Connect with us

entertainment

Morderstwo w klasztorze Reysach: miejsce zbrodni w kręgach kościelnych

Published

on

„Uwaga, proszę, odwróćmy się! Klapa…” Kamera pracuje na dziedzińcu klasztornym: monachijscy śledczy Patek i Letmeyer siedzą na ścianie i dyskutują o czymś. Bo sprawa jest delikatna: audytor arcybiskupa zostaje znaleziony martwy w pociągu. Wkrótce okazuje się, że morderstwo ma związek z klasztorem.

Aby zbadać sprawę, komisarze udają się do klasztoru bez dalszych ceregieli. Czy winowajcą jest pasterz, czy nawet osoba duchowa? Kto ma na sumieniu audytora? Pomoc Kalli ma wieści. Sześć zakonnic z Grey Citizens z daleka przygląda się pracy policji ze sceptycyzmem.

Miejsca zbrodni w Monachium w „wyjątkowej atmosferze”

Nic więcej nie zostało ujawnione: ponieważ nagrania z ostatniego miejsca zbrodni w Monachium wciąż trwają. Tłem jest górnobawarski klasztor Reisach. Filmowanie między kaplicą, ogrodem klasztornym i refektarzem – to bardzo szczególna atmosfera, pomyśl o głównych aktorach Miroslava Nemka, Odo Wachtwetel: „Zamiast siedzieć w toalecie, siedzimy w celi klasztornej. Patrzysz na klasztor dziedziniec.”

Według aktorów atmosfera pracy jest bardzo ciekawa, „ponieważ po prostu przedstawia nam to, że nie musimy wymyślać tego, co czujesz, ale to się dzieje, gdy przychodzisz do takiego klasztoru. jest transmitowany, gdy bierzesz udział w przedstawieniu.”

Zakonnice z klasztoru również badają

Po raz pierwszy komisarze monachijscy przeprowadzili śledztwo prawie wyłącznie za murami klasztoru. I dotyczy to nie tylko śmierci w klasztorze, ale także śmierci w klasztorze. Zakonnice w filmie, grane między innymi przez Corinę Harfouche, Christiana Blumhoffa i Ulrike Willenbacher, walczą o utrzymanie swojej społeczności przy życiu. Bez dalszych ceregieli prowadzą własne śledztwo w sprawie morderstwa.

Z drugiej strony prawdziwe opactwo Reisach zostało rozebrane półtora roku temu. Pod koniec 2019 roku wyjechali ostatni rodzice polskich karmelitów. To właśnie sprawia, że ​​opactwo Oberdorf jest tak interesujące jako miejsce, mówi dyrektor Maris Pfeiffer.

„Wybraliśmy to miejsce, ponieważ wciąż oddycha. Ożywia życie duchownych”. Wyreżyserowane przez Marisa Pfeiffera

W diecezji monachijskiej co roku rozwiązywanych jest pięć do dziesięciu klasztorów

Wielu mieszkańców Oberdorfu jest zachwyconych, że zdjęcia z miejsc zbrodni ożywiają opuszczone obecnie opactwo Reisach. Mają nadzieję, że ogłoszenie klasztoru w końcu skłoni Wolne Państwo do znalezienia nowego przeznaczenia dla opuszczonych budynków.

READ  Schlager: Beatrice Egli inspiruje fanów Zee na początku trasy

Według diecezji w diecezji monachijskiej i freising jest nadal 247 czynnych klasztorów. W diecezji jest reprezentowanych 90 różnych wyznań religijnych, w tym 1673 zakonników i 466 zakonników. Dziesięć lat temu było prawie 1000 innych członków systemu. Jednak trend ten się utrzymuje: według biura prasowego biskupa, każdego roku kapitulacji poddaje się od 5 do 10 klasztorów.

Co dalej w klasztorze Reysach?

Na miejscu zbrodni niektórzy uważają to za niefortunne, także dlatego, że klasztor jest często czymś więcej niż tylko miejscem zamieszkania dla osób religijnych. Za każdym razem, gdy klasztor jest kasowany, coś się gubi, jak mówi przedstawiciel Taturt Odo Wachtwetel: „Traci się też rodzaj wiedzy świeckiej w zakresie architektury, rzemiosła, znajomości ziół. W przeszłości klasztory nie były tylko ośrodkami wiary, ale także ośrodki wiary.Wiedza”.

Co dalej w klasztorze Reysach? Jako właściciel, Free State jeszcze się nie zdecydowało. Budynki wymagają remontu. Poszczególne pytania nadal wymagają wyjaśnienia, zgodnie z prośbą BR skierowaną do odpowiedzialnego wydziału edukacji. Pytanie, które pozostaje równie ekscytujące, jak pytanie, kto na miejscu zbrodni ma na sumieniu audytora archeologicznego.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Love Storm: Ariane wpada w panikę – czy Robert zostawi ją samą w lesie?

Published

on

W 3682 odcinku ARD TV zatytułowanym „Love Storm” romans i intryga są nieuniknione.

Monachium – W bieżącym odcinku Telenoweli ”burza miłościLeah podejmuje decyzję, a Max ponownie rozważa swoją relację z bratem.

Ariane (Viola Wedekind, 43 lata) wpada w panikę, gdy Robert (Lorenzo Battani, 44 lata) chce iść sam po pomoc. © ARD / Jendrick Mielke

Robert (w tej roli Lorenzo Battani, 44 lata) i Ariane (Viola Wedekind, 43 lata) uciekają przed rzekomymi porywaczami. Szukając drogi powrotnej do hotelu, stwierdzili, że cały czas chodzą w kółko. Ariane całkowicie traci siły, gdy również łamie kostkę. Robert jest bohaterski i to trwało.

Ponieważ Eric (Sven Wassner, 41 lat) nie otrzymał listu od Aryana, zaczął się martwić. Leah (Deborah Muller, 39 lat) również jest zaniepokojona, ale potem przypomina sobie, że Eric ostrzegał ją w przeszłości, że Aryan wbije klin między nią a Roberta. W środku nocy Leah podjęła decyzję.

Constance (Sofia Schiller, 26) przeprasza swoją przyrodnią siostrę Mayę (Christina Arends, 30) za noc z Florianem (Arne Lauper, 28). Ale kiedy Maja przyjmuje jej przeprosiny, uważa za zgodę na dalsze spotkanie z Florianem.

"To jest zazdrość!" Czy beneficjenci Hartz IV wykonują lepszą pracę niż pracownicy?
Widowisko telewizyjne
“To jest zazdrość!” Czy beneficjenci Hartz IV wykonują lepszą pracę niż pracownicy?

Tymczasem Hannes (Pablo Conrad, 30 lat) zauważa, że ​​partii darowizny wciąż brakuje pewnej rzeczy dla Floriana. Konstanz ma śmiały pomysł. Odchylasz się z nim od okna?

Max (Stefan Hartmann, 31) chce wysłać swojego brata Jerry’ego (Johannes Huth, 32) do nadzorowanego wspólnego mieszkania. Zobowiązuje się i żegna Shirin (Merv Choucair, 27). Jerry zostaje w domu Maxa po raz ostatni. Kiedy oboje nie mogą spać, grają w grę od dzieciństwa – i to sprawia, że ​​Max jest nieco oczywisty…

Fani mogą zawczasu przekonać się, czy wszystko pójdzie dobrze w ARD .biblioteka multimediów A w ten czwartek (23 września) o godzinie 15.10 pierwszego dnia.

Od 2005 roku romantyczne historie miłosne i złe intrygi Fürstenhof są źródłem inspiracji dla fanów „Burzy Miłości”. Udana seria ARD jest emitowana na całym świecie, od Polski przez Kanadę po Islandię.

Pod koniec każdego sezonu widzowie mogą spodziewać się wymarzonego ślubu dla głównej obsady. Ale zanim to się stanie, para napotyka wiele przeszkód na swojej drodze. Chodzi o pięciogwiazdkowy hotel “Fürstenhof” w cichym Bichlheim w Bawarii.

Każdy, kto ogląda ARD od poniedziałku do piątku o 15:10, może spodziewać się podróży pełnej emocji i dramatu.

READ  Emilia Clarke: gwiazda Game of Thrones z szokującym wyznaniem brudnych scen
Continue Reading

entertainment

“Let’s Dance” – Ciężarna Patricia: Tak dowiedział się Alex

Published

on

Niedługo będzie ich trzech! w tym chodźmy tańczyć-Mąż Patricia Biełousowa I Aleksandro Ionel Działa jak w zegarku. Zaręczyli się zaledwie kilka miesięcy temu, a teraz już śledzą Pierwsze potomstwo razem. A ta dwójka Po prostu zachwycony ujawnić się w Proflash-na wywiad. Ojciec, który byłby szczególnie na haju, był zachwycony, gdy usłyszał o swojej ciąży Patrycja Ma doświadczenie!

Wkrótce po wykonaniu testu ciążowego piękna powiedziała swojemu narzeczonemu dobrą nowinę. Ta chwila była tak magiczna i wzruszająca – Alex nie mógł w to uwierzyć. „Byłem naprawdę szczęśliwy. Wiele osób pracowało przez lata, aby mieć potomstwo. Naszym pragnieniem zawsze było, aby nie odkładać zbytnio planowania dla dzieci”.mówi in Proflash-na wywiad.

Patrycja Ona też była bardzo przytłoczona pozytywnym wynikiem testu. „Było to dla mnie bardzo zaskakujące, ponieważ dowiedziałem się tak późno – w czwartym miesiącu. Była bardzo urocza i wzruszająca – przyznaje tancerka Proflash Cena £.

Patricia Belousova i Alexandru Ionel, „Let’s Dance” – gwiazdy

Stefan Walucha / ActionPress

Patricia Belousova i Alexandru Ionel na przyjęciu dla dzieci, wrzesień 2021
Patricia Belousova, „Let’s Dance” – Star
READ  Gerritsrid: Norman Weber i książki o swoim dzieciństwie w Gertsrid
Continue Reading

entertainment

Görlitz: David Hasselhoff w marszu do Görlitz?

Published

on

Czy naprawdę pomogłoby być przed kamerą z Davidem Hasselhoffem? Najbardziej znany artysta z Görlitz z pewnością jeszcze o tym nie wie. Ale zapewnił SZ, że otrzymał zamówienie na zdjęcia: Wytwórnia filmowa chciałaby go załatwić na wtorek.

Najnowsze zdjęcie na Instagramie Davida Hasselhoffa przedstawia go w Karpnickim w Polsce. Tu też padło pierwsze ujęcie serii „Ze Network”. W komedii grają amerykański aktor David Hasselhoff i niemiecki aktor Henri Hubchen.

Zamknij dwa sposoby fotografowania

Oprócz Halle, Lipska, Berlina i Brandenburgii zdjęcia będą miały miejsce także w Görlitz – zapewnia Melanie Krimpelbein z firmy produkcyjnej Syrreal Entertainment. Następnie jedzie do Maroka. „Niestety nie możemy ogłosić, kiedy produkcja odwiedzi jakiekolwiek miasto podczas kręcenia filmu” – wyjaśnia Melanie Krempelin ze względów bezpieczeństwa.

Ale jest ważny znak, że „Ze Network” będzie faktycznie kręcić w Görlitz na początku przyszłego tygodnia: miasto Görlitz ogłosiło dwa zamknięcia dróg z powodu zdjęć. W poniedziałki Jakobstrasse będzie całkowicie zamknięta między 6:00 a 19:00. We wtorkowy wieczór, między 19:00 a północą, możesz również spodziewać się krótkich zamknięć i zakazów przystanków na Bautzener Straße. Dotyczy to obszaru między Hilgerstrasse i Landeskronstrasse. Ale po weekendzie „Torstrasse 1” zrobi sobie krótką przerwę od zdjęć. Tak więc w rzeczywistości pozostaje tylko Zee Network. Według agencji, która poszukuje statystów do serialu – mężczyzn i kobiet o różnym pochodzeniu – zdjęcia odbędą się w Görlitz i Berlinie od końca września do końca października.

David Hasselhoff – przez większość swojej młodości

W każdym razie artysta, który nie chciał występować w gazecie pod własnym nazwiskiem, zarejestrował się we właściwej agencji statystów, gdy usłyszał, że David Hasselhoff może przyjechać do Görlitz. „Wtedy czekasz na to, co ma nadejść”, mówi z uśmiechem. Teraz agencja castingowa zapytała, czy będzie miał czas we wtorek. Aby zobaczyć scenę w Eleganckim Pubie. „Oczywiście, że się zgodziłem” – mówi. – Ale to nie gwarantuje, że tam będziesz. Czasami jest umówione spotkanie, aby sprawdzić, czy dodatkowy element pasuje do sceny i roli. „W końcu decyduje menedżer”.

READ  Komitet Partnerski wychodzi z Corony przerwy z nowymi twarzami i wieloma planami na przyszłość Wiadomości od Kamen na KamenWeb.de

Muzyk wystąpił już dwukrotnie jako aktor drugoplanowy w serialu kryminalnym Görlitz „Wolfsland” z Yvonne Catterfield i Gotze Schubertem. „Chciałbym też zagrać w filmie historycznym”, nawet jeśli kostium i maska ​​są zwykle bardziej dopracowane. Ale bycie częścią Zee Network również byłoby dla niego czymś wyjątkowym.

Pełen wrażeń rok filmowy jeszcze się nie skończył

Muzyk David Hasselhoff relacjonuje czasy bezpośrednio po zmianach politycznych. „W tym czasie miałem jedenaście czy dwanaście lat, a Hasselhoff stawał się coraz bardziej znany jako piosenkarz i aktor”. Na przykład z serią „Knight Rider”. „Hasselhof to swego rodzaju kult” — mówi Gorlitzer. „Nie uważałbym się za wielkiego fana, ale kojarzy mi się to z moją wczesną młodością”. Tak powinno być dla wielu.

Ale dla Görlitz pełen wydarzeń rok filmowy jeszcze się nie skończył. Zdjęcia do serialu X-filmowego „Torstrasse 1”, który przeniósł wiele sklepów, całe ulice i secesyjny dom towarowy z powrotem do lat 20., przenoszą się teraz do Berlina. W październiku drużyna strzelecka chce wrócić do drugiej ligi strzeleckiej w Görlitz. Jesienią do Görlitz przyjedzie także obsada Wolfsland, zapewnia Gitta Deutz z agencji prasowej o tej samej nazwie. „Dwunasty film z serii zostanie nakręcony w listopadzie” – powiedziała.

Continue Reading

Trending