Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Infineon: europejska produkcja chipów to „przemysł prawie zaginiony”

Dyrektor generalny producenta półprzewodników Infineon, Reinhard Blos, skrytykował unijną politykę konkurencji. Europa jest uzależniona od importu żetonów z Azji, ale musi stać się niezależna i przywrócić „prawie utracony przemysł”, zażądał w piątek Plos na stronie internetowej Deutschlandfunk. Bez tej wydajności osłabione zostaną nie tylko producenci samochodów i ich przemysł, ale także ochrona środowiska i klimatu.

„Ale w tej chwili rozprowadzamy zbyt wiele znaków stopu w Europie” – powiedział Plos. Rosną nierówności w warunkach konkurencji. Podczas gdy Chiny, Japonia, Korea i Stany Zjednoczone wzmacniają swój przemysł cyfrowy, a nawet nawiązują współpracę, Unia Europejska zwalnia. Plos powiedział, że Europa i Niemcy powinny tworzyć i wspierać współpracę między średnim i dużym przemysłem: „To może być czynnik, który nas wyróżnia”. Do ochrony danych należy również podchodzić w bardziej pragmatyczny sposób.

Nadrabianie zaległości technicznych za pomocą żetonów to bardzo duże wyzwanie. „Jeśli zostaniesz z tyłu, prawdopodobnie nie będziesz zwycięzcą w następnym meczu” – powiedział Blos. W niemieckim przemyśle samochodowym przez wiele miesięcy praca była krótkotrwała z powodu braku dostaw chipów.


(Topór)

do strony głównej

READ  Michael Kretschmer: Drezno, który rozumie Rosję