Connect with us

Top News

Powódź i korona: Angela Merkel martwi się liczbami

Published

on

Angela Merkel będzie na federalnej konferencji prasowej 28 sierpnia 2020 r.

Angela Merkel odpowie na pytania dziennikarzy podczas letniej konferencji prasowej w Berlinie 28 sierpnia 2020 r.

Prezydent Angela Merkel odpowie na pytania dziennikarzy w czwartek (22 lipca 2021 r.) na tradycyjnej letniej konferencji prasowej. Najważniejsze raporty będziemy podsumowywać na żywo od godziny 11:00.

Berlin. Kanclerz Angela Merkel (67 l. CDU) weźmie udział w federalnej konferencji prasowej w czwartek (22 lipca 2021 r.) o godzinie 11:00, aby odpowiedzieć na pytania dziennikarzy w stolicy.

Najprawdopodobniej będzie to jego ostatni tego typu występ. Kanclerz tradycyjnie wybiera się na federalną konferencję prasową wczesną lub późną przerwą letnią.

Angela Merkel odpowiada na pytania prasowe

Jak rząd radzi sobie z rozprzestrzenianiem się różnorodności delta w Niemczech? A co z obroną cywilną w kraju? Epidemia korony i sytuacja powodziowa mogą być najważniejszymi tematami tego roku. Konferencję prasową można obejrzeć w powyższej transmisji wideo na żywo.

W tym miejscu podsumowaliśmy dla Państwa najważniejsze wypowiedzi Angeli Merkel w kluczowych punktach. Najnowsze jest powyżej:

 • „Wiele rzeczy zrobiliśmy dobrze” – mówi Angela Merkel Przebieg zakażenia koronowego. Pod względem skutków ekonomicznych i zdrowotnych. Ale niektóre rzeczy nie działają w celu ochrony domów osób starszych.
 • „Myślę, że bardzo się starałam, aby chronić klimat”, powiedziała Angela Merkel, zapytana, czy zrobiła wszystko, co mogła jako prezydent, aby chronić klimat.
 • Merkel rozśmiesza ludzi. Zapytany, gdzie był w dniu wyborów do Bundesstocku o godzinie 18:00, kanclerz odpowiedział, że na pewno będzie w kontakcie z najbliższą mu partią. Potem poprawia się z uśmiechem: „Jestem jego członkiem. Oczywiście z kim jestem blisko. “
 • Angela Merkel uważa, że ​​Niemcy mają wiele przeciwko temu Zmiana klimatu Gotowy. W 2005 roku udział energii odnawialnej w zaopatrzeniu w energię wynosił dziesięć procent, a dziś wynosi 40 procent, wspomina Merkel jako prezes.
 • Merkel: Może tak być Więcej zajęć Wprowadzany w razie potrzeby.
 • Wzrost korony ulegnie zmianie. Według Merkel podwoilibyśmy się w ciągu dwóch tygodni. W obecnej sytuacji należy to rozważyć.
 • „Więcej ludzi jest szczepionych, a my jako społeczność jesteśmy bardziej wolni” – powiedział na konferencji prasowej.
 • „Szczepionka nie tylko chroni ciebie, ale chroni tego, kogo kochasz, tego, kogo kochasz”, apeluje Angela Merkel do bardziej niepewnych obywateli.
 • Merkel: „Wszyscy chcemy wrócić do domyślnych”. Ale będzie to wymagało jeszcze większej ochrony szczepionkowej. „Każda szczepionka się liczy”. Angela Merkel wyjaśnia, że ​​każda szczepionka to mały krok wstecz do normy.
 • „Zapobieganie przeciążeniu systemu ochrony zdrowia” to bardzo ważne zadanie.
 • Angela Merkel: „Jedynym ważnym sposobem zapobiegania infekcji jest szczepienie”. Czwarta fala szczepień pomaga zapewnić, że system opieki zdrowotnej nie jest przeciążony. „Ponieważ liczba osób, które są w pełni zaszczepione, jest wysoka, coraz więcej osób jest chronionych przed poważnymi infekcjami”.
 • Zasady dotyczące odległości i zdrowia oraz rutynowe badania będą nadal odgrywać ważną rolę, a to odzyska znaczenie, powiedziała Angela Merkel.
 • Merkel za epidemię korony: „Liczba infekcji ponownie rośnie od kilku dni”. „Dynamika lęku”. Ponieważ wartość R jest stale powyżej 1, teraz masz ją Szybki wzrost.
 • Prezydent Angela Merkel przemawia pierwsza Katastrofa powodziowa W Niemczech. Pomoc rozwojowa będzie planowana i finansowana przez Rząd Centralny we współpracy z Rządem Centralnym.
 • 11 Zegar: Angela Merkel już siedzi w prelekcji, ale milczy. Mikrofony na federalnej konferencji prasowej nie działały lub działały nieprawidłowo. Nawet w N-TV analitycy są zdezorientowani, dlaczego z konferencji prasowej nie słychać żadnego hałasu.
READ  Abroad My Abroad: Poland - Kulturkamp on Abortion - 2021, 28 maja, piątek, 17.15.

We wtorek kanclerz Pat rozmawiał z kanclerz Unii Ermine Lacet (60 l.) o katastrofie powodziowej w Munster Staff. Był tam, by ogłosić szybką i nieoficjalną pomoc ofiarom.

Po 16 latach prezydentury Angela Merkel nie będzie już kandydować we wrześniowych wyborach federalnych, a potem ustąpi z polityki. (z dpa)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Polska jest uwikłana w spór prawny z Unią Europejską

Published

on

bRząd Owensa jest w sprzeczności Ja O ich reformie wymiaru sprawiedliwości. To, że Prezydent Andrzej Duda i Prezes Sądu Najwyższego proponują teraz całkowitą zmianę orzecznictwa potępionego przez Trybunał Europejski, nie oznacza, że ​​prawa Polski odpowiedzą na krytykę ze strony Komisji Europejskiej i Sądu Luksemburskiego. .

Bo narodowo-konserwatywny rząd PiS świadomie podawał powody europejskiej krytyki: od zwycięstwa wyborczego w 2015 roku buduje politycznie kontrolowane sądownictwo we wszystkich dziedzinach. Jest dobrze zaawansowany; ten Trybunał Konstytucyjny Stał się organem wykonawczym rządu.

Żaden wyrok nie powinien nadejść

Podobnie jak model węgierski, PiS do tej pory odpowiadał na krytykę UE, dokonując formalnych zmian, ale nigdy nie poszedł na ustępstwa w tym zakresie. Większość (w tym wypowiedzi partii rządzących) twierdzi, że nowe przepisy prawne mają cel taktyczny: powinny prowadzić do najnowszego werdyktu. ETS Nic i procedury nie muszą być ponownie uruchamiane.

W przyszłym tygodniu zobaczymy bardziej szczegółowo, jak daleko rząd polski chce się posunąć w konflikcie z UE. Następnie Trybunał Konstytucyjny ma orzec w kwestii, czy traktat UE narusza polską konstytucję.

READ  Polska zezwala na dzikie obozy w 425 dżunglach
Continue Reading

Top News

Kandydat na prezydenta Unii Lacet przyznaje się do błędów we własnej książce

Published

on

Zaktualizowano 30.07.2021, 11:17

 • Armin Lacet stoi teraz w obliczu podobnych zarzutów, w związku z zarzutami plagiatu wobec kandydatki prezydenta Aneliny Barbach do Zielonych.
 • Kandydat związkowy na prezydenta przyznaje się teraz do błędów w swojej książce „Rising Republic. Immigration as a Opportunity” i przeprasza za to.
 • Co najmniej jeden autor nie jest wymieniony w bieżącym tekście lub źródle.

Możesz dowiedzieć się więcej o wyborach federalnych w 2021 r. tutaj

Kanclerz Unii Armin Lacet (CDU) przyznał się do błędów od 2009 roku w swojej książce „Rising Republic. Immigration as a Opportunity” i przeprosił za to. „Żaden z materiałów użytych w książce nie jest wymieniony w tekście ani na liście tekstów” – powiedział Lacet Piątek na prośbę Niemieckiej Organizacji Prasowej. „Zorganizuję natychmiastowe sprawdzenie książki, aby wyjaśnić, czy są jakieś dalsze błędy”.

Lacet przyznaje się do błędów i przeprasza

Lacet wyjaśnił, że w książce, za którą był odpowiedzialny, były błędy. „Przepraszam za to, bo staranne pisanie prac i poszanowanie praw autorskich to pytanie, które daje mi szacunek dla innych autorów”.

Równoległe odniesienia między jednym akapitem z książki Laceta a inną publikacją zostały wcześniej upublicznione na Twitterze.

O tym jest książka Lacet

W książce premier dzisiejszej Nadrenii Północnej-Westfalii wezwał do „trzeciej niemieckiej jedności”: Po zjednoczeniu emigrantów i zjednoczeniu, integracja diaspory jest teraz na porządku dziennym.

Napisał tę pracę jako minister ds. koordynacji Nadrenii Północnej-Westfalii, powiedział Lacet. „Był to wkład w debatę, który pomógł zaprezentować pracę pierwszego Ministerstwa Koordynującego w Niemczech i wypromować nową politykę integracyjną w całym kraju. W związku z tym praca Ministerstwa została odniesiona do książki”. Wynika to jasno z bibliografii i aprobaty.

Dochód netto książki został przekazany na program integracyjny „Coach EV”, który od 2009 roku jest ściśle związany z pracą ministerstwa. (dpa / mgb)

READ  Polska zezwala na dzikie obozy w 425 dżunglach

Annalina Berbaugh oskarżyła związek o „finansowe voodoo”. Podczas imprezy „Brigitte” kandydat Partii Zielonych na prezydenta również odpowiadał na pytania dotyczące jego książki. Wcześniej zostali oskarżeni o plagiat.

Continue Reading

Top News

Tysiące polskich sędziów zwraca się przeciwko rządowi

Published

on

miOkoło 3600 polskich sędziów – ponad jedna trzecia krajowego sądownictwa – złożyło wnioski o rewizję ostatnich decyzji rządu i Prezesa Sądu Najwyższego. Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) musi być posłuszny. Dotyczy to zwłaszcza tego, co sędziowie nazywają „natychmiastowym zaprzestaniem postępowania w izbie dyscyplinarnej Sądu Najwyższego”.

Heckard pukanie

Korespondent polityczny z Warszawy na Polskę, Ukrainę, Estonię, Łotwę i Litwę.

W połowie lipca ETS orzekł, że izba utworzona w 2018 r. nie była niezależna ani bezstronna, a Sąd Najwyższy nałożył grzywny na wszystkich sędziów w kraju. Wszyscy członkowie komisji dyscyplinarnej zostali powołani po oddaniu właściwego sądu państwowego pod kontrolę Sejmu KRS. Zgodnie z nowymi przepisami ostatecznego wyboru sędziów dokonuje prezydent.

Komisja Europejska dała Polsce czas do 16 sierpnia na wykonanie wyroku ETS; W przeciwnym razie Warszawa grozi surowe kary. Ostatnio był premierem Polski Matthews Moraviski Wysyłał sprzeczne sygnały do ​​konfliktu i dystansował się od kontrowersyjnych reform sądownictwa ministra sprawiedliwości, których częścią były zmiany w Sądzie Najwyższym. Równolegle z działaniami ETS Moraveki wystąpił wiosną do Sądu Konstytucyjnego w Warszawie, w którym przebywali sędziowie bliscy rządowi, o ustalenie pierwszeństwa prawa polskiego nad prawem unijnym. Wyrok spodziewany jest 3 sierpnia.

Zbiór podpisów udokumentowanych przez portal Oko.press został uruchomiony w zeszłym tygodniu przez sędziów w Allstein, a teraz rozprzestrzenił się po całym kraju. Sygnatariusze kontynuują: „Odmowa zastosowania się do orzeczeń (ETS) jest nie tylko rażącym naruszeniem prawa socjalnego, ale także naruszeniem porządku konstytucyjnego naszego kraju”. 91, który wskazuje, kiedy prawo międzynarodowe ma pierwszeństwo przed prawem krajowym. Obecnie jest 47 sędziów Sądu Najwyższego, z których połowa zasiada w sądownictwie i 321 prokuratorów Petycja Podpisano.

READ  Polska: Jason Doyle wygrywa League Stars / wyścig żużlowy
Continue Reading

Trending