Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Odra-Spree – Plac budowy Tesli jako koło ratunkowe dla placu budowy Tesli jako koło ratunkowe dla branży turystycznej

oder spray

Plac budowy Tesli przynosi hostel przez całą noc pomimo zamknięcia?

rbb / philip barnstorf

obrazek: rbb / philip barnstorf

Blokady koronawirusa dotknęły przemysł turystyczny we wschodniej Brandenburgii. Jednak niektórzy dostawcy zakwaterowania w Odrze-Sprewie otrzymali stosunkowo niewiele. Wykorzystali ogromny plac budowy Tesli, producenta samochodów elektrycznych. Ze scenariuszem Philipa Barnstorfa

Od marca 2020 r. turyści nie mogą również zameldować się w hotelach i pensjonatach w Odrze-Szprewie. Dotkliwy cios dla wielu właścicieli. Ale przyszło nieoczekiwane wsparcie. „Jesteśmy w zasadzie klasycznym miejscem wakacyjnym. Koronawirus dotknął nas bardziej niż w inne obszary. Jednak z nawiązką rekompensują to rezerwacje od pracowników na placu budowy Tesli” – Elaine Rossig ze Stowarzyszenia Turystycznego Sealand Odersbury mówi RBB.

Na przykład w marcu tego roku w Odrze-Szprewie zarezerwowano 30 000 dobrych noclegów. Tylko o jedną trzecią mniej niż w poprzednim roku. Również ważne dla właściciela: pracownicy budowlani często zostają na kilka tygodni, a turyści często rezerwują tylko na weekend.

Buk bardzo pomógł Tesli

Na przykład domki letniskowe w parku nad jeziorem Wolfswinkel w Großer Storkower See były w ostatnich miesiącach stale zajmowane przez pracowników budowlanych Tesli. To było bardzo szczęśliwe dla firmy, wyjaśnia pracownik Darlene Roche. „Pozwolono nam przyjmować tylko osoby podróżujące służbowo. Było kilku, ale Tesla bardzo nam pomogła z biegiem czasu. Dzięki temu mogę codziennie chodzić do pracy, tak jak inni pracownicy”.

Jared Sander wynajął również swój dom wakacyjny w Erkner monterom Tesli. Nie jest dla niego jasne, czy latem znów wynajmie turystom. „W takim razie zdolność planowania jest trochę słaba. Nie mogę powiedzieć, że dom będzie naprawdę wolny pod koniec czerwca, jeśli mechanicy zostaną tydzień dłużej. Wtedy wolałbym anulować zapytanie turystyczne i mieć nadzieję, że instalatorzy do mnie zadzwonią z powrotem.”

Tesla chce też zbudować fabrykę baterii


READ  Sprawdzono korelację: Analitycy: Bitcoin wpływa na giełdę — nie jest już aktywem w randach | Wiadomość