Connect with us

Economy

Wybory do Bundestagu: tego świat oczekuje od Niemiec | Polityka

Published

on

Berlin.
Reporterzy z największych amerykańskich i chińskich firm medialnych w Berlinie donoszą o pragnieniach ich kraju dla nowego rządu.

W wielu częściach świata kanclerz Angela Merkel od 16 lat jest synonimem stabilności Niemiec. Teraz kończy się era. Czego oczekują i obawiają się obce kraje od nowego Niemca? Rząd? Przegląd.

Sebastien Vannier (Zachodnia Francja):

Tymczasem Francja ma swój własny Kampania Zajęty, który potrwa do maja 2022 roku, ale z ciekawością czeka na wydarzenia polityczne w swoim najważniejszym partnerskim Niemczech. Będzie też tęsknić za Angelą Merkel we Francji. W przeciwieństwie do burzliwej polityki francuskiej, kanclerz stał się dla wielu Francuzów symbolem spokoju i stabilności w Europie.

Trzej obiecujący kandydaci na stanowisko kanclerza podążają raczej umiarkowaną proeuropejską ścieżką, co z francuskiego punktu widzenia jest postrzegane jako pozytywny znak. Olaf Schulz i Armin Laschet mówią po francusku Polichin Żadnych obcych.


Niemiecki minister finansów pozostaje w ścisłym kontakcie ze swoim odpowiednikiem Bruno Le Maire. Szefem CDU jest niemiecko-francuski przedstawiciel kultury, który jest również bardzo dobrze związany z Francją. Annalena Baerbock należy do pokolenia Macronów, ale oboje mogą wdawać się w spory dotyczące polityki zagranicznej, na przykład na ten temat Nord Stream 2.

Tonya Mastroponi (Republika):

ten Włoski Od następnego rządu federalnego oczekujemy czegoś podobnego dla Niemców: stabilności. Kraj, który od dawna jest symbolem kruchej polityki, z podziwem spogląda wstecz na 16 lat rządów Merkel i tradycyjne, potężne rządy Berlina. Ponieważ stabilność w Niemczech jest również ważna dla przyszłości Europy.

Mój kraj zawsze wiedział, że Berlin znajdzie otwarte uszy – zwłaszcza od czasu kryzysu uchodźczego w 2015 r. imigracja. Niestety to „niedokończone” lata Merkel. Powodem tego jest to, że niektórzy partnerzy UE nie okazują solidarności, którzy nie rozumieją, że Włochy nieustannie borykają się z falami imigracji.

READ  Polska powoli budzi się z blokady Corona

We Włoszech ludzie nie mogą się doczekać kolejnego rządu. Mam również nadzieję, że pomożesz Europa Aby znaleźć bardziej sprawiedliwe europejskie rozwiązanie tego epokowego wyzwania.

Tomasz Lejman (Wiadomości Telewizji Polsat):

Podczas swojej 16-letniej kadencji kanclerz spotkała się z bardzo ostrą krytyką, ale cieszy ją też z powodu kompromisów, jakie osiągnęła w Brukseli. Polska zyskał dobrą reputację. Czy Armin Laschet też sobie z tym poradzi? Tego jeszcze nie wiemy. Ale Laschet był już w podróży reklamowej jako kandydat na kanclerza w Polsce i wskazywał, że stosunki z Warszawą są dla niego ważne.

A co z Rosją? To bardzo ważne pytanie, szczególnie dla Polski. Berlin nie powinien z jednej strony przytulać się gospodarczo do Kremla, az drugiej dystansować się politycznie. Polski rząd chce tutaj wyraźnej linii – i: Niemcy kontra Rosja Europa Przedstawiać.

W przeszłości temat wielokrotnie wywoływał napięcie naprawić. Warszawa przygotowuje obecnie raport o reparacjach wojennych za II wojnę światową. I wreszcie chcesz mieć dialog po stronie niemieckiej, bo do tej pory takie rozmowy były stanowczo odrzucane. Raport kompensacyjny zwiększy napięcia.

Wendelin von Prideaux (Ekonomista):

Po 16 latach pracy jako kanclerz Niemiec Brytyjczycy są przyzwyczajeni do Angeli Merkel. Wzięli nawet do serca „moją śmierć”. Pomimo ich prób znalezienia Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej Aby zapobiec – lub nie robić wystarczająco dużo, aby utrzymać Wielką Brytanię w UE. Gdy Muti ma zamiar odejść, wybory nad kanałem La Manche są śledzone z niezwykłym zainteresowaniem.

Dwaj kandydaci krążący jako ich prawdopodobni następcy nie wydają się być zupełnie różni od kanclerza. Skomentował brak charyzmy kandydatów i następnego dnia potrząsnął głowami nad wieloma złożonymi różnicami koalicja rządząca.

Lubimy, gdy kandydaci Wielkiej Trójki skupiają się bardziej na treści – polityce klimatycznej, chińskim pragnieniu władzy, upadku autorytarnych rządów Rosji lub upadku w Afganistanie – a mniej na tym, czy Laschet nosi kalosze, czy Annalina Birbock bawi się swoją autobiografią. Istnieją zasadnicze różnice w stanowiskach Unii, SPD i Zielonych, ale nie zostały one wystarczająco jasno wyjaśnione wyborcom.

READ  Boom budowlany: Po rekordowym majowym wzroście: Dlaczego cena drewna znowu spada, gdy pandemiczny boom słabnie | Wiadomość

Ahmet Kolachi (Pośpiech):

Turcy w indykTureccy Europejczycy i turecki rząd oczekują od nowego rządu niemieckiego dwóch rzeczy: poprawy stosunków niemiecko-tureckich i wzmocnienia relacji między Unią Europejską a Turcją. Turcy czują się bardzo blisko Europy i Europejczyków.

w 2005 negocjacje akcesyjnen. Ale od lat nie było żadnego ruchu. To jest powód rozczarowania zarówno Turków w Turcji, jak i tureckich Europejczyków. Mają teraz nadzieję, że rząd federalny kierowany przez socjaldemokratów przyjmie bardziej pozytywne nastawienie.

W Republice Federalnej Niemiec mieszka około trzech milionów osób pochodzenia tureckiego. Niemcy mają ich ponad połowę Obywatelstwo. Wielu z nich urodziło się w Niemczech. Ci ludzie uważają tę ziemię za swój dom. Chociaż turecka imigracja rozpoczęła się 60 lat temu, nadal czują się w niekorzystnej sytuacji. Osoby pochodzenia tureckiego są bardziej dotknięte ksenofobią i islamofobią niż inne grupy. Oczekują, że nowy rząd coś z tym zrobi.

  • unia:
  • Socjaldemokraci:
  • zielony:
  • Liberalni Demokraci:
  • lewo:
  • Alternatywa dla Niemiec:

Eric Kirschbaum (Los Angeles Times):

Niemiecka kampania wyborcza robi to w Stany Zjednoczone Ameryki Nie pojawił się na pierwszych stronach i prawie nie pojawił się w wiadomościach. Całość jest jeszcze bardziej zagmatwana przez wiele możliwości sojuszu – dla Amerykanów, którzy znają tylko dwie partie, to wszystko jest bardzo skomplikowane.

nadal podążam rząd Bidena Kampania. Na szczycie listy życzeń Bidena znajduje się nieustanna obrona zasad demokratycznych przez Niemcy. Potrzebuje Niemiec jako niezawodnego sojusznika.

Podobnie jak jego poprzednik na stanowisku, Biden liczy na to, że Niemcy dotrzymają obietnicy: Następnieprzeznaczać 2% swojej produkcji gospodarczej na obronę. Z zewnątrz Niemcy nie wydają się być gotowe do samoobrony: czołgi nie działają, myśliwce i helikoptery nie mogą latać. Jeśli Niemcy nie chcą się bronić, dlaczego Ameryka nadal to robi?

READ  Nord Stream 2 Zielony Opór - EURACTIV.pl

Michaił Antonow (Rosja 1):

Może wydawać się to zaskakujące, ale Niemcy na nich pracują Rosjanie Historycznie najbliższy i najbardziej zrozumiały w Europie. Z tego powodu jest nimi zainteresowana rosyjska opinia publiczna.

Znamy się od dawna, a nasza wspólna historia ma długą historię. Niemcy w Rosji byli rolnikami, przewodnikami terenowymi, kupcami, naukowcami i producentami. Jedno nie zmieniło się od wieków: zbliżenie Rosjan i Niemców oznacza… Pokój i dobrobyt w Europie, podczas gdy ekspatriacja jest obarczona ogromnym ryzykiem i niepewnością.

Od czasu polityki Ostpolitik Willie Brandt każdy kolejny rząd niemiecki podążał ścieżką spokojnych stosunków handlowych Moskwa Pewny. Najważniejszym oczekiwaniem Rosji jest to, że wyniki wyborów 26 września będą przynajmniej kontynuowały tę tradycję.

Yuan Chang (Xinhua):

Mam dużo strategicznych rozmów między Chiny Niemcy widziały w polityce. A stosunki gospodarcze i handlowe między tymi dwoma krajami są bliższe niż kiedykolwiek – dzięki wielu nowym i uzupełniającym się współpracom w obszarach takich jak cyfryzacja, mobilność elektryczna, sztuczna inteligencja i jazda autonomiczna.

Wielu Chińczyków chciałoby, aby nowy rząd federalny był ideologią Różnice Dialog i współpracę z Chinami pokonuje pragmatycznie, nie daje się zwieść wpływom zewnętrznym i wyznaje strategiczną niezależność Unii Europejskiej i Niemiec.

Dzięki solidnym fundamentom stosunków dwustronnych oba kraje mogą odnieść nowe sukcesy w biznesie i handlu. Możesz wnieść większy wkład w świat w takich obszarach, jak zmiana klimatu i ochrona różnorodności biologicznej, współpracując na forach wielostronnych, takich jak Organizacja Narodów Zjednoczonych i G20 Wzmocnienie – Wzmacnia.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Inspekcja samochodów używanych: Suzuki Jimny – dobra do jazdy terenowej, zła w TÜV

Published

on

Sprawdzenie używanego samochodu
Suzuki Jimny – dobry w terenie, zły w TÜV

Każdy, kto szuka używanego samochodu do użytku w terenie, ale nie ma pieniędzy na Mercedesa Klasy G lub Jeepa Wranglera, nieuchronnie otrzyma Suzuki Jimny. Ale uważaj: podczas gdy on robi parkour w terenie śpiewająco, właśnie dlatego nie jest już w stanie zdobywać punktów w TÜV.

Kiedy zadebiutował w 1998 roku, wydawało się, że Suzuki Jimny kończy się. Mały, kanciasty, ergonomiczny i odpowiedni do każdego terenu, był stylistyczną alternatywą dla gładkiego SUV-a sprzed 23 lat. Mały Kraxler pozostał nieco niezmieniony w asortymencie do 2018 roku, kiedy przejęła go nowa generacja. Jednak był to tylko krótki występ gościnny, ponieważ Suzuki wycofało wersję Jimny’ego z rynku już w 2021 roku.

Nawet jeśli to kabriolet z miękkim dachem

Przy długości 3,66 metra Suzuki Jimny to nic innego jak samochód na wakacje.

(Zdjęcie: Suzuki)

Suzuki Jimny był dostępny z trzydrzwiowymi i czteromiejscowymi, zamkniętymi drzwiami, do 2012 roku Japończycy oferowali również kabriolet z dachem z tkaniny. Pojazd, który ma zaledwie 3,66 metra długości, oferuje pasażerom stosunkowo niewielki komfort i przestrzeń. Może pomieścić do czterech osób, ale muszą zgiąć kolana i głowy. Wnętrze jest po prostu zaprojektowane. Cechami charakterystycznymi stylu są długa dźwignia zmiany biegów i użyty twardy plastik. Ten ostatni nie wygląda szczególnie dobrze, ale jest łatwy w utrzymaniu czystości.

Bagażnik pomieści 100 litrów, po złożeniu oparć staje się 800 litrów. Jeśli szukasz komfortu jazdy i luksusowego wyposażenia, powinieneś rozejrzeć się za innymi pojazdami. Jednak to, co Jimny naprawdę potrafi zrobić w przeciwieństwie do SUV-a, dzięki technologii kabrioletu z napędem na wszystkie koła i przełożeniom, a także krótkim zwisom i 36-stopniowemu kątowi natarcia na polu. Kopanie w ziemi i błocie, wspinanie się po wzgórzach i dolinach – to podstawowe kompetencje młodych Japończyków. Po 2005 roku Jimny przeszedł lifting w 2013 roku. Wizualnie była jednak tylko niepozorna wersja.

Małe silniki i trochę komfortu

004 Suzuki Jimny 041212.jp

Wnętrze jest tak proste, jak mały Suzuki Jimny.

(Zdjęcie: Suzuki)

W okresie produkcyjnym Suzuki oferowało czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne dla Jimny’ego. Nabywcy mieli do wyboru pięciobiegową manualną skrzynię biegów lub automatyczną skrzynię biegów o tej samej liczbie biegów. Wybieralny napęd na wszystkie koła jest na pokładzie od 1998 roku, a od 2005 roku będzie uruchamiany elektrycznie.

Wydajność silnika można kontrolować. Silniki benzynowe – warianty 1,3 litra – mają 80 KM (do 2000 r.), 82 KM (do 2005 r.), a od niedawna 84 KM. Ponadto od 2004 roku do liftingu Japończycy mieli w swojej ofercie 1,5-litrowy silnik wysokoprężny wprowadzony przez Renault. Pierwszy zrobił 65 koni, potem 86 koni. W przeciwieństwie do silnika benzynowego, silnik wysokoprężny, o maksymalnym momencie obrotowym 200 Nm, ma znacznie większą grawitację niż silnik benzynowy o około połowę. Silniki nie są ekonomiczne. Przeciętnie przez przewody przepływa od 7,1 do 8,0 litrów (benzyna) i 6,1 litra (diesel). To są wartości arkusza danych. W rzeczywistości powinno być więcej.

001 Suzuki Jimny 041212.jpg

Region, w którym używany jest Suzuki Jimny, wymaga odpowiedniej kontroli pojazdu przy zakupie używanego pojazdu.

(Zdjęcie: Suzuki)

Z oferty jednostek wynika również, że Jimny nie jest przeznaczony do długich podróży, a autostrada to tylko jedno z moich ulubionych miejsc w wyjątkowych przypadkach. Podwozie znajduje każdą dziurę i informuje pasażerów, że jest stosunkowo niefiltrowana. Prawdopodobne jest jednak, że większość właścicieli używała swojego samochodu jako kierowca terenowy, co powoduje, że przed podpisaniem umowy sprzedaży konieczne jest dokładne przyjrzenie się pod autem.

Wady układu kierowniczego, hamulców i zawieszenia

Jimny nie jest liderem w dziedzinie technologii bezpieczeństwa ani wyposażenia zapewniającego komfort. Mały kierowca terenowy nie przeszedł testu zderzeniowego Euro NCAP. ESP jest używany dopiero od 2014 roku, a wcześniej istniało zwolnienie pozwalające zrezygnować z programu stabilizacyjnego. Poduszki powietrzne chroniące głowę lub boczne w ogóle nie są dostępne. Reszta wyposażenia też jest raczej uboga, nawet z listy opcji nie można znaleźć nic poza radiem CD i klimatyzacją. Pod koniec czasu produkcji pierwszy właściciel Kraxler mógł zamówić system informacyjno-rozrywkowy.

Suzuki_Jimny_008.jpg

Jako pojazd używany, Suzuki Jimny ma wiele konstrukcji: układ kierowniczy, hamulce, rdza i zawieszenie znajdują się na liście usterek TÜV.

(Zdjęcie: Suzuki)

Jeśli Jimny jedzie do Głównego Centrum Kontroli TÜV (HU), inspektorzy prawdopodobnie będą wiedzieć, że inspekcja może zająć trochę czasu. Użytkowanie w terenie pozostawia ślad. Należą do nich na przykład powolne kierowanie. Przyczyną tego może być nieznaczna nierównowaga, uszkodzone zawieszenie lub wadliwy router.

Reklamacje dotyczące hamulców są już składane w samochodach do trzech lat. Tutaj wady sięgają od tarcz do przewodów hamulcowych. Jimny miał również negatywny wpływ na wszystkie modele, jeśli chodzi o sprawdzanie podwozia. Testerzy często odnotowują w swoich raportach rdzę, wadliwe tuleje i pęknięte zawieszenie koła. Podczas testu światła tylne światła często przyciemniają się. W końcu: straty oleju występują rzadko, Jimny zwykle przechodzi test emisji.

wniosek: Jeśli szukasz konia pracującego w terenie, możesz dobrze polować z Jimnym. Zaleca się jednak sprawdzenie wybranej wersji przez specjalistę. Kupujący muszą zainwestować co najmniej 2000 euro, kopie najnowszego liftingu są dostępne od około 10 000 euro. W przypadku rzadkich modeli kabrioletów należy zapłacić co najmniej 3000 euro.

READ  Nord Stream 2 Zielony Opór - EURACTIV.pl
Continue Reading

Economy

Unia Europejska po Merkel: kryzysy, rozliczenia i wizje

Published

on

Począwszy od: 26.09.2021 4:14 AM

Merkel jest najdłużej urzędującym premierem Unii Europejskiej – a główny dyrektor ds. kryzysu przechodzi przez niepewne czasy. Europejczycy mają bardzo różne nadzieje na swojego następcę.

Napisane przez Veronique Gantenberg, ARD-Studio Bruksela

W fizyce istnieją prawa naturalne, które opisują prawidłowości w zachowaniu rzeczywistych układów. Być może prawo natury Merkel polegało na tym, że najpotężniejsza kobieta w Europie przez 16 lat radziła sobie z kryzysem po kryzysie – pod warunkiem, że była to pilna sprawa, której nie da się uniknąć.

HP em, który przychodzi do Merkel-_SEG.mxf

Magazyn europejski o godzinie 12:45, 26 września 2021 r.

Jeśli upadnie euro, upadnie Europa.

Los Merkel ujawnił jej oświadczenie w sprawie kryzysu euro w 2010 roku: odwróciła wówczas równowagę, próbując zjednoczyć niemieckie i europejskie interesy. Pieniądze dla dotkniętych krajów: Tak, ale tylko przy ścisłych środkach oszczędnościowych. Potem pojawiły się zarzuty ze strony samej partii. Złość na Merkel i jej europejską politykę oszczędnościową wzrosła nie tylko w Grecji. Dla jednych była bardzo mało europejska, dla innych bardzo słabo reprezentowała interesy niemieckie.

Od lata uchodźców do „Twierdzy Europy”

Robimy to.

Pięć lat później: tak zwany kryzys uchodźczy. Do Europy przybyły miliony ludzi szukających ochrony. Zdanie Merkel, małe zdanie, stało się programem – także w Brukseli. Ale dzisiaj nadal nie ma jednego europejskiego rozwiązania problemu imigracji. Zamiast tego niektóre prawa człowieka są łamane na zewnętrznych granicach UE, a krytycy mówią o „ufortyfikowanej Europie”.

Nierozwiązany kryzys Merkel

Liczy się dla mnie to, że w końcu się zebraliśmy.

Pięć lat później: kryzys Corona. Na ostatnich kilku metrach Merkel zrobiła zwrot w lipcu 2020 roku: opowiedziała się za wspólnym zadłużeniem, a po dniach negocjacji namówiła też innych.

READ  Panie, nie kupiłbyś mi Mercedes-Benz

Fakt, że Merkel odpowiada za status quo, ma swoje konsekwencje. „Moim zdaniem, przy wszystkich osiągnięciach, kanclerz odegrała kluczową rolę w zapewnieniu dalszego postępu kryzysu praworządności w UE” – mówi politolog Jana Puglierin. Merkel nie wyznaczyła granic dla Węgier i Polski wystarczająco wcześnie i dobitnie.

Amal Orbán w „Merkel 2.0”

Podczas gdy premier Węgier Viktor Orban demontuje wolność prasy i rządy prawa w swoim kraju, a podobny obraz rozwija się w Polsce i innych krajach Europy Wschodniej, Merkel wydaje się nie zwracać uwagi na kryzys.

Węgierska dziennikarka Katalin Hallmay jest pewna: Viktor Orban chciałby, żeby tak pozostało. „Ale węgierskie społeczeństwo obywatelskie oczekuje poważnej zmiany kursu Niemiec w zakresie rządów prawa, demokracji i stosunku do Polski i Węgier” – mówi.

Oto ona: Merkel odwiedza Orbana w Berlinie. Merkel wydaje się być mało zainteresowana erozją praworządności w Polsce i na Węgrzech.

Zdjęcie: Clemence Bilan/EPA-EFE/REX/SHOT

Holandia oczekuje „niemieckiej gospodarki”

Jeśli chodzi o pieniądze, Niemcy zawsze darzyły Unię dużym zaufaniem – ale pandemia koronawirusa i kryzys klimatyczny również skłaniają do jeszcze głośniejszej zmiany paradygmatu. Wspólny dług wobec Europejskiego Funduszu Naprawy? Nie, dziękuję. Sprzeciwiły się temu Austria, Szwecja, Dania, a przede wszystkim Holandia, nazywając to „Czwórką i Gospodarką”.

Holenderski rząd ma również nadzieję na dobrze prosperujące Niemcy w przyszłości, mówi dziennikarka Clara van de Wel: „Niemcy zawsze były sojusznikiem Holandii, jeśli chodzi o narzucanie ścisłego budżetu. A Holendrzy tego oczekują – bez względu na to, kto Stoi za tym niemiecka gospodarka”.

Co do polityki europejskiej, holenderski premier Mark Rutte i kanclerz Merkel w dużej mierze się zgodzili.

Włochy mają nadzieję, że Berlin będzie gotowy do współpracy

Z drugiej strony Włochy liczą na hojność Niemiec, mówi włoski dziennikarz Lorenzo Robustelli. Zwłaszcza jeśli chodzi o gospodarkę, inwestycje i udzielanie kredytów: „Włochy oczekują, że nowy niemiecki rząd wesprze restrukturyzację przepisów finansowych w Europie – które zostały zawieszone w takiej czy innej formie z powodu kryzysu koronowego”. Choć ufa włoskiemu premierowi Mario Draghiemu w kwestii negocjacji, potrzebuje także Niemiec, które mogą iść na ustępstwa.

READ  Opel Astra staje się hybrydą: taka jest nadzieja Rüsselsheim | hessenschau.de

Zmiany poczyniły niewielkie postępy w przypadku Merkel. Politolog Jana Puglierin uważa, że ​​musi się to zmienić teraz: potrzebujemy śmielszych wizji, większego przywództwa z przodu i jaśniejszej reklamy. Bo bez względu na to, kto podąża za Merkel – zadania na poziomie europejskim są ogromne.

Być może stamtąd można wyciągnąć optymizm najdłużej urzędującej szefowej unijnego rządu: „Obiecuję, jak tylko dojdziemy do porozumienia, będę bardziej rozmowna” – powiedziała na specjalnym posiedzeniu Rady UE 21 lutego. 2020, który dotyczył wieloletnich ram finansowych. W tym względzie łączy nas zasada nadziei”.

Więcej na ten temat dowiecie się w niedzielę 26 września 2021 w „Europamagazin” o godzinie 12.45 w Das Erste.

Continue Reading

Economy

Ochrona eksperta: czy historia Lehmana się powtórzy? W ten sposób analitycy oceniają bałagan informacyjny Evergrande

Published

on

Evergrande nie działa na nerwy inwestorów

Obudziły się wspomnienia bankructwa Lehmanna
Analitycy nie spodziewają się drugiego kryzysu finansowego

Gigant nieruchomości z zadłużeniem w wysokości 300 miliardów dolarów i niezdolny do obsługi odsetek od pożyczek: chińska grupa Evergrande nie wywiązała się z płatności i wywołała wstrząs w systemie bankowym tego kraju. Giełdy były również wrażliwe na informacje o drugim co do wielkości deweloperze w Chinach – wielu inwestorów budziło wspomnienia upadku Lehman Brothers.

Około 13 lat temu bankructwo amerykańskiego banku spowodowało zamieszanie na międzynarodowych rynkach finansowych. Instytut padł ofiarą kryzysu na rynku kredytów hipotecznych w wyniku nienormalnie rozwijającego się rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. Ale czy Evergrande stanowi podobne zagrożenie dla światowej gospodarki i rynków akcji?

Barclays widzi różne warunki rynkowe

Analitycy brytyjskiego banku Barclays nie wierzą, że konsekwencje ewentualnego upadku Evergrande będą podobne do konsekwencji upadku Lehman Bank w 2008 roku.

“Tak, Evergrande jest dużą firmą zajmującą się nieruchomościami. I tak, mogą wystąpić (potencjalne) efekty uboczne w sektorze nieruchomości w Chinach z konsekwencjami gospodarczymi. I tak, nadchodzi w czasie, gdy chiński wzrost naprawdę zaczyna rozczarowywać “. powiedział. W notatce dla inwestorów znajduje się „MarketWatch”. Jednak moment Lehmana to „kryzys o zupełnie innym wymiarze” – kontynuowali eksperci.

Warunki rynkowe są inne niż 13 lat temu. Aby niedorozwój Great Evergrande przekształcił się w kryzys podobny do Lehmana, musi zostać spełnionych szereg innych warunków, w tym gwałtowny wzrost niedoborów kredytów poza sektorem nieruchomości, odmowa banków na rynku finansowania międzybankowego i poważne błędy w polityce w odpowiedzi do kryzysu ze strony władz chińskich.

Analitycy Citi formułują możliwości wejścia na rynek

Podobnie analitycy Citi oceniają bieżące wydarzenia wokół Evergrande. W notatce podkreślili, że decydenci prawdopodobnie będą wytrwale unikać ryzyka systemowego, aby zyskać czas na rozwiązanie ryzyka związanego z zadłużeniem, a mając to na uwadze, prawdopodobnie będą zachęcać do nieznacznego złagodzenia ogólnego środowiska kredytowego.

READ  Boom budowlany: Po rekordowym majowym wzroście: Dlaczego cena drewna znowu spada, gdy pandemiczny boom słabnie | Wiadomość

Dlatego analityk Judy Zhang nie widzi momentu Lehman dla Chin, nawet jeśli ostrzega przed zagrożeniami dla całego chińskiego systemu finansowego. Tymczasem analiza banku udzielającego pożyczek firmom budowlanym wysokiego ryzyka wykazała, że ​​ryzyko kredytowe jest wyższe w przypadku China Minsheng Banking Corp. i Ping An Bank Co. i China Everbright Bank Co. Tymczasem Bank of Nanjing, Chongqing Rural Commercial Bank i China Postal Savings Bank są mniej narażone i „każdą deprecjację kursu będziemy postrzegać jako dobrą okazję do zakupu wysokiej jakości akcji” – cytował ekspert. z Bloomberg m.in.

Socit Gnrale: Jak dotąd tylko kilka efektów transferowych

Wei Yao i Michael Lam, analitycy Societe Generale, widzą niewielkie oznaki rozprzestrzenienia się kryzysu poza sektor nieruchomości. Według analityków w komunikacie prasowym opublikowanym przez MarketWatch, efekty zewnętrzne na rynku obligacji były jak dotąd w dużej mierze ograniczone do kilku deweloperów o wysokiej stopie zwrotu. Ekonomiści zauważają, że najwięksi kredytodawcy Evergrande są pod presją na rynku akcji, ale ich koszty finansowania zewnętrznego pozostają niezmienione. Chińskie rynki pieniężne są stosunkowo spokojne, chociaż pojawiają się wczesne oznaki załamania się gotówki.

Jeśli chodzi o rynek obligacji, wydaje się, że inwestorzy „rozróżniają bezpiecznych i ryzykownych pożyczkobiorców i oczekują na razie ograniczonego wkroczenia na szerszy rynek finansowy”, twierdzą eksperci.

Jefferies poleca kupno akcji Bank of China

Tymczasem Chen Shujen Chen, analityk z Jefferies Financial Group, trzyma się swojego poglądu na chińskie akcje. Jego zdaniem z Evergrande emanuje tylko „niewielka szansa na ryzyko systemowe”. W oświadczeniu skierowanym do inwestorów inwestorzy zalecają, według Bloomberga, kupowanie akcji banków, gdy ceny spadają. Jednocześnie udzielił Pocztowemu Bankowi Oszczędnościowemu rekomendacji zakupu i dodał ją do „Best Choices”. China Construction Bank Corp. Bank of Ningbo Co. pozostał członkiem selekcji najlepszych rekomendacji firmy analitycznej.

READ  Dlatego dyrektor generalny Evonik Kullmann walczy o wycofanie energii jądrowej

JPMorgan widzi w kryzysie szansę

Eksperci z amerykańskiego banku JPMorgan są nieco ostrożnymi optymistami. Cytowano analityków Reutersa, którzy powiedzieli, że jego obciążony długiem budżet sprawia, że ​​Evergrande jest niewątpliwie kruchy. To, że sytuacja tak szybko się pogorszyła, przyspieszyły decyzje polityczne. Eksperci wyraźnie nazwali „trzema czerwonymi liniami” wprowadzonymi przez chiński rząd, co było reakcją na ogromny wzrost cen nieruchomości w Chinach. W celu powstrzymania dalszego zadłużania się branży wprowadzono przepisy regulujące stosunek zobowiązań do aktywów, zadłużenie netto oraz stosunek środków płynnych do zobowiązań krótkoterminowych firm.

Doprowadziło to do presji na płynność w całym sektorze, a wielu mniejszych deweloperów z potrzebami krótkoterminowego refinansowania już wykazuje oznaki niepokoju. Eksperci twierdzą, że „Na podstawie naszych szacunków w tym roku może być 11 awarii o łącznej wartości 30 miliardów dolarów (lub 23-procentowy wskaźnik awaryjności dla sektora)”.

Dla Marko Kolanovic, szefa badań ilościowych w amerykańskim banku JPMorgan, kryzys jest szansą także z punktu widzenia inwestora. Pomimo kryzysu Evergrande, był uparty na akcjach i czasami widzi duże spadki cen jako okazję do zakupu. Niezależnie od ostatnich wydarzeń uważa, że ​​indeks S&P 500 podskoczy do 4700 do końca roku.

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Więcej informacji o chińskiej grupie Evergrande

Bildkelin: hxdbzxy/Shutterstock.com, Kirsty Wigglesworth/AP

Continue Reading

Trending