Connect with us

Economy

“Polska po prostu nie może zamknąć Turowa”

Published

on

Kiedy Rainer Humpel domaga się natychmiastowego zamknięcia kopalni Toro Słyszy lub myśli o toczącym się czeskim procesie przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości, potem bardzo uprzejmie wyraża się brak zrozumienia. Lückendorfer, który w latach 2003-2010 był prezesem Wyższej Szkoły Zawodowej Zittau/Görlitz, jest dobrze zorientowany w energetyce, elektrowniach i technologii – chociaż zajmował się głównie elektrowniami jądrowymi. Jednak w sporze o Turów radzi więcej osądu, a mniej emocji:

Panie Humble, krytykuje pan czeski proces przeciwko Polsce i prosi niektórych o jak najszybsze zamknięcie kopalni. dlaczego?

Pokorny: Bo Polsce nie jest łatwo zamknąć kopalnię. Kiedy dół jest zamknięty, elektrownia również jest zamknięta. Bo transport węgla z innych kopalń odkrywkowych do Turowa w celu przetworzenia go tutaj na energię elektryczną nie jest ani wykonalny, ani uzasadniony. Z każdą elektrownią, która przestaje działać, zwiększa się ryzyko przerw w dostawie prądu w Europie.

Martwisz się o bezpieczeństwo energetyczne w związku z zamknięciem Turowa?

Pokorny: Tak też. O tym, że sieć UE stała się bardziej stabilna, świadczą dane udostępnione przez niemiecką Agencję ds. Sieci. Tylko w tym roku, o ile wiem, wystąpiły poważne zakłócenia, których nie można było przegapić z powodu przerw w dostawie prądu. Jeden jest spowodowany awarią przełącznika w elektrowni w Rumunii, a drugi w Polsce, z powodu problemu w Katowicach. Sieć energetyczna Unii Europejskiej załamała się i można ją było uratować tylko dzięki temu, że Austria m.in. zwiększyła swoje rezerwy. Ogólnie rzecz biorąc, prawie codziennie dochodzi do stabilnych włamań do sieci.

Ale to nie tylko skutek wyłączenia elektrowni węglowej…

Pokorny: Nie, ale w przeciwieństwie do energii węglowej i jądrowej, energia wiatrowa i słoneczna nie są wytwarzane w sposób ciągły w tym samym stopniu. Jeśli nie ma wiatru i słońca, tradycyjne elektrownie muszą to zrekompensować. Im więcej masz internetu, tym trudniejsze staje się to. Na przykład, jeśli w Niemczech brakuje prądu, Polacy też żywią się, żeby to zrekompensować – i tak żywią więcej niż w Niemczech.

READ  Porsche 968 Turbo S: 650 000 euro za czterocylindrowy silnik

Elektrownia w Turowie pokrywa od pięciu do siedmiu procent – od dwóch do trzech milionów gospodarstw domowych – zużycia energii elektrycznej w Polsce. Czy widzisz tak duże konsekwencje?

Pokorny: Zdecydowałem się na to: Nagłe zamknięcie dziury i tak elektrownia będzie jak przecięcie linii energetycznej w domu jednorodzinnym, a potem powiedzenie: „Ustaw turbiny wiatrowe w ogrodzie”. Należy nie tylko stawiać takie żądania, ale także rozważać konsekwencje i myśleć o rozwiązaniach. Na niedawnej demonstracji w Zittau widziałem dzieci trzymające tabliczki wzywające do zamknięcia szybu i elektrowni w Toro. Uważam za naganne, że dzieci są tu wykorzystywane do żądań, których absolutnie nie mogą zrozumieć.

Ale czy to usprawiedliwia fakt, że ludzie na pograniczu czeskim z Turowem zostali wykopani? Poza tym brakuje polskiej współpracy także w Niemczech…

Pokorny: Nie umiem szczegółowo ocenić, co pominęła strona polska, ani nie zaprzeczam ani nie zaprzeczam, że Polska popełniła błędy. Ale wzajemne pozywanie jest niepotrzebnym obciążeniem między sąsiadami, zwłaszcza dla Triangle Frontier. Istniejące problemy można rozwiązać technicznie. Tak, to kosztuje i nie jest dostępne dla ‘n Appel i ‘n Ei’. Ale powinieneś o tym negocjować i nie narzekać na siebie.

Szansa byłaby dana stronie polskiej…

Pokorny: Tak, myślę, że był tu również problem z komunikacją. Uważam jednak za fatalne, gdy takie problemy są obecnie wykorzystywane do nierealistycznych żądań i opinii publicznej, na przykład przez grupy takie jak Greenpeace lub przez politykę. Mam też wrażenie, że ten temat jest coraz bardziej postrzegany jako konflikt międzypokoleniowy, zgodnie z mottem: starzy zrobili wszystko źle, a młodzi muszą teraz za to zapłacić. Nie jest: powojenne pokolenie zbudowało coś, z czego możemy teraz skorzystać. Są problemy, tak, ale musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby młodzi ludzie dorastali i mogli rozwiązać te problemy.

READ  Podczas gdy Wall Street goni rekordy: akcje Virgin gwałtownie spadają po locie w kosmos

Co myślisz o energetyce węglowej – czy będziesz się jej trzymać?

Pokorny: (śmiech) Jak myślisz, dlaczego w tamtym czasie przeszedłem na energetykę jądrową? Węgiel, ropa i gaz – to wszystko jest ograniczone, a tych surowców potrzebujemy także w przemyśle. Zdecydowanie opowiadam się za zmniejszeniem zużycia paliw kopalnych – ale musimy pokazać sposób, w jaki można to zrobić rozsądnie, popierany przez większość ludzi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

IPO: Stawka Robinhood: Cathie Woods ARK stawia na nowego brokera pomimo flip-flopa w IPO | biuletyn Informacyjny

Published

on

?? Robinhood ze słabym IPO

?? Cathy Wood wciąż była obecna na IPO
?? Akcje Robinhood kupione za główne fundusze ETF

Broker giełdowy Robinhood zakończył swój pierwszy dzień notowań na giełdzie Nasdaq ze stratą na poziomie 8,37 proc. Debiut spółki na giełdzie był mieszany, ponieważ zainteresowanie akcjami spółki było już niskie. Zamiast oczekiwanej ceny 42 USD, Robinhood przyniósł swoje akcje inwestorom za jedyne 38 USD, a zatem musiał zadowolić się ceną emisyjną na dolnym końcu przedziału cenowego.

Zapasy Cathy Wood Zapasy Robinhood

Trzeciego dnia notowań akcje Robinhooda nadal były notowane poniżej ceny emisyjnej – chociaż firma uzyskała ostatnio znaczny wzrost. Gwiazda inwestora Cathy Wood nabyła 1 297 615 akcji nowego brokera dla flagowego funduszu ETF ARK Innovation. Wynika to z codziennej aktualizacji handlowej firmy inwestycyjnej. Po pierwszym dniu notowań w czwartek, 1,3 miliona akcji Robinhooda na rachunku powierniczym ARK zostało wycenione na 45,2 miliona dolarów.

Od piątku ARK Innovation ETF posiada łącznie 3 623 092 akcji Robinhood, co stanowi 0,55 procent całkowitego udziału funduszu. Ogólnie rzecz biorąc, w piątek akcje zostały wycenione na 126 milionów dolarów.

Inni inwestorzy są mniej przekonani do akcji Robinhood

Jak dotąd słabe wyniki Robinhooda na giełdzie pokazują, że nie wszyscy uczestnicy rynku podzielają optymizm Cathy Wood co do akcji Robinhood. Nawet w okresie poprzedzającym IPO podniesiono głosy, które były bardzo krytyczne wobec modelu biznesowego i roli, jaką Robinhood odegrał pod względem szumu wokół akcji memów, takich jak GameStop. Na krótko przed wejściem na giełdę spółce udało się rozstrzygnąć spór z amerykańskim regulatorem finansowym Finra o zapłatę grzywny. Agencja celowała w Robinhood za rzekomo wprowadzających w błąd klientów, zbyt luźne kontrole ryzykownych zakładów giełdowych i awarie techniczne, a kara wyniosła 57 milionów dolarów i była najwyższa, jaka kiedykolwiek została nałożona przez agencję.

READ  „Piractwo wspierane przez państwo” zmusza Unię Europejską do działania

Jednak przeciwko brokerowi nadal toczy się kilka procesów sądowych i dochodzeń, których wynik jest obecnie niejasny. Ponadto model pay-to-order, na podstawie którego Robinhood zarabia pieniądze, spotkał się z ostrą krytyką. W Europie taka praktyka biznesowa jest przedmiotem zainteresowania organów nadzoru, a liczba krytyków modelu biznesowego rośnie również na krajowym rynku amerykańskim. W najgorszym przypadku mogą wystąpić ograniczenia w amerykańskim modelu biznesowym, co może poważnie obniżyć dochody Robinhooda.

Intencje Wooda są niejasne

Gwiazda inwestora nie ogłosiła, dlaczego Cathy Wood nabywa udziały w nowym brokerze w kontekście mocno krytykowanego modelu biznesowego i toczących się spraw sądowych. Udało mu się jednak dotrzeć do pierwszej oferty publicznej giełdy kryptowalut Coinbase i po gwałtownej korekcie na akcjach Coinbase był stale kilkakrotnie kupowany.

Strategia wczesnego inwestowania w obiecujące firmy była czymś, co Cathy Wood odniosła w zeszłym roku ogromny sukces dla swojej firmy inwestycyjnej ARK. W 2020 r. to producent samochodów Tesla znacznie poprawił wyniki funduszu. Zobaczymy, czy ten sukces można powtórzyć za pomocą Coinbase i Robinhood.

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Więcej wiadomości o Robinhood

Bildkilin: Cindy Ord/Getty Images dla Bloomberg Businessweek, OpturaDesign/Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Megapack w nowej dużej baterii Tesla w Australii usunięty po 3 dniach> teslamag.de

Published

on

Firma energetyczna Neoen ogłosiła w środę swoją nową wiktoriańską dużą baterię w Australii, zajęło to zaledwie 205 dni od rozpoczęcia pracy, aby zainstalować nowy system baterii z megapakietów Tesli. Jest to jeden z największych systemów magazynowania litowo-jonowego na świecie i, podobnie jak inne projekty Neoen, ma na celu uczynienie energii elektrycznej czystszą, bezpieczniejszą i bardziej przystępną cenowo. Jednak w piątek podczas testów wybuchł pożar, zanim system był w pełni operacyjny. Aktualizacja: Australijska Straż Pożarna podała czas lokalny w poniedziałek po południu (patrz niżej) po trzech dobrych dniach, pożar był pod kontrolą.

Płomień i dym z akumulatora megapack

Australijska gazeta 7News poinformowała o wybuchu pożaru. Zamieściła na Twitterze kilka zdjęć lotniczych, pokazujących ogromne paczki Tesli, dwie z rzędu, w kilku rzędach. Z jednego z nich otoczonego kilkoma płomieniami i gęstym dymem. Straż pożarna jest na miejscu i stara się zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia na inne jednostki, napisał @7NewsMelbourne w piątek czasu niemieckiego.

Wkrótce potem Straż Pożarna Stanu Wiktorii potwierdziła wypadek. Napisała, że ​​w płonącym kontenerze transportowym znajdowała się 13-tonowa bateria litowa. Specjalna załoga wyposażona jest w środki ochrony dróg oddechowych. Operacja, wspierana przez policję i siły medyczne, potrwa kilka godzin. Informacje nie ujawniają liczby zaangażowanych strażaków. Nie powinno być żadnych obrażeń.

Świergot

Pobierając Tweet, akceptujesz Politykę prywatności Twittera.
Ucz się więcej

Pobierz zawartość

Według Newena Duża wiktoriańska bateria składa się z 212 megapaków firmy Tesla Daje to do 300 megawatów mocy i 450 megawatogodzin. Po zakończeniu instalacji w zeszłym tygodniu Tesla zaczęła podłączać system do sieci i testować go.

Drugi co do wielkości projekt Tesli w Australii

W trakcie tej pracy musiał wybuchnąć ogień w jednej z ogromnych belek wielkości. Według jednego Relacja z The Sydney Morning Herald Ostrzeżono mieszkańców okolicy o obecności toksycznych oparów. Tak więc baterie Tesli zostały odłączone od sieci energetycznej, a zasilanie w Victorii nie zostało naruszone.

READ  Opieka domowa - starzenie się w domu? Nie do zniesienia - Twoje SZ

Wielka Bateria w stanie to drugi co do wielkości projekt Tesli i Neoen w Australii (powyższy obrazek to grafika komputerowa planowanego stanu końcowego). Wcześniej obie firmy miały Od 2017 roku wybudowano park magazynowy Hornsdale ReserveZ mocą 100 megawatów przez długi czas był to największy tego typu system na świecie.

Aktualizacja: Australijska straż pożarna poinformowała, że ​​pożar Megapack został sklasyfikowany w poniedziałek, krótko po godzinie 15:00 czasu lokalnego, jako „pod kontrolą”. Wszystkie drzwi uszkodzonego ogromnego kontenera zostały otwarte i nie znaleziono śladów ognia. W przypadku ponownego zapłonu niektórzy strażacy i pojazdy muszą pozostać na miejscu przez dodatkowe 24 godziny. Zgodnie z dotychczasową wiedzą, płonąca jednostka Tesli powinna zacząć rozprzestrzeniać się na jednostkę bezpośrednio za nią. Na początku nic nie było wiadomo o prawdziwej przyczynie.

Continue Reading

Economy

Sterowniki Tesli nieumyślnie aktywują drogiego autopilota: czy to możliwe?

Published

on

Z Christian Lutz AM 02.08.2021

Tesla

Twierdzi się, że po dwukrotnym pociągnięciu dźwigni zmiany biegów właściciel Tesli aktywował specjalną, pełną funkcję samodzielnego prowadzenia. Zgodnie z jego zeznaniami, równowartość 12 000 euro została obciążona jego kartą kredytową bez żadnych dodatkowych środków bezpieczeństwa. Ale wielu ekspertów wątpi, czy jest to naprawdę możliwe.

Aktualizacja z 31 lipca 2021:

Spór wybuchł pod tweetem Dominca Preussa: amerykańscy kierowcy Tesli sugerują, że “podwójne dotknięcie” w ich Modelu 3 aktywuje tempomat lub standardowego “autopilota” w nowszych samochodach, w zależności od wyposażenia. Tak więc dźwigni zmiany biegów nie można użyć do rozpoczęcia zakupu pakietu FSD (Full Autonomous Driving).

W odpowiedzi Prius spekuluje, że jego teść mógł wywołać zakup w innej procedurze, ale nadal skarży się, że jego karta kredytowa została obciążona bez potwierdzenia lub wprowadzenia hasła lub kodu PIN. Oświadczenie Tesli USA wciąż czeka.

Wiadomość oryginalna:

Amerykański Dominic Prius opisuje na Twitterze, jak doszło do incydentu. Albo on, albo jego teść spowodowali zakup błędami w obsłudze. W Modelu 3 jeden z nich “podwójnie kliknął” dźwignią zmiany biegów dwa razy z rzędu, w tym momencie autopilot powinien zostać aktywowany. Jeśli nie jest jeszcze zainstalowany, zostanie zażądana płatna aktualizacja i zostanie ona skonfigurowana automatycznie. Koszty wyniosły około 12 tysięcy euro. Według Preussa do zamówienia nie jest wymagane żadne dalsze potwierdzenie, hasło ani zatwierdzenie karty kredytowej od użytkownika.

Zwrot w ciągu kilku dni

Właściciel Tesli odkrył paskudną niespodziankę na wyciągu z karty kredytowej. Na obronę Tesli należy zauważyć, że po aktywacji zostanie wysłany e-mail o zakupie autopilota. Dodatkowo, po niezamierzonym uaktualnieniu w aplikacji Tesla, Preuss był w stanie cofnąć zakup i otrzymał pełny zwrot pieniędzy w ciągu kilku dni.

Na Twitterze wymienia również koszt różnych funkcji aktualizacji dla swojego modelu Tesla 3, zbudowanego w 2018 roku: poprawa przyspieszenia od 0 do 100 km/h w 3,7 zamiast 4,2 sekundy kosztuje jednorazową opłatę 2000 USD, autopilot z wykrywaniem ruchu Pomoc w zakresie ruchu i wyznaczania tras wynosi 3000 USD. W pełni autonomiczna jazda, wymagająca do działania autopilota, kosztuje dodatkowe 10 000 USD. Czyli te dwa miejsca pracy z podatkiem wynoszą 12 000 euro, o których mowa powyżej.

Przegląd możliwości autopilota Tesli.

TeslaPrzegląd możliwości autopilota Tesli.

Kierowcy Tesli w Niemczech nie muszą się martwić o przypadkowo zamówione i zwrócone płatne dodatki. Niezależnie od dobrej woli Tesli i zaangażowanej firmy obsługującej karty kredytowe, w Niemczech w przypadku zakupów w sklepie, które nie są dokonywane w sklepie, Prawo sprzedaży na odległość. Daje to kupującemu prawo do zwrotu towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. Ponieważ zdalne potwierdzenie funkcji autopilota również będzie musiało zostać uwzględnione, powrót tej opcji w 14-dniowym oknie czasowym nie powinien stanowić problemu.

Również interesujące: przegląd wszystkich testów Tesli

Czy jesteś również fanem samochodów elektrycznych Elona Muska? A może myślisz o zakupie Tesli? Nasze testy i filmy dostarczą Ci wszystkich informacji potrzebnych do oszacowania zakupu.

Dla wszystkich testów Tesli na EFAHRER.com

READ  Porsche 968 Turbo S: 650 000 euro za czterocylindrowy silnik
Continue Reading

Trending