzebować 3G w transporcie publicznym.

Następna w kolejce jest 2G w transporcie lokalnym i dalekobieżnym?

Istnieje tendencja do dalszego nasilania aktywności koronowej. Czy w przyszłości 2G będzie dotyczyć pociągów i autobusów? Badacz tutaj jest nadal sceptyczny. Nagal: „Myślę, że warto najpierw przetestować wydajność 3G, zanim przejdziemy dalej. 2G może wpływać na obowiązek państwa świadczenia usług na rzecz dobra publicznego. Nawet ci, którzy nie zostali zaszczepieni, powinni przynajmniej być mobilni w lokalnym transporcie.

READ  MDR promuje pierwszą przyczynę naprawy korupcji – politykę wewnętrzną
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

„Na woli”: Lotterbach – „Niegodny tego zaszczytu”

Published

on

mDzięki szczepionkom przypominającym, ograniczeniu kontaktu i ograniczeniom wobec osób niezaszczepionych politycy próbują przełamać czwartą falę korony. Chociaż istnieje obawa, że ​​sektory takie jak standardowy handel detaliczny lub sektor imprez ucierpią bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, nowy wariant Omikrona budzi obawy opinii publicznej dotyczące mutanta, który nie radzi sobie z układem odpornościowym i szczepionkami.

Nie ma co do tego wątpliwości: koronawirus nadal mocno trzyma się życia społecznego, a rozmowy z nim pokazują.

„Obowiązkowe szczepienia dla tych, którzy nie są zaszczepieni i zablokowani – w jaki sposób rządy federalne i stanowe odzyskują kontrolę?” Zapytała gości Anne Will w niedzielny wieczór. Ich program ARD. Oprócz premiera Bawarii Markusa Södera (CSU), ekspert ds. zdrowia SPD Karl Lauterbach, rzecznik ds. polityki wewnętrznej FDP Konstantin Kuhle i dziennikarz „Süddeutsche Zeitung” Cerstin Gammelin zostali również zaproszeni przez recenzenta. Lekarz medycyny ratunkowej Carola Holsner.

Czytaj

Opisał w trzeźwych słowach napiętą sytuację w republikańskich izbach przyjęć. „Jesteśmy w ciągłym ruchu, przez całą dobę” – wyjaśnił lekarz i bloger medyczny znany jako „Doc Caro”. „Niektórzy ludzie potrzebują łóżek do intensywnej opieki, my tego nie mamy”.

Anne Will w rozmowie z Carolą Holsner

Anne Will w rozmowie z Carolą Holsner

Źródło: NDR / Wolfgang Borrs / JM

Jak mówi Holzner, kontakt telefoniczny w poszukiwaniu wolnego miejsca w pobliżu lub często w sąsiednim obszarze, a także ruch uliczny w tym miejscu, to strata cennego czasu.

Lauterbach postrzega „Annę Will” jako „powód do niepokoju”

Na tle wysokiej zachorowalności, stosunkowo niskiego wskaźnika zaszczepienia i nierozwiązanej sytuacji w kontekście nowego wariantu. Polityk SPD, Lauterbach, powiedział, że dane z Izraela i Wielkiej Brytanii dotyczące rozprzestrzeniania się Omigran wśród już zaszczepionych są „niepokojące”. „Widać, że wariant Omigron nadrabia zaległości szybciej, niż się spodziewaliśmy”.

Epidemiolog jak najszybciej zaleca szczepionkę przypominającą i obiecuje dobry efekt ochronny. „Prawdopodobieństwo, że Omigran odniesie sukces w szczepionce przypominającej, jest bardzo niskie”.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Aby komunikować się lub wyświetlać treści na Twitterze i innych sieciach społecznościowych, potrzebujemy Twojej zgody.

We wszystkich innych przypadkach ryzyko jest większe, wyjaśnił Lauterbach i podsumował: „Teraz właściwie szczepimy się z czasem”. W związku z tym najszybszą metodą wyboru szczepionki przypominającej, aby uniknąć blokowania, jest ta, którą nie uważa za możliwą. Ale nie mógł rządzić.

Zapytany przez rzeczoznawcę Ann Will, czy przemawiała już tutaj jako przyszły minister zdrowia, Lauterbach odpowiedział twierdząco. „SPD ma wielu ludzi, którzy potrafią to zrobić lepiej” – powiedzieli socjaldemokraci.

Jego koledzy dyskutujący stali się jeszcze jaśniejsi. Holsner, podobnie jak on sam, upierał się, że zna wielu kolegów, którzy chętnie objęliby urząd w Lotharbach – jako kogoś z terenu. Dodając doktora i dziękując mu za pochlebny adres za komplement, powiedział, że nie będzie nikogo, kto by go sprawnie wypełnił.

Minister zdrowia Soder lubi Lotterback

Były też pochwały i wsparcie rywalizacji politycznej z Bawarii. „Cieszę się z tego” – powiedział szef CSU Söder o poglądzie Lauterbacha na ewentualną nominację. Poznanie siebie nie trwa długo, a teraz ma potrzebny „podstawowy kompas”.

– Pochodziliśmy z bardzo różnych biegunów, ale często mieliśmy podobne stanowiska; tak, podziwiam go i szanuję – powiedział premier Bawarii i nie napotkał w grupie żadnych sprzeczności.

Czytaj

Carl Lauterbach jest uważany za gorącego kandydata na stanowisko ministra zdrowia

Jednak Soder musiał usprawiedliwiać się najniebezpieczniejszymi warunkami koronowymi w swoim stanie. Między innymi obwiniał za to tradycyjnie silne podejrzenia dotyczące szczepionek i skłonność do „ezoterycznych i innych alternatywnych terapii”.

W końcu obowiązkowe szczepienie jest jedyną szansą na wyjście z obecnego tam iz powrotem. Soder początkowo podejrzewał, że może dosięgnąć część społeczności, ale w końcu doprowadzi to do pokoju, ponieważ wielu przekona się, że szczepionka nie jest zła.

„Grupy hardkorowe i ekstremistyczne nie dadzą się na nas naciskać, to nie zadziała” – powiedział polityk CSU, który podobnie jak poprzednio przyznał się do tego z koleżanką socjaldemokratyczną i koleżanką socjaldemokratyczną.

„Ci ludzie nie są godni tego zaszczytu”.

„Rząd nie powinien dać się szantażować” – powiedział członek SPD Lauterbach. „Kiedy jesteśmy pod presją ulicy, nie jest całkowicie wątpliwe, aby naruszyć naszą zdolność do czynności prawnych. Na pewno nie zasługują na ten szacunek” – brzmiał jasno jego osąd.

Kamelin również mocno wierzył, że wprowadzenie obowiązkowych szczepionek „podzieli to mniej niż odwieczną debatę na ten temat”. Jednocześnie dziennikarka „Süddeutsche Zeitung” zaapelowała do działaczy społecznych, takich jak kościoły, o podjęcie wspólnych wysiłków na rzecz zaangażowania ludzi na terenach o niskim wskaźniku szczepień.

Czytaj

Anna Schneider - 05.2021 Autor Photo Die Weld Sesja zdjęciowa

Ostrzegawcze sprzeciwy wobec kontrowersyjnego posunięcia wyszły tylko ze strony Kuhleya, który chciał w pełni poprzeć wymóg szczepień personelu pielęgniarskiego związany z placówką. „Nie mogę dziś powiedzieć, czy w końcu zagłosuję za szczepionką publiczną” – powiedział polityk FDP, zwracając uwagę na brak zdecydowanej opinii. W związku z tym zadawał sobie pytania, takie jak bezpłatny wybór szczepionek, rozważenie nowych szczepionek oraz udzielanie informacji i porad obywatelom.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Aby komunikować się lub wyświetlać treści na Twitterze i innych sieciach społecznościowych, potrzebujemy Twojej zgody.

Obowiązkowe przyjęcie szczepionki i wizyta ma problemy

„Nie mamy teraz czasu, aby o tym rozmawiać” – powiedział lekarz pogotowia Holzner całemu szpitalowi. Ponadto lekarz zwrócił uwagę, że w domu jest problem z przyjęciem obowiązkowej szczepionki, ponieważ dawno została ona wykluczona lub odrzucona przez polityków – m.in. uczestników Tolkiena Sodera i Lotterbacha.

Ewaluator przekonywał, że obowiązkowe szczepienia mogą wejść w życie w lutym lub marcu, ujawniając dalsze braki w walce z poważnymi niedoborami. Kalkulacja znów stała się jasna ze słów Loterbacha, przynajmniej w oparciu o oczekiwany efekt: jeśli stało się jasne, że ogólna obowiązkowa szczepionka już będzie na miejscu, wielu uważało to za nieuniknione. Szczepionka. Tak wiele nadziei na działanie wydaje się teraz dla wielu ostatnią nadzieją.

Czytaj

Z drugiej strony „Doc Caro” nadal polega na perswazji. Powiedział w programie, że mógłby przekonać się do zaszczepienia „dziewięć na dziesięć”. Pod koniec „Anne Will” pozwolono jej wyjaśnić, jak na co dzień radzi sobie z zaszczepionymi podejrzanymi.

Rozmowa ze sobą jest ważna. „Mówię im bardzo prosto: masz wybór, możesz się zarazić lub zaszczepić i być może zarazić się, ale nie poważnie zachorować”. W każdym razie zainfekowany. Stała w obliczu faktu, że ryzyko, że osoba nie zostanie zaszczepiona, jest wielokrotnie wyższe.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Aby komunikować się lub wyświetlać treści na Twitterze i innych sieciach społecznościowych, potrzebujemy Twojej zgody.

Kolejnym kontrargumentem byłyby skutki uboczne szczepionki koronowej. „Jeśli jestem zaszczepiona, pojawiają się skutki uboczne. Jeśli nie jestem zaszczepiona, to nie” – często pyta. „Wtedy mówię: to nieprawda” – kontynuował Holzner Wspomniany do badania. To pokazuje, że ryzyko zawału mięśnia sercowego jest wielokrotnie wyższe w przypadku infekcji niż w przypadku szczepienia. Wyjaśnia również proces powstawania szczepionek mRNA. „Wtedy faktycznie dostaję jedno lub drugie”.

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

Używamy odtwarzacza z Podigee Provider do naszych podcastów WELT. Aby wyświetlić odtwarzacz podcastów, wyświetlać treści w Podigee i innych sieciach społecznościowych oraz komunikować się, wymagana jest Twoja zgoda.

READ  Polska: prawo krajowe czy prawo unijne – co się dzieje?
Continue Reading

Top News

Z kopalni w Polsce uratowano zaginiętą osobę – trwają poszukiwania drugiego mężczyzny

Published

on

Pracownik zostaje uratowany po trzęsieniu ziemi w polskiej kopalni. Poszukiwania trwają przez sekundę.

Krótko o podstawach

  • W polskiej kopalni doszło do wstrząsu.
  • Tymczasem uwięziony robotnik został uratowany.
  • Poszukiwania drugiego pracownika trwały.

Ratownicy ratują uwięzionego pracownika po trzęsieniu ziemi w kopalni na południu Polski. Drugie poszukiwanie kontynuowano w niedzielę w trudnych warunkach. Uratowany został ranny, ale jego życie nie było zagrożone, poinformował szpital.

Epicentrum zostało zgłoszone w sobotę o godzinie 9 rano w Galerii Bielszowice w Rudzie Śląskiej, jak podała agencja PAP i lokalne stacje telewizyjne.

Siedmiu pracowników w niebezpiecznym obszarze

W tym czasie, według kierownictwa kopalni, na głębokości około 780 metrów w niebezpiecznym obszarze znajdowało się siedmiu robotników. Najpierw uratowano 5 z nich bez szwanku. Jednak kontakt z dwoma górnikami w wieku 31 i 42 lat został początkowo całkowicie odcięty. Tak rozpoczęło się dziś rano polowanie na wielką skalę.

W niedzielę wieczorem ratownicy nawiązali kontakt głosowy i wzrokowy z zaginionym człowiekiem i ostatecznie go uwolnili. Rzecznik górnictwa powiedział, że na wpół leżał, na wpół siedział i był zamknięty w wąskiej przestrzeni.

Z drugą zaginiętą osobą nie było kontaktu do niedzielnego popołudnia. Wcześniej informowano, że ratownicy będą drążyć tunele ratownicze, aby dotrzeć do osób pozostawionych na mieliźnie z różnych kierunków. Niewiele było też miejsca dla ratowników, którzy mogliby przenieść się w nieco zasypany obszar. Możesz robić postępy tylko „cal po calu”, wyjaśnił rzecznik firmy. Twoje bezpieczeństwo jest gwarantowane.


READ  Corona: Wyniki bezpłatnych prób i obowiązkowych testów dla osób, które nie zostały zaszczepione – przegląd
Continue Reading

Top News

Lindner na konferencji FDP: „Porozumienie koalicyjne posuwa nas do przodu”

Published

on

Status: 05.12.2021 14:08

FDP głosowało w sprawie umowy Traffic Lighting Alliance na specjalnej konferencji partyjnej. Lider partii Lindner prowadził kampanię na rzecz porozumienia w obecności przedstawicieli. Jednocześnie wezwał swoją partię do omówienia obowiązkowej szczepionki koronowej.

Lider FDP Christian Lindner prowadził energiczną kampanię na rzecz porozumienia koalicyjnego ze swoją partią SPD i Zielonymi. „To jest umowa koalicyjna dla polityki centrum, która chce posuwać nasz kraj naprzód, bez przesuwania go w lewo” – powiedział Lindner na Konferencji Partii Cyfrowej Liberałów, która musi głosować nad porozumieniem.

FDP uważa się za gwaranta umiarkowanego kursu w przyszłym sojuszu z SPD i Zielonymi. – powiedział Lindner.

Nowe startupy, solidne finanse, cyfryzacja

Lider FDP, który jest jednocześnie ministrem finansów w planowanej Koalicji Oświetlenia Transportowego, podkreślił, że porozumienie odnowiło liberalną obietnicę edukacji i promocji. Reprezentuje świadomość społeczno-polityczną, zapewnia solidne finansowanie i obejmuje cyfryzację państwa i społeczeństwa.

Lindner pośrednio złożył specjalny hołd następnemu prezydentowi, Olafowi Scholesowi (SPD), za jego rolę w rozmowach o sygnalizacji świetlnej. „Nie zawsze nam to ułatwialiśmy” – powiedział szef FDP. Chciałbym zaznaczyć, że rozmowy charakteryzowały się szacunkiem i „wysiłkiem w celu zrozumienia, zwłaszcza mianowanego przez Kanclerza Federalnego, który potrafił w znaczący sposób zintegrować wcześniej podzielonych”.

„Największa liberalizacja od dziesięcioleci”

„Planujemy największą liberalizację od lat 90., być może od lat 70.”, powiedział wiceprzewodniczący FDP Johannes Vogel na początku konferencji partyjnej. Wokalne programy reform oświetlenia ulicznego dotyczące prawa obywatelskiego, prawa imigracyjnego, prawa rodzinnego, wejścia na akcje emerytalne i legalizacji marihuany.

W sobotę SPD miała już ponad 98 procent głosów delegatów Kongresu. Koalicja zatwierdziła porozumienie. W poniedziałek spodziewane jest również zakończenie strajku Zielonych.

READ  Zmierzch przyjmuje przywództwo największej polskiej opozycji

Krytyka obecnego zarządzania kryzysowego

Epidemia korony była tematem zjazdu partii: Lindner ostro skrytykował obecną państwową administrację kryzysową. „Ogólny obraz przedstawiony przez odpowiedzialną społeczność stanową w ciągu ostatnich kilku tygodni od rządu federalnego i stanowego, rządu federalnego i zbiórki funduszy nie jest satysfakcjonujący” – powiedział Linder. „Dlatego radzę wszystkim, aby nie robili tego ponownie” – dodał.

Linder wezwał swoją partię do omówienia obowiązkowych szczepień. Zaznaczył, że możemy odejść od negatywnego stanowiska, jakie do tej pory mieliśmy w tej sprawie. „Jednak różne argumenty i niska preferencja do szczepień skłoniły mnie do myślenia” – powiedział Lindner. „Ta debata jest wrażliwa dla naszej społeczności, ponieważ może prowadzić do podziałów” – przyznał, ponieważ jest to bardzo osobista koncepcja etyczna. Dlatego konieczna jest szczegółowa dyskusja. Lindner poparł plan wyeliminowania konieczności głosowania komisji parlamentarnej nad ogólną obowiązkową szczepionką.

Więcej zachęty w szczepionkach

Szef FDP bronił bardziej ukierunkowanych środków kontroli korony i wezwał do większej liczby szczepień. „Wszyscy spodziewali się, że ta zima będzie inna niż w zeszłym roku ze względu na dostępność szczepionek” – powiedział. „To przekonanie nie zostało potwierdzone”. Czwarta fala, z dramatyczną liczbą infekcji, stanowi nowe szczególne niebezpieczeństwo. Jest teraz przedmiotem strategii, która „nieustannie walczy z ryzykiem, ale jednocześnie bardziej chroni życie społeczne”.

Lindner podkreślił, że należy teraz rozwinąć odpowiedzialność za ograniczenie kontaktów i szczepień, aby nie podejmować działań koronacyjnych. „Droga do niewypłacalności jest w twoich rękach” – zaapelował do obywateli. W przypadku epidemii „nie chodzi o wolność czy opiekę zdrowotną, ale o właściwą równowagę tych dwóch”. Lindner przyznał, że wizerunek „odpowiedzialnej wspólnoty stanowej” rządu, parlamentu, rządu federalnego i krajów związkowych był „niezadowalający” w fazie przejściowej po wyborach federalnych.

READ  Polska i Ukraina: Mamy wspólne interesy
Continue Reading

Trending