Connect with us

Economy

Relacja na żywo z wojny na Ukrainie: +++ 8:23 Pocisk dla regionu Odessy +++

Published

on

Według armii ukraińskiej siły rosyjskie ponownie zaatakowały region Odessy. Spadł pocisk – powiedział ukraińskiej telewizji rzecznik administracji wojskowej w Odessie. Nadchodził od strony Morza Czarnego. Nie podał szczegółów możliwych ofiar.

+++ 08:00 Ukraina Dzięki za „Geparda” i czekam na IRIS-T +++
Na Ukrainę przybył pierwszy z trzech czołgów przeciwlotniczych Gibbard – minister obrony Ołeksij Resnikow wykorzystał to jako okazję do podziękowania Niemcom. „Nasza zdolność do ochrony nieba zostanie zwiększona. (…) Chciałbym podziękować naszym niemieckim partnerom i osobiście minister obrony Christine Lambrecht za wsparcie naszego kraju”. Następnie dodaje: „Nie mogę się doczekać otrzymania IRIS-T” – to niemiecki system obrony przeciwrakietowej, który kanclerz Olaf Schultz obiecał Ukraińcom podczas wizyty w Kijowie. Ostatnio pojawił się raport o opóźnieniach – zamiast najbliższych tygodni wydaje się, że systemy zostaną dostarczone dopiero pod koniec roku.

+++ 07:36 Londyn: Brak śladów amerykańskich okrętów wojennych i broni w porcie w Odessie +++

Po tym, jak Rosja zaatakowała port w Odessie, moskiewskie Ministerstwo Obrony stwierdziło, że uderzyło w skład broni zawierający amerykańskie pociski i ukraiński okręt wojenny. Brytyjskie Ministerstwo Obrony stwierdziło teraz, że nie ma dowodów na to, że ta broń była i że statek faktycznie był obecny.

+++ 07:05 Rosjanie zyskują trochę pola, Ukraińcy uderzają na froncie południowym +++
w konsekwencji Instytut Myśli Amerykańskiej ISW Siły rosyjskie osiągają niewielkie zyski w rejonie na południe od miasta Bachmut. Ale to nie daje im przewagi w przejęciu samego miasta. Walki toczyły się również na wschód od Bachmuta, na północ od Charkowa i na wschód od Surska. W Chersoniu i Zaporożu Rosjanie wzmocnili swoje pozycje w oczekiwaniu na atak ukraiński. Siły ukraińskie nadal bombardowały pozycje rosyjskie na froncie południowym.

+++ 06:27 Ukraina ma nadzieję, że wkrótce rozpocznie eksport zboża +++
Pomimo rosyjskiego ataku na port w Odessie, Ukraina ma nadzieję rozpocząć w tym tygodniu eksport zboża. Tak donosiła brytyjska gazeta „The Guardian”. W dwóch umowach Rosja i Ukraina zgodziły się na eksport. Rzecznik ONZ powiedział, że pierwsze statki mogą opuścić porty w ciągu kilku dni.

+++ 05:28 Prezydent Gwatemali z wizytą u Selinskiego w Kijowie +++
Prezydent Gwatemali Alejandro Giamatti spotkał się w Kijowie z Wołodymyrem Zełenskim. Prezydent Ukrainy poinformował o tym na swoim kanale Telegram i zamieścił kilka zdjęć z wizyty. Oba kraje zgodziły się „kontynuować mobilizację naszych wysiłków na platformach międzynarodowych w celu zwiększenia izolacji Rosji i zwiększenia kosztów tej wojny”, napisał Zełenski. Ponadto podczas spotkania podpisano międzyrządową umowę o wzajemnym zniesieniu obowiązku wizowego oraz rozpoczęto dialog handlowo-gospodarczy w celu poprawy stosunków handlowych między obydwoma krajami.

READ  Opieka domowa - starzenie się w domu? Nie do zniesienia - Twoje SZ

+++ 04:31 Przemysł martwi się przerwami w dostawie gazu – „liczy się każda kilowatogodzina” +++
Przemysł chemiczny ostrzega przed możliwymi konsekwencjami trwałego ograniczenia przez Rosję dostaw gazu przez gazociąg Nord Stream 1 na Morzu Bałtyckim. „Każda kilowatogodzina przepływająca przez rurociąg jest ważna dla naszego przemysłu” – powiedział redaktionsnetzwerk Deutschland ekspert ds. energii Jörg Rothermel z Federacji Przemysłu Chemicznego. „Dalsze ograniczenie dostaw gazu do 20 procent zwiększa ryzyko niedoborów gazu w zimie, ponieważ będziemy mieć duże trudności z zapełnieniem naszych magazynów”.

+++ 03:40 Stany Zjednoczone Ameryki są obecnie największym eksporterem LNG +++
Według własnego rachunku Stany Zjednoczone stały się największym na świecie eksporterem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Amerykańska Agencja Informacji Energetycznej (EIA) opiera się na danych organizacji pozarządowej Cedigaz. W związku z tym eksport USA wzrósł o 12 procent w pierwszej połowie roku do średnio 11,2 miliarda stóp sześciennych dziennie w porównaniu z drugą połową 2021 roku. W pierwszych pięciu miesiącach tego roku około 71 procent amerykańskiego eksportu stanowiło złoto do Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii.

+++ 03:16 Kraje UE uzgadniają plan awaryjny w celu oszczędzania gazu +++
Według informacji niemieckiej agencji prasowej przedstawiciele krajów Unii Europejskiej uzgodnili awaryjny plan ograniczenia zużycia gazu. Zaplanowano, że zostanie on dziś oficjalnie potwierdzony na specjalnym spotkaniu ministrów energetyki w Brukseli i zmniejszy ryzyko, jakie może wyniknąć z całkowitego zakłócenia dostaw rosyjskiego gazu. Przeczytaj więcej na ten temat tutaj.

+++ 02:01 Związek wzywa kanclerz do szczytu kryzysowego w sprawie dostaw energii +++
W związku z niebezpieczną sytuacją w energetyce, związek szybko wezwał do zwołania szczytu kryzysowego w Kancelarii Federalnej. „Sytuacja jest bardzo poważna. Aby uniknąć kryzysu energetycznego, trzeba zrobić wszystko” – powiedział Rheinische Post, ekspert ds. energii i wiceprzewodniczący Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej, Andreas Jung. Kanclerz Olaf Schulz powinien więc zwołać szczyt z premierami i parasolowymi organizacjami miejskimi. „Czas na to”, zapewnia Jung.

+++ 01:08 Austria: „Na drodze” do celu magazynowania gazu +++
Austria jest na dobrej drodze do osiągnięcia celu w zakresie magazynowania gazu do początku zimowego sezonu grzewczego. „Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia naszego celu w zakresie magazynowania” – powiedział ORF minister energetyki Leonor Geusler, zapytany o osiągnięcie celu 80 procent. Gazociąg Nord Stream 1 nad Morze Bałtyckie nie jest centralną trasą dostaw dla Austrii. Nawet po całkowitym zamknięciu Nord Stream 1 gaz ziemny nadal może być magazynowany, ponieważ do Austrii coraz częściej napływa nierosyjski gaz, a rosyjski gaz dostarczany jest przez Ukrainę.

READ  Pracownik Burger King otrzymuje ten prezent po 27 latach bez dnia wolnego - News International

+++ 00:45 FDP ​​​​chce opuścić elektrownie jądrowe online do 2024 r. +++
W debacie na temat dłuższego życia elektrowni jądrowych FDP opowiada się za przedłużeniem życia do wiosny 2024 roku. „To jest okres, w którym zagrażają nam niedobory energii. Dlatego musimy być” – powiedział Michael Cross, energetyka rzecznik ds. polityki grupy parlamentarnej DUP w gazecie Bild. Jesteśmy na to gotowi. Swoim żądaniem przedłużenia kadencji poza 31 grudnia 2022 r. liberałowie wywołali konsternację Koalicji sygnalizacji świetlnej. Partia Socjaldemokratyczna, a zwłaszcza Partia Zielonych, są sceptyczni. Przeczytaj więcej na ten temat tutaj.

+++ 00:22 Asselborn: Moskwa „nie może być zatrzymana przez dyplomację” +++
Minister spraw zagranicznych Luksemburga Jean Asselborn postrzega apel rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa o obalenie rządu na Ukrainie jako dowód na niechęć Rosji do negocjacji. Asselborn powiedział niemieckiej sieci redakcyjnej, że Rosji „nie da się powstrzymać dyplomacją”. Chociaż mam nadzieję, że ten moment nadejdzie, niestety wciąż jesteśmy daleko od dyplomatycznego rozwiązania”.

+++ 23:18 Selinsky oskarża Rosję o „otwartą wojnę gazową” przeciwko Europie +++
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zarzuca Rosji, że stara się maksymalnie utrudnić Europejczykom przygotowania do zimy. „To otwarta wojna gazowa, którą Rosja prowadzi przeciwko zjednoczonej Europie”, wyjaśnia w swoim wieczornym wystąpieniu telewizyjnym. „I nie dbają o to, co się stanie z ludźmi i jak będą cierpieć z głodu, z blokady portów, z mrozu zimy i biedy, z okupacji”. To są „po prostu inne formy terroryzmu”. Zełenski popiera zaostrzenie sankcji wobec Rosji.

+++ 22:16 Polska w zamian za obowiązek oszczędzania na zużyciu gazu +++
Polska odrzuca obowiązkowe 15-procentowe oszczędności w zużyciu gazu. – Możemy mówić o mechanizmach dobrowolnych, możemy mówić o oszczędnościach w poszczególnych krajach – mówi minister środowiska i klimatu Moskwa. Ale trudno zgodzić się na ogólny cel oszczędnościowy „nie wiedząc, jak będzie wyglądać następna zima”. Według PAP minister potwierdził, że magazyny gazu w Polsce są „już pełne”. W zeszłym tygodniu Komisja Europejska zaproponowała państwom członkowskim wyznaczenie sobie celu oszczędności na poziomie 15 proc. Jednak w przypadku rzeczywistego zagrożenia gazowego powinno być możliwe zamówienie redukcji zużycia.

Według premiera Petra Fiali magazyny gazu ziemnego w Czechach są zapełnione w 80 procentach. To rekordowa wartość, wyjaśnia na Twitterze. Przed rosyjską inwazją na Ukrainę Czechy były prawie całkowicie zależne od rosyjskiego gazu ziemnego. Według wcześniejszych informacji kraj europejski zwiększył swoje dostawy m.in. poprzez dostawy skroplonego gazu ziemnego przez Holandię.

READ  Strefa euro wpada w recesję: Niemcy stały się blokiem hamującym w Europie

+++ 21:15 Kreml wzywa ONZ do pomocy w złagodzeniu sankcji +++
Chcąc zgodzić się na zakończenie blokady ukraińskiego eksportu zboża przez Morze Czarne, Rosja domaga się wsparcia ONZ dla złagodzenia zachodnich sankcji. „W obecnym przypadku Organizacja Narodów Zjednoczonych musi wypełnić swoje zobowiązanie dotyczące pośrednich ograniczeń wymierzonych w rosyjskie dostawy zboża i nawozów” – cytuje Interfax rzecznika Kremla Pieskowa. Rzecznik ONZ odpowiada, że ​​ONZ wykonuje już wszystkie zadania, do których się zobowiązała.

+++ 20:58 Sztab Generalny: Kilkadziesiąt miejsc zostało zbombardowanych lub zbombardowanych +++
Kijowski Sztab Generalny poinformował, że rosyjskie jednostki odniosły sukcesy w elektrowni węglowej Wohlhersk w obwodzie donieckim. Z drugiej strony mówiono, że odparto ataki w kierunku miast Bachmut i Sursk na przyległy odcinek frontowy. Nie powiodły się również rosyjskie ataki w obwodzie charkowskim. Dziesiątki miejsc, głównie w obwodach charkowskim i donieckim, zostało zbombardowanych z artylerii lub zbombardowanych przez Luftwaffe.

+++ 20:32 Selinsky zmienia dowódcę we wschodniej Ukrainie +++
Dekretem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zdymisjonował dowódcę Sił Zbrojnych Wschodniej Ukrainy Hryhoriego Hallahana, a na jego miejsce zainstalował Wiktora Horenko. Generał dywizji Hallahan od sierpnia 2020 roku kieruje operacjami specjalnymi w obwodach donieckim i ługańskim. Konflikt rozpoczął się tam w 2014 roku. Po rosyjskiej inwazji w lutym Ukraina utraciła kontrolę nad obwodem ługańskim. Siły rosyjskie zajęły około 50 procent sąsiedniego obwodu donieckiego. Przed 24 lutego prawie 30 procent regionów było kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów.

+++ 20:03 Habek oskarża Putina o „zdradliwą grę” +++
Minister gospodarki Habek oskarża rosyjskiego prezydenta Putina o prowadzenie „zdradzieckiej gry” poprzez deklarację dodatkowego dławienia dostaw gazu. „Próbuje osłabić ogromne poparcie dla Ukrainy i stworzyć rozłam w naszym społeczeństwie. Aby to zrobić, podsyca niepewność i podnosi ceny. Stawiamy temu czoła jednością i skoncentrowanymi działaniami. Podejmujemy środki ostrożności, abyśmy mogli uzyskać przez zimę.” Nie ma technicznych przyczyn przerwy w dostawie gazu. „Turbina jest gotowa do dostawy do Rosji” – wyjaśnia zielony polityk. Dokumenty eksportowe Siemens Energy są kompletne, ale Rosja odmawia wystawienia dokumentów importowych. Rosja łamie traktaty i obwinia innych.

O wydarzeniach przed wojną na Ukrainie można przeczytać tutaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Dzień Giełdy przypada we wtorek 16 sierpnia 2022 r.

Published

on

Niemiecka giełda nadal rozwijała się. Rajd nabrał rozpędu, szczególnie pod koniec handlu. Jednak wolumen ucierpiał w poniedziałek po przerwie letniej, a handlowcy mówili o letnim załamaniu.

Dax 13 910,19

Do tego dochodzi wysokie ryzyko recesji w Niemczech. Perspektywy gospodarcze dla specjalistów giełdowych ZEW już zachmurzyły się jeszcze bardziej. Słabe sygnały doszły z amerykańskiego rynku nieruchomości. Jednak amerykańscy giganci handlu detalicznego Walmart i Home Depot przybyli z lepszymi niż oczekiwano liczbami.

podrzędny Dax Indeks wzrósł o 0,7 procent do 13.910 punktów. Jego dzienne maksimum to 13 948 punktów, ostatni raz niemiecki benchmark był bardzo wysoki dwa miesiące temu. podrzędny EUROSTOXX50 Wyżej notowany o 0,4 proc. na 3804 pozycji.

W DAX odzyskane Kontynentalny Po niepowodzeniu na początku tygodnia wzrosła o 2,6 proc. WitajFresh Spadł o 1,4 proc. Airbusa o 1,7 proc.

W drugiej klasie poszedłem do Mistrz dostawy Wzrost o 5,4 proc. Giełda pozytywnie oceniła działalność platformy w celu wyrównania EBITDA w trzecim kwartale w celu wygenerowania EBITDA w wysokości 40-120 milionów euro w czwartym kwartale. Jeśli Delivery Hero generuje teraz trwałe zyski, nic nie stoi na przeszkodzie, aby powrócić do DAX w dłuższej perspektywie.

Dzięki odzyskaniu silnych zasobów podstawowych w MDAX thyssenkrupp o czwartej Europa o 4,4 proc. Salzgitter o 5,7 proc. w SDAX.

Cena akcji Dom 24 Potroił się od początku roku, a słaby biznes miał się tu rozwijać przez długi czas. Teraz firma obniżyła prognozę wzrostu przychodów na rok fiskalny 2022, potwierdzając jednocześnie oczekiwania dotyczące rentowności. Po początkowym osłabieniu trajektoria stała się ostro dodatnia i odzyskała 8,7 proc.

READ  Opieka domowa - starzenie się w domu? Nie do zniesienia - Twoje SZ
Continue Reading

Economy

Co oznacza anulowanie opłat za przechowywanie dla oszczędzających?

Published

on

Panoramę Frankfurtu

Większość niemieckich banków wyeliminowała ujemne stopy procentowe dla klientów prywatnych.


(Zdjęcie: dpa)

Frankfurt Od tego poniedziałku obowiązuje limit ujemnych stóp procentowych w niemiecki bank. Od 15 sierpnia bank nie będzie pobierał opłaty za przechowywanie. Dotyczy to również Postbanku i Norisbanku, które należą do Deutsche Bank.

W rezultacie liczba banków, które pobierają opłaty za ochronę prywatnych oszczędzających, nadal spada. Większość instytucji finansowych, które pobierały wyższe depozyty na rachunkach czekowych i na rachunkach rynku pieniężnego, już je ponownie anulowała. Alternatywnie, niektóre instytucje mogą teraz powrócić do przyciągania klientów płacąc dodatnie odsetki od lokat oszczędnościowych.

Tym samym niemiecki sektor bankowy reaguje na niedawną podwyżkę stóp zainicjowaną przez Europejski Bank Centralny (EBC). Pod koniec lipca Bank Centralny z kolei podniósł karne oprocentowanie depozytów krótkoterminowych banków komercyjnych z 0,5 proc. do zera.

Jeszcze przed decyzją EBC niektóre instytucje kredytowe powstrzymały się od naliczania ujemnych stóp procentowych. Bezpośrednio po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych wiele instytucji finansowych zapowiedziało, że w przyszłości zrezygnuje z opłat powierniczych.

Dzisiejsze najlepsze oferty pracy

Znajdź najlepsze oferty pracy teraz i
Zostaniesz powiadomiony e-mailem.

Czytaj teraz

Uzyskaj dostęp do tego i wszystkich innych artykułów na

Internet i nasza aplikacja są bezpłatne przez 4 tygodnie.

śledzenie

Czytaj teraz

Uzyskaj dostęp do tego i wszystkich innych artykułów na

Internet i nasza aplikacja są bezpłatne przez 4 tygodnie.

śledzenie

READ  Z powodu Gamesa: akcje Siemens Energy zamykają się ze stratą: Siemens Energy sprawdza swoją roczną prognozę | biuletyn
Continue Reading

Economy

Recesja DAX: Chiny objęły początek tygodnia

Published

on

Stan: 15.08.2022 16:38

Słabe dane gospodarcze z Chin spowalniają letnią gorączkę na giełdach. DAX nie porusza się na początku tygodnia. Szczególnie gwałtownie spadają ceny ropy.

Letnie przyjęcie na giełdach na razie się skończyło. Po silnych wzrostach cen w ciągu ostatnich kilku tygodni, DAX jest dziś na wodzie i notuje poniżej 13 800 punktów. Od rocznego minimum 12 391 punktów na początku lipca niemiecki indeks wyprzedzający wzrósł o prawie 1 400 punktów. Teraz powietrze wydaje się coraz rzadsze.

Wall Street słabnie

Wall Street również ma problemy na początku tygodnia. Dow Jones rozpoczął dzień o 0,5 proc. słabiej. W ubiegłym tygodniu indeks blue chipów wzrósł o około 2,9 proc. Głównym motorem ostatniego letniego rajdu jest nadzieja, że ​​Rezerwa Federalna USA będzie kontrolować swoją politykę monetarną, podnosząc stopy procentowe, które nie są tak duże, jak uniknięcie gwałtownego spowolnienia w gospodarce.

Dane z Chin niepokoją inwestorów

Przy dzisiejszym założeniu, na giełdy trafiają dane ze świata rzeczywistego z Chin. Sprzedaż detaliczna w lipcu i produkcja przemysłowa rosły wolniej niż oczekiwali eksperci. Aby nadać gospodarce nowy impuls, chiński bank centralny po raz pierwszy od stycznia obniżył oprocentowanie rocznych operacji refinansujących z bankami.

Analityk Craig Erlam mówi, że wiadomości z Chin są „co najmniej bardzo rozczarowujące”. Nakreślili ponury obraz popytu krajowego i perspektyw wzrostu. „Optymizm inwestorów zawsze zderzał się z rzeczywistością chińskich danych gospodarczych”, mówi Erlam. Sprawia to wrażenie, że ożywienie chińskiej gospodarki po zakończeniu blokad jest krótkotrwałe. Z 2478 przypadkami infekcji koronowej kraj odnotował najwyższy poziom od trzech miesięcy. Środki blokujące wielokrotnie paraliżowały Chiny od początku pandemii, a także negatywnie wpłynęły na światową gospodarkę. Chiny mają ścisłą politykę antykoronawirusową.

Rynki towarowe pod presją

Dane z Chin wpływają głównie na ceny surowców. Ceny rudy żelaza w Chińskiej Republice Ludowej spadły o około trzy procent. Inwestorzy obawiają się stagnacji popytu. Miedź spadła o 2,5% do 7890 USD za tonę.

Ceny ropy spadają

Szczególnie duże są straty na rynkach ropy naftowej. Ropa Brent i West Texas Intermediate spadły o 5% do odpowiednio 93,24 i 87,49 USD za baryłkę. Heron Lin, ekonomista w Moody’s Analytics, powiedział, że popyt na ropę słabnie, ponieważ wyższe ceny ropy wystraszyły konsumentów i lokalne firmy logistyczne. Popyt może pozostawać pod presją przez resztę roku, ponieważ zbliżające się ograniczenia związane z koronawirusem zachęcają do tworzenia buforów i niższego zużycia ropy.

READ  Pakiet ratunkowy: udział Unipera + 15%: porozumienie Unipera pozornie nieuchronne - pakiet ratunkowy może zawierać przepustkę kosztową | biuletyn Informacyjny

Dodatkowa inflacja kosztów paliwa gazowego

W Niemczech dzisiaj wynosi 2,419 centów/kWh Ogłoszono wysokość podatku od gazu zadecydowaną przez rządktóre muszą nosić wszystkie rodziny. Eksperci oczekują teraz dalszego wzrostu inflacji i ogromnej utraty siły nabywczej prywatnych konsumentów. Stowarzyszenia branżowe już teraz mówią o znacznych kosztach dodatkowych.

„Dopłata gazowa prawdopodobnie zwiększy inflację, w tym podatek od wartości dodanej, o około jeden punkt procentowy. W połączeniu z anulowaniem biletu za dziewięć euro i zniżką na tankowanie może to spowodować wzrost inflacji do ponad dziewięciu procent w październiku i listopadzie. To Dobra dla konsumentów ogromna utrata siły nabywczej.Poza niepewnością wywołaną wojną nerwów Putina o gaz, jest to ważny argument, dlaczego niemiecka gospodarka powinna się kurczyć w zimowym półroczu, czyli pogrążać się w recesji, skomentował główny ekonomista Commerzbanku Jörg Kramer.

Euro nie stoi na własnych nogach

Ślad euro nadal słabnie po spadku jego ceny pod koniec tygodnia. Po południu wspólna waluta była notowana poniżej 1,02 dolara. Europejski Bank Centralny ustalił ostatnio stopę referencyjną na 1,0285 USD, prawie o cały cent powyżej dziennego minimum. W piątek nadchodzące dane o ufności konsumenckiej w USA pozytywnie wsparły dolara i ciążyły euro.

Ceny hurtowe nieco spadają

wzrost Ceny hurtowe w Niemczech osłabła trzeci miesiąc z rzędu. Ceny sprzedaży w lipcu były o 19,5 procent wyższe niż rok wcześniej, poinformował dziś w Wiesbaden Federalny Urząd Statystyczny. W czerwcu odnotowano wzrost o 21,2 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. W porównaniu z czerwcem ceny hurtowe w lipcu spadły o -0,4 proc. po raz pierwszy od października 2020 r.

Numery HelloFresh są dobrze odbierane

Zamówienia na pudełka z przepisami HelloFresh odczuwają skutki wysokiej inflacji i globalnego spowolnienia gospodarczego. W drugim kwartale skorygowany wynik operacyjny (Ebitda) spadł o 7,5 procent do prawie 146 milionów euro, ogłosiła dzisiaj grupa Berlin-Dax.

Liczba klientów w 17 krajach, w których działa HelloFresh, spadła o prawie 500 000 w porównaniu z poprzednim kwartałem do ośmiu milionów, ale nadal jest o cztery procent wyższa niż w tym samym kwartale ubiegłego roku. Berliński startup stracił ostatnio klientów, zwłaszcza na swoim najważniejszym rynku, czyli USA.

„Co najważniejsze, udało nam się uporać ze skutkami inflacji bez obciążania naszych klientów całkowicie wyższymi kosztami” – powiedział prezes firmy Dominic Richter. Sprzedaż skorygowana o różnice kursowe wzrosła o 16% w drugim kwartale do 1,96 miliarda euro, co nie było wcześniej osiągnięte w kwartale czerwcowym. W zeszłym miesiącu firma obniżyła swoje roczne cele, powołując się na ponure nastroje konsumentów. Przede wszystkim im lepiej odbierana wysoka sprzedaż na giełdzie, tym większy udział HelloFresh w indeksie DAX o dużą marżę.

READ  Opieka domowa - starzenie się w domu? Nie do zniesienia - Twoje SZ

Henkel podnosi prognozy sprzedaży

Grupa towarów konsumpcyjnych Henkel znacznie zwiększyła sprzedaż w pierwszej połowie roku dzięki boomowi w branży klejów i detergentów. Dział kosmetyczny pacjentów był w stanie urosnąć tylko organicznie nieistotny. Grupa DAX podwyższyła więc prognozę sprzedaży na 2022 r. Jednak zwiększone koszty materiałów i logistyki wpływają na zyski firmy z Düsseldorfu: Henkel działał mniej rentownie.

„W bardzo wymagającym środowisku rozwój sprzedaży w pierwszych sześciu miesiącach był wyższy niż wcześniejsze oczekiwania za cały rok”, powiedział dyrektor generalny Carsten Knobel. W okresie styczeń-czerwiec sprzedaż zakładów Pritt, Loctite i Persil wzrosła o 9,9% do około 10,9 miliarda euro, a sprzedaż wzrosła organicznie o 8,9%, ogłosił dziś Henkel.

Skorygowany wynik operacyjny (EBIT) spadł do 1,16 (rok poprzedni: 1,4) mld euro z powodu zwiększonych kosztów, których nie można w pełni zrekompensować wzrostem cen.

Zmniejszony zysk w Encaves

Wyższe płatności podatkowe obniżyły dochody operatora farm fotowoltaicznych i wiatrowych Encavis z MDAX w drugim kwartale. W praktyce jednak w Hamburgu nadal wszystko idzie gładko, więc moce wytwórcze w połączeniu z wyższymi cenami energii elektrycznej dobrze czyszczą skarbce w pierwszej połowie roku. Więc inwestorzy również ją kupują, akcje są jednym z największych zysków indeksu do południa.

„Wciąż jesteśmy wyraźnie na drodze do wzrostu”, ogłosił dziś zarząd, prezentując w Hamburgu dane z ostatniego półrocza. Potwierdzają się wstępne dane półroczne przedstawione na początku sierpnia, podobnie jak prognozy przyrostowe oparte na rozwoju biznesu w pierwszych siedmiu miesiącach. W sumie Encaves zarobiło 37 milionów euro w drugim kwartale, około 15 procent mniej niż w zeszłym roku, głównie z powodu wyższych płatności podatkowych.

Uniper jest na dobrej drodze do wyzdrowienia

Akcje Uniper rzucają wyzwanie środowisku coraz wyższych cen gazu i skutkom spadającego poziomu wody w Renie. Papiery wartościowe zagrożonych firm energetycznych wzrosły o sześć procent. Zremisowali ze swoim ostatnim ożywieniem, a skok cen dał im rajd trwający około trzech tygodni.

Poszukiwanie wyjścia z kryzysu gazowego trwa nadal wśród dużych odbiorców, takich jak Uniper. The Dziś ogłosiłem przydział gazu Powinno to przyczynić się do ratowania ważnych ogólnosystemowych importerów gazu od października. Tymczasem Niemcy robią postępy w napełnianiu zbiorników gazu, a cel 75 procent został osiągnięty dwa tygodnie przed terminem.

Zaufanie do Wielkiego Miasta

READ  Telefonica Deutschland i 1 & 1 osiągają porozumienie w sprawie sporu dotyczącego sieci

Grupa Grand City Real Estate zwiększyła swoje zyski dzięki wzrostom czynszów i przejęć i potwierdziła swoje oczekiwania. Wynik operacyjny FFO I, kluczowy dla branży, wzrósł o trzy procent do 97 milionów euro w pierwszej połowie roku, ogłosił MDAX. Dochód netto z wynajmu wzrósł o 6 procent do 195 milionów euro. Prezes Grupy Rafael Zamir powiedział, że grupa widzi się w dobrej pozycji do zrealizowania celów na cały rok ze względu na lepszą jakość aktywów i mocny profil finansowy.

Orzeł znów jest w centrum uwagi

Adler, inwestor nieruchomości w trudnej sytuacji, pomaga swojej zmagającej się z problemami firmie BCP. Notowana na giełdzie SDAX grupa poinformowała w obowiązkowym zawiadomieniu, że pożyczka od spółki-matki spółki zależnej w wysokości do 200 mln euro zostanie przedłużona na siedem miesięcy. Pożyczka jest teraz płatna dopiero w grudniu przyszłego roku, a nie w maju.

Adler jest pod presją na kilku frontach. Audytorzy KPMG odmówili poświadczenia rocznego sprawozdania finansowego za 2021 r. i nie chcą już współpracować z grupą.

Nordex potwierdza oczekiwania

Producent turbin wiatrowych Nordex potwierdził swoją prognozę pomimo spadku sprzedaży i milionowych strat w pierwszej połowie roku. Sprzedaż spadła o 21 procent do 2,1 miliarda euro w wyniku spadku liczby instalacji turbin wiatrowych, ogłosił wczoraj TecDAX. Operacyjnie wystąpiła strata (Ebitda) w wysokości 173 mln euro po zysku 68 mln euro rok wcześniej.

W drugim kwartale oprawy były niższe, zwłaszcza poza Europą i Ameryką Łacińską. Według własnych danych, podobnie jak inne firmy, Nordex boryka się również z zakłóceniami na rynkach energetycznym, surowcowym i logistycznym w wyniku epidemii korony i wojny na Ukrainie. Nordex potwierdził swoją prognozę, że w tym roku wygeneruje sprzedaż na poziomie od 5,2 do 5,7 miliarda euro, mniej więcej na tym samym poziomie, co w poprzednim roku, a marża Ebitda wynosi od czterech do zera procent. W pierwszym półroczu marża wyniosła ujemna 8,1 proc. Według własnych informacji firma nadal spodziewa się 8% marży w średnim okresie.

Saudi Aramco na rekordowym torze

Rosnące ceny energii na całym świecie spowodowały wzrost zysków koncernu naftowego z Arabii Saudyjskiej. W niedzielę państwowa firma poinformowała o 90-procentowym wzroście dochodu netto do 181,64 mld riali w drugim kwartale, przekraczając oczekiwania analityków. Oprócz wyższych cen ropy było to również spowodowane wyższymi wolumenami sprzedaży i marżami rafineryjnymi.

Continue Reading

Trending