Connect with us

Top News

Policja twierdzi, że do tej pory w Berlinie odbywały się spokojne obchody Nowego Roku

Published

on

Policja twierdzi, że do tej pory w Berlinie odbywały się spokojne obchody Nowego Roku

Egzekwuj zakaz fajerwerków i uważaj na niezapowiedziane spotkania: berlińska policja również przewiduje wiele działań w związku z drugą epidemią sylwestrową, ale początkowo mówiła o spokojnej nocy.

Berlin po raz drugi świętuje Nowy Rok w warunkach epidemii. Według rzecznika policji, Sylwester na początku zaczął się „w większości cicho”. Rzecznik policji Thilo Cablitz powiedział RPP w piątek wieczorem.

Ale od czasu do czasu pojawiają się zadania. Na przykład w pobliżu Bramy Brandenburskiej policja musiała rozpędzić 500 osób, które otwarcie chciały świętować. Stacje kolei miejskiej i metra Brandenburger Tor są tymczasowo zamknięte. Ponadto istniały pewne ograniczenia wolności, np. osoby noszące ze sobą broń ostrzegawczą.

W tym roku imprezy nie są dozwolone w klubach i pubach; Tradycyjnie największe w Europie świętowanie Nowego Roku przed Bramą Brandenburską odbędzie się w tym roku bez widzów, ale będzie transmitowane na antenie ZDF.

Podobnie jak w zeszłym roku, sprzedaż petard nie była dozwolona w całym kraju. Celem jest uwolnienie służb ratunkowych i szpitali już działających w ich zasięgu podczas kryzysu koronowego. Rzecznik Berlińskiego Szpitala Wypadkowego napisał na Twitterze: „Jak dotąd jest to całkowicie„ normalny ” wieczór w #Rettungsstelle des #ukbberlin. „Pacjent przyszedł z oparzeniami od ognie. Ci z prawdziwym bólem #ogniowym są daleko. Szczęściarz!”

Według burmistrza Berlina Francisco Kifi (SPD), strefy pożarowe przyczyniają się do ochrony służb ratowniczych. „Musimy również porozmawiać o uspokojeniu się poprzez upewnienie się, że strzelanie jest zabronione w niektórych częściach miasta poza epidemią korony” – powiedział w piątek polityk. Wraz z nową senatorką spraw wewnętrznych Iris Spranger (SPD), Giffey odwiedził strażaków i policjantów w Nowy Rok, zanim zostali zatrudnieni.

Prezydent Berlina powiedział, że zakaz sprzedaży fajerwerków i stref zakazu krakersów wszedł w życie w zeszłym roku. W porównaniu do poprzedniego sylwestra mniej niż jedna trzecia misji została nagrana, gdy w niektórych miejscach panowały „warunki wojenne”. Według Giffeya spodziewał się, że do 2021/22 będzie cicho. Według senatora spraw wewnętrznych Sprengera, oprócz około 900 funkcjonariuszy patrolowych, w Berlinie dyżur pełni 1600 dodatkowych funkcjonariuszy.

READ  Dużo bezdomnych kotów w Polsce: stowarzyszenie w Słupicach koło Frankfurtu zapewnia domy dla kotów

Pomimo ograniczeń związanych z epidemią, policja i strażacy w Berlinie przygotowują się do trudnego sylwestra. Komendant policji Barbara Slovik wezwał rbb-Inforadio do wprowadzenia zakazów fajerwerków i związanych z koroną w 56 strefach.

Innym celem są niezapowiedziane protesty przeciwko działaniom Corony. Komendant powiedział, że w ciągu ostatnich kilku tygodni można doświadczyć tak zwanego „spaceru”. „Dzięki ciągłej obecności i bardziej konsekwentnemu podejściu byliśmy w stanie utrzymać to całkowicie w ramach i do tej pory nie widzieliśmy żadnych poważnych gwałtownych zamieszek. Nie boję się tego dzisiejszego wieczoru” – powiedział Slovic.

Transmisja: Wieczorny program, 31 grudnia 2021, godz.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  Brunsbüttel: NOK będzie zamknięte co najmniej do środy | NDR.de - Aktualności
Continue Reading

Top News

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Published

on

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Okręt podwodny U17 przepłynął tory kolejowe w Bad Rappena w czwartek wieczorem. Został ponownie ustawiony wcześnie rano i przyjechał na parking.

Po pomyślnym minięciu miasta Bad Rappenau (dzielnica Heilbronn) okręt podwodny U17 wykonał kolejne wyzwanie: łódź o wadze około 350 ton mijająca tory kolejowe. Według rzecznika Muzeum Techniki w Sinsheim (powiat Rhein-Neckar) linie napowietrzne należy przygotować z wyprzedzeniem. Dodatkowo U17 noszony był pod kątem. Według rzecznika był wczesny czwartek rano Stan parkingowy Udało się i łódź wróciła ponownie. Wreszcie kibice zatrzymali się na chwilę do godziny 5 rano, aby obejrzeć widowisko.


Reporterka SWR Alice Robra w środę wieczorem relacjonowała na żywo z Bad Rappenau historię produkcji i przeprowadziła wywiad z zespołem „Dorfpiraten” na temat panującej tam szczególnej atmosfery:


Pobierz wideo (122,3 MB | MP4)

Transport U17 jest kontynuowany bezpośrednio

W czwartkowe popołudnie podróż była kontynuowana w niewielkiej odległości do składu utrzymania dróg w Bonfeld. W piątek zespół zostanie całkowicie zawieszony.

Oczekiwano, że będzie zamknięty

W najbliższych dniach na A6 po raz pierwszy wjedzie ruch. Od 20:00 w czwartek trzy miejsca postojowe między Sinsheim a Heilbronn będą zamknięte. Dotyczy to parku Eichäuser Hof i toalet w obu kierunkach Mannheim i Bauernwald. Wszystkie trzy pozostają zamknięte do 5 rano w niedziele. Całkowite zamknięcie autostrady A6 od soboty do niedzieli będzie miało największe skutki, jeśli trasa między Sinsheim-Süd a Heilbronn-Untereissheim zostanie całkowicie zamknięta w obu kierunkach.

Okręt podwodny powinien dotrzeć do Sinsheim do końca miesiąca

W nocy z soboty na niedzielę, 27 i 28 lipca, ruch na autostradzie A6 będzie odbywał się w spektakularny sposób, a następnie całkowicie się zatrzyma. 28 lipca kolos o długości 50 metrów i wysokości dziewięciu metrów dotrze do Muzeum Techniki w Sinsheim. Oczekuje się, że na torze powrócą setki widzów.

READ  Socjolog Allmendinger krytykuje złość z powodu limitu zasiłków rodzicielskich
Continue Reading

Top News

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Published

on

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Ekspansja
Nowe możliwości sprzedaży dla detalistów: Kaufland Marketplace wkracza do Austrii i PolskiŹródło: komunikat prasowy


Czas czytania 1 minuta

Prezenterzy na ten temat

Kaufland ogłosił to na początku roku – teraz ustalono daty premiery: w sierpniu Kaufland Market będzie aktywny w Polsce, a we wrześniu w Austrii. Sprzedawcy detaliczni mają ofertę wprowadzającą.

(Zdjęcie: Kaufland)

Coffland Global Marketplace wkrótce zapewni dostęp do pięciu rynków sprzedawcom internetowym w kraju i za granicą. Sprzedawcy mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at. Według Kauflanda mogą dotrzeć do 81 milionów klientów w Internecie. Data uruchomienia dla Polski to 7 sierpnia w domenie Kaufland.pl, a kilka tygodni później w Austrii – 4 września pod nazwą Kaufland.at.

Według Cofflanda z Coffland Global Marketplace korzysta już 11 000 sprzedawców detalicznych Zasięg rynkowy w krajach, oprócz milionów klientów online, ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów karty Kaufland. Kaufland umożliwia m.in. płatność w odpowiedniej walucie lokalnej czy bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Rozpocznij oferowanie na nowych rynkach

Sprzedawcy rozpoczynający działalność w Kaufland Marketplace w Polsce i Austrii otrzymują ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowym portalu Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzymuje przez trzy miesiące bezpłatne opłaty podstawowe za Kaufland Global Marketplace i po pierwszych trzech miesiącach prowadzi sprzedaż. Uruchomienie odpowiedniego rynku bez prowizji od sprzedaży.

Ponadto sprzedawcy detaliczni otrzymują rabat do 1200 euro na reklamę sponsorowanych produktów, dzięki czemu ich oferta staje się jeszcze bardziej widoczna dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

Continue Reading

Trending