Connect with us

Top News

Policja twierdzi, że do tej pory w Berlinie odbywały się spokojne obchody Nowego Roku

Published

on

Egzekwuj zakaz fajerwerków i uważaj na niezapowiedziane spotkania: berlińska policja również przewiduje wiele działań w związku z drugą epidemią sylwestrową, ale początkowo mówiła o spokojnej nocy.

Berlin po raz drugi świętuje Nowy Rok w warunkach epidemii. Według rzecznika policji, Sylwester na początku zaczął się „w większości cicho”. Rzecznik policji Thilo Cablitz powiedział RPP w piątek wieczorem.

Ale od czasu do czasu pojawiają się zadania. Na przykład w pobliżu Bramy Brandenburskiej policja musiała rozpędzić 500 osób, które otwarcie chciały świętować. Stacje kolei miejskiej i metra Brandenburger Tor są tymczasowo zamknięte. Ponadto istniały pewne ograniczenia wolności, np. osoby noszące ze sobą broń ostrzegawczą.

W tym roku imprezy nie są dozwolone w klubach i pubach; Tradycyjnie największe w Europie świętowanie Nowego Roku przed Bramą Brandenburską odbędzie się w tym roku bez widzów, ale będzie transmitowane na antenie ZDF.

Podobnie jak w zeszłym roku, sprzedaż petard nie była dozwolona w całym kraju. Celem jest uwolnienie służb ratunkowych i szpitali już działających w ich zasięgu podczas kryzysu koronowego. Rzecznik Berlińskiego Szpitala Wypadkowego napisał na Twitterze: „Jak dotąd jest to całkowicie„ normalny ” wieczór w #Rettungsstelle des #ukbberlin. „Pacjent przyszedł z oparzeniami od ognie. Ci z prawdziwym bólem #ogniowym są daleko. Szczęściarz!”

Według burmistrza Berlina Francisco Kifi (SPD), strefy pożarowe przyczyniają się do ochrony służb ratowniczych. „Musimy również porozmawiać o uspokojeniu się poprzez upewnienie się, że strzelanie jest zabronione w niektórych częściach miasta poza epidemią korony” – powiedział w piątek polityk. Wraz z nową senatorką spraw wewnętrznych Iris Spranger (SPD), Giffey odwiedził strażaków i policjantów w Nowy Rok, zanim zostali zatrudnieni.

Prezydent Berlina powiedział, że zakaz sprzedaży fajerwerków i stref zakazu krakersów wszedł w życie w zeszłym roku. W porównaniu do poprzedniego sylwestra mniej niż jedna trzecia misji została nagrana, gdy w niektórych miejscach panowały „warunki wojenne”. Według Giffeya spodziewał się, że do 2021/22 będzie cicho. Według senatora spraw wewnętrznych Sprengera, oprócz około 900 funkcjonariuszy patrolowych, w Berlinie dyżur pełni 1600 dodatkowych funkcjonariuszy.

READ  Polska: Osuwisko / przerwa w dostawie prądu na żużlu prawie pomogła

Pomimo ograniczeń związanych z epidemią, policja i strażacy w Berlinie przygotowują się do trudnego sylwestra. Komendant policji Barbara Slovik wezwał rbb-Inforadio do wprowadzenia zakazów fajerwerków i związanych z koroną w 56 strefach.

Innym celem są niezapowiedziane protesty przeciwko działaniom Corony. Komendant powiedział, że w ciągu ostatnich kilku tygodni można doświadczyć tak zwanego „spaceru”. „Dzięki ciągłej obecności i bardziej konsekwentnemu podejściu byliśmy w stanie utrzymać to całkowicie w ramach i do tej pory nie widzieliśmy żadnych poważnych gwałtownych zamieszek. Nie boję się tego dzisiejszego wieczoru” – powiedział Slovic.

Transmisja: Wieczorny program, 31 grudnia 2021, godz.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Obawy przed cyberatakami: ostrzeżenie Alfa-CRP w Polsce

Published

on

Za granicą Uważaj na cyberataki

Polski rząd wydał alarm Alfa-CRP w całym kraju

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Co: pa / PAP

Po cyberatakach na ukraińskie serwery rządowe alarm Alfa-CRP będzie obowiązywał w Polsce do niedzieli – pierwszy z czterech w sumie poziomów alarmowych. Wynik ten wskazuje, że Polska rozważa cyberatak na kluczową infrastrukturę.

miWynika to z napiętej sytuacji w bezpośrednim sąsiedztwie Rosji. Od wtorku o 23:59 alert Alfa-CRP będzie obowiązywał w całej Polsce. Rząd ogłosił we wtorek wieczorem.

Według doniesienia premier Mateusz Morawiecki podpisał stosowne rozporządzenie po spotkaniu z ministrem spraw wewnętrznych i szefem krajowej agencji wywiadowczej ABW. Alpha-CRP to pierwszy z czterech poziomów alarmowych, które można uruchomić w przypadku zagrożenia cyberatakami.

Organy powinny poddawać monitoringowi, tj. przeglądowi, ważną infrastrukturę, taką jak połączenia telekomunikacyjne. „To sygnał dla służb bezpieczeństwa i całej administracji publicznej do szczególnej czujności” – czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Cyfryzacji w Warszawie.

W raporcie stwierdzono, że posunięcie polskiego rządu było związane z atakami cybernetycznymi na serwery ukraińskiego rządu w ciągu ostatnich kilku dni. Poziom CRP ma charakter prewencyjny i powinien być stosowany początkowo do niedzieli.

W piątek w Polsce zgłoszono wyciek danych. Według serwisu Onet do 9 stycznia ponad 1,7 miliona szczegółów dotyczących polskiej armii zostało załadowanych na serwer i podobno pobrane. Powiadomienie o poziomie alarmowym CRP wskazuje, że polski rząd uważa, że ​​w najbliższych dniach można sobie wyobrazić cyberataki na kluczową infrastrukturę.

Czytaj

Najwyższy stopień pilności: istnieje pilna potrzeba pozostania wśród grup przestępczych

Oprócz infrastruktury telekomunikacyjnej obejmuje to dostawy energii. Decyzja zapada w czasie wzmożonych napięć między Rosją a Ukrainą w sąsiedniej Polsce. Moskwa przewiozła przez granicę na Ukrainę tysiące żołnierzy i ciężki sprzęt. Dyplomacja kryzysowa na Zachodzie nie pomogła jeszcze złagodzić napięć. Polska, zachodni sąsiad Ukrainy, również jest zagrożona wydarzeniami.

READ  Polska: Osuwisko / przerwa w dostawie prądu na żużlu prawie pomogła
Continue Reading

Top News

Lipsk: Missing Jesse (19) nie żyje | Regionalny

Published

on

Lipsk – Tragiczne potwierdzenie w sprawie Jessego (19), który zaginął z Lipska. Teraz leżał martwy na polu niedaleko Schkeuditz. Musiał zostać zabity! (20) został zatrzymany pod zarzutem.

„Według wstępnych ustaleń, zmarły został uznany za zmarłego na miejscu” – powiedział we wtorek rzecznik policji.

Jesse był publicznie poszukiwany

Zdjęcie: © Posterunek Policji Południowo-Wschodni w Lipsku

„Dalsze dochodzenia są w toku. Żadne dalsze informacje na temat lokalizacji, czasu i miejsca odkrycia nie zostały ujawnione, aby nie zakłócać tych badań ”.

Pierwsi śledczy przybyli na miejsce w poniedziałek po południu i znaleźli ciało. We wtorek Altscherbitzer zmierzył pole za pomocą technologii LKA 3D i przeleciał nad obszarem za pomocą dronów. Wydział medycyny sądowej przeszukał wykrywacz metalu i usunął wierzchnią warstwę gleby z miejsca, w którym leżało ciało.

„Nie jest jasne, czy 20-letni podejrzany jest rzeczywiście mordercą” – powiedział Andreas Ricken, rzecznik prokuratora stanowego w Lipsku. Nie jest jeszcze pewne, czy zostanie złożony wniosek o nakaz aresztowania.

Jesse był ostatnio widziany 11 stycznia 2022 roku. Był tam w ciągu dnia ze znajomym. Pożegnali się na głównym dworcu kolejowym w Halle, gdzie 19-latek chciał pojechać do Probstidy.

W poszukiwania zaginionego zaangażowana jest policja. Ciało młodego mężczyzny zostało znalezione w poniedziałek.

Zwiastun filmu

Kryminalistyka na miejscu. We wtorek kontynuowali poszukiwania i bronili dowodów

Zdjęcie: Silvio Burger

READ  Opinia PRO: UE powinna położyć kres Polsce | DW
Continue Reading

Top News

Protesty w Polsce w sprawie akt kościelnych związanych z nadużyciami | DOMRADIO.DE

Published

on

Obecnie akta postępowania kościelnego przeciwko sprawcom nie są dostępne dla Polskiej Państwowej Komisji do Spraw Wykorzystywania Seksualnego Dzieci. Watykan jest za to odpowiedzialny.

Sobór Biskupów w Warszawie ogłosił w poniedziałek, że za nadużycia w Kościele katolickim odpowiedzialny jest Watykan. Dlatego diecezje i zakony prowadziły w imieniu władz Watykańskich śledztwa karne. W rezultacie rząd powinien zwrócić się o międzynarodową pomoc prawną do Watykanu, aby mógł dostarczyć dokumentację konkretnych nominacji, które podlegają jurysdykcji Stolicy Apostolskiej.

„Dlatego nie mamy tu do czynienia z relacją między władzą państwową a kościołem w Polsce, ale o relację między polskim rządem a władzami Stolicy Apostolskiej” – powiedział Piotr Studniki, szef Urzędu Ochrony Dzieci przy ul. Konferencja Episkopatu. Oficer. Ksiądz Arcybiskup Wojciec Polak, który jest odpowiedzialny za ochronę dzieci i młodzieży w kościele, powiedział w zeszłym tygodniu w liście do Błażeja Kmieciaka, szefa Państwowej Komisji Śledczej.

Próbowałem zdobyć pliki na próżno

Jak dotąd Komisja podjęła daremną próbę uzyskania dostępu do akt Kościoła. We wrześniu 2021 r. przewodniczący Komisji Kmieciak zaproponował nawet wspólną komisję śledczą do analizy akt Konferencji Episkopatu. Od jesieni 2020 r. Komisja rejestruje przypadki wykorzystywania dzieci w wieku poniżej 15 lat w społecznościach edukacyjnych, kulturalnych, rekreacyjnych, sportowych i religijnych.

Według Statnickiego Konferencja Episkopatu chce współpracować z Komisją Badań Statystycznych i Ochrony Dzieci i Młodzieży przed Wykorzystywaniem Seksualnym. Bodźcem dla podobnych programów w państwowych placówkach oświatowo-opiekuńczych będzie praca profilaktyczna katolickich szkół i ośrodków dla osób niepełnosprawnych.

Kłóć się o liczby

Kościół skrytykował wstępny raport komisji rewizyjnej o nadużyciach z lipca 2021 roku. Stuttnicki zarzucił komisji fałszywy obraz poziomu przemocy seksualnej księży oraz niesłuszne zarzucanie Kościołowi braku chęci współpracy. W swoim raporcie komisja napisała, że ​​w 30 proc. przypadków zgłoszonych lub odnotowanych nadużyć oskarżonym jest duchowny.

READ  Polska: Osuwisko / przerwa w dostawie prądu na żużlu prawie pomogła

Badanie Konferencji Biskupów wykazało, że duchowni są odpowiedzialni za jeden procent wszystkich przestępstw związanych z wykorzystywaniem seksualnym dzieci. We własnej ocenie akt sądowych postępowań karnych od połowy 2017 r. do końca 2020 r. Komisja ustaliła, że ​​dwóch z 265 skazanych przestępców to księża.

Continue Reading

Trending