Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Marcus Lanz odkrył „czerwoną linię” FDP

Rzeczywiście, Marcus Lanz mógł chcieć „przesłuchać” sekretarza generalnego SPD. Ale wtedy kierownictwo studia talk-show przejął surowy, niezłomny polityk z Wolnej Partii Demokratycznej.

Kampanie wyborcze i motywy mix szczepień Marcus Lanz Tak samo było poprzedniej nocy. Tylko tym razem zacząłem od pytań o szczepionki, a potem przeszedłem do innych polityk. Sekretarz Generalny Partii Socjaldemokratycznej uśmiecha się jak zawsze Lars Klingbeil Pozostała niezwykle ostrożna. Oprócz przykładów z jego okręgu wyborczego w Lüneburg Heath zaskoczyło go nawet upajająca, przyjacielska pochwała ministra zdrowia Spahna (trzeba „bez zazdrości przyznać, że zawsze stawia siebie w centrum uwagi”).

Niecałe pół godziny później chodziło o zaciekłe zarzuty SPD przeciwko Spahnowi w nowej „sprawie z maską”, którą również odwrócił w środę. Debaty Bundestagu Będzie. Lanz przeczytał cytaty Eskena, współprzywódcy SPD („moralny upadek Unii”) i samego Klingbeila, który powiedział, że zachowanie Spahna było „nieludzkie”. połączenie. Czy SPD rozpoczęła teraz kampanię wyborczą brutalnymi atakami, choć nadal tworzy rząd, m.in. ze Spahnem? Lannes chciał związać Klingbeil, ale drugi gość polityczny coraz bardziej wysuwał się do przodu.

Goście:

  • Lars Klingbeil, sekretarz generalny Partii Socjaldemokratycznej
  • Marie Agnes Strack ZimmermannCzłonek Federalnego Komitetu Wykonawczego FDP
  • Anne Hennig, dziennikarka „Die Zeit”
  • Dirk Heinrich, kierownik Centrum Szczepień w Hamburgu

Klingbeil argumentował, że dwa media, Spiegel i Zeit, poinformowały o nowym wydaniu masek – planie dystrybucji potencjalnie bezużytecznych masek ochronnych wśród osób znajdujących się w niekorzystnej sytuacji. To wymaga wyjaśnienia. Krytyka ma zastosowanie tylko wtedy, gdy zarzuty są prawdziwe. „Prawie mi przykro z powodu SPD” – powiedziała dziennikarka Anne Hannig.

Lanz rozpoczął właściwe „przesłuchanie” Klingbeil od zacytowania haseł z plakatów wyborczych SPD w Saksonii-Anhalt. Tam brzmiało hasło „Nie graj z naszym zdrowiem” czy „Skończ z chaosem w szkołach”, choć SPD należała też do dawnej koalicji rządowej w Magdeburgu, współodpowiedzialnej za zdrowie i politykę szkolną. Klingbeil argumentował, że jego partia poszła na ustępstwa w koalicjach i tym samym powołał się na potrzebę zmian w kampanii wyborczej. Lanz odpowiedział, że SPD jest daleko od elektoratu. – Nonsens – odparł Klingbeil.

READ  Dzisiaj z Andresem Philem

Hähnig, który przedstawił Lanza jako rodaka z Saksonii i który faktycznie wniósł poglądy wschodnioniemieckie, wypowiadał się w bardziej zróżnicowany sposób: Na obszarach wiejskich zawsze jest problem, jeśli masz wrażenie, że „ludzie w miastach wyznaczają standardy, według których każdy powinien żyć ”. Rozmowa dotyczyła więc cen benzyny, ulubionego tematu Lansa, ale także Klingbeil. SPD widzi problemy, na przykład z rosnącymi cenami benzyny, co powinno mieć miejsce tylko wtedy, gdy wszędzie są alternatywy dla samochodów z silnikami spalinowymi. Większość Niemców mieszka na wsi. „Aby dostać się tam do lekarza, musisz być mobilny” – powiedział Klingbeil. To są wyzwania, których nie widzieliśmy w dużych miastach, ale zna je z Pustaci Luneburskiej.

Polityk FDP Marie-Agnes Strack-Zimmermann odpowiedziała dłuższym postem, który zakończył się prośbą o „wyjście z tego wielkomiejskiego pryzmatu” – podobnie jak wcześniej powiedział Klingbeil. Teraz lepiej zarządza rozmową. Na pytanie Lanza, czy LDP może rządzić obok SPD Klingbeila po wyborach federalnych, negatywnie odpowiedział liberał, który jest przede wszystkim politykiem defensywnym: tylko dlatego, że lider grupy parlamentarnej SPD ma tylko „związek Zero z Bundesphere”. Natychmiast wspomniała o nieudanych rozmowach rozpoznawczych na temat koalicji czarnych, zielonych i żółtych Jamajki po wyborach federalnych w 2017 r.: „Pani Merkel absolutnie nie ma dla nas ochoty”. Niemcy powiedziały w pewnym okresie Kryzys koronowy Czujesz, że nieodpowiednia cyfryzacja była i nadal jest wszędzie odczuwalna. To prawdopodobnie prawda, ale można by zastosować bardziej szczegółową dyskusję.

Zamiast tego doszło do swoistej bitwy, zwłaszcza między Strack-Zimmermannem i Lanzem, który mógł ich zbojkotować – którą bardzo pewny siebie polityk FDP wygrał z głośną i zdecydowaną pewnością siebie. Lanz nie otrzymał odpowiedzi na początkowe teoretyczne pytanie, czy FDP jesienią 2021 r. ponownie powie „lepiej nie oceniać źle”, jak to miało miejsce w 2017 r. Ma już coś, czego chce: zaskakującą wypowiedź w środku ścieżkę Strach-Zimmermann może mniej więcej określić.

READ  Po pożarze w altanie: Oczyszczenie oskarżonego - Mannheim

Następnie kwestia szybkiej mobilności dotyczyła kwestii podatków, których podwyżki FDP odmówi w przyszłych negocjacjach koalicyjnych. Ale z którą partią w ogóle możesz rządzić? Klingbeil, długo nasłuchując w zdumieniu, skorzystał z pierwszej okazji, aby interweniować, że „w ciągu najbliższych kilku lat będziemy potrzebować pieniędzy na inwestycje i redukcję zadłużenia” i dlatego „ultrabogaci” powinni bardziej niż dotychczas wnosić wkład w finansowanie społeczeństwo. To był klasyczny absurd polityków, jak to często bywa w innych talk-showach, ale rzadko zdarza się to w przypadku Lanza. Struck-Zimmermann utrzymywał, że żadna podwyżka podatków nie powinna przeciążać gospodarki po koronie. Wyraźnie widać „czerwoną linię” dla udziału rządu FDP, której Lanz był w stanie się trzymać.

Na końcu jest śmiech

Wniosek: Ten program pominął wspólny wątek. Sam przełożony nie powinien być zbyt zadowolony z tego, jak potoczyły się sprawy. Pozytywne nastawienie, które czwarty gość przedstawił praktycznie na początku, dr Dirk Heinrich, pomimo wszystkich problemów, został ostatecznie zapomniany. Powiedział, że wraz z pojawieniem się nowej szczepionki, 55 000 osób tygodniowo może wkrótce zostać zaszczepionych między innymi w centrum szczepień w Hamburgu.

Przynajmniej na końcu był śmiech dzięki Klingbeil. „Myślę, że nadchodzi następny tydzień Olaf Schulz „Przepytaliśmy trochę pod kierunkiem sekretarza generalnego, który kieruje kampanią wyborczą SPD” – powiedział na końcu Lanz. Karl Lauterbach Przyjdź ponownie – odpowiedział sucho.

Gdzie Lauterbacha można zobaczyć od razu: tuż obok zwiastuna ZDF do talk show Maybrit Illner, którego polityk zdrowia SPD będzie gościem w czwartek.