Connect with us

Economy

Rolnictwo – Poczdam – Spotkanie z rolnikami w Brandenburgii na temat pomoru świń – Gospodarka

Published

on

Poczdam (dpa/bb) – Po wybuchu afrykańskiego pomoru świń (ASF) u świń domowych w Niemczech, Brandenburgia planuje spotkanie z rządem federalnym w sprawie zwiększenia pomocy dla hodowców trzody chlewnej. „Wraz z wejściem ASP do hodowli trzody chlewnej sytuacja hodowli trzody chlewnej zmieniła się diametralnie” – powiedział w piątek minister rolnictwa Axel Vogel (Zieloni). Dlatego ponownie zwrócił się do federalnej minister rolnictwa Julii Klöckner i ponowił żądanie wsparcia. Jego administracja zaprosiła ministerstwo federalne do przeprowadzenia w najbliższy piątek dyskusji z Brandenburskim Departamentem Ochrony Konsumenta i hodowcami trzody chlewnej.

Związek Rolników Krajowych Brandenburgii apeluje o dodatkową pomoc. W czwartek prezydent Henrik Wendorff zażądał bariery ochronnej dla dotkniętych gospodarstw, ponieważ hodowle trzody chlewnej w całym regionie bez własnej winy stanęły w obliczu ekonomicznej przepaści. Sekretarz stanu ds. rolnictwa Sylvia Bender oskarżyła polityka Klocknera o odmowę dodatkowego wsparcia. Wydział w Berlinie odmówił i stwierdził, że wszystkie możliwości wsparcia zostaną wykorzystane. Jednak za zarządzanie kryzysowe odpowiada państwo.

Lewicowa frakcja opozycyjna w parlamencie stanowym wezwała premiera Dietmara Wodecke na szczyt kryzysu związanego z pomorem świń. Następnie rząd stanowy ogłosił w środę, że dodatkowy szczyt kryzysowy nie jest konieczny, ponieważ ministerstwa ściśle ze sobą współpracują.

W piątek tydzień temu pierwsze przypadki afrykańskiego pomoru świń w domowych stadach świń w Brandenburgii stały się znane w całym kraju. Gospodarstwo ekologiczne w Neisse-Malxetal na południowy wschód od Cottbus ma 200 zwierząt i dwóch drobnych rolników z dwoma i czterema zwierzętami w Letschin na północ od Frankfurtu nad Odrą – wszystkie na granicy z Polską, dotknięte. Według Brandenburskiego Departamentu Ochrony Konsumentów nie są znane żadne inne podejrzane przypadki świń domowych. Ciężkie infekcje wirusowe są zwykle śmiertelne dla świń dzikich i domowych, ale nie są niebezpieczne dla ludzi.

Poszkodowane hrabstwa Szprewa-Nysa i Märkisch-Oderland opublikowały w piątek nakazy dotyczące ograniczonego obszaru w celu ochrony przed rozprzestrzenianiem się choroby zwierzęcej. Obejmuje to strefę ochronną o promieniu co najmniej trzech kilometrów i strefę obserwacyjną o promieniu co najmniej dziesięciu kilometrów. Hodowcy trzody chlewnej muszą oddzielać znajdujące się w niej zwierzęta tak, aby nie wchodziły w kontakt z innymi zwierzętami. Nie wolno wchodzić na teren firmy bez odzieży ochronnej. Świnie nie są wypuszczane na zewnątrz ani wnoszone do strefy zamkniętej.

READ  Przyszła korekta: czy akcje Apple'a osiągnęły szczyt? | Wiadomość

© dpa-infocom, dpa: 210723-99-496521 / 3

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

W Austrii, Czechach, Polsce i na Węgrzech olej napędowy i benzyna kosztują mniej

Published

on

Hanower. Jest niedziela: ADAC ogłosił najwyższą w historii cenę oleju napędowego w Niemczech – 1,55 euro za litr. Cena benzyny również zbliża się do rekordowego poziomu z 2012 roku. Dlatego wielu kierowców przyciąga tankowanie za granicą, ponieważ paliwo jest zwykle znacznie tańsze, zwłaszcza we wschodnich krajach sąsiednich.

Turystyka na zbiornikach wodnych wzrosła w ciągu ostatnich kilku dni, zapewnia Florian Hurdigen z ADAC Südbayern. Po drugiej stronie granicy można czasem zobaczyć kolejki na stacjach benzynowych. Jednak objazdy nie zawsze są opłacalne: „Przejazd przez granicę tylko w celu uzupełnienia paliwa jest szczególnie opłacalny, gdy różnice cenowe są duże, a odległości bardzo krótkie”, mówi ekspert ADAC ds. cen paliw Jürgen Albrecht. „Ponieważ trzeba również wziąć pod uwagę wymagany czas i zużycie samochodu”.

Inaczej jest w przypadku urlopowiczów, którzy i tak przejeżdżają przez granicę, ponieważ spędzają wakacje za granicą. Korzystasz również z małych spreadów.

Jest jednak kilka rzeczy do rozważenia podczas tankowania za granicą, na przykład w krajach, w których nie ma euro. Przegląd:

Możesz zaoszczędzić na tankowaniu w tych krajach

  • Austria: W Austrii kierowcy obecnie płacą morze Ze średnią 1,35 euro za litr oleju napędowego i 1,38 euro za litr benzyny premium. Niższe ceny wynikają z niższych podatków, aw Austrii nie ma podatku od emisji CO₂, co spowodowało, że paliwo w Niemczech jest droższe od początku roku. Niskie ceny paliw przyciągają ludzi w pobliżu granicy: jak donosiły lokalne media, w okolicach Pasawy powstały korki spowodowane przez turystów tankowców.
  • Republika Czeska: Diesel jest obecnie nieco tańszy w Czechach o 1,31 euro, podczas gdy cena litra benzyny wynosi średnio 1,38 euro, tyle samo co w Austrii. Ponieważ Czechy nie należą do strefy euro, podczas tankowania należy zwracać uwagę na potencjalne opłaty kursowe. Jeśli płacisz kartą, przy kasie zostaniesz zapytany, czy chcesz zapłacić w euro, czy w koronach czeskich – zawsze warto wybrać lokalną walutę. Bo jeśli przeliczysz kwotę na euro, płacisz dodatkową opłatę.
  • Polska: Poza Bułgarią i Rumunią, Polska ma obecnie najniższe ceny paliw w Europie. Według ADAC litr oleju napędowego w Polsce kosztuje obecnie równowartość 1,30 euro, a benzyna też jest dostępna za 1,27 euro. Tutaj też kierowcy muszą upewnić się, że przy płatności kartą cena jest liczona w złotówkach, a nie w euro. Jeśli chcesz zabrać ze sobą benzynę w zapasowym kanistrze, trzymaj się wytycznych: władze zezwalają na wwóz bezcłowego paliwa tylko 20 litrów w puszkach zapasowych obok pełnego baku samochodu. Ze względów bezpieczeństwa ADAC zaleca maksymalnie dziesięć litrów.
  • Węgry: Jeśli spędzasz wakacje na Wschodzie, możesz również zaoszczędzić na tankowaniu na Węgrzech. Litr oleju napędowego kosztuje równowartość 1,40 euro, a supersamochód jest tańszy, bo 1,36 euro. Jednak, podobnie jak w innych krajach, obowiązuje następująca zasada: w obszarach turystycznych, takich jak na przykład Balaton, ceny paliwa są zwykle znacznie wyższe niż w odległych obszarach. Na Węgrzech na wielu stacjach benzynowych często zdarza się, że pracownik przejmuje jednocześnie zadanie tankowania i sprawdzania ciśnienia w oponach oraz poziomu oleju. Oczekuje się porady dla tej usługi.

W tych krajach tankowanie jest droższe niż w Niemczech

  • Holandia: Jeśli chodzi o tankowanie, Holandia jest jednym z najdroższych krajów Unii Europejskiej. Więc każdy, kto tu spędza wakacje, powinien ponownie napełnić baki w Niemczech. Ceny wynoszą obecnie 1,61 € za litr oleju napędowego i 1,98 € za litr supersamochodu. Stacje benzynowe są bardzo popularne w Holandii. Kierowcy muszą najpierw trzymać kartę debetową lub kredytową przed stacją, a następnie mogą ją wypełnić. Koszt napełnienia zbiornika zostanie wówczas odliczony bezpośrednio z karty.
  • Dania: W Danii olej napędowy kosztuje obecnie średnio 1,72 euro, litr 1,90 euro. Bardzo popularne są tu stacje benzynowe. Ponieważ Dania również nie należy do strefy euro, warto po odczytaniu karty wybrać opcję rozliczenia w koronie duńskiej. Jeśli chcesz zapłacić rachunek w euro, musisz uiścić opłatę.

Tankowanie jest obecnie nieco droższe w Belgia (Diesel 1,61 euro, super 1,65 euro) Francja (diesel 1,58 euro, super 1,67 euro) i in Włochy (Diesel 1,62 euro, super 1,76 euro).

READ  Erding: Brutalna zbrodnia na ulicy – ​​dzieci w wieku szkolnym (14) są rabowane przez młodzież, sprawcy uciekają nierozpoznani

Continue Reading

Economy

Danone ogłasza podwyżki cen

Published

on

Oczekuje się, że produkty Fruchtzwerge, Actimel, Volvic i Milupa-Danone wkrótce będą droższe. Chociaż sprzedaż grupy ostatnio wzrosła.

Mimo rosnącej sprzedaży firma spożywcza Danone obawia się rosnących kosztów. To, co początkowo zaczęło się od wyższych cen surowców, ostatnio wzrosło ze względu na daleko idące ograniczenia w łańcuchu dostaw, powiedział we wtorek dyrektor finansowy Jürgen Esser, kiedy w Paryżu zaprezentowano sprzedaż za trzeci kwartał.

Firma chce teraz temu przeciwdziałać, podnosząc ceny i zwiększając wydajność. Oprócz problemów z zakupem surowców wiele firm skarży się również na ogromne wzrosty kosztów logistyki. Zarząd potwierdził jednak swoją prognozę na ten rok.

Danone ostatnio zwiększył sprzedaż

W trzecim kwartale Danone zwiększył swoją sprzedaż o 5,8 proc. do prawie 6,2 mld euro. Skorygowany o efekty walutowe, a także przejęcia i sprzedaż, wzrost wyniósł 3,8 proc. Tym samym utrzymał się trend wzrostowy z poprzedniego kwartału.

Wszystkie obszary przyczyniły się do wzrostu sprzedaży, przy czym w szczególności kontynuował silny rozwój branży mleczarskiej i warzywnej. Ale dział wodociągowy i dział żywności specjalistycznej również się regenerowały.

W 2021 r. Danone nadal spodziewa się powrotu rentownego wzrostu w drugiej połowie roku. Spółka wypracowała niższe przychody przez pierwsze sześć miesięcy po słabym pierwszym kwartale. Grupa nie podała żadnych informacji o zysku.

READ  Pozew w Kalifornii odrzucony - pierwsze zwycięstwo Bayera w sporze o glifosat - Gospodarka
Continue Reading

Economy

N26 osiąga większą niż oczekiwano rundę finansowania – Gospodarka

Published

on

Neo-Bank N26 otrzymał duży zastrzyk środków. Pomimo gniewu na regulatora bankowego Baffina, jest on większy niż oczekiwano. Ale w pewnym momencie N26 musi pójść na ustępstwa wobec Baffina.

Continue Reading

Trending