Connect with us

science

Dzięki sztuczce z glukozą Twoja dieta stanie się dziecinnie prosta

Published

on

Dzięki sztuczce z glukozą Twoja dieta stanie się dziecinnie prosta

Jedz to samo co zawsze i nadal chudnij dzięki prostym trikom: oto, co obiecuje sztuczka z glukozą. Wyjaśniamy, jak ważny jest poziom cukru we krwi dla Twojego dobrego samopoczucia i jak dieta glukozowa może wpłynąć na sukces utraty wagi.

Sztuczka z glukozą: oto, co musisz wiedzieć

„Sztuczka z glukozą” to tytuł bestsellerowej książki biochemika Jessie Inchausby. W swoim dziele francuska pisarka wyjaśnia wszystkie szczegóły tzw Dieta glukozowa I jak to zrobić Lepsza skóra, Więcej energii I Utrata wagi może się przyczynić. W swoich badaniach Inchauspe odkryła, że ​​od tego zależy nasze zdrowie fizyczne i psychiczne Poziom cukru we krwi Dotknięty. Wiedzę tę zdobyłam sprawdzając poziom cukru we krwi za pomocą glukometru. Za pomocą kropli krwi za pomocą czujnika określa się poziom cukru we krwi. To uświadomiło jej, w jaki sposób żywność zmienia poziom cukru we krwi. Na przykład poziom cukru we krwi wzrósł po zjedzeniu chleba, ale nie chleba z masłem. Po wielu badaniach odkryłem, że kluczem do zrównoważonego poziomu cukru we krwi nie jest rodzaj spożywanych pokarmów, ale kolejność ich spożywania.

Na filmie: Prosto wyjaśniono sztuczkę z glukozą

Poziom cukru we krwi: jak wysoki jest?

Zwykle regularnie monitoruje się poziom cukru we krwi, zwłaszcza u chorych na cukrzycę. Ma ogromny wpływ na cały nasz organizm. Prawdopodobnie masz już tzw. „„wysoki poziom cukru” Doświadczony. Na przykład możesz to poczuć po zjedzeniu czekolady zastrzyk energii. Poziom cukru we krwi szybko wzrasta ze względu na zawartość glukozy. Nasz organizm pozbywa się większej ilości wody Insulina Radzenie sobie z dużą ilością cukru. Po tym wzroście nieuchronnie następuje spadek, tzw „upadek cukru”. Insulina powoduje spadek poziomu cukru we krwi poniżej wartości początkowej (efekt odbicia). Czujemy się zmęczeni i ospali i mamy tendencję do natychmiastowego powrotu do zjedzenia kolejnego słodkiego posiłku. Uwielbia także jedzenie owoc Może powodować wysoki poziom cukru we krwi. Dzieje się tak za sprawą cukru owocowego (fruktozy) znajdującego się w owocach. W małych dawkach fruktoza ma niewielki wpływ na poziom cukru we krwi, natomiast duże ilości owoców mogą prowadzić do szybkiego wzrostu poziomu cukru we krwi.Do owoców o umiarkowanej zawartości cukru zaliczają się: pomarańcze, arbuz, kiwi i brzoskwinie.

READ  Jak kawa wpływa na ryzyko zgonu u diabetyków?

Poziom cukru we krwi wskazuje, ile Cukier (glukoza) Jest obecny we krwi. Glukoza działa jak komórki w organizmie Źródło prądu. Ma to na celu wchłonięcie i wykorzystanie glukozy z krwi Insulina, hormon metaboliczny odpowiedzialny. Osoby chore na cukrzycę mają taką przypadłość molestowanie Tworzenie insuliny. W rezultacie glukoza nie może spełniać swojej roli jako dostawca energii, a poziom cukru we krwi w organizmie wzrasta. Dlatego poziom cukru we krwi u chorych na cukrzycę jest zawsze wyższy niż u osób zdrowych.

Zwykle mierzy się poziom cukru we krwi Zrównoważony. Oznacza to, że przed badaniem nie należy nic jeść. Najlepszy czas na to to poranek zaraz po przebudzeniu. Poziom cukru we krwi u zdrowej osoby nie powinien przekraczać 100 miligramów glukozy na decylitr Ona informuje. Po jedzeniu poziom cukru we krwi zwykle wzrasta i jego wartość kształtuje się już na poziomie ok 140 miligramów na decylitr. W Osoby cierpiące na cukrzycę Przedposiłkowy poziom cukru we krwi ok 126 miligramów na decylitr I po obiedzie Ponad 200 miligramów na decylitr.

Jak działa sztuczka z glukozą?

Sztuczka z glukozą to dieta zaprojektowana tak, aby utrzymać wysoki poziom cukru we krwi na jak najniższym poziomie. Powodem tego jest to, że zbyt dużo glukozy prowadzi do wysokiego ciśnienia krwi Insulina dystrybuowane. To z kolei uniemożliwia organizmowi… Aby spalić tłuszcz. Jeśli jednak poziom cukru we krwi i poziom insuliny są stabilne, łatwiej jest schudnąć.

Zasady dotyczące glukozy w skrócie

choćby zdrowie I to Interes publiczny Badania Inhausby nie zawsze skupiały się na utracie wagi; wielu osobom udało się skutecznie schudnąć dzięki jej wskazówkom. Wyjaśnimy Ci Trzy sztuczkiKtóre omawia w swojej książce i jak może pomóc w utracie wagi.

READ  Niedoczynność tarczycy: możliwe uszkodzenie mózgu u dziecka

Sztuczka 1: Jedz żywność we właściwej kolejności

Według Inchaspi należy je spożywać przy każdym posiłku Błonnik (Warzywa) są zjadane najpierw, a potem… Białka, węglowodany i tłuszcze (Mięso, produkty zbożowe, nabiał) i wreszcie Skrobia i cukier. Dzieje się tak, ponieważ błonnik jest trawiony w organizmie znacznie wolniej. Podczas gdy cukier powoduje wysoki poziom cukru we krwi. Jeśli najpierw zjesz błonnik, automatycznie go spowalnia trawienie cukru, dzięki czemu glukoza wolniej dostaje się do krwioobiegu. Dotyczy to również uwalniania cukru do krwiobiegu z węglowodanów. Błonnik zapobiega „skokowi cukru” i następującemu po nim „upadkowi cukru”, a co za tym idzie – łaknieniu. Poza tym szybciej poczujesz się pełny, jeśli najpierw zjesz dużo warzyw. Już pełny żołądek sprawia, że ​​nie odczuwasz głodu na węglowodany, białka i tłuszcze, co jest… Utrata wagi ulubiony.

Również interesujące: Węglowodany złożone: w ten sposób możesz schudnąć za pomocą ryżu, makaronu itp.

Do dobrych Dostawcy włókienDo pokarmów, które zapobiegają wzrostowi poziomu cukru we krwi po spożyciu węglowodanów, należą fasola, marchew, kalafior i buraki. Pamiętaj, że produkty spożywcze należy spożywać w odpowiedniej kolejności. Dlatego w przypadku posiłku składającego się z kurczaka, chleba, brokułów i jabłek należy najpierw zjeść fasolę, następnie kurczaka, a na końcu chleb i jabłka. Tylko w ten sposób może zadziałać sztuczka z glukozą.

Drugi trik: ocet przed jedzeniem

Kwaśność powoduje chudnięcie: Ocet przed posiłkiem bogatym w węglowodany może obniżyć wysoki poziom cukru we krwi. Zostało to udowodnione w szwedzkim badaniu przeprowadzonym w 2005 roku. Wykazano również, że ocet ma korzystne działanie… Dłuższe uczucie sytości Jest odporny na gwałtowny wzrost poziomu cukru we krwi i poziomu insuliny.

Aby to zrobić, po prostu go rozwiąż Dwie łyżki octu jabłkowego Rozpuścić w szklance wody i wypić 20 minut przed posiłkiem. Na przykład ocet jabłkowy może pomóc Ci schudnąć, podobnie jak modny napój odchudzający Switchel.

READ  Zwiększone ryzyko związane z jedzeniem produktów mlecznych — praktyka lecznicza

Trzecia sztuczka: wykonuj lekkie ćwiczenia po jedzeniu

Ostatnią sztuczką jest ćwiczenie po posiłku. Więc część można zjeść Węglowodany Do natychmiastowego ponownego spalenia. Jeśli spożywamy więcej węglowodanów niż potrzebujemy, organizm magazynuje część z nich w postaci glikogenu w komórkach, a resztę zamienia w tłuszcz, co prowadzi do przyrostu masy ciała. Inchauspé zaleca pobyt na ok Dziesięć minut, co najmniej Jedna godzina Do poruszania się po jedzeniu. Do tego celu szczególnie nadaje się nordic-walking.

Kolacja z trikiem z glukozą

Pokażemy Ci przykład, jak mógłby wyglądać obiad przy użyciu sztuczki z glukozą według Inchaspiego. Zwracanie uwagi na porządek jest bardzo ważne:

 1. Szklanka wody i octu jabłkowego
 2. zielone fasolki
 3. Filet z kurczaka
 4. Pieczone ziemniaki
 5. Mus czekoladowy z truskawkami
 6. 10 minut spacerem

Jakie są wady diety glukozowej?

Nawet jeśli włączenie trików związanych z glukozą do codziennej diety nie stanowi problemu z żywieniowego punktu widzenia, wielu osobom trudno jest zawsze trzymać się kolejności i jeść posiłki osobno, a nie razem. Nieważne, czy jesz kolację, czy lecisz samolotem: w życiu codziennym nie zawsze jest możliwe zaopatrzenie się w składniki posiłku indywidualnie. Nie zawsze łatwo zastosować triki 2 i 3. Kto ma wszędzie pod ręką ocet i możliwość ćwiczeń po każdym posiłku? Jest też wielu ekspertów ds skuteczność the Krytyka poszczególnych środków. Ponieważ dieta glukozowa – prawidłowo stosowana – nie stwarza żadnego zagrożenia dla zdrowia, nie ma wstydu, aby ją wypróbować.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Federalny Urząd Statystyczny: Liczba upadłości przedsiębiorstw ponownie znacząco wzrosła

Published

on

Federalny Urząd Statystyczny: Liczba upadłości przedsiębiorstw ponownie znacząco wzrosła
Praca Federalne Biuro Statystyczne

Liczba upadłości przedsiębiorstw ponownie znacząco wzrosła

Następstwa pandemii, rosnące ceny energii i rosnące stopy procentowe sprawiają problemy wielu firmom w Niemczech

Źródło: Niemiecka Agencja Informacyjna/Martin Gerten

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

W celu przeglądania treści osadzonych konieczne jest uzyskanie Twojej odwołalnej zgody na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, gdyż dostawcy treści osadzonych wymagają tej zgody jako zewnętrzni usługodawcy. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Wł.”, zgadzasz się na to (z możliwością odwołania w dowolnym momencie). Obejmuje to również Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do USA, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Możesz znaleźć więcej informacji na ten temat. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę korzystając z klucza i prywatności na dole strony.

Kryzysy ostatnich lat zebrały ogromne żniwo: liczba bankructw w ostatnim kwartale była o 26,5 proc. wyższa niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Od czerwca 2023 roku liczba upadłości przedsiębiorstw konsekwentnie rośnie w dwucyfrowym przedziale procentowym.

drW Niemczech utrzymuje się rosnąca tendencja upadłości przedsiębiorstw. Jak podał w piątek Federalny Urząd Statystyczny, w pierwszych trzech miesiącach tego roku upadłość ogłosiło 5209 firm. To o dobry kwartał (26,5 proc.) więcej niż w analogicznym kwartale ubiegłego roku.

Przekroczona została także wartość I kwartału 2020 roku: o 11,2 proc. Był to kwartał przed kryzysem koronowym, który charakteryzował się specjalnymi przepisami i stosunkowo niską liczbą upadłości.

Przeczytaj także

Prezes Total Metal i członek rady miasta Bad Urach: Stefan Wolf

Trend jest nadal wzrostowy: w maju 2024 r. zgłoszono o 25,9% więcej upadłości zwykłych niż w roku poprzednim. Według statystyków z Wiesbaden od czerwca 2023 r. obserwuje się dwucyfrowe tempo wzrostu rok do roku.

READ  Niedoczynność tarczycy: możliwe uszkodzenie mózgu u dziecka

Postępowania uwzględniane są w statystykach dopiero po wydaniu pierwszego postanowienia sądu upadłościowego. W wielu przypadkach data wejścia w życie wniosku o ogłoszenie upadłości przypadała na około trzy miesiące wcześniej.

Tutaj znajdziesz treści pochodzące od osób trzecich

W celu przeglądania treści osadzonych konieczne jest uzyskanie Twojej odwołalnej zgody na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, gdyż dostawcy treści osadzonych wymagają tej zgody jako zewnętrzni usługodawcy. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Wł.”, zgadzasz się na to (z możliwością odwołania w dowolnym momencie). Obejmuje to również Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do USA, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Możesz znaleźć więcej informacji na ten temat. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę korzystając z klucza i prywatności na dole strony.

Eksperci spodziewają się, że w tym roku liczba upadłości przedsiębiorstw w Niemczech wzrośnie do około 20 000 przypadków. Coraz więcej firm w Niemczech boryka się z trudnościami z powodu lat korony, rosnących cen energii i wysokich stóp procentowych. Wygasły także zwolnienia, za pomocą których państwo próbowało uniknąć fali bankructw w czasie pandemii.

Przeczytaj także

Federalny Urząd Statystyczny naliczył w 2023 roku 17 814 upadłości firm. Pomimo wzrostu o jedną piątą, w porównaniu długoterminowym była to wartość stosunkowo niska: w 2009 roku, w czasie kryzysu finansowo-gospodarczego, w tym kraju upadło blisko 33 tys. firm Do bankructwa.

Continue Reading

science

Nowe badanie odkrywa czynniki ryzyka chorób psychicznych

Published

on

Nowe badanie odkrywa czynniki ryzyka chorób psychicznych
 1. Strona główna
 2. świat

Naciska

Starożytne wirusy w naszych genach uznano za „śmieci DNA”. Jednak retrowirusy są bardziej aktywne niż oczekiwano i mogą odgrywać rolę w chorobach takich jak depresja.

LONDYN – To, czy ktoś cierpi na chorobę psychiczną, zależy od wielu czynników. Na przykład pandemia korony spowodowała szybki wzrost Według Światowej Organizacji Zdrowia. Nowe badanie pokazuje, że starożytne wirusy w naszym DNA mogą być również czynnikiem ryzyka chorób psychicznych. Może to zrewolucjonizować badania nad zdrowiem psychicznym.

Ukryte zagrożenia w DNA: retrowirusy sprzed milionów lat

Najpóźniej od czasów korony znane są różne sposoby przenoszenia wirusów: na przykład drogą powietrzną lub drogą kropelkową. Tak zwane ludzkie endogenne retrowirusy, w skrócie HERV, to starożytne wirusy przenoszone z pokolenia na pokolenie poprzez ludzki genom. Jej wiek jest wyjątkowy: studia Wyniki te sugerują, że większość tak zwanych insercji HERV do sekwencji ludzkiego DNA miała miejsce około 1,2 miliona lat temu.

„Do niedawna zakładano, że te «kopalne wirusy» to po prostu odpady DNA i nie pełnią żadnej istotnej funkcji w organizmie” – twierdzą badacze pod kierunkiem Rodrigo Duarte z King’s College, których badanie ujawniło nowe, przełomowe odkrycia.

the Projekt Human Gene Project już to ujawniłOkoło osiem procent naszych genów pochodzi z retrowirusów. Podobnie jak koniec maja Czasopismo branżowe Natura Opublikowane badanie Badanie wykazało, że te starożytne wirusy mogą pozostać aktywne. Prowokuje nawet choroby psychiczne, takie jak depresja, choroba afektywna dwubiegunowa czy schizofrenia. Naukowcy już wiedzieli, że zaburzenia psychiczne mają ważny składnik genetyczny. Jednak zespół badawczy kierowany przez Rodrigo Duarte z King’s College w Londynie zidentyfikował czynniki ryzyka.

Choroby psychiczne mogą mieć różne przyczyny. Badanie dostarcza nowych spostrzeżeń (Awatar) © IMAGO/Zoonar.com/Berit Kessler

Retrowirusy w mózgu: „Potencjał zrewolucjonizowania badań nad zdrowiem psychicznym”

Naukowcy pobrali pośmiertny materiał genetyczny z 792 mózgów, a także przeanalizowali dane z dużych badań genetycznych z udziałem dziesiątek tysięcy osób chorych psychicznie i zdrowych. Porównując to z bazą danych genomu, naukowcy byli w stanie określić, które z aktywnych genów tych ludzi mają pochodzenie wirusowe.

READ  Jak kawa wpływa na ryzyko zgonu u diabetyków?

Spośród nich badacze sklasyfikowali pięć jako „HERV wysokiego ryzyka”. Dwa retrowirusy są specyficzne dla schizofrenii, jeden jest powiązany z ryzykiem zarówno choroby afektywnej dwubiegunowej, jak i schizofrenii, a jeden jest ważny w przypadku ciężkiej depresji. Jednak badanie nie dostarczyło dowodów na to, że retrowirusy mogą być również czynnikiem ryzyka ADHD lub autyzmu.

„Nasze wyniki sugerują, że te sekwencje wirusowe prawdopodobnie odgrywają ważniejszą rolę w ludzkim mózgu, niż początkowo sądzono” – stwierdził jeden z autorów badania. Timothy Powell o wynikach. Douglas Nixon, inny współautor badania, skomentował: „Wierzymy, że lepsze zrozumienie tych starożytnych wirusów i znanych genów związanych z zaburzeniami psychicznymi może zrewolucjonizować badania nad zdrowiem psychicznym i doprowadzić do nowych metod leczenia i diagnostyki tych zaburzeń. ” . Aby lepiej zrozumieć funkcję HERV, potrzebne są dalsze badania.

Tymczasem nastąpił znaczny postęp w badaniach nad Long Covid. Naukowcy odkryli przyczynę podstępnej „mgły mózgowej”.

Continue Reading

science

Zagrożenie biologiczne z kosmosu? „Musimy działać teraz”.

Published

on

Zagrożenie biologiczne z kosmosu? „Musimy działać teraz”.
 1. Strona główna
 2. Dowiedzmy się

Naciska

Amerykański zespół ekspertów ostrzega przed mikroorganizmami, które mogą dotrzeć do Ziemi z kosmosu. Inni badacze uważają, że obawy są przesadzone.

Monachium – Kiedy po ekranach biegają przerażające postacie z kosmosu i zamieniają świat w gruzy, jest to bez wyjątku filmy lub seriale science fiction. Nawet jeśli badania będą nadal prowadzić do znalezienia dowodów wskazujących na istnienie pozaziemskich form życia, zgodnie z obecną wiedzą Ziemi nie grozi inwazja obcych. Jednak ponadpartyjny zespół byłych urzędników rządu USA ostrzega przed innym zagrożeniem biologicznym z kosmosu.

Mikroorganizmy z kosmosu stanowią potencjalne zagrożenie dla ludzi na Ziemi

„Ludzkie badanie Układu Słonecznego i poza nim trwa, a wraz z nim wzrasta ryzyko biologiczne” – stwierdza Latest raport Dwupartyjny Komitet ds. Obrony Biologicznej Stanów Zjednoczonych Ameryki. Jednak grupa złożona z byłych wysokich rangą polityków i decydentów nie boi się zielonych stworzeń, które grożą atakiem na Ziemię nowoczesnymi statkami kosmicznymi.

Amerykańska komisja ekspertów ostrzega przed potencjalnym zagrożeniem biologicznym z kosmosu. (Ilustracja) © Science Image Library/Imago

Komisja ostrzega przed niewielkim niebezpieczeństwem, którego nie widać gołym okiem: potencjalnie chorobotwórczymi mikroorganizmami i wirusami, które pochodzą lub powracają z bezkresu wszechświata. Członkowie tej bezpartyjnej grupy przestrzegli w raporcie przed sprowadzaniem w kosmos mikroorganizmów z Ziemi. I odwrotnie, nie należy wprowadzać żadnych drobnoustrojów lądowych ani zmutowanych drobnoustrojów pozaziemskich, które „stanowią zagrożenie dla środowiska”. zdrowie Dla ludzi, zwierząt, roślin i ekosystemów na Ziemi.”

Podróże kosmiczne mogą powodować mutacje organizmów – komisja apeluje do rządów

Komisja argumentuje ponadto, że w rezultacie przeżywają mikroorganizmy pochodzące z Ziemi i podróżujące w kosmos Podróż kosmiczna Łatwiej zarażają się astronauci z osłabionym układem odpornościowym. Możliwa jest również reaktywacja wirusów podczas lotu w przestrzeń kosmiczną lub, co nie mniej ważne, ulegnięcie mutacjom w wyniku ekstremalnych warunków, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla Ziemi.

READ  Dzięki temu szybko osiągniesz długo wyczekiwaną wagę

NASA pracuje obecnie nad zapewnieniem, że między Ziemią a innymi ciałami niebieskimi nie zostaną przeniesione żadne potencjalnie szkodliwe drobnoustroje. Odbywa się to poprzez różne mechanizmy, takie jak odkażanie statku kosmicznego oraz sprzęt i próbki do testowania. Jednak według badania Europejskiej Agencji Kosmicznej najlepsze laboratoria BSL-4 nie są wystarczająco bezpieczne, aby obsługiwać wrażliwe próbki z kosmosu.

W raporcie stwierdza się dalej, że agencja kosmiczna „może i powinna zrobić więcej” – na przykład tworząc specjalną komisję ds. „obrony biologicznej”, która podlega bezpośrednio Białemu Domowi. Komitet wzywa także rządy na całym świecie, aby w przyszłości dążyły do ​​wprowadzenia bardziej rygorystycznych przepisów i zabezpieczeń, także w świetle potencjalnych scenariuszy wojny biologicznej.

„Szansa na odzyskanie czegoś jest bardzo mała” – eksperci uważają, że obawy są bezpodstawne

W raporcie czytamy dalej: „Musimy działać teraz, aby zwalczyć te zagrożenia, zanim staną się rzeczywistością”. Potwierdził to także John T. O’Brien, jeden ze starszych badaczy komisji, w wywiadzie dla… Telegraf„Musimy z wyprzedzeniem opracować niezbędne technologie i protokoły przechowywania, abyśmy mogli mieć pewność, że gdy coś przywieziemy, nie trafi to do środowiska”.

Niektórzy eksperci uważają jednak, że ryzyko stwarzane przez pozaziemskie patogeny jest przesadzone. Gary Trouble, mikrobiolog z Lawrence Livermore National Laboratory, powiedział brytyjskiemu dziennikowi, że „ryzyko jest stosunkowo niskie”, ponieważ „organizmy są przystosowane do określonego środowiska”. „Szansa na sprowadzenie czegoś z powrotem jest bardzo mała, a nawet gdybyśmy to zrobili, jest mało prawdopodobne, że będzie w stanie się do nas przystosować” – powiedział Trouble. telegraf Zacytowany.

Continue Reading

Trending