Connect with us

Top News

Powódź i korona: Angela Merkel martwi się liczbami

Published

on

Angela Merkel będzie na federalnej konferencji prasowej 28 sierpnia 2020 r.

Angela Merkel odpowie na pytania dziennikarzy podczas letniej konferencji prasowej w Berlinie 28 sierpnia 2020 r.

Prezydent Angela Merkel odpowie na pytania dziennikarzy w czwartek (22 lipca 2021 r.) na tradycyjnej letniej konferencji prasowej. Najważniejsze raporty będziemy podsumowywać na żywo od godziny 11:00.

Berlin. Kanclerz Angela Merkel (67 l. CDU) weźmie udział w federalnej konferencji prasowej w czwartek (22 lipca 2021 r.) o godzinie 11:00, aby odpowiedzieć na pytania dziennikarzy w stolicy.

Najprawdopodobniej będzie to jego ostatni tego typu występ. Kanclerz tradycyjnie wybiera się na federalną konferencję prasową wczesną lub późną przerwą letnią.

Angela Merkel odpowiada na pytania prasowe

Jak rząd radzi sobie z rozprzestrzenianiem się różnorodności delta w Niemczech? A co z obroną cywilną w kraju? Epidemia korony i sytuacja powodziowa mogą być najważniejszymi tematami tego roku. Konferencję prasową można obejrzeć w powyższej transmisji wideo na żywo.

W tym miejscu podsumowaliśmy dla Państwa najważniejsze wypowiedzi Angeli Merkel w kluczowych punktach. Najnowsze jest powyżej:

 • „Wiele rzeczy zrobiliśmy dobrze” – mówi Angela Merkel Przebieg zakażenia koronowego. Pod względem skutków ekonomicznych i zdrowotnych. Ale niektóre rzeczy nie działają w celu ochrony domów osób starszych.
 • „Myślę, że bardzo się starałam, aby chronić klimat”, powiedziała Angela Merkel, zapytana, czy zrobiła wszystko, co mogła jako prezydent, aby chronić klimat.
 • Merkel rozśmiesza ludzi. Zapytany, gdzie był w dniu wyborów do Bundesstocku o godzinie 18:00, kanclerz odpowiedział, że na pewno będzie w kontakcie z najbliższą mu partią. Potem poprawia się z uśmiechem: „Jestem jego członkiem. Oczywiście z kim jestem blisko. “
 • Angela Merkel uważa, że ​​Niemcy mają wiele przeciwko temu Zmiana klimatu Gotowy. W 2005 roku udział energii odnawialnej w zaopatrzeniu w energię wynosił dziesięć procent, a dziś wynosi 40 procent, wspomina Merkel jako prezes.
 • Merkel: Może tak być Więcej zajęć Wprowadzany w razie potrzeby.
 • Wzrost korony ulegnie zmianie. Według Merkel podwoilibyśmy się w ciągu dwóch tygodni. W obecnej sytuacji należy to rozważyć.
 • „Więcej ludzi jest szczepionych, a my jako społeczność jesteśmy bardziej wolni” – powiedział na konferencji prasowej.
 • „Szczepionka nie tylko chroni ciebie, ale chroni tego, kogo kochasz, tego, kogo kochasz”, apeluje Angela Merkel do bardziej niepewnych obywateli.
 • Merkel: „Wszyscy chcemy wrócić do domyślnych”. Ale będzie to wymagało jeszcze większej ochrony szczepionkowej. „Każda szczepionka się liczy”. Angela Merkel wyjaśnia, że ​​każda szczepionka to mały krok wstecz do normy.
 • „Zapobieganie przeciążeniu systemu ochrony zdrowia” to bardzo ważne zadanie.
 • Angela Merkel: „Jedynym ważnym sposobem zapobiegania infekcji jest szczepienie”. Czwarta fala szczepień pomaga zapewnić, że system opieki zdrowotnej nie jest przeciążony. „Ponieważ liczba osób, które są w pełni zaszczepione, jest wysoka, coraz więcej osób jest chronionych przed poważnymi infekcjami”.
 • Zasady dotyczące odległości i zdrowia oraz rutynowe badania będą nadal odgrywać ważną rolę, a to odzyska znaczenie, powiedziała Angela Merkel.
 • Merkel za epidemię korony: „Liczba infekcji ponownie rośnie od kilku dni”. „Dynamika lęku”. Ponieważ wartość R jest stale powyżej 1, teraz masz ją Szybki wzrost.
 • Prezydent Angela Merkel przemawia pierwsza Katastrofa powodziowa W Niemczech. Pomoc rozwojowa będzie planowana i finansowana przez Rząd Centralny we współpracy z Rządem Centralnym.
 • 11 Zegar: Angela Merkel już siedzi w prelekcji, ale milczy. Mikrofony na federalnej konferencji prasowej nie działały lub działały nieprawidłowo. Nawet w N-TV analitycy są zdezorientowani, dlaczego z konferencji prasowej nie słychać żadnego hałasu.
READ  Giełda w Kopenhadze: ORSTED

We wtorek kanclerz Pat rozmawiał z kanclerz Unii Ermine Lacet (60 l.) o katastrofie powodziowej w Munster Staff. Był tam, by ogłosić szybką i nieoficjalną pomoc ofiarom.

Po 16 latach prezydentury Angela Merkel nie będzie już kandydować we wrześniowych wyborach federalnych, a potem ustąpi z polityki. (z dpa)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Linge poleca rozmowy: berlińska SPD i Zieloni negocjują sojusz

Published

on

Sugeruje przemówienia lewicowe
Berlińskie SPD i Green Alliance do rozmów

Państwowy Komitet Wykonawczy SPD w Berlinie postanawia rozpocząć negocjacje koalicyjne. Przyłączają się zielone partie. Trzeci lewy w lidze opowiada się za negocjacjami, ale głosuje dopiero we wtorek. Negocjacje mają się rozpocząć w piątek.

Berlińska SPD wyjaśniła drogę do rozmów koalicyjnych z Zielonymi i Lewicą. Trzy tygodnie po wyborach do berlińskiej Izby Reprezentantów SPD ogłosiło, że ich zarząd państwowy jednogłośnie opowiedział się za rozpoczęciem negocjacji z obiema partiami przed zakończeniem posiedzenia komisji. Po chwili dołączyli Zieloni. Na wieczornym posiedzeniu Komitetu Krajowego nie było zdania odrębnego i tylko jeden bojkot decyzji o rozmowach koalicyjnych.

Na spotkaniu prezydent Green State Werner Graf powiedział: „Pokazano, że jest to sojusz, który może z głębi serca powiedzieć, że jest lepiej dla Berlina”. SPD, Zieloni i lewica rządzą Berlinem od 2016 roku. Lewica zdecyduje na nadzwyczajnej konferencji partyjnej we wtorek, czy kontynuować poprzednią koalicję. Na wieczornym spotkaniu lewicowe kierownictwo państwowe zarekomendowało rozpoczęcie rozmów koalicyjnych z SPD i Zielonymi.

Prezydent stanu SPD Francisco Jiffy powiedział po spotkaniu władz stanowych jego partii, że rozmowy koalicyjne powinny rozpocząć się w tym tygodniu. Na koniec należy omówić finansowanie: „Oficjalny start to piątek” – powiedział Giffy. Następnie ma powstać 16 specjalnych grup roboczych.

„Budżet, struktura finansowa, możliwości finansowe”

– Ustalimy harmonogram i ponownie zajmiemy się bardzo szczegółowo kwestią finansową, aby ustalić strukturę – powiedział polityk SPD, który chce zostać burmistrzem Berlina. „Świadomie powiedzieliśmy, że budżet, struktura finansowa i rentowność finansowa powinny być na początku tych rozmów koalicyjnych”. Ponadto, zdaniem Giffeya, wszystkie wytyczne ze wspólnego dokumentu przeglądowego muszą być „uzasadnione”.

Pod koniec piątkowych rozmów przeglądowych SPD, Zieloni i Lewica zaakceptowały 19 wytycznych. Zgodzili się w nim upoważnić kadrę nauczycielską, dać policji więcej stanowisk, więcej mieszkań, sprawną administrację i „dekadę inwestycji”.

Ponadto nowy Senat ma powołać komisję ekspercką do zbadania, jak można przeprowadzić referendum w sprawie wywłaszczenia dużych firm mieszkaniowych. W wyborach do Izby Reprezentantów zdecydowana większość wyborców głosowała za referendum.

READ  Wefox wkracza do Polski - wiadomości finansowe w Cash.Online
Continue Reading

Top News

Wszystko jest w porządku: premier RP przed Parlamentem UE – polityka

Published

on

© AFP

Korona orzechowa

Polski premier Morawicz staje w obliczu konfrontacji z parlamentem UE. Musi być przygotowany na wymianę ciężkich ciosów.

Matthias jest poza kwestią Moraviki. Polski premier będzie rozmawiał o praworządności w swoim kraju z parlamentarzystami UE w Strasburgu we wtorek.

Ponieważ parlamentarzyści w tych dniach ponownie wywierają na Polskę coraz większą presję, szef rządu musi być przygotowany na zadanie dotkliwego ciosu. Większość sądownictwa parlamentarnego zagłosowała za przyjęciem przez Komisję Europejską ostrego stanowiska wobec kraju.

Tłem kontrowersji jest orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego. 7 października uznał, że niektóre części prawa unijnego są niezgodne z polską konstytucją. Orzeczenie kwestionuje kamień węgielny europejskiej wspólnoty prawniczej, która wywołała silny sprzeciw w Brukseli.

Polski konserwatywny rząd PiS od lat przeprowadza restrukturyzację polskiego sądownictwa. W wyniku reform Komisja Europejska wszczęła już szereg spraw o naruszenie przeciwko Warszawie i złożyła pozew w Europejskim Trybunale.

[Wenn Sie die wichtigsten Nachrichten aus Berlin, Deutschland und der Welt live auf Ihr Handy haben wollen, empfehlen wir Ihnen unsere runderneuerte App, die Sie hier für Apple- und Android-Geräte herunterladen können.]

Większość eurodeputowanych w Parlamencie Europejskim krytycznie odnosi się do tego, że polskie prawo zapewnia swego rodzaju darmową przepustkę do rządów prawa i możliwość pożegnania się ze wspólnie uzgodnionymi przepisami europejskimi. W wyniku orzeczenia Polska ma obie nogi poza europejskim systemem prawnym. W takim przypadku byłoby niesprawiedliwe, aby polski rząd płacił europejskie pieniądze” – powiedziała Katrina Barley (SPD), niemiecka eurodeputowana. „Przewodnicząca komisji Ursula van der Leyen musi wreszcie zainicjować stosowne naruszenia wobec Polski i posłużyć się rządami prawa”.

Recenzja Konserwatywnej EPP

Podobne żądania płyną ze strony konserwatywnej grupy EPL. Mechanizm ten funkcjonuje od początku roku i pozwala odbiorcy ograniczyć lub opóźnić wypłatę środków z funduszy unijnych, jeśli w kraju nie ma zastosowania praworządność.

READ  Muzułmańskie wezwanie do modlitwy jest już dozwolone: ​​teraz Musin Cologne – zaprasza do polityki krajowej

[Behalten Sie den Überblick: Jeden Morgen ab 6 Uhr berichten Chefredakteur Lorenz Maroldt und sein Team im Tagesspiegel-Newsletter Checkpoint das Aktuellste und Wichtigste aus Berlin. Jetzt kostenlos anmelden: checkpoint.tagesspiegel.de]

Prezydent Angela Merkel wypowiedziała się ze zdziwieniem, biorąc pod uwagę silną presję ze strony parlamentu UE, aby podjąć zdecydowane działania przeciwko Polsce. Wezwał Komisję Europejską do powstrzymania się na razie od stosowania nowych przepisów prawnych, pomimo rosnącej presji społecznej.

Jej zdaniem można poczekać na wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS) w sprawie polityka Sistu, Węgier i Polski. „Mamy duże problemy, ale radzę rozwiązać je w dialogu i znaleźć kompromisy” – powiedziała Merkel.

[Mehr aus der Hauptstadt. Mehr aus der Region. Mehr zu Politik und Gesellschaft. Und mehr Nützliches für Sie. Das gibt’s jetzt mit Tagesspiegel Plus. Jetzt 30 Tage kostenlos testen]

W przeciwieństwie do Angeli Merkel większość parlamentarzystów UE nie chce czekać na orzeczenie sądu luksemburskiego, którego można się spodziewać dopiero za kilka miesięcy. Boją się bardzo szybko opuścić kosmitę. Powód: Warszawa z niecierpliwością czeka na pomoc koronową, którą UE blokuje. W grę wchodzi dużo pieniędzy. Polska otrzyma dotację w wysokości 28 mld euro i pożyczkę w wysokości 34 mld euro.

Polska nadal jest “lojalnym członkiem UE” – obiecał w poniedziałek premier Moravici w liście otwartym do Komisji Europejskiej, Rady i Parlamentu Europejskiego. Ostrzegł jednak, że związek nie będzie wkrótce federacją niepodległych państw, ale instytucją kierowaną przez firmy, które będą unikać „wszelkiej demokratycznej kontroli”.

Continue Reading

Top News

Granica polsko-białoruska: „Błagaliśmy z obu stron”

Published

on

Stan: 18.10.2021 11:33

Polska chce zbudować ogrodzenie na granicy z Białorusią. 31 migrantów utknęło na granicy – na dwa miesiące. Boją się, że już nigdy nie opuszczą tej strefy żywi.

Isabel Sayani, Bamdat Esmeili i Olaf Bok

Przez siedem tygodni na granicy polsko-białoruskiej utknęło 26 mężczyzn i pięć kobiet. Ponieważ Polska ogłosiła cały obszar przygraniczny jako wyjątek, agencje pomocowe nie mają do nich dostępu, a dziennikarze nie mają stamtąd wstępu. „Błagaliśmy obie strony o pomoc, inaczej byśmy zginęli” – powiedział w rozmowie telefonicznej mężczyzna z Afganistanu.

W ostatnich tygodniach wzrosła liczba nielegalnych przekroczeń na tej zewnętrznej granicy UE. W miniony weekend w ciągu 24 godzin było 700 osób. Polski parlament zatwierdził teraz rządowy plan budowy ogrodzenia granicznego wzdłuż całej granicy Białorusi.

– Możesz to zrobić, to twój kraj – mówi jeden z zatrzymanych z Afganistanu. „Ale to niezgodne z prawem i przeciwko ludzkości, gdy trzymają nas za tym ogrodzeniem. Nie dali nam nic do jedzenia ani picia od dwóch miesięcy”. Białoruska straż graniczna nie zostawiła ludzi i nie wpuściła Polaków do kraju, choć twierdzą, że już pozwolono im składać wnioski o azyl.

„Trzy osoby siedzą na zewnątrz, dwie osoby śpią”

Wszyscy są słabi, Masood powiedział przez telefon: „Kiedy wezwaliśmy pomoc, nikt nas nie prosił. Było bardzo zimno. Nie wiedzieliśmy, co robić”. Ma przeziębienia i siniaki, które można usłyszeć.

Mówi, że wokół nich zbudowano ogrodzenie o wysokości od dwóch do trzech metrów. Uwięzieni ludzie będą mieli w sumie siedem namiotów, każdy z miejscem dla dwóch osób. — Ale nie są przyjazne zimą i nie są przeznaczone dla uchodźców. Podzielimy się z pięcioma. Trzech siedzi na zewnątrz, dwóch śpi, a potem zmieniamy się. Temperatury spadają, a zimno coraz bardziej zagraża ludziom.

READ  Giełda w Kopenhadze: ORSTED

Masood mówi, że Afgańczycy z Białorusi mogli przynieść im ciepłe ubrania tylko raz. Jednej osobie udało się uciec z powrotem na Białoruś z granicy. Teraz obawia się deportacji do Afganistanu.

Bez pomocy humanitarnej, tylko ogrodzenie

Już kilka tygodni temu sytuacja unieruchomionych ludzi była napięta – od tego czasu nic się nie poprawiło: „Białoruscy żołnierze bronią nas i przysyłają nam własny chleb: trzy bochenki dziennie. Dzielimy się nimi” Masood. „Możesz dowiedzieć się, jak jest niski”. Z paczki 500 gramów pszenicy zrobili zupę, co dałoby im trzydzieści jeden.

W związku z napiętą sytuacją na granicy z Białorusią polski rząd chce teraz postawić „solidną barierę”. Projekt o wartości 366 mln euro zatwierdziła już pierwsza izba parlamentu. Żołnierze zbudowali już 2,50-metrowe ogrodzenie o długości około 90 km, które zostało rozbudowane, a później zastąpione systemem umocnień z systemem inwigilacji – polska opozycja nazywa to „murem”.

Minister obrony Marius Blascock napisał w weekend na Twitterze: „Bez dobrej współpracy między ogrodzeniem a żołnierzami i strażą graniczną będziemy mieli kryzys migracyjny jak w 2015 roku”.

“Zabierz nas gdziekolwiek”

Rzecznik komisji powiedział, że UE nie sfinansuje budowy ogrodzenia. Najwyraźniej jednak pogarszająca się sytuacja w Brukseli jest dobrze znana. Afgańczyk, głos z ogrodzonego terenu na granicy, jest uprzejmy. Mówi, że nie rozumieją sporu między dwoma krajami, Polską i Białorusią. „Prosimy ich, aby rozwiązali swoje problemy politycznie. Uniknęliśmy wojny. To nie nasza wina”.

Zapytany, co było ważne do powiedzenia, niechętnie odpowiedział: „Ktoś słyszy nasz głos. System pomocy. To nieważne. Możemy umrzeć z zimna, a nie z głodu. Zabierz nas gdzieś. Najważniejsze, że jesteśmy zależni od życia ”.

Continue Reading

Trending