Connect with us

Economy

Różne zasady w miejscu pracy w Unii Europejskiej

Published

on

Jeśli strony „sygnalizacji świetlnej” mają swoją drogę, w pracy powinien obowiązywać ogólny obowiązek 3G. Ale istnieją przeszkody prawne. Jak dotąd tylko kilka krajów w Europie wdrożyło surowe wymagania 2G lub 3G.

BERLIN – Potencjalni partnerzy koalicyjni SPD, Zieloni i FDP planują bazę 3G w miejscu pracy. Może to oznaczać, że pracownicy będą musieli udowodnić, że zostali zaszczepieni, wyzdrowieni lub mieli negatywny wynik testu na koronawirusa.

Partie „sygnalizacji świetlnej” chcą zwiększyć ochronę przed infekcjami w firmach. Jednak wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. W innych krajach europejskich do tej pory w miejscu pracy stosowano następujące zasady ochrony:

Austria

w Austria Od 1 listopada wojewódzkie organy ds. zdrowia mogą monitorować przestrzeganie przepisów. Pracodawca musi losowo sprawdzać pracowników, aby sprawdzić, czy zostali zaszczepieni, wyzdrowieni lub przebadani. Kontrole wstępu nie są planowane. W przypadku naruszenia zasady 3G istnieje ryzyko kar do 500 euro dla pracowników i 3600 euro dla przedsiębiorców. Okres przejściowy, który nadal dopuszcza maskę FFP2 kończy się w połowie miesiąca. Planuje się również, że 3G stanie się wtedy 2,5G – dopiero wtedy testy PCR będą miały ważność jako dowód. Obecnie przed stacjami testowymi stoją długie kolejki. Oferta testów PCR zostanie rozszerzona. Pracodawcy chcą elastyczności: nie ma sensu odsyłać pracowników do domu, jeśli ich test w miejscu pracy wygaśnie.

READ  Boeing 737 Max: tak wyglądał pierwszy lot rozbitego samolotu

Włochy

w Włochy „Zielony Korytarz” został rozszerzony na świat pracy 15 października. Dzięki cyfrowemu lub drukowanemu dokumentowi ludzie mogą udowodnić, że zostali zaszczepieni, przetestowani lub odzyskani. Tak więc zasada 3G dotyczy miejsca pracy. Aby móc np. udać się do biura, pracownicy muszą okazać dokument. Ci, którzy nie mogą tego zrobić, nie mają wstępu. Firmom, które nie kontrolują „zielonego korytarza” grozi kara grzywny, a pracownikom bez paszportu utrata zarobków. Każdy, kto wejdzie do miejsca pracy bez paszportu, powinien liczyć się z grzywną. Przedłużenie wyroku wywołało protesty.

Dania i Holandia

w sąsiedztwie Dania Nie ma „zasad G” dla miejsca pracy. W rzeczywistości wszystkie ograniczenia Corony zostały zniesione dwa miesiące temu. Teraz jednak są one ponownie zaostrzane – za pomocą paszportu Corona, dzięki któremu Duńczycy mogą wykazać, że zostali zaszczepieni, wyzdrowieni lub przebadani z wynikiem negatywnym. Od piątku ten przewodnik należy ponownie okazywać w restauracji, na dyskotece oraz przy większych okazjach. Do tej pory ten wymóg nie istniał w miejscu pracy – ale teraz może też nadejść. w Holandia Jak dotąd nie działa baza 2G ani 3G.

Szwajcaria

w Szwajcaria Nie ma krajowych przepisów dotyczących sieci 3G lub 2G w miejscu pracy. Jednak pracodawcy mogą poprosić o certyfikację 3G, jeśli jest to jedyny sposób na egzekwowanie ich koncepcji ochrony. Testy są w zasadzie dobrowolne, ale „można zażądać testów w przypadku niektórych szczególnie wrażliwych grup pracowników”, napisał Sekretariat Stanu ds. Gospodarczych. W takim przypadku pracodawcy muszą płacić za testy i zapewnić regularne egzaminy lub inne środki osobom, które nie mają certyfikatu, według stowarzyszenia pracodawców.

Francja

w Francja Szczepienia są obowiązkowe dla pracowników służby zdrowia. Pracownicy mający kontakt ze społeczeństwem są zobowiązani do przedstawienia dowodów szczepień, rekonwalescencji lub badań we wszystkich miejscach, do których można się dostać tylko z kartą zdrowia. Osoba kierująca miejscem pracy/oddziałem jest odpowiedzialna za nadzór. Niekoniecznie musi to być właściciel firmy – jeśli więc w sklepie w centrum handlowym pracuje tylko jedna osoba, to nie kierownik sklepu będzie zarządzał, ale kierownik centrum. Każdy, kto nie może lub nie chce przedstawić dowodów, powinien spodziewać się unieważnienia umowy i przynajmniej na razie niezdolności do pracy.

READ  Sekretarz Skarbu USA Yellen: Nowa globalna dolna granica podatkowa może nie wpłynąć na Amazonضر

Hiszpania

Hiszpania Ma jeden z najwyższych wskaźników szczepień i obecnie jedną z najniższych liczby koronawirusów. Siedmiodniowa częstość występowania, z nieznacznie rosnącym trendem, wynosi dobre 30; Około 79 procent populacji zostało w pełni zaszczepionych. Więc prawie wszystkie ograniczenia Corona zostały zniesione. W miejscu pracy nie ma obowiązkowych szczepień ani badań. W większości społeczeństw, które z grubsza odpowiadają krajom związkowym tego kraju, obowiązują wymagania dotyczące maski w miejscu pracy oraz wymóg zachowania odległości półtora metra. Ale szefowa rządu regionu Madrytu Isabel Ayuso również odstąpiła od tego wymogu. Naruszenia w miejscu pracy wymagań dotyczących masek, wymagań dotyczących odległości lub stosowania ścianek działowych grożą wysokimi grzywnami. Jednak rzadko są one egzekwowane.

Portugalia

Ponadto Portugalia Jest to jeden z krajów, w którym zaszczepiono szczególnie dużą liczbę osób. Ponad 86 procent tutejszych ludzi jest w pełni zaszczepionych, a wskaźnik infekcji w ciągu siedmiu dni wynosi 76. Nie ma obowiązkowych szczepień ani testów w miejscu pracy. To, czy należy nosić maskę, zależy od pracodawcy. Kary za naruszenie aktualnych wymogów Corona są stosunkowo niskie.

Wielka Brytania

w Wielka Brytania Istnieją zasady według części kraju. W Anglii obowiązuje już obowiązkowe szczepienie pracowników domów opieki. Od kwietnia będzie to dotyczyć również personelu, który ma kontakt z pacjentami z NHS. Oznacza to, że pracownicy NHS mają czas do 1 kwietnia na pełne zaszczepienie. W przypadku Szkocji, Walii i Irlandii Północnej nie ma jeszcze odpowiednich przepisów.

Grecja

w Grecja Wszyscy nieszczepieni pracownicy są zobowiązani do badania negatywnego dwa razy w tygodniu od poniedziałku, kiedy idą do pracy. Ekspresowy test kosztuje 10 lub 80 euro miesięcznie dla nieszczepionych pracowników. Ci, którzy nie wykonują testów ekspresowych, mogą spodziewać się grzywny w wysokości 600 euro tygodniowo; W niepełnym wymiarze godzin 300 euro. Szczepienia i testy są rejestrowane elektronicznie i mogą być w ten sposób weryfikowane. Ponadto pracodawcom grozi również grzywna: jeśli naruszą to, mogą zostać ukarani grzywną w wysokości 2000 euro za każdego nieprzetestowanego i nieszczepionego pracownika.

READ  Po porażce w Ohio: Volkswagen chce obalić orzeczenie USA w aferze emisyjnej

Polska i Czechy

w Polska i w Republika Czeska W miejscu pracy nie ma ogólnych zasad 2G ani 3G. W obu krajach UE maska ​​jest wymagana w biurze, jeśli nie jesteś sam w pokoju. W Czechach od 15 listopada wszyscy niezaszczepieni pracownicy szpitali i domów opieki muszą być badani na obecność koronawirusa raz w tygodniu. Firmy w Czechach mogą zażądać obowiązkowych testów dla pracowników, ale będą musiały pokryć koszty. W Polsce firmy mogą jedynie oferować swoim pracownikom dobrowolne badania koronacyjne.

Łotwa

w Łotwa W przypadku niektórych kategorii zawodowych ustanowiono obowiązek szczepienia przeciwko koronie: pracownicy placówek medycznych, społecznych i edukacyjnych muszą przedstawić zaświadczenie o szczepieniu od 15 grudnia. To samo dotyczy pracowników sektora publicznego oraz tych, którzy mają bezpośredni kontakt z klientami lub większymi grupami ludzi. Pracownicy, którzy nie spełniają wymogów szczepień, mogą zostać zwolnieni przez firmy. W tym celu Sejm postanowił zmienić prawo. dpa

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

W Vodafone, Telekom i O2: teraz dla klientów jest dużo taniej

Published

on

To powód do radości dla klientów Vodafone, Telekom i O2. Dla wielu użytkowników smartfonów połączenia pod numer 0180 z infolinii stały się ostatnio znacznie tańsze. Tutaj możesz przeczytać o uproszczeniu, które wciąż czeka na Ciebie w 2022 roku.

READ  Tylko przykładowe projekty ratują turystykę | Sächsische.de
Continue Reading

Economy

Szczyt Gospodarczy SZ: Schulze widzi rozmowy o sygnalizacji świetlnej na torze – Gospodarka

Published

on

Olaf Schulz odpoczywa w poniedziałkowy wieczór w Berlinie, nawet raczkująca koalicja sygnalizacyjna SPD, Zielonych i Wolnej Partii Demokratycznej jest w gorącej fazie negocjacji. Dochodzi północ, ale przyszły doradca wciąż siedzi w Muzeum Komunikacji i rozmawia. Poczęstuje się nawet kieliszkiem białego wina. A może dwa też? W zasadzie wyróżnia się swoimi standardami, co wskazuje, że negocjacje idą naprawdę dobrze. W przeciwnym razie będzie.

Tego wieczoru na Szczycie Gospodarczym SZ, kiedy redaktor naczelny Wolfgang Krach przeprowadza wywiad z Olafem Schulzem, dowiesz się niezwykłej ilości informacji o bardzo zamkniętym w sobie Olafie Schulzu.

Na przykład może rozmawiać nawet po dniu dziesięciu godzin negocjacji. Zapytano go, ile głosów, jak sądził, zdobędzie, startując w wyborach do Bundestagu. Dumny uśmiech: „Większość”. Czy uważasz, że nadal możesz zdobywać głosy od innych? „To byłoby sprawiedliwe – ale niezwykłe.” Schulz uśmiecha się. Wydaje się być kimś, kto nie pozwala się denerwować. Jak zwycięstwo wyborcze, w które prawie nikt nie wierzył, mogło zmienić polityka.

Dziś wieczorem Schulz przemawia pod okiem potencjalnych partnerów rządowych: Na widowni siedzi przewodnicząca Wspólnej Rady Zielonych Annalena Barbock. Al-Khader cierpi na silny ból brzucha spowodowany sygnalizacją świetlną. Obywatele, młodzież, ich wyborcy – każdy chce czystej ochrony klimatu. Zespół zielonego rządu zostanie oceniony na podstawie tego, czy może go wdrożyć. W berlińskiej dzielnicy rządowej niektórzy twierdzą, że Barbock i ich współprzewodniczący Robert Habeck spierali się o to, kto przejmie ministerstwo klimatu. Powinnam – A wraz z tym odpowiedzialność.

Tak, polityka jest nudna, ale on pyta: „Kto chce, żeby John Wayne był rządzony?”

Dowiesz się również, jak Scholz próbuje rozwiązać dylematy. Można by określić jego metodę jako prowadzenie zakulisowe. Najpierw pozostaje w cieniu, pozwala innym dyskutować, a potem proponuje kompromis. Dlatego ponowne przemyślenie planowania ministerstw jest sprawą Zielonych. Pozostawia też walkę o szczepienia.

READ  Mężczyzna z Drezna mówi o wolności

Na początku nic nie powiedział. Gdy liczba zachorowań gwałtownie wzrosła, w placówkach opiekuńczo-wychowawczych i dziecięcych, a niektóre grupy zawodowe w krajach sąsiednich wprowadzono już obowiązkowe szczepienia, a spór o to dotarł także do Partii Zielonych i FDP, Scholz został wysłuchany. To było „słuszne” i był „osobiście za tym” – powiedział podczas wieczoru SZ – „powinniśmy rozpocząć dyskusję teraz, że w Niemczech zaczęliśmy inaczej”. Chcieli przekonać, że zadziałało to dziesiątki milionów razy, ale nie do końca.

Scholz obchodzi słowo „obowiązkowe szczepienie”, nie wypowiadając go w rzeczywistości. Tak jak „on” lub „ten” jest zawsze używany do opisu drażliwych i kontrowersyjnych spraw. Przykład: „To duży, duży krok, którego niewiele osób podjęłoby tydzień temu”. Co ma na myśli: infekcja musi mówić o obowiązkowym szczepieniu. Wręcz przeciwnie, oznacza to, że dziesiątki tysięcy muszą najpierw zostać ponownie zainfekowane, zanim politycy będą mieli odwagę ustalić wytyczne. Czy to prowadzi?

Olaf Schultz w rozmowie z redaktorem naczelnym SZ Wolfgangiem Krachem: Polityk SPD był niezwykle zrelaksowany. Ale nie dla wszystkich przedmiotów.

(fot. Friedrich Bangert/SZ)

Dziś wieczorem Olaf Schultz mówi o kompromisie, fundamentalnej demokratycznej cnocie, bez której nie odniesiesz sukcesu. To niewątpliwie dobrze wyglądałoby na każdym przyszłym doradcy. Jednak nie był tak bardzo zainteresowany tym, jak kunsztownie wyklucza tych, którzy myślą inaczej, z jego światopoglądu: „Nienawidzę ludzi, którzy nie mogą iść na kompromis. Kto chce być rządzony przez Johna Wayne’a?” Wayne, barczysty bohater westernu z rękawami koszuli.

Jednak jako ostrzeżenie dla swojego partnera negocjacyjnego, nie chce tego zrozumieć: „Każdej godzinie, kiedy siedzimy, coraz bardziej czuję, że coś rośnie razem, coś do siebie pasuje” – mówi. Czy sygnalizacja świetlna wkrótce wzrośnie, być może do końca tygodnia, razem – a może lepiej -? Tak wiele jest w świecie możliwości, wymyka się Schulzowi. Prowadzone są „bardzo znaczące negocjacje”. Lubił to robić na mocy umowy koalicyjnej, jak w latach 60.: napisz na trzech stronach, co chcesz robić. „Ale oczywiście robimy to inaczej”, patrząc na współprzewodniczącego Zielonych, „z pewnością piszemy wiele całych stron”. Szczegółowa umowa to przede wszystkim koncesja na rzecz Zielonych. W Hamburgu partia koalicji Czerwono-Zielonych z burmistrzem I. Schulzem czasami czuła, że ​​została oszukana, ponieważ Schulz inaczej niż oni interpretował niejasne sformułowania programu rządowego.

Wciąż dowiadujemy się, że Scholz wyraźnie uważa, że ​​słuszne jest budowanie bardzo wysokiego muru na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej, na przykład w Polsce na granicy z Białorusią, aby odstraszyć uchodźców. „Nie byłbyś w stanie powstrzymać krajów związkowych przed stwierdzeniem w tym przypadku, że nie mogą polegać tylko na patrolach, które tam się odbywają, ale że będą też środki bezpieczeństwa” – mówi Schulz. Byłoby „bardzo, bardzo prywatnie”, gdybym usiadł wygodnie w holu i powiedział: „Tak, my też nie wiemy, co robić, ale nie budujemy ściany. „Jeśli polski rząd podjął taką decyzję, nie mamy prawa mówić, że nie może tego zrobić”.

Krótko o relacji między Schultzem i Merkel. To, że ustępujący kanclerz powiedział, że może spać spokojnie, gdy on jest w kancelarii, był „komplementem” dla siebie i demokracji, „że można spać spokojnie, gdy rządzą inni”. Ale teraz Schulze nie pozostawia wątpliwości, że tego wieczoru chce rządzić pierwszy. I tak dalej i tak dalej.”

Continue Reading

Economy

Dlaczego obcokrajowcy opuszczają Chiny w czasach epidemii?

Published

on

NSW piątkowe popołudnie Muzeum Sztuki Liu Haisu w Szanghaju świętuje „kulturowe więzi i przyjaźń” między Chinami a Niemcami. Wydział Kultury Konsulatu Niemieckiego zorganizował imponującą wystawę na temat czasu. Dzieła powstałe w ciągu ostatnich dwóch lat zostały stworzone przez artystów z obu krajów. Ale kiedy otwarto ich galerię, Niemcy byli tylko marginalną rzeczą. Twarze trzech kobiet milczą na ekranie z boku. Nie otrzymali wizy na wjazd do Chin, jak większość nie-Chińczyków od początku pandemii.

Tak jak niemieckim artystom nie wolno mówić, tak dyrektor muzeum unika słowa „Covid”, ale niemiecki konsul generalny zwraca się do słonia w pokoju i mówi o „wyzwaniach” w stosunkach niemiecko-chińskich. Lata po wybuchu pandemii. Każdy obcokrajowiec w regionie wie, co to oznacza: od dwóch lat Republika Ludowa wydaje wizy tylko po nerwowej procedurze tylko tym, którzy mogą udowodnić organom podatkowym i lokalnym pracownikom, że wykonują tam ważną pracę. Artyści nie są wymienieni.

FAZ Frühdenker – Biuletyn dla Niemiec

W dni powszednie o 6.30.

Zaloguj sie

Przyczynę tego widać niemal co wieczór w głównych wiadomościach telewizji państwowej, gdzie malowany jest znacznie mniej wrażliwy obraz Niemiec niż na wystawie Muzeum Liu Haisu. W niebieskim świetle karetek pogotowia zatrzymujących się z hałaśliwymi oponami przed niemieckimi szpitalami i rozładowujących skrzypiących pacjentów pod maskami tlenowymi, najnowsze katastroficzne statystyki Covid w Republice Federalnej Niemiec są wyjaśniane opinii publicznej za pomocą wykresów słupkowych: „67 186 nowych infekcji i 446 zgonów w jeden dzień”.

Z drugiej strony, znacznie większe Chiny zgłosiły w czwartek zaledwie 96 nowych infekcji i zero zgonów. Według oficjalnych statystyk tylko 4636 osób zmarło z powodu wybuchu wirusa w Wuhan, co stanowi 4% liczby zgonów z powodu Covid zgłoszonych przez Niemcy. Dziesięć dni temu Uniwersytet Pekiński opublikował badanie przeprowadzone przez matematyków, stwierdzające, że spodziewano się „masowej epidemii” z 640 000 nowych infekcji dziennie, co miałoby „niszczący wpływ” na system opieki zdrowotnej i kraj, gdyby Chiny miały szerzyć się. Otwarcie granic doprowadzi do „katastrofy”.

READ  Europejska gastronomia pozostaje napięta »Wiadomości o napojach
Continue Reading

Trending