Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Nowe aplikacje do budowy fabryk baterii – Tesla musi ponownie publicznie wyświetlać dokumenty

fabryka baterii

Tesla jest również zobowiązana do publicznego wyświetlania poprawionych dokumentów budowlanych construction

dpa / Jörg Carstensen

Dźwięk: Anten Brandenburg | 06.04.2021 | Dorit Kermes | obrazek: dpa / Jörg Carstensen

Kolejna biurokratyczna przeszkoda dla producenta samochodów Tesla: amerykańska firma będzie musiała publicznie pokazać dokumenty dotyczące planowanej fabryki akumulatorów. Nie jest jasne, czy odbędzie się kolejne duże przesłuchanie publiczne. Inicjatywa Obywatelska Grünheide wzywa do wstrzymania budowy.

Kolejny widok publiczny

Wnioski o pozwolenia powinny być udostępniane zainteresowanym stronom po uprzednim powiadomieniu z następnego tygodnia. Następnie okres wystawowy trwa od 14 czerwca do 13 lipca. Planowane tereny to oczywiście budynki komunalne Erkner, Grünheide i Spreenhagen oraz Państwowa Agencja Ochrony Środowiska we Frankfurcie nad Odrą. Dodatkowa publikacja online jest uważana za prawdopodobną. Rządowa agencja ochrony środowiska nie ogłosiła jeszcze, czy po tym nastąpi kolejna data konsultacji społecznych.

Jak już wspomniano, Tesla złożyła w czwartek nowe dokumenty aplikacyjne do państwowej agencji ochrony środowiska. Zmiany w trwającym procesie zatwierdzania były konieczne m.in. dlatego, że Tesla planuje również produkcję ogniw akumulatorowych. W tym celu firma wystąpiła o odpowiedni sprzęt pomocniczy do produkcji samochodu.

Ponadto w piątek poinformowano, że polski wykonawca robót budowlanych zakończy nową fazę budowy powłoki akumulatorów. Stowarzyszenie przemysłowe „IG Bau” twierdzi, że go znalazło. Do tej pory generalnym wykonawcą całego placu budowy Tesli w Grünheide była niemiecka firma Max Bögel.

Inicjatywa obywatelska wzywa do całkowitego zamrożenia budowy

Tymczasem Inicjatywa Obywatelska (BI) Grünheide wzywa do całkowitego zamrożenia budowy. „Kontynuuje taktykę salami Tesli, aby uzyskać wczesne pozwolenia, przy wsparciu rządu stanowego”, mówi rzecznik inicjatywy Stephen Schurcht. Niemieckie prawo ochrony środowiska będzie dalej podważane.

Shortcht skrytykował, że nie ma jeszcze dostępnej dokumentacji dla planowanego programu i teraz złożył wniosek o fabrykę akumulatorów. W związku z tym Państwowy Urząd Środowiska (LfU) nie może pozytywnie spojrzeć na projekt jako całość. Ale to jest dla nich warunek
Wczesne pozwolenia na budowę zgodnie z § 8a federalnej ustawy o kontroli imigracyjnej. Nie należy wydawać żadnych dalszych uprzednich zgód, dopóki nie zostaną zbadane nowe dokumenty.

Inicjatywa Obywatelska chce także kolejnej publicznej dyskusji i, zgodnie z własnymi deklaracjami, chciałaby wesprzeć działania prawne towarzystw konserwatorskich przeciwko czasowym zezwoleniom na budowę elektrowni. Producent otrzymał już 15 tymczasowych zatwierdzeń.

Transmisja: Anten Brandenburg, 04.06.2021, 15:40

READ  Czy sprzedaż się zbliża?: Goldman Sachs: Te akcje technologiczne mogą bardzo ucierpieć z powodu planów podatkowych Bidena | Wiadomość