Connect with us

Top News

Już po raz trzeci Europejski Trybunał Praw Człowieka potępił Polskę za reformę sądownictwa

Published

on

Po raz trzeci w ciągu trzech miesięcy Trybunał Praw Człowieka (E.G.M.R.) Polska Kara za jego reformy sądownictwa. Sędziowie w Strasburgu stwierdzili w czwartek, że powołanie członków kontrowersyjnego organu dyscyplinarnego w polskim Sądzie Najwyższym „nieuchronnie miało wpływ na władzę ustawodawczą i wykonawczą”. To „fundamentalne nadużycie” poważnie kwestionuje prawowitość ciała.

Prawicowo-nacjonalistyczna partia rządząca powołała Izbę Dyscyplinarną w PiS (PIS) 2018. Odpowiada za postępowanie dyscyplinarne wobec sędziów i może ich zawiesić. PiS udaje, że walczy z korupcją, innymi nadużyciami i „dziedzictwem komunizmu” w sądownictwie.

UE i inni krytycy oskarżyli rząd w Warszawie o podważanie niezależności sądownictwa i decentralizację. W następstwie skargi Komisji Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł w zeszłym tygodniu System dyscyplinarny w Luksemburgu (ETS) narusza prawo UE.

Sędziowie luksemburscy skrytykowali również brak niezależności politycznej organu dyscyplinarnego. Innym problemem jest to, że orzeczenia sądu mogą być zakwalifikowane jako przewinienia dyscyplinarne i podlegają karze. Wymusza „kontrolę polityczną decyzji sądowych” i „presję na sędziów”.

Sędziowie ETPCz w Strasburgu zbadali polskie przepisy, ponieważ prawnik zarzucił jej niezgodność z Europejską Konwencją Praw Człowieka. Doszli do wniosku, że organ dyscyplinarny nie może być osobą prawną w rozumieniu konwencji i skazał polskiego pełnomocnika na zapłatę 15 tys. euro odszkodowania – stosunkowo wysoka kwota jak na orzecznictwo ETPCz.

Więcej spraw jest w toku

W Trybunale Praw Człowieka toczy się łącznie 38 spraw dotyczących reformy polskiego sądownictwa. Sąd już w maju skazał Polskę za „nieregularne” powołanie sędziego konstytucyjnego. Wyrok usunięcia dwóch sędziów trwał w czerwcu.

Instytucje UE spierają się również z Warszawą w sprawie reform sądownictwa i innych punktów postępowania. We wtorek Komisja Brukselska wydała ostatnie ostrzeżenie dla polskiego rządu: do 16 sierpnia musiała wyjaśnić, w jaki sposób wykonała unijne orzeczenia sądowe dotyczące systemu dyscyplinarnego. W przeciwnym razie istnieje ryzyko grzywny.

Rząd Baisa jak dotąd nie był inspirowany różnymi środkami i przekonaniami.

READ  Sceny zemsty przed Shisha Barem na weselu - Trzech rannych - BZ Berlin

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Polska jest uwikłana w spór prawny z Unią Europejską

Published

on

bRząd Owensa jest w sprzeczności Ja O ich reformie wymiaru sprawiedliwości. To, że Prezydent Andrzej Duda i Prezes Sądu Najwyższego proponują teraz całkowitą zmianę orzecznictwa potępionego przez Trybunał Europejski, nie oznacza, że ​​prawa Polski odpowiedzą na krytykę ze strony Komisji Europejskiej i Sądu Luksemburskiego. .

Bo narodowo-konserwatywny rząd PiS świadomie podawał powody europejskiej krytyki: od zwycięstwa wyborczego w 2015 roku buduje politycznie kontrolowane sądownictwo we wszystkich dziedzinach. Jest dobrze zaawansowany; ten Trybunał Konstytucyjny Stał się organem wykonawczym rządu.

Żaden wyrok nie powinien nadejść

Podobnie jak model węgierski, PiS do tej pory odpowiadał na krytykę UE, dokonując formalnych zmian, ale nigdy nie poszedł na ustępstwa w tym zakresie. Większość (w tym wypowiedzi partii rządzących) twierdzi, że nowe przepisy prawne mają cel taktyczny: powinny prowadzić do najnowszego werdyktu. ETS Nic i procedury nie muszą być ponownie uruchamiane.

W przyszłym tygodniu zobaczymy bardziej szczegółowo, jak daleko rząd polski chce się posunąć w konflikcie z UE. Następnie Trybunał Konstytucyjny ma orzec w kwestii, czy traktat UE narusza polską konstytucję.

READ  ETS: Polska powinna natychmiast zaprzestać wydobycia węgla brunatnego w Troi
Continue Reading

Top News

Kandydat na prezydenta Unii Lacet przyznaje się do błędów we własnej książce

Published

on

Zaktualizowano 30.07.2021, 11:17

  • Armin Lacet stoi teraz w obliczu podobnych zarzutów, w związku z zarzutami plagiatu wobec kandydatki prezydenta Aneliny Barbach do Zielonych.
  • Kandydat związkowy na prezydenta przyznaje się teraz do błędów w swojej książce „Rising Republic. Immigration as a Opportunity” i przeprasza za to.
  • Co najmniej jeden autor nie jest wymieniony w bieżącym tekście lub źródle.

Możesz dowiedzieć się więcej o wyborach federalnych w 2021 r. tutaj

Kanclerz Unii Armin Lacet (CDU) przyznał się do błędów od 2009 roku w swojej książce „Rising Republic. Immigration as a Opportunity” i przeprosił za to. „Żaden z materiałów użytych w książce nie jest wymieniony w tekście ani na liście tekstów” – powiedział Lacet Piątek na prośbę Niemieckiej Organizacji Prasowej. „Zorganizuję natychmiastowe sprawdzenie książki, aby wyjaśnić, czy są jakieś dalsze błędy”.

Lacet przyznaje się do błędów i przeprasza

Lacet wyjaśnił, że w książce, za którą był odpowiedzialny, były błędy. „Przepraszam za to, bo staranne pisanie prac i poszanowanie praw autorskich to pytanie, które daje mi szacunek dla innych autorów”.

Równoległe odniesienia między jednym akapitem z książki Laceta a inną publikacją zostały wcześniej upublicznione na Twitterze.

O tym jest książka Lacet

W książce premier dzisiejszej Nadrenii Północnej-Westfalii wezwał do „trzeciej niemieckiej jedności”: Po zjednoczeniu emigrantów i zjednoczeniu, integracja diaspory jest teraz na porządku dziennym.

Napisał tę pracę jako minister ds. koordynacji Nadrenii Północnej-Westfalii, powiedział Lacet. „Był to wkład w debatę, który pomógł zaprezentować pracę pierwszego Ministerstwa Koordynującego w Niemczech i wypromować nową politykę integracyjną w całym kraju. W związku z tym praca Ministerstwa została odniesiona do książki”. Wynika to jasno z bibliografii i aprobaty.

Dochód netto książki został przekazany na program integracyjny „Coach EV”, który od 2009 roku jest ściśle związany z pracą ministerstwa. (dpa / mgb)

READ  ETS: Polska powinna natychmiast zaprzestać wydobycia węgla brunatnego w Troi

Annalina Berbaugh oskarżyła związek o „finansowe voodoo”. Podczas imprezy „Brigitte” kandydat Partii Zielonych na prezydenta również odpowiadał na pytania dotyczące jego książki. Wcześniej zostali oskarżeni o plagiat.

Continue Reading

Top News

Tysiące polskich sędziów zwraca się przeciwko rządowi

Published

on

miOkoło 3600 polskich sędziów – ponad jedna trzecia krajowego sądownictwa – złożyło wnioski o rewizję ostatnich decyzji rządu i Prezesa Sądu Najwyższego. Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) musi być posłuszny. Dotyczy to zwłaszcza tego, co sędziowie nazywają „natychmiastowym zaprzestaniem postępowania w izbie dyscyplinarnej Sądu Najwyższego”.

Heckard pukanie

Korespondent polityczny z Warszawy na Polskę, Ukrainę, Estonię, Łotwę i Litwę.

W połowie lipca ETS orzekł, że izba utworzona w 2018 r. nie była niezależna ani bezstronna, a Sąd Najwyższy nałożył grzywny na wszystkich sędziów w kraju. Wszyscy członkowie komisji dyscyplinarnej zostali powołani po oddaniu właściwego sądu państwowego pod kontrolę Sejmu KRS. Zgodnie z nowymi przepisami ostatecznego wyboru sędziów dokonuje prezydent.

Komisja Europejska dała Polsce czas do 16 sierpnia na wykonanie wyroku ETS; W przeciwnym razie Warszawa grozi surowe kary. Ostatnio był premierem Polski Matthews Moraviski Wysyłał sprzeczne sygnały do ​​konfliktu i dystansował się od kontrowersyjnych reform sądownictwa ministra sprawiedliwości, których częścią były zmiany w Sądzie Najwyższym. Równolegle z działaniami ETS Moraveki wystąpił wiosną do Sądu Konstytucyjnego w Warszawie, w którym przebywali sędziowie bliscy rządowi, o ustalenie pierwszeństwa prawa polskiego nad prawem unijnym. Wyrok spodziewany jest 3 sierpnia.

Zbiór podpisów udokumentowanych przez portal Oko.press został uruchomiony w zeszłym tygodniu przez sędziów w Allstein, a teraz rozprzestrzenił się po całym kraju. Sygnatariusze kontynuują: „Odmowa zastosowania się do orzeczeń (ETS) jest nie tylko rażącym naruszeniem prawa socjalnego, ale także naruszeniem porządku konstytucyjnego naszego kraju”. 91, który wskazuje, kiedy prawo międzynarodowe ma pierwszeństwo przed prawem krajowym. Obecnie jest 47 sędziów Sądu Najwyższego, z których połowa zasiada w sądownictwie i 321 prokuratorów Petycja Podpisano.

READ  Spala się największa w Europie elektrownia na węgiel brunatny
Continue Reading

Trending