Connect with us

Economy

Szef Mercedesa zachwyca fanów: ikona marki zyskuje młodszego brata

Published

on

Szef Mercedesa zachwyca fanów: ikona marki zyskuje młodszego brata
  1. Strona główna
  2. Praca

W Mercedes-Benz segment samochodów luksusowych obecnie funkcjonuje sprawnie. W samą porę na targi IAA dyrektor generalny Ola Källenius zachwyca fanów marki nową serią.

MONACHIUM – Producent samochodów ze Stuttgartu Mercedes-Benz chce dodać nową serię modelową do swojej oferty pojazdów. Dyrektor generalny Mercedesa, Ola Källenius, ogłosił niespodziewane oświadczenie w niedzielny wieczór podczas wieczoru medialnego grupy z okazji targów IAA w Monachium. „Tak, będzie mała litera G” – powiedział Kallenius na stoisku targowym Mercedesa na placu aptecznym hotelu Residenz w Monachium.

Klasa G istnieje na rynku od 1979 roku i jest uważana za matkę wszystkich SUV-ów. W 2018 roku Mercedes całkowicie zmienił obecną generację. Samochód, który ze względu na swój pudełkowaty kształt wygląda szczególnie masywnie, cieszy się większą popularnością niż kiedykolwiek w ponad 40-letniej historii serii.

Gra mieszana: legenda tenisa Roger Federer z prezesem Mercedesa Olą Källeniusem (z prawej) podczas prezentacji koncepcji CLA w niedzielny wieczór w Monachium. © Thomas Schmidtotz

Mercedes-Benz: Duży popyt na Klasę G

Ze względu na duży popyt pomimo znacznego wzrostu cen, Mercedes w zeszłym roku nakazał wstrzymanie sprzedaży w Niemczech. Mercedes ma luksusowy samochód terenowy zbudowany przez producenta kontraktowego Magna Steyr w Grazu. Jednak moce produkcyjne Austriaków zostaną w pełni wykorzystane już w 2024 roku. Dlatego Szwabowie musieli zaciągnąć hamulec awaryjny.

Wysoki popyt na tę serię wzbudził spekulacje na temat małej wersji Klasy G. Mówi się, że popierał to zwłaszcza Callenius. Teraz jest jasne, że Zarząd dał zielone światło „małemu G”. Będzie „w pełni elektryczny i rozpoznawalny” i sprawi radość na drodze i w terenie, obiecał Kallenius po poprzedniej światowej premierze w pełni elektrycznego CLA w niedzielny wieczór. CLA, podobnie jak planowana mała Klasa G, opiera się na nowej architekturze modułowej Mercedesa (MMA). Według Kalleniusa zasięg na jednym ładowaniu powinien wynosić do 750 kilometrów. Grupa planuje także strzelaninę i kolejną pochodną o tematyce MMA. Zatem obecne serie klasy A i klasy B mogą być na skraju wyginięcia.

READ  mRNA a szczepienie wektorowe: BioNTech, Moderna & Co - Ekspert ds. przyszłości szczepionek: „Koniec gry. To mRNA albo nic” | biuletyn
Premiera IAA: Klasa koncepcyjna Mercedes-Benz CLA.
Premiera IAA: Klasa koncepcyjna Mercedes-Benz CLA. © Thomas Schmidtotz

Mercedes-Benz: Källenius oferuje strategię luksusu

Seria modeli podstawowych nie jest uważana za wystarczająco dochodową w ofercie Mercedesa. Od czasu jego nominacji na stanowisko kierownicze wyższego szczebla grupy w maju 2019 r. Kallenius konsekwentnie łączy markę z gwiazdą w stronę luksusu. Dzięki serii modeli podstawowych grupa mogła dotrzeć do młodszej bazy klientów. Ale Szwabijczycy zarabiają głównie na luksusowych seriach modeli, takich jak Klasa S i G, mocny GLE i samochody sportowe firmy zależnej AMG zajmującej się tuningiem.

Tylko w pierwszej połowie roku Szwabowie odnotowali wzrost zysku operacyjnego (EBIT) o 6,5 procent do 10,5 miliardów euro (rok poprzedni: 9,85). W świetle tego rozwoju pod koniec lipca grupa podniosła swoje oczekiwania na rok bieżący. Obecnie Mercedes-Benz planuje skorygowany EBIT w roku 2023 na poziomie 20 miliardów euro z roku poprzedniego. Grupa spodziewała się wcześniej wyniku operacyjnego nieco niższego od wyniku ubiegłorocznego. (Teraz)

Tesla zaostrza walkę sprzedażową w Niemczech i po raz kolejny drastycznie obniża ceny samochodów elektrycznych.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Imigracja pozytywnie wpływa na rynek pracy w Polsce

Published

on

Imigracja pozytywnie wpływa na rynek pracy w Polsce

Badanie wymaga działania Unikalne wydarzenia historyczne Wróćmy do wyjaśnienia rozmieszczenia ukraińskich uchodźców w Polsce. Po II wojnie światowej większość Ukraińców zamieszkujących nowe granice Polski została przesiedlona do Związku Radzieckiego. Pozostała mniejszość – około 1Ukraińcówktóry mieszkał głównie w południowo-wschodniej Polsce – był częścią Eksploatacja Wisły (Działanie Wisły) W kwietniu 1947 r Obowiązkowy Z Ludowego Wojska Polskiego Zostali przesiedleni na terenie Polski. Oficjalnym celem tego przymusowego przeniesienia było zapobieżenie werbowaniu nowych członków do Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) i stłumienie wszelkiej potencjalnej współpracy z tą ukraińską nacjonalistyczną formacją paramilitarną. Ukraińców, którzy mieszkali w południowo-wschodniej Polsce, należy „rozdzielić wśród ludności polskiej, aby nie stanowili zagrożenia”. [für die Polnische Volksrepublik] Reprezentuj w ten sposób Jak podaje historyk Eugeniusz Mysilo.
Wysiłki polskich władz zmierzające do stworzenia zjednoczonego państwa i stłumienia ukraińskiej tożsamości narodowej doprowadziły na początku lat pięćdziesiątych do wprowadzenia zakazu języka i kultury ukraińskiej. Z biegiem czasu przepisy te złagodzono, a w Polsce rozwinęły się ukraińskie instytucje i sieci. Obecność tych ośrodków przyciągnęła także współczesnych pracowników migrujących z Ukrainy. Dane historyczne wyjaśniają obecne rozmieszczenie ukraińskich uchodźców: osiedlali się oni daleko od granicy z Ukrainą i w miejscach niezamieszkanych przez Ukraińców przed II wojną światową.

READ  Gigant supermarketów bierze co d. Produkty Oetkera z kolekcji
Continue Reading

Economy

Biznes motoryzacyjny słabnie: Tesla znów przeciwstawia się oczekiwaniom – martwią się analitycy

Published

on

Biznes motoryzacyjny słabnie: Tesla znów przeciwstawia się oczekiwaniom – martwią się analitycy

Branża samochodowa słabnie
Tesla po raz kolejny przeciwstawia się oczekiwaniom – niepokoją się analitycy

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

Dawno minęły czasy, gdy klienci musieli stać w kolejkach w Tesli. Konkurencja wzrosła, a samochody pionierów pojazdów elektrycznych nie sprzedają się już same, co widać wyraźnie w bilansie.

Wojna cenowa na rynku samochodów elektrycznych odcisnęła głębokie piętno na bilansie amerykańskiego producenta samochodów elektrycznych Tesli. Firma odnotowała najniższą marżę zysku od ponad pięciu lat po zamknięciu rynku amerykańskiego. Zysk netto spadł o prawie połowę, do nieco poniżej 1,5 miliarda dolarów. Elon Musk wspomniał o chwilowym zastoju popytu na samochody elektryczne i wskazał na możliwości wzrostu, jakie oferuje branża samochodów autonomicznych. Szczegóły dotyczące automatycznej taksówki ogłoszono 10 października, dwa miesiące później niż pierwotnie planowano.

Tesli
Tesli 219,95

Wśród inwestorów rosną jednak wątpliwości. Akcje spadły o siedem procent w handlu po godzinach. „Inwestorzy Tesli prawdopodobnie potrzebują wyników bardziej niż kiedykolwiek w najnowszej historii firmy” – powiedział Thomas Montero, analityk Investing.com. „Te rzeczy muszą nastąpić szybko – zarówno w przypadku robotów humanoidalnych, jak i robo-taksówek”. Tesla od czterech kwartałów z rzędu przewyższa oczekiwania analityków, powiedział Dan Coatsworth, analityk w AJ Bell. „Tesla musi teraz szybko znaleźć lepszy sposób radzenia sobie z trudnym środowiskiem dla pojazdów elektrycznych”.

Musk: „Był nadmiernym optymistą”

Musk zapowiedział, że jego firma będzie w coraz większym stopniu skupiać się na taksówkach i sztucznej inteligencji. Ważną rolę powierzono także humanoidalnemu robotowi Optimus, który początkowo zostanie wykorzystany w produkcji. „Elon jest dobry w rzucaniu marchewek przed inwestorami, ale nowe pomysły mają zwykle dużą wizję, ale słabe wykonanie” – powiedział David Wagner, zarządzający portfelem w inwestorze Tesli, Aptus Capital Advisors.

Musk powiedział, że Tesla w ostatnim czasie poczyniła duże postępy w dziedzinie robotyki. „W przeszłości moje oczekiwania były zbyt optymistyczne” – przyznał. „Byłbym zszokowany, gdyby Tesla w przyszłym roku nie pojechała autonomicznie bez bezpiecznego kierowcy”. W odróżnieniu od Mercedesa czy BMW Tesla nie oferuje jeszcze systemu wspomagania prowadzenia pojazdu, który pozwalałby kierowcy odwrócić jego uwagę od drogi. Ale to musi się zmienić. Musk powiedział, że Tesla złoży wniosek o zatwierdzenie systemu „w pełni autonomicznego prowadzenia pojazdu” w Europie i Chinach, a zatwierdzenie prawdopodobnie nastąpi przed końcem roku.

Tańsze samochody Tesli ruszą w przyszłym roku

Ale branża samochodowa również powinna się odbić, zwłaszcza dzięki nowym modelom. Tesla spodziewała się zwiększyć produkcję w trzecim kwartale. Firma stwierdziła, że ​​realizuje swój plan oferowania tańszych samochodów od pierwszej połowy 2025 r. Jednak korzyści kosztowe będą prawdopodobnie mniejsze niż pierwotnie oczekiwano. Musk niedawno wstrzymał prace nad nowym modelem podstawowym i zamiast tego konieczne będzie zmodyfikowanie istniejących modeli. Zareagował także na spadający popyt na samochody elektryczne. W sektorze motoryzacyjnym przychody spadły w drugim kwartale o siedem procent do 19,9 miliarda dolarów, głównie z powodu mniejszej sprzedaży samochodów niż rok temu.

Większemu niedoborowi zapobiegł fakt, że inni producenci samochodów zakupili od Tesli więcej certyfikatów emisji niż w roku poprzednim. Po wyłączeniu tych certyfikatów marża zysku brutto wyniosła 14,65%, znacznie poniżej oczekiwań analityków. Poprawiła się sytuacja w dziedzinie energii, która obejmuje magazynowanie baterii w domach. Uwzględniając te usługi i dział usług, przychody nieznacznie wzrosły do ​​25,5 miliarda dolarów.

READ  PCK Schwedta: Dyskusje na temat transportu ropy przez Polskę utknęły w martwym punkcie
Continue Reading

Economy

Mercedes eliminuje stałe ceny: rewolucja cenowa u producenta samochodów

Published

on

Mercedes eliminuje stałe ceny: rewolucja cenowa u producenta samochodów

Rewolucja cenowa Mercedesa: od środy klienci nie będą już mogli poznać prawdziwego kosztu swojego samochodu. Co to znaczy? Jaki jest sens?

Koniec mercedesów z cenami: od środy luksusowa marka nie będzie już informować klientów, ile faktycznie kosztuje samochód. Również ceny poszczególnych dodatków będą w przyszłości zupełnie niejasne. Mercedes obiecuje swoim klientom większy komfort. Ale prawdziwy zamiar może być inny. Tutaj jesteś informowany o wszystkim, co ważne.

Zwykły, stały cennik pojazdów Mercedes należy już do przeszłości. Zamiast tego ceny mogą się zmieniać w zależności od warunków rynkowych – podobnie jak ceny akcji na giełdzie. Od tej chwili rzeczywistą cenę sprzedaży pojazdu zobaczysz jedynie na stronach internetowych Mercedesa, w sklepie internetowym i w konfiguratorze. Wciąż nie jest jasne, skąd ta cena. Ponadto w przyszłości Mercedes skupi się na miesięcznej stawce wynajmu, a nie na całkowitej cenie samochodu.

Producent obiecuje klientom szereg korzyści wynikających z tego posunięcia: takich jak bardziej elastyczne ceny, które pozwalają szybciej dostosować się do warunków rynkowych. Zakupy w Internecie powinny także stać się łatwiejsze, ponieważ klienci będą mogli indywidualnie ustalać stawki czynszu. Mercedes twierdzi, że dzięki temu zakup samochodu będzie wygodniejszy.

W przyszłości w Mercedesie będzie mniejsza przejrzystość cen. Bez stałego cennika trudno jest porównać oferty i tym samym oszacować cenę modelu. Dla klientów nadal nie jest do końca jasne, czy reklamowana cena samochodu może znacząco przewyższać jego wartość. Szczególnie niedoświadczeni nabywcy mogą znaleźć się w niekorzystnej sytuacji, ponieważ mają mniejszą zdolność oceny cen rynkowych.

Zamiast rozmawiać z dealerem, klienci muszą po prostu dogadać się z Mercedesem online. Po tym terminie negocjacje nie były już możliwe. Nie ma też zniżek.

Jako nabywca Mercedesa będziesz musiał w przyszłości lepiej współpracować z rynkiem, aby znaleźć dobre oferty. Przed podjęciem decyzji o zakupie sensowne może być monitorowanie cen przez dłuższy okres czasu. Wymaga to więcej czasu i uwagi w procesie zakupowym. Mercedes twierdzi, że dzięki temu zakup samochodu jest wygodniejszy. Prawdopodobnie stanie się przede wszystkim jednym: znów droższym.

READ  Skradziona dziewczyna Nelly poprawia stosunki saksońsko-polskie
Continue Reading

Trending