Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Ożywienie gospodarcze: cena miedzi – na drodze do rekordowego poziomu? | Wiadomość

?? Miedziany Marsz przez rok
?? Strajk w Chile może spowodować wzrost cen
?? Analitycy uważają, że możliwe jest ustanowienie nowego rekordu

Reklama

Handluj ropą, złotem i wszystkimi towarami z dźwignią (do 30)

Handluj towarami z wysoką dźwignią i małymi spreadami. Czy możesz tylko za 100,00 ?? Zacznij handlować, aby skorzystać z wpływu kapitału 3000 €!

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Cena tony miedzi wzrosła w czwartek (29 kwietnia 2021 r.) Do 1008,00 USD, najwyższego poziomu od dziesięciu lat. Jednak w obecnych warunkach dla wielu analityków to tylko kwestia czasu, zanim wzrośnie powyżej rekordowego poziomu 10190 USD osiągniętego w 2011 roku.

Wysoki popyt na miedź

Ponieważ coraz więcej osób jest szczepionych przeciwko COVID-19, gospodarki w Stanach Zjednoczonych i Chinach przyspieszają, a także pojawiają się oznaki ożywienia gospodarczego w Europie. Rozwój ten zwiększa również zapotrzebowanie na miedź, ponieważ czerwonawy połysk jest metalem, który zajmuje trzecie miejsce pod względem zużycia po żelazie i aluminium. Wynika to z faktu, że ma doskonałą przewodność, a także wysoką odporność na wszelkiego rodzaju korozję i łatwo ulega odkształceniom.

Miedź zyskuje również na tym, że nowa administracja USA wyraźnie zobowiązała się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Zdaniem ekspertów minerał przemysłowy odegra kluczową rolę w przejściu na bardziej zrównoważoną gospodarkę w dłuższej perspektywie.

Wąskie gardło dostaw miedzi

Jednak wraz ze wzrostem popytu na miedź nadal występują wąskie gardła podaży. Eksperci surowcowi Commerzbanku ostrzegają przed ciągłymi problemami w sytuacji podażowej na rynku miedzi. Jako przyczynę opisali wpływ kryzysu koronowego na produkcję górniczą i transport.

READ  Klient Rewe był zaskoczony: po papierze toaletowym i makaronie - czy jest nowy trend dla chomików?

Napięta i tak już napięta sytuacja podażowa została zaostrzona przez strajk w Chile, który stanowi około jednej czwartej światowej produkcji miedzi. „Chilijscy pracownicy portowi wezwali do strajku z powodu różnic w wysokości emerytur” – powiedział Carsten Minke. „Są wspierani przez związki górnicze” – powiedział Julius Baer, ​​analityk bankowy. Tło jest takie, że prezydent Sebastian Pinera chce zablokować prawo pozwalające obywatelom po raz trzeci wypłacać pieniądze z funduszy emerytalnych.

Eksperci są optymistami co do miedzi

Rosnący popyt w połączeniu z ograniczoną podażą spowodował, że cena miedzi wzrosła o prawie 90 procent w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Jednak zdaniem ekspertów pozostaje duży potencjał wzrostowy. Na przykład Goldman Sachs i Trafigura przewidują trwały wzrost i wzrost cen znacznie powyżej rekordowego poziomu 10190 USD osiągniętego w 2011 roku.

Według internetowego portalu surowcowego „Kitco”, kanadyjski bank TD Securities jest również postrzegany jako „solidna mieszanka dla silnej podwyżki stóp” w obecnych warunkach. W szczególności strajk w Chile, największym kraju miedziowym na świecie, jest „dużym ryzykiem”, ponieważ w tej chwili „nawet umiarkowane zawirowania mogą wywierać nadmierny wpływ na poziom cen”.

Ponadto, według Kitco, Daniel Briesemann, Commerzbank Commodity Analyst i Mike McGlone, Commodity Strategist w Bloomberg Intelligence, są optymistami co do miedzi. Obaj zakładają, że miedź odniesie korzyści z trendu zrównoważonego rozwoju i wizji gospodarki bezemisyjnej.

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Więcej informacji o cenie miedzi

Źródła obrazu: Flegere / Shutterstock.com, xfox01 / Shutterstock.com