Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Patriarcha wypożyczalni samochodów Sixt zmaga się z zielenią

Na krótko przed wyborami powszechnymi Zieloni mogli osiągnąć historycznie wysokie liczby w sondażach. Ale nie każdy obywatel może coś zrobić z partią. Jednym z nich jest prezes Sixt Automobiles.

Wypożyczalnia samochodów Erica sześć, 76, niewiele może zrobić z greensami. Sixt wyjaśnił to w wywiadzie dla magazynu informacyjnego „Der Spiegel”: „Problem nie tkwi w kandydacie, ale w programie partii”, mówi Sixt.

Jednym z powodów jest planowany przez partię podatek majątkowy. Według Sixta jest to „doskonałe narzędzie populistyczne”, ponieważ dotyczy tylko 2% populacji, która i tak nie głosowała na zielono. “Kłopoty zaczynają się od tego, że nie mam wystarczającej ilości pieniędzy. Weźmy naszą wartość rynkową, która obecnie wynosi pięć miliardów euro. Gdybym musiał płacić od niej podatek majątkowy, byłby on wyższy niż kwota, którą ponosi firma odszkodowawcza.” Dywidenda Wlać. W rezultacie jest prawdopodobne, że coraz więcej przedsiębiorców będzie sprzedawać swoje firmy”.

Sixt nazywa debatę o tym, czy należy zrezygnować z samochodu dla klimatu, jako „typowy niemiecki” i dodaje: „Gdyby wszystkie samochody zostały zamknięte w Niemczech, globalny klimat w żaden sposób nie zostałby uratowany. Potrzebne byłoby globalne rozwiązanie dla to.”

Sixt był „prawie umrzeć kilka razy”

Patriarcha Sixt odchodzi na emeryturę w połowie czerwca wypożyczalnia samochodów Który objął urząd po ojcu w 1969 roku. Miał na niego wpływ dzieciństwo w ruinach wojny w Monachium: „Nasze mieszkanie służyło też jako biuro, dom był na wpół zniszczony, a w środku stał czołg, którego nikt nie usuwał ”. mówi Sixt. „Nie wiem, ile razy ryzykowałem życiem, nie wiedząc o tym, bo bawiłem się niewidomymi w bombach w ruinach. W ogóle śmierć była moim stałym towarzyszem od najmłodszych lat”.

Sixt mówi również, że kilka razy prawie umarł: „Miałem różnego rodzaju choroby wieku dziecięcego, błonicę, gruźlicaNiewielu brakowało i umieraliśmy z głodu.

READ  Specjalista od odzieży dziecięcej przyjeżdża do Europy Zachodniej

Do dziś Sixt przywiązuje dużą wagę do gospodarki. Sixt mówi, że czasami mija po pracy przy biurkach personelu w firmowej kabinie, w której nie było światła lights