Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Rolnictwo – Poczdam – Afrykański pomór świń: Ogrodzenie jest w dużej mierze ukończone – Gospodarka

Rolnictwo – Poczdam:Afrykański pomór świń: ogrodzenie jest prawie gotowe

Znak z napisem „Afrykański pomór świń u dzików, strefa buforowa”. Zdjęcie: Sebastian Kanert / dpa-Zentralbild / dpa (Zdjęcie: dpa)

Na żywo z kanału informacyjnego dpa اة

Poczdam (dpa/bb) – Budowa stałego ogrodzenia na granicy z Polską w celu ochrony przed afrykańskim pomorem świń (ASP) została w dużej mierze zakończona w Brandenburgii. Ministerstwo Środowiska poinformowało na żądanie, że najnowsza konstrukcja ogrodzenia ochronnego, które ma tylko około 250 km długości, znajduje się w Ukermark, na północ od Brandenburgii. Rzecznik Departamentu Stanu Sebastian Arnold powiedział, że środki powstrzymywania Azji i Pacyfiku okazały się skuteczne. „Do tej pory unikano przypadków w stadzie świń domowych, nie było też przypadków w pomieszczeniach”.

Oprócz ogrodzenia ochronnego na granicy, środki obejmują ustanowienie stref bezpieczeństwa wokół miejsc martwych dzików z dodatkowymi ogrodzeniami i poszukiwanie padłej zwierzyny. Według ministerstwa do poszukiwania zwłok w tym celu wykorzystano 30 psów.

W Brandenburgii, według Ministerstwa Zdrowia, do tej pory naliczono 1035 zarażonych dzików, z czego ponad połowa w Odrze-Sprewy (577). Szczególnie dotknięty jest okręg Marches-Oderland z 259 przypadkami. Kolejnych odkryć dokonano w rejonie Szprewy-Nicei (75) i Dahme-Spreewald (74) oraz we Frankfurcie nad Odrą (50).

Afrykański pomór świń jest nieszkodliwy dla ludzi i prawie śmiertelny dla świń dzikich i domowych. Szczepienia zapobiegawcze nie są możliwe. Pierwsze ognisko choroby u dzików w Niemczech zostało oficjalnie wykryte 10 września 2020 r. w Brandenburgii. Później okazało się, że zarażone zwierzęta wyginęły w pierwszej połowie lipca. Możliwe przyczyny wybuchu epidemii to przenoszenie zakażenia przez zwierzęta z zachodniej Polski lub spożycie odpadów spożywczych lub wieprzowiny.

© dpa-infocom, dpa: 210605-99-874555 / 2

READ  Ruch lotniczy - Schönefeld - po rozmowie telefonicznej: Godziny zmartwień pasażerów Ryanaira w Berlinie - gospodarka