Connect with us

Economy

Polska staje się bardziej atrakcyjna dla chińskich inwestycji – EURACTIV.com

Published

on

Polski Instytut Ekonomiczny ogłosił w czwartek, że Polska jest jednym z najważniejszych kierunków chińskich inwestycji w Unii Europejskiej w 2020 roku.

dystans Informacje z instytutu Łączną wartość chińskich projektów inwestycyjnych w Polsce w ubiegłym roku oszacowano na około miliard dolarów. W rezultacie jedynymi dwoma krajami w Unii Europejskiej z wyższymi chińskimi inwestycjami są Niemcy z projektami o wartości 2 miliardów dolarów oraz Francja z prawie 1 miliardem dolarów.

PIE poinformowała również, że większość chińskich inwestycji w Polsce dotyczy dwóch dużych projektów centrów logistycznych.

„Skala chińskich inwestycji w Polsce w ubiegłym roku jest bardzo zaskakująca, biorąc pod uwagę, że w 2020 roku były one na najniższym poziomie w Unii Europejskiej od 2013 roku: w 2020 roku chińskie firmy zainwestowały w Europie łącznie 7,5 mld dolarów, co stanowi 44 proc. Rok poprzedni ”- podała Fundacja PIE.

Globalnie chińskie inwestycje również spadły. O 37 procent, z około 53 do 34 miliardów dolarów. Oznacza to, że inwestycje zagraniczne systematycznie spadały od rekordowego 2017 r., A na całym świecie wydano 139 miliardów dolarów.

Ponadto chińscy inwestorzy do tej pory wykazywali stosunkowo niewielkie zainteresowanie krajami Grupy Wyszehradzkiej. Największy napływ chińskiego kapitału od początku 2019 r. Odnotowano na Węgrzech (łącznie 2,4 mld USD), a następnie w Polsce i Czechach odpowiednio 1,2 i 1 mld USD. Według PIE Słowacja zajęła bardzo późne miejsce z 0,1 mld USD chińskiego kapitału inwestycyjnego.

Rumunia może wykluczyć Chiny

Rumuński rząd przyjął już w zeszłym tygodniu memorandum o wyłączeniu firm z krajów, które nie mają umów bilateralnych z Unią Europejską, z prac związanych z infrastrukturą publiczną.

READ  Indeks DAX prawie się nie zmienił: przeważają obawy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Przypomnienie spaghetti w Niemczech: makaron może mieć nieprzyjemne skutki

Published

on

Po raz kolejny w produkcie makaronowym stwierdzono infekcję grzybiczą. Firma ostrzega klientów. W żadnym wypadku nie należy jeść makaronu.

Trochtelfingen – marka ekologicznej żywności „Najlepsza jakość Ziemi” przypomina produkt. To całkowicie ekologiczne spaghetti w opakowaniu 500g. To nie pierwsze wycofanie z powodu toksycznej infekcji grzybiczej.

comp Najlepsza jakość na Ziemi
siedzenie Trochtelfingen (Baden – Wirtembergia)
Przypomnienie sobie czegoś BIO Spaghetti z kukurydzy Dinkelfol

Przypomnienie makaronu: ekologiczne pełnoziarniste spaghetti skażone niebezpiecznymi grzybami

Jak pisała sama firma, stwierdzono zwiększoną zawartość tzw. alkaloidów sporyszu. Alkaloidy sporyszu to składniki sporyszu, które można znaleźć w ziarnach takich jak żyto, pszenica, orkisz, jęczmień, proso i owies (inne). Przypomnienia i alerty w RUHR24).

Ściśle mówiąc, Beste Land Qualität musi wycofać organiczny makaron pełnoziarnisty, 500g, z następującymi najlepszymi datami:

  • Najlepszej jakości ekologicznej ziemi Dinkelvollkorn Spaghetti 500g; Najlepiej stosować przed 25.02.2023 r.
  • Najlepszej jakości ekologicznej ziemi Dinkelvollkorn Spaghetti 500g; Najlepiej stosować przed 26.02.2023 r.

Zapamiętaj ekologiczne spaghetti: niebezpieczne grzyby zawarte w wysokiej jakości produkcie

Alkaloidy sporyszu mogą to zrobić Federalny Instytut Oceny Ryzyka (BfR) Pisze, że prowadzi to do łagodnego do ciężkiego upośledzenia zdrowia. Tak więc możliwe są poważne objawy, takie jak nudności, ból brzucha, skurcze mięśni, ból głowy lub problemy sercowo-naczyniowe.

Organic Whole Spaghetti przywołuje najlepszą rustykalną jakość.

© Najlepsza Jakość Ziemi

Nawet niewielkie ilości mogą prowadzić do skurczów macicy u kobiet, co może prowadzić do krwawienia, a nawet poronienia u kobiet w ciąży.

Best Land Quality opublikował swoje ostrzeżenie dotyczące żywności w poniedziałek 20 września. Towar nie jest już w sprzedaży. Jednak niektórzy klienci kupili już spaghetti.

Pamiętaj o najlepszym katarskim ekologicznym makaronie pełnoziarnistym: sprzedawanym w Rewe i Edeka

Firma sprzedaje swoje towary w supermarketach takich jak Rewe i Edeka, ale także w wielu sklepach ekologicznych. Należy zauważyć, że inne produkty z inną lepszą datą wcześniej nie są naruszone i mogą być nadal spożywane.

READ  Future Meltdown?: Buffett ponownie uderza: Oto, co sam Buffett powiedział o kluczowej postaci, która miała przewidzieć krach na rynku | Wiadomość

Inne firmy ekologiczne również są dotknięte wycofaniem z powodu alkaloidów sporyszu. Natura przypomina również ekologiczne spaghetti pełnoziarniste. Tutaj również eksperci odkryli niebezpieczny atak grzybów.

Żywność jest często wycofywana z rynku z powodu zanieczyszczenia i zanieczyszczeń. Dm Pharmacy ostrzega obecnie, że w produkcie migdałowym znajduje się toksyna. Ponadto supermarket Rewe apeluje o hot doga.

Lista list ocen: © Beste Land Qualität, dpa; Kolaż: RUHR24

Continue Reading

Economy

Zagrożenie dla Zielonego Ładu

Published

on

NSEuropa nigdy nie widziała tak gwałtownego wzrostu cen energii. W Niemczech megawatogodzina hurtowej energii elektrycznej kosztowała w środę rano prawie 214 euro. To najwyższa cena od 13 listopada od lat. Według Federalnej Agencji ds. Sieci średnia roczna cena wynosi 68 euro, znacznie powyżej średniej długoterminowej. Nawet jeśli zakupy na giełdzie energii elektrycznej stanowią tylko niewielką część ceny dla odbiorcy końcowego, eksperci oczekują wyższych kosztów dla konsumentów.

Bardziej dramatyczny był rozwój sytuacji w Hiszpanii i Portugalii. Tamtejsze ceny hurtowe, średnio 175 euro za megawatogodzinę, są trzy razy wyższe niż sześć miesięcy temu. Ceny energii elektrycznej w Wielkiej Brytanii to ponad 180 euro. Wzrost cen hurtowych gazu wywiera również rosnącą presję na dostawców energii. We Włoszech gaz kosztuje o jedną trzecią więcej niż na wiosnę, a nawet we Francji, gdzie ceny są ściśle regulowane, klienci muszą płacić o 10 proc. więcej niż w zeszłym roku.

Plany awaryjne w niektórych krajach

W Wielkiej Brytanii podwyżka cen we wrześniu doprowadziła do bankructwa sześciu mniejszych przedsiębiorstw. Po tym, jak dwie kolejne firmy złożyły wniosek o upadłość w czwartek wieczorem, dotknęło to 1,5 miliona odbiorców gazu i energii elektrycznej. Musisz przełączyć się na nowych dostawców i tam płacić wyższe ceny. Brytyjski regulator zgodził się podnieść górny limit średniego rachunku za energię dla gospodarstw domowych o 12 procent do 1277 funtów od 1 października.

FAZ Frühdenker – Biuletyn dla Niemiec

W dni powszednie o 6.30.

Zaloguj sie

Hiszpania, Włochy i Grecja również przyjęły plany awaryjne, aby złagodzić skutki podwyżek cen dla klientów. Jednocześnie proszą Unię Europejską o interwencję. Hiszpania domaga się, aby podwyżki cen znalazły się w porządku obrad kolejnego regularnego spotkania szefów państw i rządów w Brukseli pod koniec października. Za rezolucją opowiedziały się również Włochy, Rumunia, Polska i Węgry. W środę temat zdominował nieformalne spotkanie ministrów energetyki UE w Słowenii, gdzie mieli omówić pakiet klimatyczny Komisji z lipca.

READ  Future Meltdown?: Buffett ponownie uderza: Oto, co sam Buffett powiedział o kluczowej postaci, która miała przewidzieć krach na rynku | Wiadomość
Continue Reading

Economy

Litr super za 2,47 euro? Możliwa eksplozja cen paliw po wyborach federalnych

Published

on

Cena oleju napędowego i benzyny może znacznie wzrosnąć po wyborach federalnych w 2021 r. – do 2,47 euro za litr supersamochodu.

Kassel – Wynik Wybory do Bundestagu 2021* Może mieć znaczący wpływ na kierowców. Dane wyborcze dostarczają stronom informacji o sojuszu, który może prowadzić do wyższych kosztów lub ulg dla kierowców.

W aktualnych sondażach w wyborach federalnych SPD prowadzi z kandydatem kanclerza Olafem Schulzem. Obok SPD do partii, które po wyborach najprawdopodobniej wejdą w skład koalicji rządowej, należą Unia, Partia Zielonych, Wolna Partia Demokratyczna i Lewica.

Wejście w cenę CO2: Ceny paliw już znacznie wzrosły

Obecnie kierowcy muszą sięgnąć głębiej do kieszeni, bo ceny paliw w Niemczech już znacznie wzrosły. Jednym z powodów jest wprowadzenie w 2021 r. ceny dwutlenku węgla na podstawie decyzji SPD i CDU/CSU. Ma to na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i osiągnięcie celów klimatycznych. Zgodnie z decyzją firmy sprzedające olej opałowy, węgiel lub benzynę są zobowiązane do zakupu certyfikatu na każdą tonę dwutlenku węgla. Emisja tony w tym roku kosztuje 25 euro. Cena następnie wzrasta corocznie o pięć euro, aż do osiągnięcia 55 euro za tonę dopłat w 2025 roku.

Po wyborach federalnych w 2021 r. ceny paliw mogą drastycznie wzrosnąć.

© Jens Büttner / dpa

Wzrost cen benzyny i oleju napędowego liczony przez ADAC został już przekroczony. ADAC obliczył wzrost o około siedem centów za litr dla benzyny i osiem centów za litr dla oleju napędowego. W rzeczywistości, według danych ADAC, ceny w sierpniu 2021 r. wzrosły średnio o 33 centy za Super E10 i 28 centów za olej napędowy w porównaniu do końca 2020 r. W całych Niemczech. Powodem wzrostu jest nie tylko cena dwutlenku węgla, ale także wzrost podatku VAT oraz wzrost cen ropy naftowej.

READ  DAX zamyka się bez zmian - Dow ledwo się rusza - Europejski Bank Centralny potwierdza kurs - Deutsche Bank prognozuje miliardy na miliony - Extron ponownie podnosi oczekiwania - Koncentracja na Deutsche Wonen, GameStop, BMW, Stylantis | Wiadomość

Tankowanie: ceny benzyny i oleju napędowego mogą znacznie wzrosnąć po wyborach parlamentarnych

Jeśli decyzja wielkiej koalicji zostanie utrzymana, kierowcy będą musieli liczyć się z 1,64 euro za litr Super E10 i 1,48 euro za litr oleju napędowego w 2025 r., według Focus Online. Te podwyżki cen muszą zostać zrekompensowane na przykład zwiększeniem dodatku dla osób dojeżdżających do pracy, niższymi cenami energii elektrycznej oraz premią za dojazdy dla osób o niższych zarobkach.

Ale jaki wpływ mogą mieć wybory federalne na ceny paliw w nadchodzących latach? Focus Online przeanalizował programy wyborcze potencjalnych partii i koalicji rządowych. Wszyscy potencjalni interesariusze rządowi w swoim manifeście wyborczym poświęcają się zmianom klimatycznym i środkom prowadzącym do osiągnięcia klimatycznego celu, jakim jest maksymalne globalne ocieplenie o 1,5 stopnia. Jednak środki te mogą wiązać się z wyższymi kosztami dla kierowców.

Według analizy Focus Online, sojusz jamajski (czarno-żółto-zielony) lub niemiecki (czarno-żółto-czerwony) może doprowadzić do najmniejszego wzrostu cen. Możliwe zatem, że poprzednia decyzja GroKo pozostanie w mocy, a ceny paliwa wzrosną do 1,64 euro za Super E10 i 1,48 euro za diesla.

2,47 za super? Sojusz rządu z FDP może pozwolić na bardzo szybki wzrost cen paliw

Jeśli jednak FDP przystąpi do koalicji rządowej, możliwy będzie również znaczny skok cen. Według Focus Online cena Super E10 może wzrosnąć do 2,47 euro za Super E10 i 2,31 euro za olej napędowy. Ponieważ FDP domaga się w swojej platformie rozszerzenia emisji dwutlenku węgla na cały sektor transportu. Jeśli uda im się wyegzekwować ten popyt, cena paliwa może znacznie wzrosnąć. Kalkulacja oparta jest na badaniu firmy konsultingowej r2b. To obliczyło wzrost ceny paliwa o 80 centów.

Według Focus Online, FDP może uczestniczyć w następujących koalicjach: Union / FDP / Die Grünen, Union / SPD / FDP lub SPD / FPD / Die Grünen. Ideą FDP jest ograniczenie przez kraj ilości dwutlenku węgla, który może być emitowany rocznie, tak aby do 2050 r. osiągnąć neutralność klimatyczną. Należy uzyskać certyfikaty na emisje, które z roku na rok są tańsze i droższe, według manifestu wyborczego FDP. W rezultacie ceny paliwa również podrożały.

READ  Także w regionie: Jak wyzyskiwani są pracownicy zagraniczni - Norymberga

Wybory federalne 2021: wpływ koloru czerwonego, czerwonego i zielonego na ceny paliw jest niejasny

Według analizy Focus Online nie jest do końca pewne, w jaki sposób sojusz czerwonych, czerwonych i zielonych wpłynie na ceny paliw. Bo SPD i lewica nie podają w swoich programach szczegółowych informacji. Lewica co do zasady odrzuca jednak handel emisjami. Z drugiej strony Unia, FDP i Zieloni zgadzają się zrekompensować te dodatkowe koszty cenami dwutlenku węgla lub handlem emisjami: obywatele muszą odzyskać dodatkowe dochody dla państwa.

Wątpliwe jest jednak, czy te działania stron mogą wystarczyć do osiągnięcia celu klimatycznego i specyfikacji klimatycznej Federalnego Trybunału Konstytucyjnego. Według Niemieckiego Instytutu Badań Gospodarczych (DIW) żaden z programów wyborczych nie jest wystarczający do osiągnięcia celów klimatycznych do 2030 r. (sunnici)

Lista list ocen: © Jens Büttner / dpa

Continue Reading

Trending