Connect with us

Top News

Zakaz fajerwerków w Nowy Rok: szalona kolejka przed sklepem z fajerwerkami w Polsce!

Published

on

  • ZSarah Newmeyer

    Zamknięte

Fajerwerki nie powinny być sprzedawane w Niemczech w 2021 roku. Wielu fanów petard jeździ do Polski i godzinami stoi w kolejce.

Kassel – Fajerwerki są zakazane w Niemczech w sylwestra 2021 – drugi rok z rzędu. Wielu fanów petard nie chce tego zaakceptować i nadal akceptuje dużo, aby zdobyć krakersy.

W środę (29.12.2021) przed sklepem z fajerwerkami w Słobisie uformowała się 300-metrowa kolejka kilkuset osób. Wielu z Berlina i Brandenburgii przyjechało do Polski, ale byli tam także ludzie z Hanoweru i Saksonii, według Berlińskiej Sidingu.

Zakaz fajerwerków w Niemczech: fani fajerwerków ustawiają się w kolejce godzinami w Polsce

Celem zakazu fajerwerków jest zapobieganie wypadkom spowodowanym niewłaściwym użyciem petard i rakiet. Korona* Aby ratować szpitale przed skrajnym stresem. W Aldi i Lidl konsumenci nadal mogą kupować mniejsze krakersy*.

Jeśli małe krakersy to dla Ciebie za mało, możesz przechowywać je w Sloopach np. bezpośrednio za niemiecko-polską granicą. Jednym z nich jest Maik Schütze (55). „Gdyby nie było zakazu sprzedaży, kupiłbym towar w Niemczech” – powiedział Berliner Zeitung. Odczekał trzy godziny i odpalił fajerwerki za 341 euro. Oprócz zakazu sprzedaży obowiązuje Fajerwerki zostały zakazane w wielu miejscach publicznych*.

Ten pośpiech do małego sklepu z krakersami w Polsce był niespodzianką. „Każdy dzień od 1 grudnia jest bardzo zatłoczony”, mówi jeden z pracowników, według Berliner Zaitung. Jednorazowo do sklepu może wejść siedem osób. Trzech pracowników nadzoruje sprzedaż.

Zakaz fajerwerków 2021: Brak zakazu kupowania fajerwerków za granicą

„Niektóre rzeczy są tańsze niż Niemcy, inne droższe”, mówi Schutz. Funkcjonariusze celni posiadają certyfikaty na duże baterie petard, aby zapobiec ich konfiskacie.

READ  Polska musi być w równowadze

Nie ma zakazu kupowania petard za granicą. Powiedział jednak, że samochód może przewozić maksymalnie 50 kilogramów krakersów Federalne Biuro Badań i Testowania Materiałów Z. Petardy wymagają znaku CE i numeru rejestracyjnego. „Co roku monitorujemy krakersy i śledzimy je” – powiedziała rzeczniczka celna Astrid Prince. Nadal nie mogła się równać z poprzednimi latami.

Sylwester 2021: Urząd Celny oblicza od 2,5 do 3 ton nielegalnych krakersów

Główny urząd celny (Odra) we Frankfurcie spodziewa się do końca roku od 2,5 do 3 ton nielegalnych krakersów. Każdemu, kto importuje go do Niemiec, grozi postępowanie karne za naruszenie ustawy o materiałach wybuchowych. Axel Prem, śledczy saksońskiej policji kryminalnej, podkreślał, że fajerwerki, często sprowadzane z Polski lub Czech, nie są nielegalne.

„Wszystko, co jest sprzedawane na rynkach, zwykle w Czechach i Polsce, ma deklarację zgodności. Prawdziwym problemem jest to, że artykuły w Niemczech, które wymagają licencji, mogą być sprzedawane w tych krajach za darmo” – powiedział Prem.) * hna.de to przywilej MEDIA IPPEN.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Obawy przed cyberatakami: ostrzeżenie Alfa-CRP w Polsce

Published

on

Za granicą Uważaj na cyberataki

Polski rząd wydał alarm Alfa-CRP w całym kraju

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Co: pa / PAP

Po cyberatakach na ukraińskie serwery rządowe alarm Alfa-CRP będzie obowiązywał w Polsce do niedzieli – pierwszy z czterech w sumie poziomów alarmowych. Wynik ten wskazuje, że Polska rozważa cyberatak na kluczową infrastrukturę.

miWynika to z napiętej sytuacji w bezpośrednim sąsiedztwie Rosji. Od wtorku o 23:59 alert Alfa-CRP będzie obowiązywał w całej Polsce. Rząd ogłosił we wtorek wieczorem.

Według doniesienia premier Mateusz Morawiecki podpisał stosowne rozporządzenie po spotkaniu z ministrem spraw wewnętrznych i szefem krajowej agencji wywiadowczej ABW. Alpha-CRP to pierwszy z czterech poziomów alarmowych, które można uruchomić w przypadku zagrożenia cyberatakami.

Organy powinny poddawać monitoringowi, tj. przeglądowi, ważną infrastrukturę, taką jak połączenia telekomunikacyjne. „To sygnał dla służb bezpieczeństwa i całej administracji publicznej do szczególnej czujności” – czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Cyfryzacji w Warszawie.

W raporcie stwierdzono, że posunięcie polskiego rządu było związane z atakami cybernetycznymi na serwery ukraińskiego rządu w ciągu ostatnich kilku dni. Poziom CRP ma charakter prewencyjny i powinien być stosowany początkowo do niedzieli.

W piątek w Polsce zgłoszono wyciek danych. Według serwisu Onet do 9 stycznia ponad 1,7 miliona szczegółów dotyczących polskiej armii zostało załadowanych na serwer i podobno pobrane. Powiadomienie o poziomie alarmowym CRP wskazuje, że polski rząd uważa, że ​​w najbliższych dniach można sobie wyobrazić cyberataki na kluczową infrastrukturę.

Czytaj

Najwyższy stopień pilności: istnieje pilna potrzeba pozostania wśród grup przestępczych

Oprócz infrastruktury telekomunikacyjnej obejmuje to dostawy energii. Decyzja zapada w czasie wzmożonych napięć między Rosją a Ukrainą w sąsiedniej Polsce. Moskwa przewiozła przez granicę na Ukrainę tysiące żołnierzy i ciężki sprzęt. Dyplomacja kryzysowa na Zachodzie nie pomogła jeszcze złagodzić napięć. Polska, zachodni sąsiad Ukrainy, również jest zagrożona wydarzeniami.

READ  Linge poleca rozmowy: berlińska SPD i Zieloni negocjują sojusz
Continue Reading

Top News

Lipsk: Missing Jesse (19) nie żyje | Regionalny

Published

on

Lipsk – Tragiczne potwierdzenie w sprawie Jessego (19), który zaginął z Lipska. Teraz leżał martwy na polu niedaleko Schkeuditz. Musiał zostać zabity! (20) został zatrzymany pod zarzutem.

„Według wstępnych ustaleń, zmarły został uznany za zmarłego na miejscu” – powiedział we wtorek rzecznik policji.

Jesse był publicznie poszukiwany

Zdjęcie: © Posterunek Policji Południowo-Wschodni w Lipsku

„Dalsze dochodzenia są w toku. Żadne dalsze informacje na temat lokalizacji, czasu i miejsca odkrycia nie zostały ujawnione, aby nie zakłócać tych badań ”.

Pierwsi śledczy przybyli na miejsce w poniedziałek po południu i znaleźli ciało. We wtorek Altscherbitzer zmierzył pole za pomocą technologii LKA 3D i przeleciał nad obszarem za pomocą dronów. Wydział medycyny sądowej przeszukał wykrywacz metalu i usunął wierzchnią warstwę gleby z miejsca, w którym leżało ciało.

„Nie jest jasne, czy 20-letni podejrzany jest rzeczywiście mordercą” – powiedział Andreas Ricken, rzecznik prokuratora stanowego w Lipsku. Nie jest jeszcze pewne, czy zostanie złożony wniosek o nakaz aresztowania.

Jesse był ostatnio widziany 11 stycznia 2022 roku. Był tam w ciągu dnia ze znajomym. Pożegnali się na głównym dworcu kolejowym w Halle, gdzie 19-latek chciał pojechać do Probstidy.

W poszukiwania zaginionego zaangażowana jest policja. Ciało młodego mężczyzny zostało znalezione w poniedziałek.

Zwiastun filmu

Kryminalistyka na miejscu. We wtorek kontynuowali poszukiwania i bronili dowodów

Zdjęcie: Silvio Burger

READ  Polska: Kachchiaski podobno znosi porządek - komentarz
Continue Reading

Top News

Protesty w Polsce w sprawie akt kościelnych związanych z nadużyciami | DOMRADIO.DE

Published

on

Obecnie akta postępowania kościelnego przeciwko sprawcom nie są dostępne dla Polskiej Państwowej Komisji do Spraw Wykorzystywania Seksualnego Dzieci. Watykan jest za to odpowiedzialny.

Sobór Biskupów w Warszawie ogłosił w poniedziałek, że za nadużycia w Kościele katolickim odpowiedzialny jest Watykan. Dlatego diecezje i zakony prowadziły w imieniu władz Watykańskich śledztwa karne. W rezultacie rząd powinien zwrócić się o międzynarodową pomoc prawną do Watykanu, aby mógł dostarczyć dokumentację konkretnych nominacji, które podlegają jurysdykcji Stolicy Apostolskiej.

„Dlatego nie mamy tu do czynienia z relacją między władzą państwową a kościołem w Polsce, ale o relację między polskim rządem a władzami Stolicy Apostolskiej” – powiedział Piotr Studniki, szef Urzędu Ochrony Dzieci przy ul. Konferencja Episkopatu. Oficer. Ksiądz Arcybiskup Wojciec Polak, który jest odpowiedzialny za ochronę dzieci i młodzieży w kościele, powiedział w zeszłym tygodniu w liście do Błażeja Kmieciaka, szefa Państwowej Komisji Śledczej.

Próbowałem zdobyć pliki na próżno

Jak dotąd Komisja podjęła daremną próbę uzyskania dostępu do akt Kościoła. We wrześniu 2021 r. przewodniczący Komisji Kmieciak zaproponował nawet wspólną komisję śledczą do analizy akt Konferencji Episkopatu. Od jesieni 2020 r. Komisja rejestruje przypadki wykorzystywania dzieci w wieku poniżej 15 lat w społecznościach edukacyjnych, kulturalnych, rekreacyjnych, sportowych i religijnych.

Według Statnickiego Konferencja Episkopatu chce współpracować z Komisją Badań Statystycznych i Ochrony Dzieci i Młodzieży przed Wykorzystywaniem Seksualnym. Bodźcem dla podobnych programów w państwowych placówkach oświatowo-opiekuńczych będzie praca profilaktyczna katolickich szkół i ośrodków dla osób niepełnosprawnych.

Kłóć się o liczby

Kościół skrytykował wstępny raport komisji rewizyjnej o nadużyciach z lipca 2021 roku. Stuttnicki zarzucił komisji fałszywy obraz poziomu przemocy seksualnej księży oraz niesłuszne zarzucanie Kościołowi braku chęci współpracy. W swoim raporcie komisja napisała, że ​​w 30 proc. przypadków zgłoszonych lub odnotowanych nadużyć oskarżonym jest duchowny.

READ  Polska: Kachchiaski podobno znosi porządek - komentarz

Badanie Konferencji Biskupów wykazało, że duchowni są odpowiedzialni za jeden procent wszystkich przestępstw związanych z wykorzystywaniem seksualnym dzieci. We własnej ocenie akt sądowych postępowań karnych od połowy 2017 r. do końca 2020 r. Komisja ustaliła, że ​​dwóch z 265 skazanych przestępców to księża.

Continue Reading

Trending