Connect with us

Economy

Po piętach Wall Street: DAX nie może zatrzymać zysków

Published

on


Raport rynkowy

Status: 09.09.2021 18:22

DAX podążał za słabością Wall Street i początkowo rezygnował z wyższych zysków. Dane o inflacji w USA nie przyniosły żadnych negatywnych niespodzianek, ale nadal jest wysoka.

Podobnie jak poprzedniego dnia, dzień notowań na giełdzie we Frankfurcie zakończył się dla byków bardzo spokojnie. Po raz kolejny DAX początkowo nie był w stanie obronić wyższych zysków i ustąpił w obliczu załamania na Wall Street. Ostatecznie indeks zamknął się na poziomie 15 722 pkt, wciąż lekkim 0,14% zyskiem na dzień.

W początkowej reakcji na niecierpliwie oczekiwany trend cen konsumenckich w USA w sierpniu, indeks DAX wzrósł do maksimum 15 760 punktów. „Rynek jest pozytywny z ostrożnością, ponieważ nie ma negatywnych niespodzianek” – powiedział jeden z handlowców.

Dane o cenach oczekiwano z dużym wyprzedzeniem, ponieważ inwestorzy mieli nadzieję, że dane te dostarczą wskazówek, czy amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) będzie musiała rozpocząć zacieśnianie polityki pieniężnej wcześniej niż oczekiwano.

Inflacja w USA rośnie zgodnie z oczekiwaniami

Następnie początkowa ulga na rynkach ustąpiła stosunkowo szybko świadomości, że inflacja w USA jest nadal wysoka i nadal znacznie przekracza cel Fed wynoszący 2,0%.

W szczególności stosunkowo wysoka inflacja nieznacznie spadła w sierpniu. W porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku ceny konsumpcyjne wzrosły o 5,3 procent, poinformował waszyngtoński Departament Pracy. W lipcu inflacja nadal wynosiła 5,4 proc. Wielu analityków spodziewało się lekkiego spadku. W czerwcu wskaźnik wynosił już 5,4 proc. Był to najwyższy wskaźnik od sierpnia 2008 roku.

Inflacja bazowa, na którą Fed zwrócił szczególną uwagę, wyłączając często zmienne składniki cen, takie jak energia i żywność, wyniosła 4,0 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Ekonomiści oczekiwali 4,2 proc. W porównaniu do poprzedniego miesiąca indeks bazowy wzrósł o 0,1 proc. Oczekiwano tu wzrostu o 0,3 proc.

Rezerwa Federalna musi zachować czujność

„Poza cenami ropy i energii rozwój jest niestabilny pomimo spadku, ponieważ stopa bazowa na poziomie 4,0 proc. jest nadal na poziomie ostatnio obserwowanym na początku lat 90. USA – Notes Bank wielokrotnie zwraca uwagę na przejściowy charakter cen Jednak władze monetarne są pod presją, aby w tym roku rozpocząć ograniczanie zakupów obligacji, skomentował analityk Helaba Ulrich Wortberg.

Nawiasem mówiąc, coraz więcej ekonomistów jest sceptycznie nastawionych do oficjalnej interpretacji Fedu, że inflacja okaże się tylko zjawiskiem przejściowym i ponownie spadnie najpóźniej w przyszłym roku. Zamiast tego obawiają się znacznie wyższej stopy inflacji.

Ceny konsumenckie są kluczowym punktem odniesienia dla amerykańskiego organu nadzoru monetarnego, który spotka się w przyszłym tygodniu. Spotkanie jest szczególnie istotne, gdyż Fed niedawno zasygnalizował, że spowolni skup obligacji.

Również w Nowym Jorku inwestorzy początkowo pozytywnie zareagowali na ważne dane makroekonomiczne, które przynajmniej w krótkim okresie nie wywierają presji na Fed, by się przegrzał. Jednak nie ma to już wpływu na następny utwór. Wręcz przeciwnie, w międzyczasie sygnały się odwróciły, główne indeksy zrezygnowały z początkowych wzrostów.

Podczas gdy technologia Nasdaq znów jest umiarkowanie dodatnia, wiodące ogólnorynkowe indeksy Dow Jones i S&P 500 pozostają na minusie. Dow, który osiągnął prawie 35 000 punktów, traci teraz dobre pół procenta.

Ekonomista Bernd Krampin z Landesbank NordLB zauważył, że „stopa inflacji nieznacznie spadła”. Najnowsze czynniki kształtujące ceny, takie jak samochody używane, pobyty w hotelach i przeloty, „zaobserwowały pewną normalizację”. Jednak wąskie gardła w dostawach towarów, przerwy w dostawach, zamykanie portów i niedobory kontenerów powodują, że presja cenowa jest ogólnie wysoka, która prawdopodobnie utrzyma się znacznie dłużej.

Kwartalne dane dla kontrahenta Oracle SAP zostały źle przyjęte przez inwestorów. Analitycy JPMorgan skrytykowali słabe zarobki w biznesie z licencjami na oprogramowanie, podczas gdy oferty online agresywnie rosły. Akcje Oracle straciły około 3,5 procent – ​​po wzroście o 37 procent od początku roku.

Euro przynajmniej tymczasowo korzysta z jasności w scenariuszu stóp procentowych w USA, który obecnie jest notowany po 1,1824 USD i osiągnął 1,1844 USD. Europejski Bank Centralny ustalił stopę referencyjną na 1,1814 (poniedziałek: 1,1780) USD.

Ceny ropy, które ostatnio były jednym z głównych czynników kształtujących ceny, rosną o około jeden procent. Nieco słabszy dolar wspiera cenę złota, która jest również nieco wyższa i wynosi poniżej 1800 USD za uncję.

Vonovia walczy o przejęcie konkurencyjnej Deutsche Wohnen Usunięto minimalną akceptację 50 procent udziałów. Grupa Bochum ma nadzieję, że oznacza to, że Deutsche Wohnen nie ma już żadnych ważnych powodów do odmowy przyjęcia oferty przejęcia. Uchylając warunki zamknięcia oferty przejęcia, okres akceptacji, który pierwotnie zakończył się 20 września 2021 r., zostanie wydłużony o dwa tygodnie. Powinien teraz wygasnąć 4 października 2021 r.

Jest mało prawdopodobne, że Deutsche Bank będzie w stanie zwiększyć przychody z bankowości inwestycyjnej w 2021 roku. Celem są stabilne zarobki, powiedział Mark Fedorsek, odpowiedzialny za bank inwestycyjny, na wirtualnej konferencji bankowej we wtorek. W bieżącym roku łączne dochody regionu ukształtują się na poziomie 9,3 mld euro w roku poprzednim.

READ  Jak białoruski dyktator Łukaszenka wykorzystuje imigrantów jako dźwignię

Fedorsic podkreślił również, że departament skupia się na kontroli wewnętrznej, aby być „nudnym” bankiem inwestycyjnym. Nadzorcy wielokrotnie sprawdzali mechanizmy kontrolne Deutsche Banku. Oświadczenie to spotkało się z niewielkim entuzjazmem inwestorów, a akcje straciły na DAX-ie około jednego procenta.

Papier Normy załamał się dziś o ponad 15 procent, co czyni go największym przegranym SDAX. Wąskie gardła w dostawach stali i tworzyw sztucznych sprawiają, że specjaliści od technologii komunikacyjnych są bardziej pesymistyczni na rok 2021. Grupa obniżyła we wtorek swoje cele zysku na bieżący rok w Maintal. Jednak sprzedaż powinna być tak wysoka, jak wcześniej sądzono.

Jednak rozdęte księgi zamówień sprawiają, że producent silników Deutz jest optymistą. Firma z Kolonii ogłosiła, że ​​rocznie można sprzedawać od 155 000 do 170 000 silników. Do tej pory kierownictwo zakładało co najwyżej 155 000 jednostek. Tak więc sprzedaż powinna osiągnąć 1,6 do 1,7 miliarda euro – 100 milionów euro więcej niż wcześniej zakładano. Względna wielkość sprzedaży usługi powinna pozostać na niezmienionym poziomie około 400 milionów euro.

CureVac wyciąga wnioski z wyników rozczarowującego badania szczepionki Covid-19. Firma biotechnologiczna Tübingen rezygnuje z pierwszych partnerstw produkcyjnych w celu wyprodukowania szczepionki. CureVac ogłosił we wtorek, że umowy z Wacker i Celonic zostały rozwiązane. Jednak umowy z Rentschler Biopharma i Novartis pozostają w mocy.

CureVac przypisał to niskiemu popytowi na swoją szczepionkę, która wykazała ogólną skuteczność wynoszącą zaledwie 48% w kluczowym badaniu klinicznym. To, czy szczepionka kiedykolwiek się zgodzi, jest całkowicie otwarte. Obecnie jest badany przez Europejską Agencję Leków (EMA). Zapasy spadły.

Apple zaprezentuje dziś wieczorem iPhone’a 13. Pozornie projekt obecnej serii zostanie w dużej mierze zachowany, według Bloomberg Financial Service. Dodała, że ​​wnęka na kamery i czujniki rozpoznawania twarzy u góry ekranu powinna być mniejsza. Droższy model Pro powinien również po raz pierwszy otrzymać terabajt pamięci masowej, przewiduje znany analityk branżowy Ming-Chi-Kuo. Oczekuje się również premiery nowego modelu Apple Watch. Według doniesień medialnych czeka nas największa zmiana designu od czasu wprowadzenia na rynek wiosną 2015 roku. Zegarek powinien więc mieć płaski ekran i kanciaste krawędzie zamiast dotychczas bardzo zaokrąglonych rogów. Pojawia się również doniesienie o nowej generacji popularnych AirPods, które mają trafić na rynek jesienią.

Chiński deweloper Evergrande, który boryka się z trudnościami finansowymi, po raz kolejny ostrzega o ryzyku płynności związanym z niższą sprzedażą nieruchomości. Drugi co do wielkości deweloper w kraju prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami w sprawie sprzedaży części swoich aktywów, ale nie poczynił żadnych „znaczących postępów”, jak wynika z danych z giełdy w Hongkongu. Firma obwinia „nieprzerwane negatywne doniesienia medialne” za pogorszenie zaufania inwestorów, co jeszcze bardziej osłabiło sprzedaż we wrześniu.

Duński producent biżuterii chce przyciągnąć młodszych klientów i spodziewa się stałego wzrostu w ciągu najbliższych kilku lat. „Naszym celem jest stać się największą i najbardziej poszukiwaną marką na rynku biżuterii w przystępnej cenie” – powiedział dyrektor generalny Pandora Alexander Lacik. Oczekuje, że do 2023 r. sprzedaż wzrośnie o sześć do ośmiu procent, osiągając od 24,8 do 26,2 miliarda DKK. Oczekuje się, że marża wzrośnie do 25 do 27 procent w tym samym okresie, po 23 do 24 procent w bieżącym roku. Ponadto Pandora chce zwiększyć moce produkcyjne i wyprodukować dodatkowe 80 mln sztuk biżuterii rocznie, co stanowi wzrost o 60 proc.

Rozwijający się gigant internetowy Amazon chce zatrudnić 125 000 nowych pracowników w Stanach Zjednoczonych. Między innymi trwają poszukiwania pracowników magazynów i dostawców w „setkach” miast w całym kraju, poinformował we wtorek Amazon. Grupa reklamuje się ze średnią pensją początkową w wysokości 18 dolarów (około 15 euro) za godzinę, aw niektórych przypadkach z premią do 3000 dolarów za podpisanie umowy o pracę.

W cieniu pandemii Corony biznes Amazona szybko się rozwijał, ponieważ coraz więcej osób robi zakupy online. Nowe oferty pracy są również sezonowe: duże firmy zatrudniają pracowników tymczasowych jesienią, aby pracować na Boże Narodzenie. Tymczasem, w obliczu wychodzenia z ekonomicznych skutków pandemii koronawirusa, wiele firm – w tym restauracji – ma problemy ze znalezieniem pracowników i obsadzeniem wakatów.

Zgodnie z oczekiwaniami amerykańska grupa oprogramowania Intuit przejmuje dostawcę usług e-mail marketingu, firmę Mailchimp. Intuit płaci około 12 miliardów dolarów w gotówce i akcjach, aby przejąć prywatną firmę. Intuit spodziewa się, że transakcja zostanie sfinalizowana do końca drugiego kwartału podatkowego 2021/22 (stan na koniec stycznia). Obie firmy skupiają się przede wszystkim na mniejszych klientach korporacyjnych.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Inspekcja samochodów używanych: Suzuki Jimny – dobra do jazdy terenowej, zła w TÜV

Published

on

Sprawdzenie używanego samochodu
Suzuki Jimny – dobry w terenie, zły w TÜV

Każdy, kto szuka używanego samochodu do użytku w terenie, ale nie ma pieniędzy na Mercedesa Klasy G lub Jeepa Wranglera, nieuchronnie otrzyma Suzuki Jimny. Ale uważaj: podczas gdy on robi parkour w terenie śpiewająco, właśnie dlatego nie jest już w stanie zdobywać punktów w TÜV.

Kiedy zadebiutował w 1998 roku, wydawało się, że Suzuki Jimny kończy się. Mały, kanciasty, ergonomiczny i odpowiedni do każdego terenu, był stylistyczną alternatywą dla gładkiego SUV-a sprzed 23 lat. Mały Kraxler pozostał nieco niezmieniony w asortymencie do 2018 roku, kiedy przejęła go nowa generacja. Jednak był to tylko krótki występ gościnny, ponieważ Suzuki wycofało wersję Jimny’ego z rynku już w 2021 roku.

Nawet jeśli to kabriolet z miękkim dachem

Przy długości 3,66 metra Suzuki Jimny to nic innego jak samochód na wakacje.

(Zdjęcie: Suzuki)

Suzuki Jimny był dostępny z trzydrzwiowymi i czteromiejscowymi, zamkniętymi drzwiami, do 2012 roku Japończycy oferowali również kabriolet z dachem z tkaniny. Pojazd, który ma zaledwie 3,66 metra długości, oferuje pasażerom stosunkowo niewielki komfort i przestrzeń. Może pomieścić do czterech osób, ale muszą zgiąć kolana i głowy. Wnętrze jest po prostu zaprojektowane. Cechami charakterystycznymi stylu są długa dźwignia zmiany biegów i użyty twardy plastik. Ten ostatni nie wygląda szczególnie dobrze, ale jest łatwy w utrzymaniu czystości.

Bagażnik pomieści 100 litrów, po złożeniu oparć staje się 800 litrów. Jeśli szukasz komfortu jazdy i luksusowego wyposażenia, powinieneś rozejrzeć się za innymi pojazdami. Jednak to, co Jimny naprawdę potrafi zrobić w przeciwieństwie do SUV-a, dzięki technologii kabrioletu z napędem na wszystkie koła i przełożeniom, a także krótkim zwisom i 36-stopniowemu kątowi natarcia na polu. Kopanie w ziemi i błocie, wspinanie się po wzgórzach i dolinach – to podstawowe kompetencje młodych Japończyków. Po 2005 roku Jimny przeszedł lifting w 2013 roku. Wizualnie była jednak tylko niepozorna wersja.

Małe silniki i trochę komfortu

004 Suzuki Jimny 041212.jp

Wnętrze jest tak proste, jak mały Suzuki Jimny.

(Zdjęcie: Suzuki)

W okresie produkcyjnym Suzuki oferowało czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne dla Jimny’ego. Nabywcy mieli do wyboru pięciobiegową manualną skrzynię biegów lub automatyczną skrzynię biegów o tej samej liczbie biegów. Wybieralny napęd na wszystkie koła jest na pokładzie od 1998 roku, a od 2005 roku będzie uruchamiany elektrycznie.

Wydajność silnika można kontrolować. Silniki benzynowe – warianty 1,3 litra – mają 80 KM (do 2000 r.), 82 KM (do 2005 r.), a od niedawna 84 KM. Ponadto od 2004 roku do liftingu Japończycy mieli w swojej ofercie 1,5-litrowy silnik wysokoprężny wprowadzony przez Renault. Pierwszy zrobił 65 koni, potem 86 koni. W przeciwieństwie do silnika benzynowego, silnik wysokoprężny, o maksymalnym momencie obrotowym 200 Nm, ma znacznie większą grawitację niż silnik benzynowy o około połowę. Silniki nie są ekonomiczne. Przeciętnie przez przewody przepływa od 7,1 do 8,0 litrów (benzyna) i 6,1 litra (diesel). To są wartości arkusza danych. W rzeczywistości powinno być więcej.

001 Suzuki Jimny 041212.jpg

Region, w którym używany jest Suzuki Jimny, wymaga odpowiedniej kontroli pojazdu przy zakupie używanego pojazdu.

(Zdjęcie: Suzuki)

Z oferty jednostek wynika również, że Jimny nie jest przeznaczony do długich podróży, a autostrada to tylko jedno z moich ulubionych miejsc w wyjątkowych przypadkach. Podwozie znajduje każdą dziurę i informuje pasażerów, że jest stosunkowo niefiltrowana. Prawdopodobne jest jednak, że większość właścicieli używała swojego samochodu jako kierowca terenowy, co powoduje, że przed podpisaniem umowy sprzedaży konieczne jest dokładne przyjrzenie się pod autem.

Wady układu kierowniczego, hamulców i zawieszenia

Jimny nie jest liderem w dziedzinie technologii bezpieczeństwa ani wyposażenia zapewniającego komfort. Mały kierowca terenowy nie przeszedł testu zderzeniowego Euro NCAP. ESP jest używany dopiero od 2014 roku, a wcześniej istniało zwolnienie pozwalające zrezygnować z programu stabilizacyjnego. Poduszki powietrzne chroniące głowę lub boczne w ogóle nie są dostępne. Reszta wyposażenia też jest raczej uboga, nawet z listy opcji nie można znaleźć nic poza radiem CD i klimatyzacją. Pod koniec czasu produkcji pierwszy właściciel Kraxler mógł zamówić system informacyjno-rozrywkowy.

Suzuki_Jimny_008.jpg

Jako pojazd używany, Suzuki Jimny ma wiele konstrukcji: układ kierowniczy, hamulce, rdza i zawieszenie znajdują się na liście usterek TÜV.

(Zdjęcie: Suzuki)

Jeśli Jimny jedzie do Głównego Centrum Kontroli TÜV (HU), inspektorzy prawdopodobnie będą wiedzieć, że inspekcja może zająć trochę czasu. Użytkowanie w terenie pozostawia ślad. Należą do nich na przykład powolne kierowanie. Przyczyną tego może być nieznaczna nierównowaga, uszkodzone zawieszenie lub wadliwy router.

Reklamacje dotyczące hamulców są już składane w samochodach do trzech lat. Tutaj wady sięgają od tarcz do przewodów hamulcowych. Jimny miał również negatywny wpływ na wszystkie modele, jeśli chodzi o sprawdzanie podwozia. Testerzy często odnotowują w swoich raportach rdzę, wadliwe tuleje i pęknięte zawieszenie koła. Podczas testu światła tylne światła często przyciemniają się. W końcu: straty oleju występują rzadko, Jimny zwykle przechodzi test emisji.

wniosek: Jeśli szukasz konia pracującego w terenie, możesz dobrze polować z Jimnym. Zaleca się jednak sprawdzenie wybranej wersji przez specjalistę. Kupujący muszą zainwestować co najmniej 2000 euro, kopie najnowszego liftingu są dostępne od około 10 000 euro. W przypadku rzadkich modeli kabrioletów należy zapłacić co najmniej 3000 euro.

READ  Łódź zamawia w Solarisie 51 autobusów - aktualności korporacyjne, biznesowe, branżowe (inne) | Aktualności | Schemat autobusowy - Technologia - Transport publiczny
Continue Reading

Economy

Unia Europejska po Merkel: kryzysy, rozliczenia i wizje

Published

on

Począwszy od: 26.09.2021 4:14 AM

Merkel jest najdłużej urzędującym premierem Unii Europejskiej – a główny dyrektor ds. kryzysu przechodzi przez niepewne czasy. Europejczycy mają bardzo różne nadzieje na swojego następcę.

Napisane przez Veronique Gantenberg, ARD-Studio Bruksela

W fizyce istnieją prawa naturalne, które opisują prawidłowości w zachowaniu rzeczywistych układów. Być może prawo natury Merkel polegało na tym, że najpotężniejsza kobieta w Europie przez 16 lat radziła sobie z kryzysem po kryzysie – pod warunkiem, że była to pilna sprawa, której nie da się uniknąć.

HP em, który przychodzi do Merkel-_SEG.mxf

Magazyn europejski o godzinie 12:45, 26 września 2021 r.

Jeśli upadnie euro, upadnie Europa.

Los Merkel ujawnił jej oświadczenie w sprawie kryzysu euro w 2010 roku: odwróciła wówczas równowagę, próbując zjednoczyć niemieckie i europejskie interesy. Pieniądze dla dotkniętych krajów: Tak, ale tylko przy ścisłych środkach oszczędnościowych. Potem pojawiły się zarzuty ze strony samej partii. Złość na Merkel i jej europejską politykę oszczędnościową wzrosła nie tylko w Grecji. Dla jednych była bardzo mało europejska, dla innych bardzo słabo reprezentowała interesy niemieckie.

Od lata uchodźców do „Twierdzy Europy”

Robimy to.

Pięć lat później: tak zwany kryzys uchodźczy. Do Europy przybyły miliony ludzi szukających ochrony. Zdanie Merkel, małe zdanie, stało się programem – także w Brukseli. Ale dzisiaj nadal nie ma jednego europejskiego rozwiązania problemu imigracji. Zamiast tego niektóre prawa człowieka są łamane na zewnętrznych granicach UE, a krytycy mówią o „ufortyfikowanej Europie”.

Nierozwiązany kryzys Merkel

Liczy się dla mnie to, że w końcu się zebraliśmy.

Pięć lat później: kryzys Corona. Na ostatnich kilku metrach Merkel zrobiła zwrot w lipcu 2020 roku: opowiedziała się za wspólnym zadłużeniem, a po dniach negocjacji namówiła też innych.

READ  Online i bezpośrednio: Coraz więcej producentów marek sprzedaje bezpośrednio klientom końcowym

Fakt, że Merkel odpowiada za status quo, ma swoje konsekwencje. „Moim zdaniem, przy wszystkich osiągnięciach, kanclerz odegrała kluczową rolę w zapewnieniu dalszego postępu kryzysu praworządności w UE” – mówi politolog Jana Puglierin. Merkel nie wyznaczyła granic dla Węgier i Polski wystarczająco wcześnie i dobitnie.

Amal Orbán w „Merkel 2.0”

Podczas gdy premier Węgier Viktor Orban demontuje wolność prasy i rządy prawa w swoim kraju, a podobny obraz rozwija się w Polsce i innych krajach Europy Wschodniej, Merkel wydaje się nie zwracać uwagi na kryzys.

Węgierska dziennikarka Katalin Hallmay jest pewna: Viktor Orban chciałby, żeby tak pozostało. „Ale węgierskie społeczeństwo obywatelskie oczekuje poważnej zmiany kursu Niemiec w zakresie rządów prawa, demokracji i stosunku do Polski i Węgier” – mówi.

Oto ona: Merkel odwiedza Orbana w Berlinie. Merkel wydaje się być mało zainteresowana erozją praworządności w Polsce i na Węgrzech.

Zdjęcie: Clemence Bilan/EPA-EFE/REX/SHOT

Holandia oczekuje „niemieckiej gospodarki”

Jeśli chodzi o pieniądze, Niemcy zawsze darzyły Unię dużym zaufaniem – ale pandemia koronawirusa i kryzys klimatyczny również skłaniają do jeszcze głośniejszej zmiany paradygmatu. Wspólny dług wobec Europejskiego Funduszu Naprawy? Nie, dziękuję. Sprzeciwiły się temu Austria, Szwecja, Dania, a przede wszystkim Holandia, nazywając to „Czwórką i Gospodarką”.

Holenderski rząd ma również nadzieję na dobrze prosperujące Niemcy w przyszłości, mówi dziennikarka Clara van de Wel: „Niemcy zawsze były sojusznikiem Holandii, jeśli chodzi o narzucanie ścisłego budżetu. A Holendrzy tego oczekują – bez względu na to, kto Stoi za tym niemiecka gospodarka”.

Co do polityki europejskiej, holenderski premier Mark Rutte i kanclerz Merkel w dużej mierze się zgodzili.

Włochy mają nadzieję, że Berlin będzie gotowy do współpracy

Z drugiej strony Włochy liczą na hojność Niemiec, mówi włoski dziennikarz Lorenzo Robustelli. Zwłaszcza jeśli chodzi o gospodarkę, inwestycje i udzielanie kredytów: „Włochy oczekują, że nowy niemiecki rząd wesprze restrukturyzację przepisów finansowych w Europie – które zostały zawieszone w takiej czy innej formie z powodu kryzysu koronowego”. Choć ufa włoskiemu premierowi Mario Draghiemu w kwestii negocjacji, potrzebuje także Niemiec, które mogą iść na ustępstwa.

READ  Tesla Grunhead: ponad 350 dostawców konkuruje o zamówienia

Zmiany poczyniły niewielkie postępy w przypadku Merkel. Politolog Jana Puglierin uważa, że ​​musi się to zmienić teraz: potrzebujemy śmielszych wizji, większego przywództwa z przodu i jaśniejszej reklamy. Bo bez względu na to, kto podąża za Merkel – zadania na poziomie europejskim są ogromne.

Być może stamtąd można wyciągnąć optymizm najdłużej urzędującej szefowej unijnego rządu: „Obiecuję, jak tylko dojdziemy do porozumienia, będę bardziej rozmowna” – powiedziała na specjalnym posiedzeniu Rady UE 21 lutego. 2020, który dotyczył wieloletnich ram finansowych. W tym względzie łączy nas zasada nadziei”.

Więcej na ten temat dowiecie się w niedzielę 26 września 2021 w „Europamagazin” o godzinie 12.45 w Das Erste.

Continue Reading

Economy

Ochrona eksperta: czy historia Lehmana się powtórzy? W ten sposób analitycy oceniają bałagan informacyjny Evergrande

Published

on

Evergrande nie działa na nerwy inwestorów

Obudziły się wspomnienia bankructwa Lehmanna
Analitycy nie spodziewają się drugiego kryzysu finansowego

Gigant nieruchomości z zadłużeniem w wysokości 300 miliardów dolarów i niezdolny do obsługi odsetek od pożyczek: chińska grupa Evergrande nie wywiązała się z płatności i wywołała wstrząs w systemie bankowym tego kraju. Giełdy były również wrażliwe na informacje o drugim co do wielkości deweloperze w Chinach – wielu inwestorów budziło wspomnienia upadku Lehman Brothers.

Około 13 lat temu bankructwo amerykańskiego banku spowodowało zamieszanie na międzynarodowych rynkach finansowych. Instytut padł ofiarą kryzysu na rynku kredytów hipotecznych w wyniku nienormalnie rozwijającego się rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. Ale czy Evergrande stanowi podobne zagrożenie dla światowej gospodarki i rynków akcji?

Barclays widzi różne warunki rynkowe

Analitycy brytyjskiego banku Barclays nie wierzą, że konsekwencje ewentualnego upadku Evergrande będą podobne do konsekwencji upadku Lehman Bank w 2008 roku.

“Tak, Evergrande jest dużą firmą zajmującą się nieruchomościami. I tak, mogą wystąpić (potencjalne) efekty uboczne w sektorze nieruchomości w Chinach z konsekwencjami gospodarczymi. I tak, nadchodzi w czasie, gdy chiński wzrost naprawdę zaczyna rozczarowywać “. powiedział. W notatce dla inwestorów znajduje się „MarketWatch”. Jednak moment Lehmana to „kryzys o zupełnie innym wymiarze” – kontynuowali eksperci.

Warunki rynkowe są inne niż 13 lat temu. Aby niedorozwój Great Evergrande przekształcił się w kryzys podobny do Lehmana, musi zostać spełnionych szereg innych warunków, w tym gwałtowny wzrost niedoborów kredytów poza sektorem nieruchomości, odmowa banków na rynku finansowania międzybankowego i poważne błędy w polityce w odpowiedzi do kryzysu ze strony władz chińskich.

Analitycy Citi formułują możliwości wejścia na rynek

Podobnie analitycy Citi oceniają bieżące wydarzenia wokół Evergrande. W notatce podkreślili, że decydenci prawdopodobnie będą wytrwale unikać ryzyka systemowego, aby zyskać czas na rozwiązanie ryzyka związanego z zadłużeniem, a mając to na uwadze, prawdopodobnie będą zachęcać do nieznacznego złagodzenia ogólnego środowiska kredytowego.

READ  Turystyka chorwacka na 80% poziomu sprzed kryzysu - Wiadomości Südtirol

Dlatego analityk Judy Zhang nie widzi momentu Lehman dla Chin, nawet jeśli ostrzega przed zagrożeniami dla całego chińskiego systemu finansowego. Tymczasem analiza banku udzielającego pożyczek firmom budowlanym wysokiego ryzyka wykazała, że ​​ryzyko kredytowe jest wyższe w przypadku China Minsheng Banking Corp. i Ping An Bank Co. i China Everbright Bank Co. Tymczasem Bank of Nanjing, Chongqing Rural Commercial Bank i China Postal Savings Bank są mniej narażone i „każdą deprecjację kursu będziemy postrzegać jako dobrą okazję do zakupu wysokiej jakości akcji” – cytował ekspert. z Bloomberg m.in.

Socit Gnrale: Jak dotąd tylko kilka efektów transferowych

Wei Yao i Michael Lam, analitycy Societe Generale, widzą niewielkie oznaki rozprzestrzenienia się kryzysu poza sektor nieruchomości. Według analityków w komunikacie prasowym opublikowanym przez MarketWatch, efekty zewnętrzne na rynku obligacji były jak dotąd w dużej mierze ograniczone do kilku deweloperów o wysokiej stopie zwrotu. Ekonomiści zauważają, że najwięksi kredytodawcy Evergrande są pod presją na rynku akcji, ale ich koszty finansowania zewnętrznego pozostają niezmienione. Chińskie rynki pieniężne są stosunkowo spokojne, chociaż pojawiają się wczesne oznaki załamania się gotówki.

Jeśli chodzi o rynek obligacji, wydaje się, że inwestorzy „rozróżniają bezpiecznych i ryzykownych pożyczkobiorców i oczekują na razie ograniczonego wkroczenia na szerszy rynek finansowy”, twierdzą eksperci.

Jefferies poleca kupno akcji Bank of China

Tymczasem Chen Shujen Chen, analityk z Jefferies Financial Group, trzyma się swojego poglądu na chińskie akcje. Jego zdaniem z Evergrande emanuje tylko „niewielka szansa na ryzyko systemowe”. W oświadczeniu skierowanym do inwestorów inwestorzy zalecają, według Bloomberga, kupowanie akcji banków, gdy ceny spadają. Jednocześnie udzielił Pocztowemu Bankowi Oszczędnościowemu rekomendacji zakupu i dodał ją do „Best Choices”. China Construction Bank Corp. Bank of Ningbo Co. pozostał członkiem selekcji najlepszych rekomendacji firmy analitycznej.

READ  Future Meltdown?: Buffett ponownie uderza: Oto, co sam Buffett powiedział o kluczowej postaci, która miała przewidzieć krach na rynku | Wiadomość

JPMorgan widzi w kryzysie szansę

Eksperci z amerykańskiego banku JPMorgan są nieco ostrożnymi optymistami. Cytowano analityków Reutersa, którzy powiedzieli, że jego obciążony długiem budżet sprawia, że ​​Evergrande jest niewątpliwie kruchy. To, że sytuacja tak szybko się pogorszyła, przyspieszyły decyzje polityczne. Eksperci wyraźnie nazwali „trzema czerwonymi liniami” wprowadzonymi przez chiński rząd, co było reakcją na ogromny wzrost cen nieruchomości w Chinach. W celu powstrzymania dalszego zadłużania się branży wprowadzono przepisy regulujące stosunek zobowiązań do aktywów, zadłużenie netto oraz stosunek środków płynnych do zobowiązań krótkoterminowych firm.

Doprowadziło to do presji na płynność w całym sektorze, a wielu mniejszych deweloperów z potrzebami krótkoterminowego refinansowania już wykazuje oznaki niepokoju. Eksperci twierdzą, że „Na podstawie naszych szacunków w tym roku może być 11 awarii o łącznej wartości 30 miliardów dolarów (lub 23-procentowy wskaźnik awaryjności dla sektora)”.

Dla Marko Kolanovic, szefa badań ilościowych w amerykańskim banku JPMorgan, kryzys jest szansą także z punktu widzenia inwestora. Pomimo kryzysu Evergrande, był uparty na akcjach i czasami widzi duże spadki cen jako okazję do zakupu. Niezależnie od ostatnich wydarzeń uważa, że ​​indeks S&P 500 podskoczy do 4700 do końca roku.

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Więcej informacji o chińskiej grupie Evergrande

Bildkelin: hxdbzxy/Shutterstock.com, Kirsty Wigglesworth/AP

Continue Reading

Trending