Connect with us

entertainment

Nagrody w dziewięciu kategoriach – w Lipsku kończy się festiwal filmów krótkometrażowych „Kurzsuechtig”

Published

on

Około 1200 gości przybyło na festiwal filmów krótkometrażowych „Kurzsuechtig”, który zakończył się w niedzielę w Schaubühne Lindenfels w Lipsku. W sumie od środy do soboty pokazano 29 filmów. Jak wynika z niedzielnego przesłania festiwalu, nagradzane filmy w tym roku coraz częściej poświęcone są kwestiom społecznym i politycznym. Na przykład Sealand, zdobywca Duke’s Audience Award, opowiada historię filipińskich marynarzy, którzy prowadzą globalny handel na statkach kontenerowych z dala od swoich rodzin. W „Weißwasser Rundfahrt 01”, który odebrał nagrodę jury, ponownie opowiada o ludziach z regionu, „którzy przez dziesięciolecia definiowali siebie poprzez wydobycie węgla, a teraz muszą stawić czoła nowym realiom życia”, jak czytamy na festiwalu.

„Koktajl Masel Tov” zdobywa nagrodę za powieść

Zwycięski film w kategorii eksperymentalnej „Pamięć od góry do dołu”, oparty na reklamie i na słynnych balkonach, pokazuje, w jaki sposób konstruowana i manipulowana jest również historia i pamięć zbiorowa. W konkursie fantasy nagrodzony Nagrodą Publiczności Maxa Ophülsa „Koktajl Masel Tov” został uhonorowany zarówno przez jury, jak i publiczność. Oczami żydowskiego chłopca reżyserzy dostrzegają otwarte rany, które wciąż rozpalają uprzedzenia i konflikty kulturowe. Nagrody przyznano łącznie w dziewięciu kategoriach.

Intensywny program wsparcia

Festiwal został uzupełniony programem towarzyszącym z filmami krótkometrażowymi dla dzieci, panelami dyskusyjnymi oraz programem specjalnym poświęconym polskim filmom krótkometrażowym. W niedzielny wieczór wszystkie zwycięskie filmy powinny być ponownie pokazane w najlepszym wydaniu.

“Entuzjazm dla filmów krótkometrażowych trwa. Mimo wielu konkurencyjnych wydarzeń, krótkoterminowy ćpun został ponownie dobrze przyjęty zarówno przez publiczność, jak i przez twórców. Po długim przestoju można było poczuć, jak fajny był festiwal, osobiste kontakty i rozmowy – podsumował dyrektor Festiwalu Mike Branden.

READ  Kou Vadis, Aida? Napisane przez Yasmilę Zpanek pokazuje w przerażający sposób, jak doszło do masakry w Srebrenicy

Laureaci nagród

Na festiwalu „Kurzsuechtig” przyznano nagrody w dziewięciu kategoriach:

Witalność: „Bert” – reżyseria: Anne Isensee (Nagroda Jury i Publiczności)

Podczas: “Weißwasser Rundfahrt 01” – reżyseria Jonas Eisenschmidt i Konstanz Wolpers (Nagroda Jury); „Sealand” – Reżyserzy: Paul Schulten, Konrad Winkler, Matthew Worley (Nagroda Publiczności)

Wyimaginowany: Muscle Toff Cocktail – reżyseria: Arkadig Khet, Miki Patzsch (nagroda jury i publiczności)

eksperymentalny: Pamięć od góry do dołu – reżyseria: Daniel Teller (nagroda jury i publiczności)

VR / 360 stopni: Mój cudowny pokój – reżyseria: Susan Kim

Najlepszy aparat: Zarys – Aparat: Julian Jashnau

Najlepszy projekt dźwięku: Ton: Nikita Weigel

Nagroda Młodych Talentów: W Odurzeniu codzienności – reżyseria: Clemens Hornmann

Muzyka filmowa i udźwiękowienie: Felix Loeb i Diego Barney

Zwycięskie filmy ruszają w trasę

Jako największy festiwal filmów krótkometrażowych w środkowych Niemczech, „Kurzsuechtig” poświęcony jest wyłącznie projektom filmowym o długości do 30 minut dotyczących Saksonii, Saksonii-Anhalt i Turyngii. Zgodnie z zapowiedziami festiwalu, w najbliższych miesiącach wszystkie najlepiej sprzedające się filmy będą pokazywane w kilku kinach w Saksonii, Saksonii-Anhalt i Turyngii, „aby filmy w nich zrealizowane i szerszej publiczności przybliżyć regionalne branża filmowa”. Terminy będą w odpowiednim czasie poniżej www.kurzsuechtig.de ogłoszony.

od LVZ

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Love Storm: Ariane wpada w panikę – czy Robert zostawi ją samą w lesie?

Published

on

W 3682 odcinku ARD TV zatytułowanym „Love Storm” romans i intryga są nieuniknione.

Monachium – W bieżącym odcinku Telenoweli ”burza miłościLeah podejmuje decyzję, a Max ponownie rozważa swoją relację z bratem.

Ariane (Viola Wedekind, 43 lata) wpada w panikę, gdy Robert (Lorenzo Battani, 44 lata) chce iść sam po pomoc. © ARD / Jendrick Mielke

Robert (w tej roli Lorenzo Battani, 44 lata) i Ariane (Viola Wedekind, 43 lata) uciekają przed rzekomymi porywaczami. Szukając drogi powrotnej do hotelu, stwierdzili, że cały czas chodzą w kółko. Ariane całkowicie traci siły, gdy również łamie kostkę. Robert jest bohaterski i to trwało.

Ponieważ Eric (Sven Wassner, 41 lat) nie otrzymał listu od Aryana, zaczął się martwić. Leah (Deborah Muller, 39 lat) również jest zaniepokojona, ale potem przypomina sobie, że Eric ostrzegał ją w przeszłości, że Aryan wbije klin między nią a Roberta. W środku nocy Leah podjęła decyzję.

Constance (Sofia Schiller, 26) przeprasza swoją przyrodnią siostrę Mayę (Christina Arends, 30) za noc z Florianem (Arne Lauper, 28). Ale kiedy Maja przyjmuje jej przeprosiny, uważa za zgodę na dalsze spotkanie z Florianem.

"To jest zazdrość!" Czy beneficjenci Hartz IV wykonują lepszą pracę niż pracownicy?
Widowisko telewizyjne
“To jest zazdrość!” Czy beneficjenci Hartz IV wykonują lepszą pracę niż pracownicy?

Tymczasem Hannes (Pablo Conrad, 30 lat) zauważa, że ​​partii darowizny wciąż brakuje pewnej rzeczy dla Floriana. Konstanz ma śmiały pomysł. Odchylasz się z nim od okna?

Max (Stefan Hartmann, 31) chce wysłać swojego brata Jerry’ego (Johannes Huth, 32) do nadzorowanego wspólnego mieszkania. Zobowiązuje się i żegna Shirin (Merv Choucair, 27). Jerry zostaje w domu Maxa po raz ostatni. Kiedy oboje nie mogą spać, grają w grę od dzieciństwa – i to sprawia, że ​​Max jest nieco oczywisty…

Fani mogą zawczasu przekonać się, czy wszystko pójdzie dobrze w ARD .biblioteka multimediów A w ten czwartek (23 września) o godzinie 15.10 pierwszego dnia.

Od 2005 roku romantyczne historie miłosne i złe intrygi Fürstenhof są źródłem inspiracji dla fanów „Burzy Miłości”. Udana seria ARD jest emitowana na całym świecie, od Polski przez Kanadę po Islandię.

Pod koniec każdego sezonu widzowie mogą spodziewać się wymarzonego ślubu dla głównej obsady. Ale zanim to się stanie, para napotyka wiele przeszkód na swojej drodze. Chodzi o pięciogwiazdkowy hotel “Fürstenhof” w cichym Bichlheim w Bawarii.

Każdy, kto ogląda ARD od poniedziałku do piątku o 15:10, może spodziewać się podróży pełnej emocji i dramatu.

READ  Alarmowe Towarzystwo Dobrostanu Zwierząt w Krakowie: Wypieki grozy - rozrywka
Continue Reading

entertainment

“Let’s Dance” – Ciężarna Patricia: Tak dowiedział się Alex

Published

on

Niedługo będzie ich trzech! w tym chodźmy tańczyć-Mąż Patricia Biełousowa I Aleksandro Ionel Działa jak w zegarku. Zaręczyli się zaledwie kilka miesięcy temu, a teraz już śledzą Pierwsze potomstwo razem. A ta dwójka Po prostu zachwycony ujawnić się w Proflash-na wywiad. Ojciec, który byłby szczególnie na haju, był zachwycony, gdy usłyszał o swojej ciąży Patrycja Ma doświadczenie!

Wkrótce po wykonaniu testu ciążowego piękna powiedziała swojemu narzeczonemu dobrą nowinę. Ta chwila była tak magiczna i wzruszająca – Alex nie mógł w to uwierzyć. „Byłem naprawdę szczęśliwy. Wiele osób pracowało przez lata, aby mieć potomstwo. Naszym pragnieniem zawsze było, aby nie odkładać zbytnio planowania dla dzieci”.mówi in Proflash-na wywiad.

Patrycja Ona też była bardzo przytłoczona pozytywnym wynikiem testu. „Było to dla mnie bardzo zaskakujące, ponieważ dowiedziałem się tak późno – w czwartym miesiącu. Była bardzo urocza i wzruszająca – przyznaje tancerka Proflash Cena £.

Patricia Belousova i Alexandru Ionel, „Let’s Dance” – gwiazdy

Stefan Walucha / ActionPress

Patricia Belousova i Alexandru Ionel na przyjęciu dla dzieci, wrzesień 2021
Patricia Belousova, „Let’s Dance” – Star
READ  Alarmowe Towarzystwo Dobrostanu Zwierząt w Krakowie: Wypieki grozy - rozrywka
Continue Reading

entertainment

Görlitz: David Hasselhoff w marszu do Görlitz?

Published

on

Czy naprawdę pomogłoby być przed kamerą z Davidem Hasselhoffem? Najbardziej znany artysta z Görlitz z pewnością jeszcze o tym nie wie. Ale zapewnił SZ, że otrzymał zamówienie na zdjęcia: Wytwórnia filmowa chciałaby go załatwić na wtorek.

Najnowsze zdjęcie na Instagramie Davida Hasselhoffa przedstawia go w Karpnickim w Polsce. Tu też padło pierwsze ujęcie serii „Ze Network”. W komedii grają amerykański aktor David Hasselhoff i niemiecki aktor Henri Hubchen.

Zamknij dwa sposoby fotografowania

Oprócz Halle, Lipska, Berlina i Brandenburgii zdjęcia będą miały miejsce także w Görlitz – zapewnia Melanie Krimpelbein z firmy produkcyjnej Syrreal Entertainment. Następnie jedzie do Maroka. „Niestety nie możemy ogłosić, kiedy produkcja odwiedzi jakiekolwiek miasto podczas kręcenia filmu” – wyjaśnia Melanie Krempelin ze względów bezpieczeństwa.

Ale jest ważny znak, że „Ze Network” będzie faktycznie kręcić w Görlitz na początku przyszłego tygodnia: miasto Görlitz ogłosiło dwa zamknięcia dróg z powodu zdjęć. W poniedziałki Jakobstrasse będzie całkowicie zamknięta między 6:00 a 19:00. We wtorkowy wieczór, między 19:00 a północą, możesz również spodziewać się krótkich zamknięć i zakazów przystanków na Bautzener Straße. Dotyczy to obszaru między Hilgerstrasse i Landeskronstrasse. Ale po weekendzie „Torstrasse 1” zrobi sobie krótką przerwę od zdjęć. Tak więc w rzeczywistości pozostaje tylko Zee Network. Według agencji, która poszukuje statystów do serialu – mężczyzn i kobiet o różnym pochodzeniu – zdjęcia odbędą się w Görlitz i Berlinie od końca września do końca października.

David Hasselhoff – przez większość swojej młodości

W każdym razie artysta, który nie chciał występować w gazecie pod własnym nazwiskiem, zarejestrował się we właściwej agencji statystów, gdy usłyszał, że David Hasselhoff może przyjechać do Görlitz. „Wtedy czekasz na to, co ma nadejść”, mówi z uśmiechem. Teraz agencja castingowa zapytała, czy będzie miał czas we wtorek. Aby zobaczyć scenę w Eleganckim Pubie. „Oczywiście, że się zgodziłem” – mówi. – Ale to nie gwarantuje, że tam będziesz. Czasami jest umówione spotkanie, aby sprawdzić, czy dodatkowy element pasuje do sceny i roli. „W końcu decyduje menedżer”.

READ  Olympia Dukakis: śmierć amerykańskiej aktorki i zdobywczyni Oscara

Muzyk wystąpił już dwukrotnie jako aktor drugoplanowy w serialu kryminalnym Görlitz „Wolfsland” z Yvonne Catterfield i Gotze Schubertem. „Chciałbym też zagrać w filmie historycznym”, nawet jeśli kostium i maska ​​są zwykle bardziej dopracowane. Ale bycie częścią Zee Network również byłoby dla niego czymś wyjątkowym.

Pełen wrażeń rok filmowy jeszcze się nie skończył

Muzyk David Hasselhoff relacjonuje czasy bezpośrednio po zmianach politycznych. „W tym czasie miałem jedenaście czy dwanaście lat, a Hasselhoff stawał się coraz bardziej znany jako piosenkarz i aktor”. Na przykład z serią „Knight Rider”. „Hasselhof to swego rodzaju kult” — mówi Gorlitzer. „Nie uważałbym się za wielkiego fana, ale kojarzy mi się to z moją wczesną młodością”. Tak powinno być dla wielu.

Ale dla Görlitz pełen wydarzeń rok filmowy jeszcze się nie skończył. Zdjęcia do serialu X-filmowego „Torstrasse 1”, który przeniósł wiele sklepów, całe ulice i secesyjny dom towarowy z powrotem do lat 20., przenoszą się teraz do Berlina. W październiku drużyna strzelecka chce wrócić do drugiej ligi strzeleckiej w Görlitz. Jesienią do Görlitz przyjedzie także obsada Wolfsland, zapewnia Gitta Deutz z agencji prasowej o tej samej nazwie. „Dwunasty film z serii zostanie nakręcony w listopadzie” – powiedziała.

Continue Reading

Trending