Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Samotna przyroda w Polsce: szukaj spokoju: wakacje na łodzi w Missouri

Tak, w sezonie w niektórych miejscach Kraina Jezior Mussoorie jest zatłoczona. Ale podczas wakacji można znaleźć niezliczone piękne, spokojne miejsca w północno-wschodniej Polsce. Oczywiście łodzią.

„Nigdy więcej wakacji na łodzi!” Po czterech deszczowych dniach kolejny manewr cumowania łodzi i uśmiech sąsiada mogły zniweczyć taką obietnicę. Nastrój na pokładzie jest zły.

Potem była spokojna kąpiel w jeziorze, łamanie kotwicy w zacisznej zatoce, zachód słońca w marinie i doskonale usmażony rower na kolację w restauracji nad jeziorem. Świat znów jest inny. Miejsce na wybór miejsca na wakacje.

Celem jest Mussoorie, a dokładniej pojezierze o tej samej nazwie na północnym wschodzie Polska. Obszar przyciąga blisko 3000 jezior. Wiele wód jest małych i ukrytych, ale są też dziesiątki dużych jezior, które z łatwością mogą wytrzymać Simsi lub Merit. Połączone są siecią kanałów i idealnie nadają się na wakacje na łodzi. Oraz właścicielom ziemskim, którzy nic nie wiedzą o statkach.

Łódź nadaje się również dla graczy amatorów

Nautica 830 od polskiej stoczni jest wydzierżawiona na 14 dni i po krótkim opisie może operować bez licencji. Ma ładną łódź, ma 8,30 m długości, 25-konny silnik zaburtowy, który nie zaszkodzi, ma tylko pół metra zanurzenia. „Solom” (niemiecki: Witam) ma również napędzany łuk. Oznacza to, że można go obsługiwać na miejscu, co znacznie ułatwia cumowanie w porcie.

Tak więc załoga z radością pojechała do swojego pływającego mieszkania. Podróż rozpoczyna się w Vekorsevo w Angkorburgu, na północ od północy. Celem jest Springsey (Jejioro Snyardvi) na południu.

Bogata w florę i faunę. Nigdzie indziej w Europie nie żyje więcej bocianów i łabędzi. Niezliczone orły bieliki i szparagi budują swój dom na pasach trzcinowych. Po lasach włóczą się wilki, rysie, żubry, a nawet łosie. Turyści podziwiają marzycielskie wioski ze starymi zamkami i szlakami, oglądając żółte pola rzepaku z kwiatami i łąki z czerwonymi makami na obrzeżach. Bajkowy pejzaż, w którym cicho i w pośpiechu czas wydaje się obcym słowem.

READ  IXblue wyposaży systemy nawigacyjne w MCMV klasy Cormoran II w Polsce

Poza sezonem. Natura jest w niebezpieczeństwie latem, ponieważ do Mussoorie przyjeżdża coraz więcej turystów. Hotele, pensjonaty i kempingi są zazwyczaj w pełni zarezerwowane. W ośrodkach wakacyjnych, takich jak Mykolazki i Kishiko, rzeczy naprawdę przypominają jezioro Carta, gdzie tysiące ludzi przegląda plaże, bary i kawiarnie i kupuje pamiątki wykonane w Chinach.

Dotyczy to również Sztynortu, który posiada największą marinę w Polsce. Port ma miejsce na 400 łodzi. Niedoświadczeni sternicy nieustannie produkują tu bilard. Długie kolejki przed placówkami zdrowia, długie oczekiwanie na drogie jedzenie w restauracjach samoobsługowych. Trudno zamknąć oczy w obecności hałaśliwych sąsiadów pijących wódkę w nocy.

Wszędzie są miejsca do myślenia

Na szczęście jest inny sposób. Na przykład w Bijouterie w Vikrini „Solom” znajduje spokojne miejsce w zacisznej spiżarni. Ponieważ w pobliżu nie ma karczmy, są makarony z szynką z zabawy i Aperol Spirits o zachodzie słońca.

Załoga karmi kaczki i spokojnie obserwuje mewy na szczycie łodzi. Jest prawdziwe uczucie wakacji. Tak sobie wyobrażały Mazury, a tych okolic można doświadczyć wiele razy. Wczasowicze wszędzie spotykają dobrych, pożytecznych ludzi i dobrze jedzą – obfite polskie dania jak świeżo zerwany sandacz, szczupak i okoń, a czasem picos z kapusty, mięsa i kiełbasy.

Teren z pewnością można zwiedzać wiejskimi drogami. Niektóre grupy turystyczne z niemieckiego cyklu w Mussoorie. Wszędzie tam, gdzie spotykają się te dwie grupy, odbywa się dyskusja, czy najlepiej spędzić wakacje na łodzi, czy na rowerze. Każdy, kto wyjdzie z wody, naturalnie należy do statku – bo wieczorem nie ranią pośladki ani łydki.

© dpa-infocom, dpa: 210526-99-750089 / 6 (dpa)

Porady dotyczące podróży i bezpieczeństwa w Polsce

powiązana zawartość

Porady dotyczące podróży i bezpieczeństwa w Polsce

powiązana zawartość