Connect with us

entertainment

Po ucieczce Ukrainka znalazła schronienie z córką w Drensteinfurcie

Published

on

  1. spieszyć się
  2. Osłodzony
  3. Drensteinfurt

kreatura:

do: Mechtield Weisrecker

Na własnoręcznie namalowanym banerze, który trzyma w rękach Julia Krause, widnieje hasło „Pomoc dla Ukrainy”. Ona sama pochodzi z Ukrainy, zbiera pomoc humanitarną, a teraz przywiozła matkę z ojczyzny do Drensteinfurtu. © Wiesrecker

Gdy Drensteinfurt przygotowuje się do przyjęcia ukraińskich uchodźców i próbuje zorganizować zakwaterowanie, jedna Ukrainka uciekła z wojny.

Drensteinfurt – Julia Krause urodziła się w Sługańsku, mieście we wschodniej Ukrainie. Znajduje się w obwodzie donieckim, na północny zachód od regionu okupowanego przez prorosyjskich separatystów.

Kiedy Julia Krause przyjechała do Niemiec 16 lat temu, pozostała jej matka, babcia i inni krewni. W ostatnią sobotę Julia Krause przywiozła matkę do Drensteinfurtu. Po ucieczce przez sporne terytorium jest teraz bezpieczna z córką i dwójką wnucząt.

Był czwartek, 24 lutego, o 6:20, kiedy Elena Hualushka (nazwisko redaktora zmienione) napisała do swojej córki przez WhatsApp: Wybuchy słyszymy od piątej rano. Ogłoszono stan wyjątkowy, a teraz próbuję przyjechać do Lwowa (Zachodnia Ukraina).”

pamięć wojenna 2014

Dla 60-latki, która ze wszystkich stron ucierpiała w wojnie 2014 roku, która rozpoczęła się w Słowenii, było jasne: jeśli Putin zaatakuje kraj, pójdzie do swojej córki. „Nie chciałam tego ponownie próbować” – mówi.

W tym czasie uzbrojeni prorosyjscy rebelianci zajęli komendę policji i siedzibę tajnego wywiadu SBU w Słowiańsku. Chociaż miasto zostało wyzwolone przez wojska ukraińskie, od tego czasu na wschodniej Ukrainie trwa wojna.

Plan wymyślony przez rodzinę, aby matka mogła lecieć samolotem z Kijowa do Niemiec, zniknął w powietrzu, gdy zaatakować lotnisko stał się.

Ale 60-latka miała szczęście, miała okazję przejechać się samochodem koleżanki. Szli przez Ukrainę przez 24 godziny, w obawie, że nagle zostaną rozstrzelani, i uzasadnioną obawą, że na następnej stacji benzynowej może zabraknąć benzyny.

Mimo to dotarła bezpiecznie do Winnicy – miasta 800 km na zachód od Słowiańska – i stamtąd zdążyła złapać pociąg przez polską granicę, wciąż ze strachem w bagażu. „Wszystko było tak dobrze zorganizowane dla ukraińskich uchodźców w Polsce” – wspomina z wdzięcznością. Została więc zabrana do Krakowa, gdzie w sobotę rano o 3 nad ranem mogła przyjąć córkę. Z zaniepokojenia mówi Julia Krause, która prosiła matkę, aby dzwoniła do niej co godzinę.

READ  Ukraina: znana na całym świecie jako dziewczyna - kobiety odgrywają szczególną rolę w wojnie
Powieść zwodnicza: zdjęcie Pałacu Kultury w Kramatorsku, sąsiednim mieście Słoweńsk, po odbudowie po walkach w 2014 roku.
Zwodnicza powieść: zdjęcie Pałacu Kultury w Kramatorsku, sąsiednim mieście Słoweńsk, po odbudowie po walkach w 2014 roku. © Krause

Kiedy Elena Hoaluschka opuściła swoje rodzinne miasto, nie było ataków, jedzenie i lekarstwa były dostępne, ale całe życie się zatrzymało. Posterunek policji został ewakuowany, a i tak już duży kontyngent personelu wojskowego został wzmocniony.

50 proc. ludności już wyjechało ze Słowiańska

Według Eleny Hualushka około 50 procent ludności już opuściło miasto, wiedząc, że prędzej czy później wojna też tu nadejdzie. „Byliśmy pewni, że Rosjanie pierwsi zaatakują nasze miasto, tak jak osiem lat temu” – mówi Julia Krause. Nigdy nie spodziewali się, że Władimir Putin wyda rozkaz ataku na stolicę Kijów. – Wschód tak, ale nie Kijów – powtórzyła.

Elena Hualuchka udaje się uciec, ale jej serce wciąż jest w ojczyźnie, ponieważ musiała zostawić swoją 86-letnią matkę, siostrę i ciotkę. Teraz ma nadzieję, że jej rodzina znajdzie schronienie w pobliskim bunkrze, jeśli walki dotrą do miasta.

Do rosyjskiego ataku na Ukrainę 24 lutego Elena Hualushka dobrze sobie radziła w swojej ojczyźnie. Miała dobrą pracę, dom i rozrywkę. „Na Ukrainie jest demokracja i wolność” – wyjaśnia jej córka. Odkąd 16 lat temu opuściła swój kraj, Ukraina przeżywa ciągły pozytywny rozwój. Obejmowało to reformę szkół, zapewnienie bezpłatnych leków emerytom cierpiącym na choroby przewlekłe oraz wysokiej jakości opiekę medyczną, wymieniła kilka punktów. Poprawa nastąpiła natychmiast po tym, jak ówczesny prezydent Wiktor Janukowycz opuścił swój kraj w kontekście kryzysu państwowego w 2014 roku, a następnie utracił stanowisko. Pod jego kierownictwem było dużo korupcji.

Uważa, że ​​„ludzie nie chcą rezygnować ze wszystkiego, co osiągnęli, nie chcą należeć do Rosji, więc walczą, aż nie mogą tego dłużej robić”.

„Jesteśmy dumni z naszego prezydenta, który obecnie przebywa w Kijowie i jesteśmy wdzięczni naszym żołnierzom za obronę naszego kraju” – mówi entuzjastycznie Julia Krause. Matka i córka zgadzają się: „Wołodymyr Zełenski, który piastuje to stanowisko od 2019 r., jest dobrym szefem”.

READ  Nowe kolekcje Mars Space zostały oficjalnie ujawnione

Wysoki jest patriotyzm Ukraińców, także tych mieszkających za granicą. Matka i córka mówią, że Putin nie spodziewał się takiego oporu.

Niektórzy mężczyźni stoją na drodze czołgów gołymi rękami, aby je zatrzymać.

W Słowiańsku nie brakuje. Ale w wielu miastach w kraju, zwłaszcza tam, gdzie odbywają się ataki, sprawy wyglądają inaczej. „Wszystko brakuje, nawet banalne rzeczy” – wyjaśnia 39-latek. „Niektórzy mężczyźni stoją na drodze czołgów gołymi rękami, aby ich zatrzymać”.

Wojna nie ma sensu, zapewnia matka i córka. Nie powinno być konfliktu między ludnością prorosyjską a ludnością ukraińską.

„Ludzi wykorzystywano fałszywymi obietnicami i propagandą” – oceniła większość populacji separatystycznych regionów wschodniej Ukrainy Julia Krause. „Ukraińcy nie chcą wojny, tylko bronią swojego kraju. Przez osiem lat nikt w to nie wierzył” – mówi sfrustrowana. Podział dotyka nawet rodziny i przyjaźnie.

W obecnej sytuacji widzisz tylko jedną opcję: „Naród rosyjski musi licznie powstać do wojny”, jest przekonany.

Elena Hoaluchka będzie na razie przebywać z córką i dwójką wnucząt w Drensteinfurcie. Nie wie jak długo, może tylko czekać i mieć nadzieję. Do tego czasu będziesz w kontakcie z rodziną, która została w domu.

Julia Krause i jej mąż Marko chcą pomóc ludziom na Ukrainie. Zbierali żywność i artykuły higieniczne w Drensteinfurcie. Zostaną przetransportowane na Ukrainę ciężarówką w piątek. Marco Krause jest taki sam gdzie indziej transfer pomocy Jazda ciężarówką.

Podczas gdy Elena Hualochka znajduje schronienie z córką, Drensteinfurt przygotowuje się na przybycie większej liczby uchodźców. Obywatele w krótkim okresie Pokój dzienny Może udostępnić je miastu w Infolinia 02508 / 995-4444 Adres e-mail to [email protected]

dzwonić: Julia Krause chciałaby porozumieć się z Ukraińcami z Drensteinfurtu w celu wymiany poglądów na temat sytuacji. Pierwszy kontakt można uzyskać pocztą na adres [email protected]

Wszystkie wydarzenia związane z konfliktem na Ukrainie można przeczytać tutaj w pasku informacyjnym.

READ  HBO Europe, Dreamer Joint Venture Board Silver Frames „Zaufaj mi”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

entertainment

Polski reżyser jest związany ze szpitalem z Cannes

Published

on

Polski reżyser Jerzy Skolimowski, którego film „EO” rywalizuje na Festiwalu Filmowym w Cannes, rozmawiał z Cannes z przekazem wideo ze szpitala w Warszawie.

Podstawy w skrócie

  • 84-latek powiedział w piątek, że był tak podekscytowany pokazem swojego filmu w Cannes, że nie mógł długo spać.

Z powodu braku snu upadł na ulicę i uderzył głową o chodnik. Z tego powodu musiał jechać do szpitala i nie mógł pojechać na Lazurowe Wybrzeże na premierę swojego filmu.

„EO” opowiada historię osła – z punktu widzenia zwierzęcia. We wzruszającym filmie, moderowanym małymi dialogami, widzowie śledzą różne sceny z życia osła. Zabiera go m.in. do cyrku i bitwy dorożkami.

W swojej wiadomości wideo Skolimowski naśladował odgłosy swojego „osła”, jak to nazwał. Ciągle powtarzał: „Och, och, och, och”. Osioł jest żywym stworzeniem, tak jak my. „Protestuję przeciwko przemysłowemu ubojowi zwierząt i przeciwko przemysłowi futrzarskiemu” – powiedział Skolimovsky.

Więcej na ten temat:

cyrk


READ  Oto czego analitycy oczekują od Investing.com
Continue Reading

entertainment

Organizatorzy ESC: Anomalia w drugim półfinale – Kultura i rozrywka

Published

on

Turyn/Genewa (dpa) – Organizatorzy Konkursu Piosenki Eurowizji (ESC) stwierdzili nieprawidłowości w głosowaniu po Grand Prix Turynu. Wpłynęło to na drugi półfinał, poinformowała w piątek Europejska Unia Nadawców (EBU).

Z wypowiedzi organizatorów wynika, że ​​trybunały arbitrażowe w niektórych uczestniczących krajach mogły przyznawać sobie punkty.

Continue Reading

entertainment

„Uderzyłem w dno”: Gisele Bundchen otwarcie mówi o zaburzeniach lękowych

Published

on

Zaktualizowano 19.05.2022 22:02

  • Modelka Gisele Bundchen cierpiała w przeszłości na zaburzenia lękowe.
  • W wywiadzie 41-latek szczerze o tym mówił.
  • Wspomniała między innymi, że czasami czuła się tak, jakby znalazła się na dnie.

Dowiedz się więcej wiadomości o celebrytach tutaj

Gisele Bundchen daje szczery wgląd w swoje przeszłe życie. Modelka znana jest z uroczej osobowości i promiennego uśmiechu. Ale Bündchen nie zawsze czuła się naprawdę szczęśliwa, mówi. w jednym Wywiad z brytyjskim „Vogue” Otworzyłem się na temat mojego wyniszczającego zaburzenia lękowego i ataków paniki.

„Na zewnątrz wyglądało na to, że miałem to wszystko, gdy miałem zaledwie 22 lata. Wewnątrz czułem się, jakbym uderzył w dno” – mówi model.

Formularz przeszedł wypłatę

Gdy miała dwadzieścia kilka lat, była nałogowym palaczem i co wieczór piła butelkę wina. „Wyobraź sobie, co to zrobiło z moją głową” — mówi matka dwójki dzieci. Półtora roku później poszedłem na fizjoterapię za radą koleżanki. Szybko nazwał to kompleksową rehabilitacją, podczas której Bündchen przez kilka miesięcy cierpiał na ciężkie migreny.

Ale w tamtym czasie nie miała innego wyjścia. „Pamiętam, jak mówił do mnie: ‚Cóż, chcesz żyć? „To było takie proste” – mówi Bundchen.Do dziś 41-latek budzi się o 5 rano, aby medytować i ćwiczyć.

Szczęśliwe małżeństwo z Tomem Bradym

Modelka Gisele Bundchen Był jednym z najbardziej udanych modeli w branży od późnych lat 90-tych. Przez lata była twarzą marki bieliźnianej Victoria’s Secret. Była w prywatnym związku z Leonardo DiCaprio od 2000 do 2005. Od 2009 jest żoną zawodowego piłkarza Toma Brady. Mają dwoje dzieci, syna Benjamina i córkę Vivian.
© 1 & 1 Mail & Media / spot w wiadomościach

Hailey Bieber dzieli się z publicznością przerażającym momentem swojego życia. 10 marca amerykańskie media poinformowały, że modelka jest w szpitalu. Kilka dni później do domu wróciła żona Justina Biebera. Zasugerowała, że ​​powodem jej hospitalizacji był udar mózgu – ale nie wyjaśniła przyczyn. Teraz 25-latka przerwała milczenie. W filmie szczerze mówiła o tym przerażającym incydencie: „To był przerażający moment w moim życiu. Przez głowę przeszło mi tyle myśli. Bałem się, skąd to się bierze? Czy doznam trwałego uszkodzenia z tego powodu? ”

READ  Ukraina: znana na całym świecie jako dziewczyna - kobiety odgrywają szczególną rolę w wojnie
Continue Reading

Trending