Connect with us

Top News

Olimpia 2021: Załamuje się polska drużyna pływacka – sześciu zawodników musi odejść

Published

on

  • WMelanie Godczak

    Blisko

W olimpijskiej kadrze pływackiej Polaków wybuchł skandal. Sześciu sportowców znów musi wrócić do domu.

TOKIO – Uczestnictwo w igrzyskach olimpijskich raz w życiu to największy cel wielu sportowców. Sportowcy mają okazję współpracować ze sobą tylko co cztery lata, czasami przez całe życie. Znajduje się na froncie polskiej drużyny pływackiej Igrzyska Olimpijskie 2021 Gorzki, zgłoszony wypadek, miał miejsce w Tokio, który musiał szczególnie przygnębić sześciu pływaków. Ponieważ muszą wrócić do domu przed rozpoczęciem gry.

Powód: Polski Związek Pływacki popełnił błąd w procesie rejestracji. Dlatego na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2021 w Tokio Alija Dors, Bardos Piszorovich, Alexandra Polańska, Matos Sowanik, Dominika Kozakovska i John Josep nie będą walczyć o medale. Wszyscy byli nazywani pływakami sztafetowymi: w 23-osobowej drużynie, ale nie pozwolono im nawet wystartować.

Olympia 2021: Pływacy: Inside World Confederation nie potwierdzone

Pięć polskich sztafet zakwalifikowało się do Letnich Igrzysk Olimpijskich 2021 w Tokio, a maksymalnie dziesięciu zawodników „tylko sztafeta” mogło wziąć udział. Nominowano jednak 14 kandydatów do sztafety i pływaków z oceną B. Unia Światowa powinna była to potwierdzić – ale tak nie jest.

Tylko sportowcy podlegający Regule A kwalifikują się do Igrzysk Olimpijskich. W przeciwieństwie do Mistrzostw Świata każdy, kto osiągnie poziom B, musi zostać potwierdzony przez Związek Światowy. Ponieważ nie była to pozycja Polaków, szóstka pływaków zaczęła wracać do Polski.

Po wybuchowym śnie olimpijskim: sportowcy: pożądane efekty

Jak donosi magazyn Spiegel, kilku polskich pływaków podpisało tymczasem list otwarty do prezesa Polskiego Związku Pływackiego, w którym domagają się rezygnacji całego zarządu federacji. Mattus Sovanik, który musi opuścić olimpijską kadrę pływacką Polaków, zamieścił na Instagramie film, w którym wyraził gorycz z powodu powrotu do domu: „Właściwie to mam nadzieję, że wreszcie obudzę się z tego snu. Jestem bardzo zgorzkniały, jestem w Polsce, bo w PZP są ludzie niekompetentni, przepraszam, że nie jestem w Japonii. “

READ  Mieszkańcy "Bilkerheim Weldersbach" mimo szczepień uzyskali pozytywny wynik

Jak wynika z raportu, Polski Związek Pływacki starał się o indywidualne otwarcia dla zawodników z regułą B w FINA. Zgłoszenia zostały odrzucone dopiero, gdy drużyna jechała już na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2021 w Tokio. (msb)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Polska jest uwikłana w spór prawny z Unią Europejską

Published

on

bRząd Owensa jest w sprzeczności Ja O ich reformie wymiaru sprawiedliwości. To, że Prezydent Andrzej Duda i Prezes Sądu Najwyższego proponują teraz całkowitą zmianę orzecznictwa potępionego przez Trybunał Europejski, nie oznacza, że ​​prawa Polski odpowiedzą na krytykę ze strony Komisji Europejskiej i Sądu Luksemburskiego. .

Bo narodowo-konserwatywny rząd PiS świadomie podawał powody europejskiej krytyki: od zwycięstwa wyborczego w 2015 roku buduje politycznie kontrolowane sądownictwo we wszystkich dziedzinach. Jest dobrze zaawansowany; ten Trybunał Konstytucyjny Stał się organem wykonawczym rządu.

Żaden wyrok nie powinien nadejść

Podobnie jak model węgierski, PiS do tej pory odpowiadał na krytykę UE, dokonując formalnych zmian, ale nigdy nie poszedł na ustępstwa w tym zakresie. Większość (w tym wypowiedzi partii rządzących) twierdzi, że nowe przepisy prawne mają cel taktyczny: powinny prowadzić do najnowszego werdyktu. ETS Nic i procedury nie muszą być ponownie uruchamiane.

W przyszłym tygodniu zobaczymy bardziej szczegółowo, jak daleko rząd polski chce się posunąć w konflikcie z UE. Następnie Trybunał Konstytucyjny ma orzec w kwestii, czy traktat UE narusza polską konstytucję.

READ  Telewizja polska: rząd Baisa chce kontrolować TVN24 - media
Continue Reading

Top News

Kandydat na prezydenta Unii Lacet przyznaje się do błędów we własnej książce

Published

on

Zaktualizowano 30.07.2021, 11:17

  • Armin Lacet stoi teraz w obliczu podobnych zarzutów, w związku z zarzutami plagiatu wobec kandydatki prezydenta Aneliny Barbach do Zielonych.
  • Kandydat związkowy na prezydenta przyznaje się teraz do błędów w swojej książce „Rising Republic. Immigration as a Opportunity” i przeprasza za to.
  • Co najmniej jeden autor nie jest wymieniony w bieżącym tekście lub źródle.

Możesz dowiedzieć się więcej o wyborach federalnych w 2021 r. tutaj

Kanclerz Unii Armin Lacet (CDU) przyznał się do błędów od 2009 roku w swojej książce „Rising Republic. Immigration as a Opportunity” i przeprosił za to. „Żaden z materiałów użytych w książce nie jest wymieniony w tekście ani na liście tekstów” – powiedział Lacet Piątek na prośbę Niemieckiej Organizacji Prasowej. „Zorganizuję natychmiastowe sprawdzenie książki, aby wyjaśnić, czy są jakieś dalsze błędy”.

Lacet przyznaje się do błędów i przeprasza

Lacet wyjaśnił, że w książce, za którą był odpowiedzialny, były błędy. „Przepraszam za to, bo staranne pisanie prac i poszanowanie praw autorskich to pytanie, które daje mi szacunek dla innych autorów”.

Równoległe odniesienia między jednym akapitem z książki Laceta a inną publikacją zostały wcześniej upublicznione na Twitterze.

O tym jest książka Lacet

W książce premier dzisiejszej Nadrenii Północnej-Westfalii wezwał do „trzeciej niemieckiej jedności”: Po zjednoczeniu emigrantów i zjednoczeniu, integracja diaspory jest teraz na porządku dziennym.

Napisał tę pracę jako minister ds. koordynacji Nadrenii Północnej-Westfalii, powiedział Lacet. „Był to wkład w debatę, który pomógł zaprezentować pracę pierwszego Ministerstwa Koordynującego w Niemczech i wypromować nową politykę integracyjną w całym kraju. W związku z tym praca Ministerstwa została odniesiona do książki”. Wynika to jasno z bibliografii i aprobaty.

Dochód netto książki został przekazany na program integracyjny „Coach EV”, który od 2009 roku jest ściśle związany z pracą ministerstwa. (dpa / mgb)

READ  Wir UE: Parlament wywiera presję na Polskę i Węgry – ale najpierw Niemcy

Annalina Berbaugh oskarżyła związek o „finansowe voodoo”. Podczas imprezy „Brigitte” kandydat Partii Zielonych na prezydenta również odpowiadał na pytania dotyczące jego książki. Wcześniej zostali oskarżeni o plagiat.

Continue Reading

Top News

Tysiące polskich sędziów zwraca się przeciwko rządowi

Published

on

miOkoło 3600 polskich sędziów – ponad jedna trzecia krajowego sądownictwa – złożyło wnioski o rewizję ostatnich decyzji rządu i Prezesa Sądu Najwyższego. Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) musi być posłuszny. Dotyczy to zwłaszcza tego, co sędziowie nazywają „natychmiastowym zaprzestaniem postępowania w izbie dyscyplinarnej Sądu Najwyższego”.

Heckard pukanie

Korespondent polityczny z Warszawy na Polskę, Ukrainę, Estonię, Łotwę i Litwę.

W połowie lipca ETS orzekł, że izba utworzona w 2018 r. nie była niezależna ani bezstronna, a Sąd Najwyższy nałożył grzywny na wszystkich sędziów w kraju. Wszyscy członkowie komisji dyscyplinarnej zostali powołani po oddaniu właściwego sądu państwowego pod kontrolę Sejmu KRS. Zgodnie z nowymi przepisami ostatecznego wyboru sędziów dokonuje prezydent.

Komisja Europejska dała Polsce czas do 16 sierpnia na wykonanie wyroku ETS; W przeciwnym razie Warszawa grozi surowe kary. Ostatnio był premierem Polski Matthews Moraviski Wysyłał sprzeczne sygnały do ​​konfliktu i dystansował się od kontrowersyjnych reform sądownictwa ministra sprawiedliwości, których częścią były zmiany w Sądzie Najwyższym. Równolegle z działaniami ETS Moraveki wystąpił wiosną do Sądu Konstytucyjnego w Warszawie, w którym przebywali sędziowie bliscy rządowi, o ustalenie pierwszeństwa prawa polskiego nad prawem unijnym. Wyrok spodziewany jest 3 sierpnia.

Zbiór podpisów udokumentowanych przez portal Oko.press został uruchomiony w zeszłym tygodniu przez sędziów w Allstein, a teraz rozprzestrzenił się po całym kraju. Sygnatariusze kontynuują: „Odmowa zastosowania się do orzeczeń (ETS) jest nie tylko rażącym naruszeniem prawa socjalnego, ale także naruszeniem porządku konstytucyjnego naszego kraju”. 91, który wskazuje, kiedy prawo międzynarodowe ma pierwszeństwo przed prawem krajowym. Obecnie jest 47 sędziów Sądu Najwyższego, z których połowa zasiada w sądownictwie i 321 prokuratorów Petycja Podpisano.

READ  Ciężkie brzemię: Polska walczy, by poradzić sobie z rekordową liczbą zgonów spowodowanych COVID w 2021 r. | Świat | Aktualności
Continue Reading

Trending