Connect with us

Economy

Relacja na żywo z wojny na Ukrainie: +++ 8:23 Pocisk dla regionu Odessy +++

Published

on

Relacja na żywo z wojny na Ukrainie: +++ 8:23 Pocisk dla regionu Odessy +++

Według armii ukraińskiej siły rosyjskie ponownie zaatakowały region Odessy. Spadł pocisk – powiedział ukraińskiej telewizji rzecznik administracji wojskowej w Odessie. Nadchodził od strony Morza Czarnego. Nie podał szczegółów możliwych ofiar.

+++ 08:00 Ukraina Dzięki za „Geparda” i czekam na IRIS-T +++
Na Ukrainę przybył pierwszy z trzech czołgów przeciwlotniczych Gibbard – minister obrony Ołeksij Resnikow wykorzystał to jako okazję do podziękowania Niemcom. „Nasza zdolność do ochrony nieba zostanie zwiększona. (…) Chciałbym podziękować naszym niemieckim partnerom i osobiście minister obrony Christine Lambrecht za wsparcie naszego kraju”. Następnie dodaje: „Nie mogę się doczekać otrzymania IRIS-T” – to niemiecki system obrony przeciwrakietowej, który kanclerz Olaf Schultz obiecał Ukraińcom podczas wizyty w Kijowie. Ostatnio pojawił się raport o opóźnieniach – zamiast najbliższych tygodni wydaje się, że systemy zostaną dostarczone dopiero pod koniec roku.

+++ 07:36 Londyn: Brak śladów amerykańskich okrętów wojennych i broni w porcie w Odessie +++

Po tym, jak Rosja zaatakowała port w Odessie, moskiewskie Ministerstwo Obrony stwierdziło, że uderzyło w skład broni zawierający amerykańskie pociski i ukraiński okręt wojenny. Brytyjskie Ministerstwo Obrony stwierdziło teraz, że nie ma dowodów na to, że ta broń była i że statek faktycznie był obecny.

+++ 07:05 Rosjanie zyskują trochę pola, Ukraińcy uderzają na froncie południowym +++
w konsekwencji Instytut Myśli Amerykańskiej ISW Siły rosyjskie osiągają niewielkie zyski w rejonie na południe od miasta Bachmut. Ale to nie daje im przewagi w przejęciu samego miasta. Walki toczyły się również na wschód od Bachmuta, na północ od Charkowa i na wschód od Surska. W Chersoniu i Zaporożu Rosjanie wzmocnili swoje pozycje w oczekiwaniu na atak ukraiński. Siły ukraińskie nadal bombardowały pozycje rosyjskie na froncie południowym.

+++ 06:27 Ukraina ma nadzieję, że wkrótce rozpocznie eksport zboża +++
Pomimo rosyjskiego ataku na port w Odessie, Ukraina ma nadzieję rozpocząć w tym tygodniu eksport zboża. Tak donosiła brytyjska gazeta „The Guardian”. W dwóch umowach Rosja i Ukraina zgodziły się na eksport. Rzecznik ONZ powiedział, że pierwsze statki mogą opuścić porty w ciągu kilku dni.

+++ 05:28 Prezydent Gwatemali z wizytą u Selinskiego w Kijowie +++
Prezydent Gwatemali Alejandro Giamatti spotkał się w Kijowie z Wołodymyrem Zełenskim. Prezydent Ukrainy poinformował o tym na swoim kanale Telegram i zamieścił kilka zdjęć z wizyty. Oba kraje zgodziły się „kontynuować mobilizację naszych wysiłków na platformach międzynarodowych w celu zwiększenia izolacji Rosji i zwiększenia kosztów tej wojny”, napisał Zełenski. Ponadto podczas spotkania podpisano międzyrządową umowę o wzajemnym zniesieniu obowiązku wizowego oraz rozpoczęto dialog handlowo-gospodarczy w celu poprawy stosunków handlowych między obydwoma krajami.

READ  Rewe wezwał z niesmakiem: Pod żadnym pozorem nie jedz mrożonych produktów

+++ 04:31 Przemysł martwi się przerwami w dostawie gazu – „liczy się każda kilowatogodzina” +++
Przemysł chemiczny ostrzega przed możliwymi konsekwencjami trwałego ograniczenia przez Rosję dostaw gazu przez gazociąg Nord Stream 1 na Morzu Bałtyckim. „Każda kilowatogodzina przepływająca przez rurociąg jest ważna dla naszego przemysłu” – powiedział redaktionsnetzwerk Deutschland ekspert ds. energii Jörg Rothermel z Federacji Przemysłu Chemicznego. „Dalsze ograniczenie dostaw gazu do 20 procent zwiększa ryzyko niedoborów gazu w zimie, ponieważ będziemy mieć duże trudności z zapełnieniem naszych magazynów”.

+++ 03:40 Stany Zjednoczone Ameryki są obecnie największym eksporterem LNG +++
Według własnego rachunku Stany Zjednoczone stały się największym na świecie eksporterem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Amerykańska Agencja Informacji Energetycznej (EIA) opiera się na danych organizacji pozarządowej Cedigaz. W związku z tym eksport USA wzrósł o 12 procent w pierwszej połowie roku do średnio 11,2 miliarda stóp sześciennych dziennie w porównaniu z drugą połową 2021 roku. W pierwszych pięciu miesiącach tego roku około 71 procent amerykańskiego eksportu stanowiło złoto do Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii.

+++ 03:16 Kraje UE uzgadniają plan awaryjny w celu oszczędzania gazu +++
Według informacji niemieckiej agencji prasowej przedstawiciele krajów Unii Europejskiej uzgodnili awaryjny plan ograniczenia zużycia gazu. Zaplanowano, że zostanie on dziś oficjalnie potwierdzony na specjalnym spotkaniu ministrów energetyki w Brukseli i zmniejszy ryzyko, jakie może wyniknąć z całkowitego zakłócenia dostaw rosyjskiego gazu. Przeczytaj więcej na ten temat tutaj.

+++ 02:01 Związek wzywa kanclerz do szczytu kryzysowego w sprawie dostaw energii +++
W związku z niebezpieczną sytuacją w energetyce, związek szybko wezwał do zwołania szczytu kryzysowego w Kancelarii Federalnej. „Sytuacja jest bardzo poważna. Aby uniknąć kryzysu energetycznego, trzeba zrobić wszystko” – powiedział Rheinische Post, ekspert ds. energii i wiceprzewodniczący Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej, Andreas Jung. Kanclerz Olaf Schulz powinien więc zwołać szczyt z premierami i parasolowymi organizacjami miejskimi. „Czas na to”, zapewnia Jung.

+++ 01:08 Austria: „Na drodze” do celu magazynowania gazu +++
Austria jest na dobrej drodze do osiągnięcia celu w zakresie magazynowania gazu do początku zimowego sezonu grzewczego. „Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia naszego celu w zakresie magazynowania” – powiedział ORF minister energetyki Leonor Geusler, zapytany o osiągnięcie celu 80 procent. Gazociąg Nord Stream 1 nad Morze Bałtyckie nie jest centralną trasą dostaw dla Austrii. Nawet po całkowitym zamknięciu Nord Stream 1 gaz ziemny nadal może być magazynowany, ponieważ do Austrii coraz częściej napływa nierosyjski gaz, a rosyjski gaz dostarczany jest przez Ukrainę.

READ  Nowe sztuczki negatywnego zainteresowania

+++ 00:45 FDP ​​​​chce opuścić elektrownie jądrowe online do 2024 r. +++
W debacie na temat dłuższego życia elektrowni jądrowych FDP opowiada się za przedłużeniem życia do wiosny 2024 roku. „To jest okres, w którym zagrażają nam niedobory energii. Dlatego musimy być” – powiedział Michael Cross, energetyka rzecznik ds. polityki grupy parlamentarnej DUP w gazecie Bild. Jesteśmy na to gotowi. Swoim żądaniem przedłużenia kadencji poza 31 grudnia 2022 r. liberałowie wywołali konsternację Koalicji sygnalizacji świetlnej. Partia Socjaldemokratyczna, a zwłaszcza Partia Zielonych, są sceptyczni. Przeczytaj więcej na ten temat tutaj.

+++ 00:22 Asselborn: Moskwa „nie może być zatrzymana przez dyplomację” +++
Minister spraw zagranicznych Luksemburga Jean Asselborn postrzega apel rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa o obalenie rządu na Ukrainie jako dowód na niechęć Rosji do negocjacji. Asselborn powiedział niemieckiej sieci redakcyjnej, że Rosji „nie da się powstrzymać dyplomacją”. Chociaż mam nadzieję, że ten moment nadejdzie, niestety wciąż jesteśmy daleko od dyplomatycznego rozwiązania”.

+++ 23:18 Selinsky oskarża Rosję o „otwartą wojnę gazową” przeciwko Europie +++
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zarzuca Rosji, że stara się maksymalnie utrudnić Europejczykom przygotowania do zimy. „To otwarta wojna gazowa, którą Rosja prowadzi przeciwko zjednoczonej Europie”, wyjaśnia w swoim wieczornym wystąpieniu telewizyjnym. „I nie dbają o to, co się stanie z ludźmi i jak będą cierpieć z głodu, z blokady portów, z mrozu zimy i biedy, z okupacji”. To są „po prostu inne formy terroryzmu”. Zełenski popiera zaostrzenie sankcji wobec Rosji.

+++ 22:16 Polska w zamian za obowiązek oszczędzania na zużyciu gazu +++
Polska odrzuca obowiązkowe 15-procentowe oszczędności w zużyciu gazu. – Możemy mówić o mechanizmach dobrowolnych, możemy mówić o oszczędnościach w poszczególnych krajach – mówi minister środowiska i klimatu Moskwa. Ale trudno zgodzić się na ogólny cel oszczędnościowy „nie wiedząc, jak będzie wyglądać następna zima”. Według PAP minister potwierdził, że magazyny gazu w Polsce są „już pełne”. W zeszłym tygodniu Komisja Europejska zaproponowała państwom członkowskim wyznaczenie sobie celu oszczędności na poziomie 15 proc. Jednak w przypadku rzeczywistego zagrożenia gazowego powinno być możliwe zamówienie redukcji zużycia.

Według premiera Petra Fiali magazyny gazu ziemnego w Czechach są zapełnione w 80 procentach. To rekordowa wartość, wyjaśnia na Twitterze. Przed rosyjską inwazją na Ukrainę Czechy były prawie całkowicie zależne od rosyjskiego gazu ziemnego. Według wcześniejszych informacji kraj europejski zwiększył swoje dostawy m.in. poprzez dostawy skroplonego gazu ziemnego przez Holandię.

READ  Zespół teatralny z Lube wystawia „Polską Gospodarkę”.

+++ 21:15 Kreml wzywa ONZ do pomocy w złagodzeniu sankcji +++
Chcąc zgodzić się na zakończenie blokady ukraińskiego eksportu zboża przez Morze Czarne, Rosja domaga się wsparcia ONZ dla złagodzenia zachodnich sankcji. „W obecnym przypadku Organizacja Narodów Zjednoczonych musi wypełnić swoje zobowiązanie dotyczące pośrednich ograniczeń wymierzonych w rosyjskie dostawy zboża i nawozów” – cytuje Interfax rzecznika Kremla Pieskowa. Rzecznik ONZ odpowiada, że ​​ONZ wykonuje już wszystkie zadania, do których się zobowiązała.

+++ 20:58 Sztab Generalny: Kilkadziesiąt miejsc zostało zbombardowanych lub zbombardowanych +++
Kijowski Sztab Generalny poinformował, że rosyjskie jednostki odniosły sukcesy w elektrowni węglowej Wohlhersk w obwodzie donieckim. Z drugiej strony mówiono, że odparto ataki w kierunku miast Bachmut i Sursk na przyległy odcinek frontowy. Nie powiodły się również rosyjskie ataki w obwodzie charkowskim. Dziesiątki miejsc, głównie w obwodach charkowskim i donieckim, zostało zbombardowanych z artylerii lub zbombardowanych przez Luftwaffe.

+++ 20:32 Selinsky zmienia dowódcę we wschodniej Ukrainie +++
Dekretem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zdymisjonował dowódcę Sił Zbrojnych Wschodniej Ukrainy Hryhoriego Hallahana, a na jego miejsce zainstalował Wiktora Horenko. Generał dywizji Hallahan od sierpnia 2020 roku kieruje operacjami specjalnymi w obwodach donieckim i ługańskim. Konflikt rozpoczął się tam w 2014 roku. Po rosyjskiej inwazji w lutym Ukraina utraciła kontrolę nad obwodem ługańskim. Siły rosyjskie zajęły około 50 procent sąsiedniego obwodu donieckiego. Przed 24 lutego prawie 30 procent regionów było kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów.

+++ 20:03 Habek oskarża Putina o „zdradliwą grę” +++
Minister gospodarki Habek oskarża rosyjskiego prezydenta Putina o prowadzenie „zdradzieckiej gry” poprzez deklarację dodatkowego dławienia dostaw gazu. „Próbuje osłabić ogromne poparcie dla Ukrainy i stworzyć rozłam w naszym społeczeństwie. Aby to zrobić, podsyca niepewność i podnosi ceny. Stawiamy temu czoła jednością i skoncentrowanymi działaniami. Podejmujemy środki ostrożności, abyśmy mogli uzyskać przez zimę.” Nie ma technicznych przyczyn przerwy w dostawie gazu. „Turbina jest gotowa do dostawy do Rosji” – wyjaśnia zielony polityk. Dokumenty eksportowe Siemens Energy są kompletne, ale Rosja odmawia wystawienia dokumentów importowych. Rosja łamie traktaty i obwinia innych.

O wydarzeniach przed wojną na Ukrainie można przeczytać tutaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Krajowe wycofanie cukierków – możliwość szkód genetycznych

Published

on

Krajowe wycofanie cukierków – możliwość szkód genetycznych
  1. Strona główna
  2. konsument

Naciska

Ponieważ zakazany dodatek może mieć działanie szkodliwe genetycznie, popularny produkt dla dzieci jest obecnie wycofywany z rynku. Dotyczy to dwóch typów.

Monachium – Niestety nierzadko zdarza się, że produkty są wadliwe lub szkodliwe dla konsumentów. Produkty są regularnie wycofywane przez producentów i sieci supermarketów. Teraz dotyczy to popularnego produktu cukierniczego, który prawdopodobnie spożywany jest głównie przez dzieci. Konsumenci nie powinni już spożywać dwóch rodzajów.

Krajowe wycofanie słodyczy – dotyczy dwóch rodzajów

Jak podaje Federalny Urząd Ochrony Konsumentów i Bezpieczeństwa Żywności na swojej stronie głównej, jest to informacja z bieżącej strony On pamięta Na produkt Sour Patch Kids wpłynęła marka KKB Sweet & More ze Szlezwiku-Holsztynu. Z komunikatu otrzymanego z portalu foodwarning.de wynika, że ​​dotknięte są dwa gatunki: „Tropikalny” i „Arbuz”. Jak wyjaśniło FBI, produkty zawierają zakazany dodatek tlenek tytanu (E171). W związku z tym nie można całkowicie wykluczyć działania szkodliwego genetycznie.

Konsumenci powinni zaprzestać spożywania dotkniętych produktów w opakowaniach 99 g lub 102 g. Ma to wpływ na wszystkie daty ważności, podobnie jak wszystkie daty produkcji. Dlatego też dotyczy to wszystkich partii zawierających składnik E 171 lub dwutlenek tytanu.

Zaledwie kilka dni temu… Zwrócił uwagę na przyprawę, która również zawiera substancję potencjalnie mutagenną On był. Były to jednak wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (WWA).

Dotknięte wycofaniem: odmiany Sour Patch Kids, „Tropical” i „Arbuz” © KKB Sweet & More/lebensmittelwarning.de

Produkty objęte wycofaniem były sprzedawane na terenie całych Niemiec. Na razie oficjalnie nie wiadomo, czy konsumenci będą mogli kupować słodycze wyłącznie za pośrednictwem sklepu internetowego firmy, czy może także w sklepach, a nawet supermarketach. Natomiast produkty w sklepach internetowych Roy,Rossman W Kaufland dołączony. Nie jest również jasne, czy konsumenci mogą zwrócić producentowi wadliwą żywność w celu uzyskania zwrotu ceny zakupu.

READ  Kobieta w polskim ruchu na rzecz klimatu – w obliczu Dominika Lasoty | Europa | DW

Obecnie wycofywane jest także kilka innych produktów

Inni producenci i supermarkety wycofują obecnie produkty z różnych powodów. Zdaniem producenta towar marki Aldi's Gut Bio może być zanieczyszczony patogenami i zostanie wycofany. Problem dotyczy wielu krajów związkowych. W tej chwili musisz przestać jeść niektóre rodzaje sera. Przywołanie ma wpływ na trzy typy. A Tymczasem producent sushi wpływa na Edikę i Ryo, W przypadku połknięcia istnieje ryzyko infekcji.

Continue Reading

Economy

Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, częściowe i kompleksowe: Ceny ubezpieczeń pojazdów znacząco rosną

Published

on

Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, częściowe i kompleksowe: Ceny ubezpieczeń pojazdów znacząco rosną

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, częściowe i całkowite
Ceny ubezpieczeń komunikacyjnych znacząco rosną

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

Inflacja spada, ale składki na ubezpieczenia komunikacyjne mają tendencję w przeciwnym kierunku. Każdy, kto chce obecnie ubezpieczyć nowo zakupiony samochód, płaci średnio o 20 procent więcej niż rok temu. Zmieniając firmę ubezpieczeniową, często można złagodzić wzrost cen.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez porównywarkę i portal sprzedażowy Verivox, w ciągu ostatniego roku znacząco wzrosły ceny ubezpieczeń komunikacyjnych. Każdy, kto ubezpiecza nowo zakupiony samochód, płaci dziś średnio o 20 proc. więcej niż rok temu. Taryfy w pełni inkluzywne w średnim segmencie cenowym są dziś o 21 proc. wyższe niż w kwietniu 2023 r., a taryfy częściowo inkluzywne są o 19 proc. wyższe niż przed rokiem. A w odpowiedzialności jest o 18 proc. więcej.

Gwałtownie rosną ceny dla ubezpieczających transferowych: na rynku ceny te są o 22 proc. wyższe niż w roku poprzednim, a w przypadku ubezpieczeń w pełni kompleksowych są o 23 proc. wyższe. Firma Heidelberg oblicza swoje liczby we współpracy ze statystykiem Wolfgangiem Bischofem z Uniwersytetu w Augsburgu.

Ceny będą nadal rosły

Większość kierowców może zmienić ubezpieczenie samochodu 1 stycznia każdego roku. Dlatego obecnie polisy wystawiane są najczęściej po zakupie pojazdu. Obecnie możliwość zmiany ubezpieczenia przysługuje wszystkim kierowcom, których ubezpieczenie pojazdu wygasa w ciągu roku. Ubezpieczeni mogą także zmienić się po każdym zgłoszeniu roszczenia ubezpieczeniowego.

Różnica między średnim i niskim segmentem cenowym w przypadku osób zmieniających pojazdy wynosi średnio 31 procent. Największy potencjał oszczędności ma ubezpieczenie OC na poziomie 36 proc.

„W sezonie zmianowym w październiku i listopadzie towarzystwa ubezpieczeniowe znacznie podniosły stawki, aby pokryć swoje koszty” – mówi Wolfgang Schütz, dyrektor zarządzający Verivox Versicherungsvergleich GmbH. „W związku z ciągłym wzrostem kosztów roszczeń towarzystwa ubezpieczeniowe w dalszym ciągu ponoszą straty. Dlatego stawki będą nadal rosły. Ubezpieczyciele chcą oferować swoim klientom konkurencyjne stawki pomimo niezbędnych podwyżek”. Dlatego zdaniem eksperta warto dokonać porównania już teraz. Różnice między tanimi taryfami a cenami średnimi są większe niż kiedykolwiek.

READ  Nowe sztuczki negatywnego zainteresowania
Continue Reading

Economy

Jak dotąd 630 upadłości: masowo bankrutują firmy z branży nieruchomości

Published

on

Jak dotąd 630 upadłości: masowo bankrutują firmy z branży nieruchomości
  1. Strona główna
  2. Praca

Naciska

Branża nieruchomości walczy o przetrwanie. Wraz ze wzrostem liczby upadłości rośnie niepewność: kto będzie następny?

Berlin – Niemiecki przemysł budowlany znajduje się pod ogromną presją. Napięcie jest zauważalne we wszystkich obszarach. Po tym jak w zeszłym roku pierwsi deweloperzy projektu zmuszeni byli zwrócić się do sądu upadłościowego z powodu braku wniosków, obecnie dotknięte są nim również obszary znajdujące się w dalszej części łańcucha dostaw. W szczególności upadłość dużej spółki z branży nieruchomości Deutsche Invest Immobilien (Dii), która w marcu stała się spółką publiczną. Wstrząsnęło to branżą i spowodowało większą niepewność. Pytanie, które zadaje sobie każdy: Czy będziemy następni?

Ekskluzywna bieżąca analiza przeprowadzona przez firmę konsultingową Falkensteg w zakresie zarządzania IPPEN.MEDIA Wynika z niego, że tylko w pierwszym kwartale 2024 roku upadłość musiało ogłosić 630 firm z branży nieruchomości. Oznacza to wzrost o 18,6 procent w porównaniu z rokiem poprzednim i 17,3 procent w porównaniu z poprzednim kwartałem. W całym 2023 roku 1997 firm z branży nieruchomości w Niemczech zostało zmuszonych do ogłoszenia upadłości.

Kryzys budowlany potrwa do 2026 r.: liczba upadłości wzrośnie dwucyfrowo.

„Spodziewam się w tym roku co najmniej 10% wzrostu liczby upadłości” – prognozuje Christian Albers, dyrektor ds. nieruchomości w Falkenstig. „Przetrwanie do 25. roku życia było modnym hasłem w 2023 r. w sektorze nieruchomości” – dodaje. Jednak mantra wytrwałości może trwać dłużej, niż oczekuje branża. Kryzys będzie trwał do 2026 r., zanim zmiana stanie się wyraźna.

Według Falkensteega fala bankructw szczególnie dotyka duże firmy, których roczna sprzedaż przekracza dziesięć milionów euro. W całym 2023 roku w sektorze nieruchomości doszło do 31 poważnych upadłości. W pierwszym kwartale 2024 roku było ich już 21, ale w pierwszym kwartale 2023 roku było ich już tylko sześć. „Teraz pytanie brzmi, czy inwestowanie w Niemczech ma sens, ponieważ warunki ramowe dla projektów długoterminowych są bardzo niepewne” – mówi Albers.

READ  Część wypłaty swojego szefa: Ciepły deszcz pieniędzy dla szefa Apple: Tim Cook otrzymuje ogromną partię akcji Apple – i ponownie je sprzedaje | biuletyn

Wyjaśnia dalej: „Spadek zamówień mocno uderzy w firmy budowlane, ponieważ nie będą one już w stanie w pełni wykorzystywać swoich pracowników i dostosowywać w odpowiednim czasie kosztów strukturalnych, aby działać z zyskiem. Kryzys osiągnął jeszcze wyższy poziom sektora nieruchomości i budownictwa, a „końca nie widać”.

Sygnalizacja świetlna niepokoi inwestorów z branży budowlanej

Obecny kryzys budowlany jest jak burza doskonała: od 2020 r. koszty budowy mieszkań wzrosły o 45%, co sprawia, że ​​tworzenie niedrogich mieszkań jest prawie niemożliwe, chyba że budowa będzie finansowana. Jednakże rząd sygnalizacji świetlnej pozwolił na wygaśnięcie ważnych programów finansowania, takich jak finansowanie KfW 55, w krótkim czasie i nie zapewnił terminowej wymiany. To zniechęciło inwestorów i do dziś powoduje ogromną niepewność. Ponadto Europejski Bank Centralny w walce z inflacją znacznie podniósł podstawowe stopy procentowe, co sprawia, że ​​dla większości osób zakup domu jednorodzinnego jest nierealny. Wszystko to oznacza, że ​​w tej chwili nic się nie wydarzy.

Kryzys budowlany powoduje falę bankructw w branży budowlanej. © Imago/Christoph Hardt

Thomas Reimann, dyrektor generalny ALEA Hoch- und Industriebau GmbH, skomentował to w swoim przemówieniu na spotkaniu branżowym Immotalk w Zły Vilbel W ubiegłym tygodniu: „Nie możemy i nie chcemy w dalszym ciągu przekazywać tak wielu złych wiadomości”. Dodał: „W lutym byliśmy świadkami spadku liczby pozwoleń na budowę o dobre 18 procent w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Do lutego zatwierdzono jedynie 35 000 mieszkań. W styczniu i lutym 2023 r. mieszkań było jeszcze 44,2 tys., a w latach ubiegłych było ich około 58 tys.”.

Pompy ciepła i firmy produkujące energię słoneczną zapewniają boom

Christian Albers nadzieję dla branży nieruchomości widzi w firmach zajmujących się odnową energii, takich jak inżynierowie ciepłownicy, firmy zajmujące się fotowoltaiką i przedsiębiorstwa rzemieślnicze z tych dziedzin. Dodaje, że „prawie nie było bankructw” także w budownictwie magazynowo-logistycznym i przemysłowym w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

READ  Ludzie jako „broń”? | Telepolis

Z analizy Falkensteega wynika także, że wzrosła liczba upadłości poza sektorem nieruchomości. We wszystkich branżach i rozmiarach firm w pierwszym kwartale 2024 r. miało miejsce łącznie 4520 upadłości.Oznacza to wzrost o 12,6 proc. w stosunku do poprzedniego kwartału i 25,8 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Continue Reading

Trending