Connect with us

science

Grozi to zaszczepieniem mRNA

Published

on

  • Biontech A nowoczesnyMożliwość porażenia twarzy i zapalenia mięśnia sercowego
  • Czym właściwie jest plik szczepionka mRNA?
  • Te skutki uboczne są również możliwe

Chociaż dobra tolerancja na Szczepionki Moderna i Biotech / Pfizer, kop też Skutki uboczne Na. Paraliż twarzy, tj. paraliż twarzy, nie był uważany za efekt uboczny szczepionki mRNA. dystans Kilka wypadków Naukowcy poświęcili się teraz temu stowarzyszeniu w formie badań.

Szczepienia z Biontech i Moderna: paraliż twarzy możliwy dzięki szczepionkom?

wygląd paraliż twarzy (Porażenie nerwu twarzowego) odpowiada wyczerpującemu psychicznie i bardzo nieprzyjemnemu powikłaniu neurologicznemu, które w większości przypadków (95%) ustępuje samoistnie w ciągu miesiąca. Może przejść przez proces odzyskiwania Kortykosteroidy są przyspieszane, więc Niemieckie Towarzystwo Neurologiczne (DGN).

Szczepionka koronowa od producentów Biontech i Pfizer tam było Trzeci etap – nauka Obserwowano ją przez około dwa miesiące u około 38 000 przebadanych osób. Według raportu FDA podczas badania klinicznego w grupie zaszczepionej wystąpiły cztery przypadki poważnego paraliżu twarzy. Interesujące też: Szczepionka Biontech: ochrona i skutki uboczne – wszystko, co powinieneś wiedzieć. Nowoczesna Szczepionka Covid-19 też była później Obszerne badania kliniczne تجارب Z ponad 30 000 przebadanych osób udokumentowano cztery przypadki ostrego paraliżu twarzy, z których trzy pochodziły z grupy szczepionej i jeden przypadek z grupy placebo.

We wszystkich przypadkach Paraliż twarzy Cofnął się po kilku tygodniach. To, czy ten paraliż twarzy był pierwotnie związany ze szczepieniem, jest dalej badane Arkusz informacyjny o szczepionkach mRNA z Instytutu Roberta Kocha. Sekretarz Generalny DGN, prof. dr hab. Peter Burlet pisze: „Całkowita częstość porażenia nerwu twarzowego (tak zwanego idiopatycznego porażenia twarzy) wynosi od siedmiu do 40 przypadków rocznie na 100 000 populacji, więc w dwóch badaniach z udziałem 68 000 uczestników zaobserwowano łącznie osiem przypadków, co nie jest jeszcze niepokojącym sygnałem, zwłaszcza, że ​​paraliż twarzy rozpoczął się już w sezonie.”

READ  Łapanie wirusów za pomocą pułapek DNA i unieszkodliwianie ich – praktyka lecznicza

Choroby wirusowe i infekcje grypopodobne: kiedy może wystąpić paraliż twarzy?

Według prof. dr. Kopnięcie Petera Burletta Paraliż twarzy Zwłaszcza wiosną i jesienią Często z chorobami wirusowymi lub infekcjami grypopodobnymi عدوىGłównie spowodowane przez rinowirusy. Inne choroby wirusowe, takie jak różne wirusy opryszczki, mogą również prowadzić do tego typu paraliżu twarzy. Osoby z wysokim ciśnieniem krwi lub cukrzycą oraz osoby z paraliżem twarzy są również szczególnie zagrożone.

Wskazówka dotycząca książki Amazon: Zalety i wady szczepień Corona – wskazówki dotyczące osobistej decyzji o szczepieniu

Ważne jest również, aby wiedzieć Zakażenie SARS-CoV-2 również doprowadziło do paraliżu twarzy może powodować. “Podobnie jak wirusy opryszczki pospolitej, półpaśca czy kamienia nazębnego, jasne jest, że SARS-CoV-2 może prowadzić do niedowładu twarzy”, zgodnie z raportem profesora Perletta. dla jednego Fasialisparese przez Infekcja koronowa Wyższe niż szczepienie przeciwko koronie.

Następnie profesor Berlett wyjaśnia: „Zakażenie SARS-CoV-2 może również prowadzić do niedowładu twarzy, prawdopodobnie częściej niż szczepienie przeciwko wirusowi”. Tak więc bardzo rzadko zdarza się mieć plik Szczepienie koronowe Został zidentyfikowany jako potencjalny wyzwalacz rozwoju paraliżu twarzy.

Wniosek: porażenie twarzy jest nadal rzadkie po szczepieniu koronowym

Ponieważ wcześniejsze badania nad skutkami ubocznymi paraliżu twarzy po szczepieniu koronowym nie ujawniły bardzo ważnego związku, wniosek Berletta jest następujący: „Jeśli chodzi o paraliż twarzy, dostępne dane nie uzasadniają żadnych wątpliwości co do szczepienia. Bezpośredni związek przyczynowy między szczepieniem a wystąpieniem paraliżu twarzy wydaje się obecnie mało prawdopodobny”.

Szczepienia Corona-Biontech / Pfizer: zapalenie mięśnia sercowego u niektórych grup osób

Według najnowszych wyników badania przeprowadzonego przez izraelskich badaczy zapalenie mięśnia sercowego może wystąpić również po drugim szczepieniu przeciwko koronie z Biontechem/Pfizerem. Naukowcy odkryli, że szczególnie starsi mężczyźni Między 16 a 30 rokiem życia Po drugim szczepieniu rozwinęło się zapalenie mięśnia sercowego. 16 do 19 lat Odpowiednio najbardziej dotknięty Również.

READ  mikroRNA jako biomarkery do wczesnego wykrywania chorób neurodegeneracyjnych

Ponieważ związek między przypadkami zapalenia mięśnia sercowego a szczepieniami nie został jeszcze ustalony, według kierownika badania będzie on dalej badany.

Wiedza podstawowa: czym właściwie jest szczepionka mRNA?

Celem szczepienia koronowego jest rozwinięcie odpowiedniej odpowiedzi immunologicznej na wirusa. Do tej pory w Niemczech zatwierdzono dwa rodzaje szczepionek. Z drugiej strony szczepionka wektorowa Astrazeneca o działaniu ochronnym 70% oraz szczepionka mRNA firm Moderna i Biontech/Pfizer o działaniu ochronnym 95%. specjalna funkcja szczepionki mRNA polega na tym, że są one łatwiejsze do wyprodukowania i dlatego szybciej dostosowują się do mutacji niż szczepionka wektorowa.

Tym, co wyróżnia szczepionkę mRNA, jest to, że organizm sam wytwarza odpowiedź immunologiczną. W przeciwieństwie do innych szczepionek, ta szczepionka nie otrzymuje osłabionego wirusa, a jedynie projekt jednego ze składników koronawirusa. Syntetyczne mRNA jest pakowane w otoczkę lipidową zawierającą nanocząsteczki i umieszczane w komórkach mięśniowych. Ten schemat nie wytworzy całego wirusa, ale białka szkieletowe, które na ogół są nieszkodliwe dla ludzkiego organizmu. Organizm ludzki reaguje na białko kolce reakcją immunologiczną, gdy układ odpornościowy rozpoznaje wirusa jako ciało obce. Ta odpowiedź immunologiczna chroni teraz przed prawdziwą infekcją koronową, więc biotechnologia.de.

Biontech i Moderna: Te skutki uboczne są również możliwe

Federalne Centrum Edukacji Zdrowotnej wymienia na swojej stronie internetowej najczęstsze skutki uboczne szczepionek mRNA firmy Biontech/Pfizer i Moderna. W przypadku szczepionki Biontech najczęstszymi reakcjami na szczepienie w okresie obserwacji były ból w miejscu wstrzyknięcia (>80%), zmęczenie (>60%), ból głowy i dreszcze (>30%) oraz ból stawów (>20%) , procent), gorączkę i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia (ponad 10 procent). Częściej (od 1 do 10 procent) w miejscu nakłucia występowały nudności i zaczerwienienie. Sporadycznie (od 0,1 do 1 procenta) występował obrzęk węzłów chłonnych, bezsenność, ból ręki lub nogi, dyskomfort i swędzenie w miejscu wstrzyknięcia.

READ  Wskaźnik infekcji koronami w Berlinie: Dlatego wartość nagle ponownie wzrosła

W przypadku szczepionki od producenta Moderna najczęstszymi reakcjami na szczepienie w okresie obserwacji były ból w miejscu wstrzyknięcia (>90%), zmęczenie (70%), ból głowy i mięśni (>60%) oraz ból stawów i dreszcze. (>40 proc.), nudności lub wymioty (ponad 20 proc.), obrzęk węzłów chłonnych pod pachą, gorączka, obrzęk i zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia (ponad 10 proc. każdy). Często (od 1 do 10 procent) zgłaszano wysypkę, a także wysypkę i pokrzywkę w miejscu wstrzyknięcia. Czasami (od 0,1 do 1 procenta) pojawia się swędzenie w miejscu wstrzyknięcia.

Przeczytaj tutaj wszelkie interakcje między szczepieniami, które mogą wystąpić w przypadku szczepionek wektorowych, takich jak Astrazeneca i Johnson & Johnson.

*Uwaga: W redakcji zawsze poszukujemy przydatnych produktów dla naszych czytelników. Linki podane w tym artykule i oznaczone ikoną koszyka na zakupy lub gwiazdką są nazywane linkami partnerskimi/linkami sponsorowanymi. Jeśli klikniesz na jeden z tych linków i zrobisz zakupy za ich pośrednictwem, otrzymamy prowizję od sprzedawcy. To nie zmienia ceny dla Ciebie. Nasze raporty redakcyjne są przede wszystkim niezależne od obecności lub wysokości prowizji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Turbo przestaje się dziać w gorących punktach delty! Dlaczego trend się teraz zmienia?

Published

on

Wielka Brytania, Holandia i Portugalia: Turbo zatrzymuje się w hotspotach Delta! Dlaczego trend się teraz zmienia?

Wskaźniki infekcji gwałtownie rosną w wielu krajach: Delta kontroluje proces infekcji w Europie. Przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, a także w Holandii i Portugalii liczby gwałtownie spadają. Epidemiolog wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje i czy rozwój jest zrównoważony.

Wariant delta spowodował wzrost liczby infekcji w Wielkiej Brytanii w ostatnich tygodniach. W połowie lipca Ministerstwo Zdrowia zgłosiło ponad 60 000 przypadków w ciągu zaledwie jednego dnia. Na początku stycznia liczby prawie osiągnęły poziom silnej drugiej fali. I chociaż w Wielkiej Brytanii ponad 70 procent populacji w wieku 18 lat i więcej jest obecnie w pełni zaszczepionych, to co najmniej 88 procent zostało zaszczepionych po raz pierwszy.

Ale kilka dni temu krzywa w Wielkiej Brytanii ponownie zaczęła się obniżać: liczba przypadków spadła o ponad 50 procent od 15 lipca, do nieco ponad 24 000 dziennie, co odnotowano 26 lipca. 7-dniowy wskaźnik infekcji wynosi obecnie 490 przypadków na 100 000 populacji. Kilka dni temu wciąż było znacznie powyżej znaku 500. Ogólnie liczba spraw jest nadal bardzo wysoka, ale dlaczego liczby nagle spadają?

Zamknięcia szkół i wpływ lata mogą odgrywać pewną rolę

Naukowiec Kit Yates z University of Bath podejrzewa, że ​​może to mieć związek z zamkniętymi szkołami, napisał codzienne lustro. do lata TemperaturyWedług Yatesa życie za granicą mogło przyczynić się do niższych wskaźników infekcji. Dlatego też pewną rolę może odegrać fakt, że wielu Brytyjczyków jest na wakacjach i nie jest poddawanych testom.

Epidemiolog Timo Ulrichs z Akkon University w Berlin Sugerowano, że te czynniki mogą odgrywać pewną rolę. „Nie testowano ze względu na wakacje, ludzie nie są na miejscu, ale na wakacjach i prawie rezygnują z testowania tam”, wyjaśnia, pytany przez FOCUS Online. Dodatkowo, ze względu na dobrą pogodę, ludzie częściej przebywali na zewnątrz, co zmniejsza prawdopodobieństwo przeprowadzki.

Wszystkie ważne wiadomości o koronawirusie w e-biuletynie FOCUS. Zapisz się teraz.

W odniesieniu do Anglii Ulrich nadal podejrzewa, że ​​zniesienie wszystkich ograniczeń nałożonych na wirusa Corona może nadal skłaniać ludzi do ogólnej ostrożności.

dla SzkocjaW przeciwieństwie do południowo-zachodniej części Wielkiej Brytanii, gdzie liczba wypadków faktycznie zmniejsza się regionalnie, inny czynnik może być częścią wyjaśnienia: Szkocja ustala własne środki, aby poradzić sobie z Coroną i, w przeciwieństwie do reszty Wielkiej Brytanii, nie chce więcej do sierpnia 9, jeśli trend jest w dół Ograniczenia wzrostu. Procedury są tam bardziej rygorystyczne niż gdziekolwiek indziej w Wielkiej Brytanii.

READ  Corona zagraża postępowi: jest większe zapotrzebowanie na specjalistów STEM niż kiedykolwiek wcześniej

Turbo przestaje się dziać w gorących punktach delty! Liczba infekcji spada również w Holandii

W rzeczywistości Wielka Brytania nie jest jedynym krajem, w którym pomimo masowego rozpowszechnienia wariantu delta, obserwuje się ogólny spadek liczby infekcji. Również w Holandii liczby drastycznie spadły przez kilka dni – chociaż kraj, według RKI, jest obszarem o wysokiej zachorowalności od wtorku (27 lipca), a Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie dotyczące podróży.

Według holenderskiego rządu Corona Dashboard, liczba nowych infekcji w dniu 16 lipca nadal wynosiła ponad 11 000 w ciągu 24 godzin. W ciągu ostatnich 10 dni liczba nowych codziennych infekcji spadła do 3914 (stan na 26 lipca). Siedmiodniowy wskaźnik infekcji wynosi obecnie 266 przypadków na 100 000 mieszkańców, ale tydzień temu był znacznie wyższy: 407 przypadków. Więc poziom jest podobny do w Anglii Nadal jest wysoki, ale nadal niski.

mutacje

ten który Korona wirus Może tysiąc razy zmutowany. To, czy spowoduje to, że wirus stanie się bardziej niebezpieczny, zależy od tego, jak się zmieni. Tutaj możesz zobaczyć 360-stopniowy widok głównych kolców, ich rozmieszczenie na mapie Europy i niebezpieczeństwa, jakie stwarzają.

Holenderski rząd ponownie zaostrzył przepisy

Za tym spadkiem mogą również stać zmieniające się działania: bo to dopiero pod koniec czerwca Holandia Zasady korony Jest prawie całkowicie odwołany, a duże imprezy są również dozwolone dla osób zaszczepionych i przebadanych negatywnie. Następnie 1000 osób zostało rannych na festiwalu na świeżym powietrzu w Utrechcie. Od tego czasu rząd holenderski ponownie zaostrzył przepisy: kluby nocne i dyskoteki zostały ponownie zamknięte, a pojemność i godziny otwarcia sektora gastronomicznego zostały ograniczone. Ponadto premier Mark Rutte wezwał mieszkańców do ponownej pracy w domowym biurze i do utrzymywania przez cały czas odległości co najmniej 1,5 metra od innych osób. Bardziej rygorystyczne środki mogły przyczynić się do zmniejszenia liczby.

READ  Wskaźnik infekcji koronami w Berlinie: Dlatego wartość nagle ponownie wzrosła

Ponieważ ponad 50 procent populacji w Holandii jest teraz w pełni zaszczepionych, a prawie 70 procent otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki, rząd chce ponownie złagodzić zasady podróżowania dla swoich obywateli. W poniedziałek rząd ogłosił anulowanie ostrzeżeń dotyczących podróży do krajów Unii Europejskiej o wysokim wskaźniku infekcji. Obecnie jest nadal używany przez nieistotnego turystę na podróż prawie do Hiszpaniii Portugalii i Cypr doradzać przeciwko. Rząd powiedział, że ostrzeżenia dotyczące podróży oparte wyłącznie na liczbie infekcji nie były proporcjonalne, a także zwrócił uwagę na wysoki poziom szczepień w Europie.

Wskazówka dotycząca surfowania: Wirus koronowy – śmiertelna odmiana delta? Jak naprawdę niebezpieczny jest boom

Niewielki spadek infekcji również w Portugalii

W Portugalii również od kilku dni nastąpił nieznaczny spadek liczby infekcji – po tym, jak liczba infekcji stale rosła od czerwca i przyniosła krajowi trzecią falę. W połowie lipca portugalski urząd ds. zdrowia odnotował ponad 3300 nowych infekcji dziennie. Zmniejsza się tylko od kilku dni i obecnie wynosi 1610 nowych infekcji dziennie (stan na 26 lipca). Bieżące wystąpienie 7 dni w Portugalii O godzinie 214, 21 lipca, była jeszcze godzina 224.

Liczba wypadków 7-dniowych była jak dotąd najwyższa w Algarve i w Lizbonie. Ale tam też wyraźnie zatonęły. Według portugalskiego Ministerstwa Zdrowia w Algarve liczba ta wynosi obecnie 419. 19 lipca było to 493 w Lizbonie, a obecnie 315 w dniu 18 lipca. Dali władzom 348.

Niższe liczby mogą być związane z bardziej rygorystycznymi środkami nałożonymi niedawno w związku z sytuacją w Portugalii. W Lizbonie iw dużej jej części istnieją znaczne ograniczenia dotyczące godzin otwarcia i pojemności restauracji i sklepów. Dotyczy to zwłaszcza dni świątecznych i weekendów.

Ponadto ponownie obowiązuje godzina policyjna od 23:00 do 5 rano w miastach takich jak Lizbona i obszarach o wysokim wskaźniku infekcji. W Niemczech Portugalia od 7 lipca jest obszarem o wysokim poziomie infekcji. W Portugalii 51 procent populacji jest w pełni zaszczepionych; 15 proc. zostało zaszczepionych po raz pierwszy.

Ulrich obawia się spadku, który nie potrwa długo

Epidemiolog Timo Ulrichs nie wierzy, że ten pozytywny rozwój utrzyma się długo w Portugalii, a także w Wielkiej Brytanii i Holandii. „Obawiam się, że liczby ponownie gwałtownie wzrosną po powrocie tylu osób do tych krajów i że to zakłócenie jest tylko przejściowym zjawiskiem” – mówi.

READ  Corona, Niemcy: RKI odnotowuje 14909 nowych przypadków koronawirusa - zapadalność spada do 107,8

„Nie ma powodu, aby wskaźnik infekcji w tych krajach spadał niemal sam – szczególnie ze względu na znacznie bardziej zaraźliwy wariant delta”. Byłoby tak tylko wtedy, gdyby populacja stała się już wysoce odporna poprzez szczepienie i zanieczyszczenie, co pokazuje, że wirus nie był już w stanie przeciwdziałać łatwowierności immunologicznej, jak to często bywa. Ale ten stan nie został jeszcze osiągnięty w Wielkiej Brytanii, Holandii czy Portugalii.

Najlepsze Kliniki Rehabilitacyjne 2021 (Ogłoszenie)

Tak dla zdrowia, NIE dla podkreślenia: Ten numer FOCUS-GESUNDHEIT dotyczy rehabilitacji i leczenia. Pokazujemy, jak chroniczny ból pleców może być złagodzony na rehabilitacji, chorzy na astmę lepiej kontrolują duszność, a chorzy na raka odmładzają się fizycznie i psychicznie. Program rehabilitacji dostarcza zbiorczą wiedzę na temat zastosowania, procedur i kosztów oraz prowadzi przez cykl rekonwalescencji. W tym numerze znajdziecie Państwo również najlepsze kliniki rehabilitacyjne, które zostały dokładnie przebadane, podzielone według wskazań, a także 80 uzdrowisk zdrowia i odnowy biologicznej.

Wideo: Schulz jako konsultant? Natychmiast podniosę moją pensję 10 milionów ludzi.

Mielony makaron z cukinii z serem jagnięcym: pyszne letnie danie dla młodszych i starszych

Zabawne też?

CS / z materiałem z dpa