Connect with us

Top News

Poważne uszkodzenia przed burzą | NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan: 26.07.2022 15:25

W Meklemburgii-Pomorzu Przednim burze i silne wiatry spowodowały w wielu miejscach rozległe zniszczenia. Koncentrowano się między Loitz i Greifswald na wschodzie i Dömitz na południowym zachodzie Meklemburgii-Pomorza Przedniego.

Jak powiedział burmistrz Reinhold Suhrau (niezależny), tornado mogło przeciągnąć się przez Tomitz w dystrykcie Ludwigslust-Parchim i złamać około 100 drzew. Po burzy w poniedziałek wieczorem sytuacja była tragiczna, kontynuował Suhrao. Wiele dachów i samochodów zostało uszkodzonych. Na przyczepę kempingową na kempingu spadło drzewo, a ratownicy uwolnili jego mieszkańców.

filmy

5 minut

W Meklemburgii-Pomorzu Przednim burze i silne wiatry spowodowały w wielu miejscach rozległe zniszczenia. 5 minut

I gałęzie spadały na zaparkowane samochody. Nikt nie został ranny. Tymczasem straż pożarna posprzątała wiele i ulice znów są przejezdne, mówi Suhra. Jednak zamek Dömitz musiał zostać zamknięty, ponieważ ekspert musiał najpierw ocenić znajdujące się tam szkody. W wywiadzie dla NDR MV Live Suhra oszacowała, że ​​szkody w małym miasteczku są sześciocyfrowe.

Rzędy drzew spadły na drogę powiatową

Na północy regionu Vorpommern-Greifswald burza powaliła rzędy drzew. Jak powiedział we wtorek rzecznik okręgu, obszary między Loitz a Greifswaldem i Lubminem były szczególnie dotknięte burzami od poniedziałku wieczorem do wtorku rano. Około 100 drzew spadło na samotnie County Road 8 w pobliżu Touvier, zmuszając drogę do zamknięcia.

Uszkodzonych zostało kilka torów napowietrznych na liniach kolejowych

Drzewo spadło na dach hali pod Chemnitz k. Lubmina, w której zainstalowano system solarny. Według policji federalnej tuż przed Greifswaldem ICE zderzył się z częściami drzew i gałęziami na linii napowietrznej. Również w pobliżu Züssow na linii napowietrznej między Anklam a Stralsund spadło drzewo, powodując awarię zasilania. W samym tylko regionie Vorpommern-Greifswald służby ratownicze musiały być wzywane ponad 60 razy z powodu szkód spowodowanych przez burze i problemy z wodą. Jednak burze były bardziej zlokalizowane.

READ  Marcus Lance i Richard David Brecht wywołują oburzenie: „Poboczni myśliciele” mówią o tym

Kanał Elde zablokowany przez spadające drzewo

W innych częściach kraju doszło do pojedynczych zniszczeń. Na przykład straż pożarna musiała iść do akcji szturmowej na Morzu Błękitnym w jeziorze Blaue i Alt Schwerin. Rzecznik centrum kontroli powiedział, że kilka drzew zostało wyrwanych lub złamanych. W rejonie Muritz duże drzewo spadło na publiczny basen Warren, a kanał Elde został również zablokowany przez drzewo. Nikt nie został ranny.

Ten temat w projekcie:

NTR 1 Radio SN | Aktualności | 26.07.2022 | 12:00

Logo NTR
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

ATP Challenger: Jurij Rodionov świętuje pierwsze zwycięstwo w Polsce – Sports Mix

Published

on
Wiedeń – wtorek, 16.08.2022, 12:18

Jurij Rodionov świętuje zwycięstwo w miękkim otwarciu w ATP Challenger w Grodzisku Mazowieckim.

Dolny Austriak pokonał Niemca Henry’ego Scheuera (ATP 287) 6:3 i 6:4 po godzinie 1:34. Za pomocą. To zakończyło serię przegranych trzech meczów Rodionowa.

W pierwszym secie 23-latkowi udało się przełamać 4:2. W drugiej rundzie obaj gracze rezygnują z pierwszej gry serwisowej. Po dwóch odbitych breakballach na początku meczu, Rodionov dostaje przerwę 4:3. W rezultacie Austriak pewnie pracował, aby wygrać pierwszą rundę.

W 1/8 finału spotyka świat nr 138. Zwycięzcą pojedynku jest Michael Geerts (ATP 231) lub kwalifikator Marco Topo (ATP 495).

Turniej w Polsce odbędzie się na twardych kortach i będzie przygotowaniem do rozpoczynających się w przyszłym tygodniu eliminacji US Open.

Źródło tekstu: © LAOLA1.at


na szczyt »

READ  TVIDS - Aktualności - Mistrz NFL Super Bowl prawie spotyka się z żołnierzami wysłanymi do Polski
Continue Reading

Top News

Come-X szuka dowodów: politycy wzywają do zbadania polityki Scholesa

Published

on

Poszukiwanie dowodów afery Com-X |

Politycy wzywają do nalotu na Scholz

W tej sprawie eksperci sądowi Unii wezwali do nowych poszukiwań kanclerza Olafa Schaalza (64 l., SPD)!

Wynika to z afery Warburga, który w czasie pełnienia funkcji burmistrza Hamburga przekazał SPD datki partyjne i miliony podatków.

Prokuratorzy śledczy z Kolonii odnotowali w aktach, że istnieją oznaki „konkretnego usunięcia” wpisów z kalendarza na terenie kampusu Warburga.

Jak dotąd przeszukano jedynie oficjalną skrzynkę e-mail Scholza. Zastępca wydziału Unii Andrea Lindholz (51 lat, CSU): „Scholz musi teraz ujawnić śledczym swój prywatny ruch e-mail”.

Wiceprzewodniczący Grupy Parlamentarnej CDU/CSU: Andrea Lindols (51 lat, CSU)

Zdjęcie: Sojusz obrazu / dpa

To prawie rok od 2014 roku, kiedy Hamburg uniknął pobierania 47 milionów euro podatków od Warburg Bank. Należy zdecydować o wiadomościach WhatsApp, SMS-ach, osobistych mailach.

▶︎ Ekspert wnętrz Stefan Heck (39 lat, CDU): „Usunięcie kalendarza to przykrywka, która doprowadzi do dalszego dochodzenia”. Biuro Prokuratora Stanowego ma w razie potrzeby „niezbędne narzędzia”.

Rzecznik hamburskiej komisji śledczej Koetz Weiss (56 l. CDU) dodaje: „Wszystkie e-maile i czaty Scholza muszą być sprawdzone”.

Skandal Com-X

W latach 2001-2016 bankierzy, prawnicy i inwestorzy oszukiwali niemiecki rząd na miliardy poprzez sztuczki podatkowe i transakcje giełdowe. Ponieważ te transakcje typu „come-ex” są nazywane, płacą dwukrotność podatku płaconego tylko raz.

Zaangażowany był również hamburski Bank Warburg. Zbadana zostaje rola ówczesnego burmistrza Olafa Scholza.

Prokuratura hamburska: brak podstaw do wszczęcia śledztwa

Tymczasem prokurator generalny Hamburga odrzucił skargę przeciwko Scholzowi i jego następcy burmistrza Peterowi Tzentscherowi (56 l., SPD) za niewszczynanie dochodzeń.

Potwierdził to później rzecznik władz „Codzienne lustro” To zostało zgłoszone.

Powód: Prokurator Gerhard Streit (72 l.) złożył skargę karną przeciwko Scholesowi i Tzentscherowi w związku z podejrzeniem o pomoc w uchylaniu się od płacenia podatków.

Według odrzucenia skargi złożonej przez Prokuraturę Generalną w dniu 10 sierpnia 2022 r., „nie ma wystarczających przesłanek faktycznych, by podejrzewać, że podejrzenia o uchylanie się od opodatkowania Warburg Bank były świadomie lub celowo zachęcane przez hamburskie organy podatkowe”.

To właśnie widziała prokuratura w Hamburgu. Z raportu prokuratora wynika, że ​​nie było żadnych istotnych nowych ustaleń.

Wątpliwe jest, czy będzie to kontynuowane po ostatnich wydarzeniach w aferze Come-X.

Come-Ex-Deals: nielegalny przemyt dywidendy
READ  DZIECKO: 1100 turystów jest zagrożonych izolacją koronową po wakacjach
Continue Reading

Top News

Rosnące ceny: Ceny żywności rosną w Polsce i Danii

Published

on

Wstępne obliczenia Federalnego Urzędu Statystycznego (DESTATIS) zostały potwierdzone w tym tygodniu. W porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku ceny żywności w Niemczech wzrosły w lipcu 2022 r. o 14,8%. Oznacza to, że inflacja wzrosła już piąty miesiąc z rzędu. W lipcu 2022 r. wzrosły ceny wszystkich kategorii żywności. Tłuszcze i oleje jadalne (+44,2%) oraz produkty mleczne i jaja (+24,2%) znacznie wzrosły w cenach. Dwucyfrowe wskaźniki inflacji wyznaczono także dla pozostałych grup żywności, w tym mięsa i przetworów mięsnych (+18,3%).

18,6% wzrost w Polsce

Według analiz UCE Research i Grupy Wyższej Szkoły Bankowej ceny dla odbiorców końcowych dla najważniejszych grup produktów w polskim handlu detalicznym żywnością w lipcu były średnio o 18,6% wyższe niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Oznacza to, że inflacja, która była już wysoka, ponownie wzrosła o 0,6 punktu procentowego w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach prym wiodły produkty tłuste, ze średnim wzrostem cen o 50,4% w ciągu roku. Ceny masła wzrosły o 54,3%, olejów jadalnych średnio o 50,5%, a masła o 46,3%. Chleb też jest bardzo drogi. Zgodnie z wynikami analizy, w lipcu trzeba było zapłacić średnio o 28,2% więcej niż rok temu. W przypadku makaronów był on o 32,1% wyższy.

Średnio ceny mięsa są o jedną czwartą wyższe niż w lipcu 2021 roku. Ceny wołowiny wzrosły o 36,9%, kurczaka o 19,4%, a wieprzowiny o 17,1%. Biorąc pod uwagę wzrost cen producentów, ekonomiści spodziewają się dalszych podwyżek cen konsumpcyjnych.

Wzrost o około 11% w Danii

Duńscy konsumenci musieli znacznie głębiej zagłębić się w swoje portfele w lipcu 2022 roku niż latem 2021 roku. Według Krajowego Urzędu Statystycznego oficjalna stopa inflacji żywności w duńskiej sprzedaży detalicznej żywności wyniosła w zeszłym miesiącu 11,0% rok do roku. W porównaniu do czerwca 2022 r. ceny żywności wzrosły średnio o 1,1%. wiek

Continue Reading

Trending