Connect with us

Top News

Schwedt jest zaopatrywany przez Polskę: Niemieckie oblężenie przeciwko embargo na ropę kończy się

Published

on

Dostarczone przez Schwedt Polska
Niemieckie oblężenie przeciwko embargo na ropę kruszy się

Niemcy od dawna stanowią główną przeszkodę w UE, gdy Rosja przestała importować ropę naftową. Według niemieckich przedstawicieli UE Berlin musi teraz utorować temu drogę. Było to możliwe dzięki umowie z Polską mającej na celu ochronę importu niemieckiej ropy z całego świata.

Według niemieckich urzędników rządowych Niemcy przygotowują się do zaprzestania kupowania rosyjskiej ropy, co może doprowadzić do zakazu importu ropy z Rosji przez UE. W środę niemieccy urzędnicy z unijnych firm oddalili sprzeciw kraju wobec pełnego rosyjskiego embarga na ropę, jeśli Berlinowi da się wystarczająco dużo czasu na zaopatrzenie się w alternatywne dostawy, powiedziało dwóch urzędników. Berlin jest jednym z głównych przeciwników dopuszczania handlu ropą i gazem UE z Moskwą.

Zmiana w Berlinie następuje w związku z wysiłkami państw członkowskich UE, Polski i Bułgarii, aby zrównoważyć niedobory gazu ziemnego, a Rosja w tym tygodniu zawiesiła dostawy, których oba kraje podobno odmówiły zapłaty w rublach za import. Kupujący z Kremla z UE muszą wpłacać depozyty na specjalne konta bankowe, gdzie depozyt jest przeliczany z euro i dolarów na ruble.

Think tank Bruegel szacuje, że UE płaci za energię około miliarda euro dziennie kontrolowanym przez państwo rosyjskim firmom. Krytycy twierdzą, że pieniądze finansują reżim prezydenta Rosji Władimira Putina i jego wojnę na Ukrainie.

W przyszłości ropa popłynie do Schwartz przez Tansik

Urzędnicy twierdzą, że nastawienie Berlina na ropę zmieniło się po osiągnięciu porozumienia z Polską, które umożliwiłoby Niemcom import ropy od światowych eksporterów przez bałtycki port w Gdańsku. Polski port znajduje się blisko rafinerii PCK w Schwartz, która jest kontrolowana przez rosyjską firmę naftową Rosnieft i odbiera ropę rosyjskim rurociągiem Trushpa (Russian for Friendship).

Infrastruktura gdańskiego portu, przystosowana do przyjmowania supertankowców, jest połączona z rosyjskim rurociągiem oddzielnym połączeniem obsługiwanym przez Polskę. Oznacza to, że import ropy do Gdańska będzie natychmiast przesyłany rurociągiem do rafinerii w Schwedt zamiast dostaw z Rosji, poinformowali przedstawiciele rządu.

Udział rosyjskiej ropy już spadł

Rafineria w Schwedt jest uważana za największą przeszkodę dla Niemiec w zaakceptowaniu zakazu importu rosyjskiej ropy, ponieważ uzależnione są od niej tysiące miejsc pracy w regionie, które jak dotąd nie mają alternatywnych źródeł zaopatrzenia.

Polskie porozumienie było konieczne, ponieważ niemiecki port Rostock, w pobliżu rafinerii, nie miał możliwości przyjęcia supertankowców. Ponadto Deutsche Bahn nie obsługuje już wagonów z olejem. Minister gospodarki Niemiec Robert Hebeck ogłosił w środę przełomowe porozumienie podczas wizyty w Polsce.

Hebeck powiedział, że około 12% zużycia ropy w Niemczech zależy teraz od importu z Rosji, w porównaniu z 35% przed wojną.

READ  Corona - Bavaria Opening Now: To są nowe zasady dotyczące napojów gazowanych dla ogródków piwnych, kina i osób zaszczepionych
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

Powrót do zdrowia dziecka – tożsamość nie jest jeszcze jasna

Published

on

Kilka dni temu sperma z Dunaju złapała plastikową torbę ryb. Teraz smutna realizacja: treścią jest zwłoki dziecka.

W zeszły czwartek w Dunaju znaleziono ciało małego dziecka. Sekcja zwłok w Monachium wykazała, że ​​zwłoki znalezione nad salwą w Woburgu to chłopiec w wieku przedszkolnym – poinformowała w poniedziałek komenda policji w północnej Górnej Bawarii w Ingolstadt. Tożsamość dziecka nie jest tak jasna jak okoliczności śmierci. Konieczne są dalsze badania kryminalistyczne.

Policja w Ingolstadt powołała własny zespół dochodzeniowy do zbadania sprawy. W poniedziałek planowane są dalsze operacje poszukiwawcze dla Dunaju i Dunaju. Istotną częścią śledztwa było wyjaśnienie kwestii, gdzie zmarł chłopiec.

W czwartek wioślarz zobaczył coś unoszącego się na Dunaju i za pomocą wiosła sprowadził to na brzeg. Potem zamienił się w ludzkie szczątki. Służby ratownicze już w sobotę przeszukiwały brzeg i wodę. Ciało chłopca leżało w plastikowej torbie.

READ  2 kobiety z Polzano zawierają pokój w Polsce - Badminton
Continue Reading

Top News

Polska sztuka współczesna

Published

on

  1. Strona główna
  2. Ren-Men
  3. Wicebaton

Stworzone przez:

W: Miriam Ulrich

Właściciele galerii Eva Hartmann i jej mąż Michael Cruise z pracami nad wystawą „Jazz Eva Stefansky Painting” w Galerii Bokusa. © Michael Schick

Stowarzyszenie Polskich Ośrodków Kultury od 20 lat prowadzi Galerię „Pokusa”. Jak wiele galerii przeszedł infekcję koronową – czterokrotnie musiał przekładać wystawę.

Już sama nazwa małej galerii wiele obiecuje: „Focus”. W języku polskim oznacza „test”. Nazwa nawiązuje również do niezależnego stowarzyszenia Polskiego Centrum Kultury, które prowadzi galerię przy Albrechtstrasse. „Staramy się zaimponować dobrą polską sztuką” – mówi Eva Hartmann z grupy. „Focusa” pokazuje sztukę współczesną z Polski od 20 lat, jedną z najstarszych galerii w Wisden. W weekend świętuje to wystawą prac Maijki Dokudovich i Ionis Anastasio. Obaj są doktorantami Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i zdobyli już międzynarodowe nagrody.

Hartmann, wrocławski nauczyciel sztuki, który od 1987 roku mieszka w Wisden, powiedział: „Chcemy promować polską scenę artystyczną i tworzyć platformę dla młodych talentów.

„Pokusa” wywodzi się z „prywatnej galerii” Sybilli von Openen-Bronikovsky, założonej w 1996 roku. Ekonomista organizował wystawy w niepełnym wymiarze godzin, m.in. malarza, grafika i performera Eugeniusza Josepowskiego. Eva Hartmann studiowała u niego na Uniwersytecie w Bresławiu. Właścicielkę galerii poznała na Verniseage w Wisden.

Ale jako dyrektor Federalnego Urzędu Statystycznego Sybilla von Openen-Bronikovsky nie miała zbyt długo czasu na galerię. „Ponieważ galeria jest bardzo dobrym miejscem spotkań, chcieliśmy kontynuować to, co sama zaczęła” – wspomina Eva Hartman. Stowarzyszenie utworzyło „Centrum Kultury Polskiej”, na czele którego stoi Sybilla von Openen-Bronikovsky. Dziś liczy około 30 członków z Niemiec i Polski.

Pokazywać

Wystawa „Wspomnienia pofragmentowane” na Albrechtstr, Galeria Pokusa. 40, piątek 27 maja o 20:00 i sobota 28 maja od 15:00 do 17:00 z dwudniowym scenariuszem. Pokaz potrwa do 25 czerwca.

Godziny otwarcia Piątek od 17:30 do 19:30 i sobota od 15:00 do 17:00 oraz po wcześniejszym umówieniu się pod numerem 0611/844733.

READ  2 kobiety z Polzano zawierają pokój w Polsce - Badminton

Dodatkowe informacje Poniżej:

www.pokusa.de miu

W 2002 roku galeria „Pokusa” została otwarta performansem artystki Evy Stefansky. Podobnie jak w przypadku współpracy z innymi artystami z sąsiedztwa, współpraca trwa do dziś. Niektórzy, jak Norman Smusniak, wymyślali „Pokusę” od początku.

Galeria po raz pierwszy pokazała jego prace w 2002 roku, kiedy był studentem. Wielokrotnie nagradzany malarz od dawna jest profesorem w Presławskiej Akademii Sztuki – a ostatnio nadal wystawia w „Pokusie” w 2021 roku. „W galerii rozwinęła się przyjaźń” — mówi Eva Hartmann.

W 2012 roku stowarzyszenie odegrało kluczową rolę w wielkim wydarzeniu „Przepaść między nami” z okazji 25-lecia partnerstwa miast Wiseden i Wrocławia. Około 80 artystów z alianckiego miasta wystawiało się w stolicy państwa Hesji. „Pokusa” łączy artystów niemieckich i polskich, a mianowicie rzeźbiarza Birkita Helmy’ego i malarkę Angę Mierzevską czy malarza Romana Mykosa oraz rzeźbiarza i grafika Rolanda Meyera-Betsolda autorstwa Adliera Romerberga.

Jak wiele galerii, „Focusa” również została zainfekowana koroną. Musiała czterokrotnie przekładać wystawę. Corona nie ma pomocy, stowarzyszenie nie kwalifikuje się do złożenia wniosku. „Na szczęście mamy lojalną publiczność” – powiedział skarbnik Michael Cruise. Według niego do galerii przychodzi więcej Niemców niż polskich miłośników sztuki. Jednak dzięki wydarzeniom takim jak „Krótka noc galerii i muzeów” czy „Tatarte Kunst” nowicjusze zawsze dowiadują się o „Pokusie” – i coraz więcej. Miasto wspiera stowarzyszenie wyłącznie w ramach projektu, np. poprzez dodatek na podróż.

Eva Hartmann i Michael Cruise wrócili z Wrocławia w weekend z pracami Maijki Dokudovic i Ionis Anastasio w bagażu. Już od piątku można kupić grafiki, rzeźby, instalacje i grafikę książkową.

Continue Reading

Top News

Maraton w Gelsenkirchen: 20-letni mężczyzna upadł i zmarł

Published

on

Kelsenkirzena.
Tragiczny koniec Maratonu Vivawest w niedzielne popołudnie w Gelsenkirchen: 20-letni mężczyzna upadł i zmarł na krótko przed końcem.

W ramach Maratonu Vivawest przedstawienie odbyło się w niedzielę: tuż przed końcem półmaratonu upadł i zmarł 20-latek. Zostało to ogłoszone w niedzielę wieczorem przez organizatora MMP i burmistrz Gelsenkirchen Karin Welge (SPD).

Po południu uczestnik półmaratonu zasłabł na krótko przed końcem – potwierdziła zapytana rzeczniczka MMP Sarah Schmidts. Według doniesień 20-latek zmarł, mimo że „natychmiastowe działania ratunkowe rozpoczęły się natychmiast i trwały podczas transportu pacjentów i hospitalizacji”.

Gelsenkirchen VivaWest Marathon: 20-latek umiera po zawaleniu

„Nasze myśli są z rodziną i bliskimi i składamy im najgłębsze kondolencje” – kończy przesłanie w imieniu organizatora, partnera tytułowego VivaWest oraz innych współpracowników i uczestników.

Przeczytaj także: VivaWest Marathon – zawodnicy wreszcie mogą zjechać ponownie


Burmistrz Gelsenkirchen Karin Welge odpowiedział na Facebooku w niedzielę wieczorem i złożył rodzinie „najgłębsze kondolencje”.


Dodatkowe artykuły tego typu można znaleźć tutaj: Gelsenkirchen


READ  Johnson & Johnson: Zasady dotyczące wzmacniaczy stanu są mylące
Continue Reading

Trending