Connect with us

science

Odwrócenie trendu także w szpitalach?: Rosnąca zachorowalność, szczególnie wśród osób w wieku 20-29 lat – Wikipedia

Published

on

Wydaje się, że niewielki wzrost infekcji trwający siedem dni w Niemczech w zeszłym tygodniu jest spowodowany głównie infekcją koronową u młodych ludzi. Podczas gdy przypadki na 100 000 ludności w ciągu siedmiu dni w prawie wszystkich grupach wiekowych rozwijały się niemal stabilnie lub zmniejszały się w ciągu kilku tygodni, wzrosły one u osób w wieku 20-29 lat, zwłaszcza w ostatnim tygodniu. To pochodzi z raportu zarządu Instytutu Roberta Kocha (RKI) z wtorkowego wieczoru. W związku z tym zaobserwowano niewielki wzrost obrażeń otrzymywanych z zagranicy.

Wzrost zachorowalności jest najbardziej wyraźny wśród osób w wieku od 20 do 24 lat, ze wzrostem z 10 do 19 lat w ciągu dwóch tygodni. Dla porównania: Dla seniorów w wieku od 75 do 84 lat wartość ta utrzymywała się na stałym poziomie 1. Dla młodszych uczniów (5-14 lat) trend jest nieco niższy, co prawdopodobnie jest związane z wakacjami w niektórych federacjach stanowych. Z drugiej strony niewielki wzrost można zaobserwować również wśród młodzieży w wieku 15 lat i więcej.

[Wenn Sie alle aktuellen Entwicklungen zur Coronavirus-Pandemie live auf Ihr Handy haben wollen, empfehlen wir Ihnen unsere App, die Sie hier für Apple- und Android-Geräte herunterladen können.]

Szef RKI, Lothar Wheeler, powiedział we wtorek, że najbardziej zaraźliwy wirus delta szybko się rozprzestrzenił, szczególnie wśród nieszczepionej populacji. Ze względu na znacznie niższe ryzyko ciężkich cykli Covid-19, młodsze zdrowe osoby dorosłe w Niemczech nie należały do ​​grup priorytetowych przy planowaniu szczepień.

Dane RKI nie ujawniają, jak wysoki jest wskaźnik szczepień dla osób w wieku 20-29 lat. Jednak osoby poniżej 60. roku życia, z czego około 42 procent, są znacznie mniej podatne na pełne zaszczepienie niż osoby starsze, około 72 procent. RKI podaje ten wskaźnik dla nieletnich na poziomie 1,6 procent, a przynajmniej jedna dawka zawiera około pięciu procent .

READ  Szczególnie niesamowita kometa jest w drodze do naszego Układu Słonecznego

Jeśli chodzi o leczenie szpitalne pacjentów z Covid 19, RKI pisze, że „tendencja spadkowa z ostatniego roku” nie jest obecnie kontynuowana. Należy zauważyć, że osoby zarażone często zgłaszają się do kliniki dopiero po 1-2 tygodniach od diagnozy, dlatego można spodziewać się kolejnych transfuzji.

Wcześniejsze dane zgłoszone przez RKI dotyczące leczenia szpitalnego Corona są niekompletne w raporcie zarządczym. Jednak w przyszłości szpitale powinny przekazywać dane na ten temat bezpośrednio do RKI, a ten aspekt powinien stać się jeszcze ważniejszy przy ocenie sytuacji.

Według danych RKI liczba infekcji również zaczęła rosnąć latem 2020 r., początkowo wśród osób w wieku od 15 do 30 lat, zanim wirus stopniowo rozprzestrzenił się na starsze grupy wiekowe. Ale w tym czasie nikt nie był szczepiony. W rezultacie ewolucja, jaka miała miejsce w tamtym czasie, wydaje się mało prawdopodobna. Jednak osoby starsze nie zostały całkowicie wykluczone. Eksperci przewidują, że w przypadku wariantu delta infekcja może występować częściej pomimo szczepienia – a wirus może być przenoszony również przez zaszczepione osoby.

Siedmiodniowy wskaźnik zapadalności rósł każdego dnia przez ponad tydzień. Według informacji RKI ze środy rano było to 7,1 – dzień wcześniej było to 6,5, przy ostatnim spadku 6 lipca 4,9. Organy służby zdrowia w Niemczech zgłosiły 1548 nowych zakażeń RKI w ciągu jednego dnia. Tydzień temu wartość wynosiła 985 trafień.

[Alle aktuellen Entwicklungen in der Coronavirus-Pandemie finden Sie hier in unserem Newsblog. Über die Entwicklungen speziell in Berlin halten wir Sie an dieser Stelle auf dem Laufenden.]

RKI odnotowuje również niewielki wzrost zakażeń koronawirusem sprowadzanych z zagranicy. Zwłaszcza w ciągu ostatnich dwóch tygodni eksperci napisali w raporcie departamentu we wtorek wieczorem, że zaobserwowano niewielki wzrost liczby tych przypadków. Ale na razie jest to „nadal na niskim poziomie”.

READ  Grożą dreszcze owiec: czy 30-stopniowa fala jest sygnałem startu lata? Meteorologia

Tygodniowa liczba spraw związanych z podróżami wynosiła 555 w ostatnim tygodniu, w poprzednich tygodniach wahała się od 259 do 412 spraw. W swoim raporcie RKI nie podaje żadnych informacji o krajach, z których wjechały zarażone osoby, a raport nie rozróżnia wariantów. (dpa)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Saksonia: ponad 10 zdarzeń – Drezno zaostrza zasady dotyczące korony

Published

on

Niemcy występowanie więcej niż 10

Ponownie załóż maskę – Drezno musi zaostrzyć zasady koronacji

Czy uraz pozostaje czynnikiem decydującym?

RKI trzyma się wartości infekcji jako wiodącego wskaźnika dalszych działań w pandemii koronawirusa. Cor . . Należy jednak uwzględnić również takie parametry, jak liczba zgonów i zajętość oddziałów intensywnej terapii. .

W tym momencie znajdziesz treści z Podigee

Aby wchodzić w interakcje lub przeglądać treści z Podigee i innych sieci społecznościowych, potrzebujemy Twojej zgody.

Saksonia była pierwszym krajem związkowym, który złagodził wymagania dotyczące masek w handlu detalicznym. Ponieważ wskaźnik infekcji w Dreźnie przekroczył granicę 10 dni, miasto ponownie zaostrza środki. Wracają również zobowiązania testowe.

drDrezno jest pierwszym regionem Saksonii, który ponownie zaostrzył przepisy dotyczące koronawirusa. Od soboty maski należy ponownie nosić podczas zakupów w stolicy stanu oraz w niektórych innych miejscach. Powód: wskaźnik infekcji koronowej przekroczył krytyczny poziom 10 w czwartek piąty dzień z rzędu. Ponownie obowiązują ograniczenia dotyczące kontaktów, poinformowała administracja miasta. Maksymalnie może się spotkać dziesięć osób.

Saksonia była pierwszym krajem związkowym, który złagodził wymagania dotyczące masek w handlu detalicznym. Od 16 lipca klienci mogą chodzić do sklepów bez maski – jeśli infekcja jest mniejsza niż 10 i jeśli pozwala na to odległość. Wolno było też chodzić bez maski po barach, hotelach czy miejscach kultury. To znowu w Dreźnie. Wracają też zobowiązania testowe.

Jako drugi z 13 regionów Saksonii, Lipsk zmierza do przekroczenia granicy 10. W czwartek kontuzja w Misstadt wyniosła 13,3. Była to najwyższa wartość w Saksonii, ale próg 10 przekroczyła dopiero po raz drugi z rzędu. W całej Saksonii wskaźnik infekcji w czwartek wyniósł 6,5. Wartość każdego na obszarach miejskich lub wiejskich ma znaczenie.

Przeczytaj także

Ogranicz nieszczepione

Saksońskie stowarzyszenie branżowe z zadowoleniem przyjęło wymóg wygodnej maski jako ulgę. „Oczywiście chcielibyśmy, aby liczba infekcji pozostała niska i nie wzrosła, więc zwolnienie z wymogu maski trwa dłużej” – powiedziała w czwartek dyrektor generalna Renee Glaser. Sektor detaliczny jest jednak gotowy, aby nadal przyczyniać się do walki z pandemią. . Wielu klientów dobrowolnie nosi maskę w ciągu ostatnich kilku dni.

Jednak z punktu widzenia detalisty ważna jest w przyszłości zmiana mikrosystemu o różnym poziomie infekcji – podkreślił Glaser. Przy ocenie sytuacji należy uwzględnić wypadki i inne czynniki, takie jak obłożenie szpitala.

READ  Paradontoza zwiększa ryzyko demencji – praktyka gojenia
Continue Reading

science

Omega 3 więcej niż Omega 6 – Ćwiczenia lecznicze

Published

on

Właściwa dieta na migreny

Amerykański zespół badawczy donosi, że zmiana diety może zmniejszyć nasilenie bólu głowy. W szczególności ważną rolę powinien odgrywać zrównoważony stosunek między kwasami tłuszczowymi omega-3 i omega-6. Ci, którzy spożywają odpowiednią ilość kwasów omega-3 w swojej diecie, mogą zmniejszyć częstotliwość bólów głowy.

Naukowcy z University of North Carolina School of Medicine wykazali w badaniu, w jaki sposób zmiana diety z naciskiem na zbilansowaną konsumpcję kwasów tłuszczowych zmniejsza bóle głowy u osób cierpiących na migrenę przez okres 16 tygodni. Wyniki badań zostały niedawno opublikowane w słynnym czasopiśmie specjalistycznym”BMJ” przyjść.

Dieta może wpływać na migreny

Migrena to jedna z najczęstszych dolegliwości, które regularnie występują na całym świecie. Dostępne terapie są często niewystarczające, aby zapewnić pełną ulgę cierpiącym. Według zespołu badawczego dieta może zapewnić dodatkowy sposób, w jaki osoby cierpiące na migrenę mogą wpływać na nasilenie i częstotliwość ich bólów głowy.

Za dużo kwasu linolowego, za mało omega-3

Wiele osób otrzymuje z diety więcej kwasów tłuszczowych omega-6 (kwas linolowy) niż omega-3 (kwas eikozapentaenowy i kwas dokozaheksaenowy). Jednym z powodów jest to, że kwas linolowy znajduje się w olejach roślinnych, które są wykorzystywane w wielu wytwarzanych produktach.

Dla porównania produkty bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, takie jak tłuste ryby morskie (na przykład śledź lub łosoś), są spożywane mniej. Jednak prawidłowy stosunek kwasów tłuszczowych jest ważny dla organizmu, ponieważ oba kwasy tłuszczowe są prekursorami cząsteczek sygnałowych, które zwiększają lub łagodzą ból.

Przetworzona żywność często zawiera kwas linolowy

„Nasi przodkowie jedli bardzo różne ilości i rodzaje tłuszczu niż dzisiejsi ludzie” – wyjaśnia główna autorka badania Daisy Zamora. Zdaniem naukowca liczba wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, których nasz organizm sam nie wytwarza, dramatycznie wzrosła, ponieważ oleje zawierające kwas linolowy znajdują się w wielu przetworzonych produktach spożywczych, takich jak chipsy ziemniaczane, krakersy i musli.

READ  Ogromna fala grypy grozi: eksperci ostrzegają przed pośrednimi konsekwencjami działania Corony na wirusy grypy

Jak Omega 3 i Omega 6 działają w organizmie?

Według naukowców omega-6 i omega-3 pełnią ważne funkcje w ludzkim organizmie. W najlepszym razie kwasy tłuszczowe są ze sobą w zrównoważonym związku. Omega-6 wydaje się promować przewlekły bólPodczas gdy wykazano, że omega-3 zapobiega stanom zapalnym. Ponieważ wiele osób spożywa duże ilości przetworzonej żywności, spożywają one znacznie więcej kwasu linolowego niż kwasu eikozapentaenowego (EPA) i kwasu dokozaheksaenowego (DHA).

Zmiana diety na migreny

Aby sprawdzić, czy zmiana diety może mieć wpływ na bóle głowy, w ciągu 16 tygodni zaobserwowano 182 osoby cierpiące na migrenę. Badaniem kierował Doug Mann, profesor neurologii i chorób wewnętrznych z University of North Carolina School of Medicine.

Porównanie trzech diet

Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy. Pierwsza grupa otrzymywała dietę zawierającą średnią ilość kwasów omega-3 i omega-6, jaką spożywałaby osoba mieszkająca w Stanach Zjednoczonych. Druga grupa jadła więcej omega-3, a proporcja omega-6 nie uległa zmianie, w trzeciej grupa omega-3 wzrosła, a omega-6 spadła.

W trakcie badania zapewniono dwie trzecie dziennego zapotrzebowania na suplementy. Wszyscy badani musieli prowadzić elektroniczny dziennik, w którym odnotowywano częstotliwość i nasilenie bólów głowy.

obiecujące wyniki

„Wyniki są bardzo obiecujące” – mówi Zamora. Uczestnicy, którzy przestrzegali jednej z dwóch diet o wyższym poziomie omega-3, odczuwali mniejszy ból niż osoby z grupy kontrolnej. Efekt był bardziej wyraźny w grupie z wysokimi poziomami omega-3 i niskimi omega-6.

Kilku uczestników, którzy przyjmowali więcej kwasów omega-3, udokumentowało o dwóch do czterech mniej bólów głowy każdego miesiąca. Dodatkowo czas bólu głowy został skrócony o 1,3 do 1,7 godziny w dni z bólem głowy. Niektórzy uczestnicy ograniczają środki przeciwbólowe.

Podobny efekt do leku

„Myślę, że ta zmiana diety może mieć ogromny wpływ” – potwierdza Zamora. Obserwowany efekt jest podobny do niektórych leków stosowanych regularnie w migrenowych bólach głowy.

READ  Szczególnie niesamowita kometa jest w drodze do naszego Układu Słonecznego

Nie badano żadnego suplementu diety

„W tym badaniu kwasy tłuszczowe omega-3 pochodzą z ryb, a nie z suplementów” – dodaje współautor badania Keturah Faurot. Tak więc wyników nie można po prostu przenieść na stosowanie suplementów diety.

Pojęcie dotyczy innych zespołów bólowych?

Według Zamory hipoteza, że ​​niektóre kwasy tłuszczowe zmniejszają lub zwiększają ból w organizmie, może być również przeniesiona na inny przewlekły ból, a nie tylko na bóle głowy. Grupa robocza chce teraz przetestować zmiany w diecie u innych pacjentów z przewlekłymi zespołami bólowymi. (FP)

Informacje o autorze i źródle

Ten tekst jest zgodny z wymogami specjalistycznej literatury medycznej, wytycznymi klinicznymi oraz aktualnymi badaniami i został przeanalizowany przez lekarzy.

autor:

Redaktor dyplomowy (FH) Volker Plasic

puchnąć:

 • University of North Carolina School of Medicine: Zmiana spożycia niektórych kwasów tłuszczowych może zmniejszyć nasilenie bólu głowy (veröffentlicht: 01.07.2021), news.unchealthcare.org
 • Christopher E. Ramsden, Daisy Zamora, Kitura R Fauro i wsp.: Zmiany w diecie kwasów tłuszczowych n-3 i n-6 w celu zmniejszenia bólu głowy u dorosłych z migreną: randomizowane badanie kontrolowane; W: thebmj, 2021, bmj.com
 • Federalne Centrum Żywienia (BZfE): Kwasy tłuszczowe Omega-3 przeciw bólom głowy? (Opublikowano: lipiec 2021), bzfe.de

ważna uwaga:
Ten artykuł ma wyłącznie charakter ogólnych wskazówek i nie jest przeznaczony do samodzielnej diagnozy ani samoleczenia. Nie zastąpi wizyty u lekarza.

Continue Reading

science

Wskaźnik zakażenia koroną wzrasta do 74: surowsze przepisy w Lüneburgu | NDR.de – Nachrichten – Dolna Saksonia

Published

on

Stan: 27.07.2021 07:35

Region Lüneburg ma najwyższy siedmiodniowy wskaźnik infekcji w Niemczech – 74. Na dzień dzisiejszy wdrożono środki ochrony przed koroną Krok 3. Istnieją wyjątki dla handlu detalicznego i turystyki.

Hrabstwo korzysta z możliwości nowej regulacji stanu koronawirusa. Stanowi to, że poszczególne regiony mogą zostać zwolnione z bardziej rygorystycznych przepisów, jeśli nie przyczyniają się one wyraźnie do wzrostu liczby infekcji. Dla Lüneburga oznacza to: hotele, pensjonaty lub kempingi mogą nadal działać zgodnie z koncepcją czystości. Oprócz testowania w dniu przyjazdu, testowanie jest wymagane dwa razy w tygodniu. Handel detaliczny zostanie również zwolniony z bardziej rygorystycznych zasad Corona, w odstępstwie od planu rządu stanowego krok po kroku nie będzie obowiązkowych testów na zakupy w Lüneburgu.

Dodatkowe informacje

Jeśli infekcja wynosi 10 lub więcej, obiekty te zostaną zamknięte. Nowa kampania szczepień rozpoczyna się w sierpniu. (27.07.2021) więcej

Indywidualne regulacje w skrócie

 • spotkania wewnątrz i na świeżym powietrzu razem z Jedna rodzina i dwie osoby z innego domu (Reguła podwójnej rodziny) jest dozwolona. Dotyczy to również specjalnych uroczystości w domu. Dzieci do 14 roku życia nie są liczone, to samo dotyczy tych, które zostały w pełni zaszczepione i wyzdrowiały dzięki odpowiednim dowodom. Nawet dziesięcioro dzieci w wieku do 14 lat może spotykać się na zabawowych spotkaniach
 • lokale gastronomiczne Pozostań otwarty, wstęp dozwolony wewnętrzny Ale to tylko połowa pojemności Przygotuj je i ciesz się ich gośćmi wyłącznie przy stołach. wnętrze jest Negatywny wynik testu – alternatywnie dowód szczepienia lub wyleczenia – Wymagane, również zaczyna się za 23:00 Obowiązuje czas zakazu. Przy stołach dozwolone jest tylko jedzenie na wynos, ale testowanie nie jest wymagane.
 • Zamknięte prywatne uroczystości w branży restauracyjnej Tylko na zewnątrz i z zastrzeżeniem zasady podwójnego łóżka. Wszyscy goście muszą mieć negatywny wynik testu lub dowód szczepienia lub wyleczenia. Dopóki siedzenie nie jest zajęte, należy przestrzegać wymagań dotyczących odległości i maski.
 • Kluby i dyskoteki Zamknięte.
 • dla Obiekty kulturalne i rekreacyjne, takie jak kina, teatry, ogrody zoologiczne i muzea Stosowane są surowsze zasady, w tym niektóre Przyleganie i testowanie maski.
 • Domy spokojnej starości i domy opieki Dozwolone tylko z Negatywny wynik testu – Alternatywnie udowodnić szczepienia lub wyleczenie – i maska można zwiedzać.

Ukończenie szkoły wydaje się być motorem infekcji

Fakt, że wartości w okolicy Lüneburga dramatycznie wzrosły, wynika w dużej mierze z ceremonii ukończenia szkoły średniej w Bardwick. Według hrabstwa świętowała osoba zarażona. Najwyraźniej osoba nie była świadoma infekcji.

Powiat wzywa do szczepień

Według powiatu przeciętny wiek pacjenta wynosi obecnie 23 lata. Dlatego prowincja wyraźnie zaprasza młodzież i młodych dorosłych do przychodzenia do ośrodka szczepień i szczepień.

Dodatkowe informacje

Minister zdrowia Dolnej Saksonii Daniela Behrens (SPD) jest gościem w studiu Hallo Niedersachsen. © NDR

Ale jednocześnie minister zdrowia dał do zrozumienia, że ​​testy to tylko migawka. jeszcze

Mężczyzna przechodzi test koronowy w centrum szybkich testów w Hanowerze. © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Julian Stratenschulte

Administracja wojewódzka czeka jednak na reakcję władz stanowych. Oczywiste jest, że dyskoteki będą musiały zostać zamknięte. (26.07.2021) więcej

Kobieta sortuje probówki z wymazami z gardła, które są testowane na obecność koronawirusa. © obraz sojusz / dpa / dpa-Zentralbild Zdjęcie: Hendrik Schmidt

Według rzeczniczki rządu, Pörksen, rządy federalne i stanowe pracują nad nowymi standardami, które mogą obowiązywać jeszcze w sierpniu. (20.07.2021) Inne

Kalendarz z przewidywanymi koronawirusami (montaż) © PantherMedia, Colourbox Zdjęcie: belchonock

W wielu miejscach Dolnej Saksonii ponownie wzrasta liczba przypadków infekcji koronowej. Przegląd. jeszcze

Archiwa

Ludzie w dyskotece © Colourbox Zdjęcie: ArenaCreative

Bojkot opiera się na rozporządzeniu Corona. Proces infekcji musi być wyraźnie zidentyfikowany w okolicy. jeszcze

Kolaż przedstawia model nanociał obok lamy. © Instytut Chemii Biofizycznej im. Maxa Plancka / Thomas Güttler / Carmen Rotte Zdjęcie: Thomas Güttler / Carmen Rotte

Naukowcy z Getyngi opracowali małe przeciwciała przeciwko koronawirusowi. Nanociała pochodzą z alpak. jeszcze

Logo Volkswagena na siedzibie firmy w Wolfsburgu

Zysk pierwszych sześciu miesięcy przekroczył już wynik z poprzedniego roku. Ale grupa ma jeden problem. jeszcze

Kilka osób tańczy w nocnym klubie. © obraz sojusz / dpa Zdjęcie: Horst Osinger

Według władz 75 z tych gości zostało zaszczepionych w klubie w Osnabrück, a 13 wyzdrowiało. jeszcze

Na stole z maską FFP2 leży smartfon odblokowany aplikacją Luca. © Picture Alliance / Geisler-Fotopress / Christoph Hard Zdjęcie: Christoph Hard

Jest to wynik losowych kontroli podczas rejestrowania kontaktów. Policja wydała ostrzeżenia. jeszcze

Hanower: Kelner podaje kawę dwóm gościom na tarasie kawiarni na Lister Meile. © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Julian Stratenschulte

W 2020 roku w branży hotelarskiej w Dolnej Saksonii zatrudnionych było około 126 000 pracowników – o 17 procent mniej niż w roku poprzednim. jeszcze

Mężczyzna zostaje zaszczepiony przeciwko wirusowi Corona poprzez wstrzyknięcie sobie lewego ramienia. Zdjęcie: Tim Schamberger / dpa

Od dziś na miejscu jest zespół z centrum szczepień. Miasto chce zaproponować szczepienia osobom poniżej 30 roku życia. jeszcze

Fankulisse na stadionie Hannover 96 © Picture Alliance / CITYPRESS 24 Zdjęcie: Hermann Hay / CITYPRESS24

Pomimo zwiększonej liczby kontuzji, drużyna drugiej ligi może w sobotę zagrać z Rostockiem przed 22 000 widzów. jeszcze

Uczniowie w klasie siedzą przed otwartymi piórnikami. © zdjęcie sojusz Zdjęcie: Sebastian Gollnow

Uczniowie pracują nad swoim „czasem skupienia” i problemami motywacyjnymi związanymi z COVID-19. jeszcze

W każdej chwili do słuchania

Stary dźwig na terenie portu w Lueneburgu. © NDR Zdjęcie: Julius Matuschik

8 minut

Możesz usłyszeć, co jest ważne w Twojej okolicy, w regionalnych wiadomościach o 15:00 na NDR 1 Dolna Saksonia. 8 minut

Ten temat znajduje się w programie:

NDR 1 Dolna Saksonia | Region Lüneburg | 28.07.2021 | 6:30 rano.

NDR . logo
Continue Reading

Trending