Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Indeks Korona-Saksonia: pomimo epidemii, eksport Saksonii ponownie rośnie

11:30 | Organizatorzy niedzielnego wyścigu rowerowego Mulsner liczą na inny termin na koniec sierpnia

Rowerzysta nie może odbyć się w niedzielę 26. w Molsungrund koło Zwickau w niedzielę z powodu koronawirusa. Burmistrz Moulsen, Michael Frank, powiedział MDR SACHSEN, że ma nadzieję na inną datę 29 sierpnia – nawet jeśli byłaby to wersja miniaturowa. Każdego roku w Dzień Matki jeździec jest najdłuższym świętem ulicznym w Saksonii między miejscowościami Dennheritz i Ortsmanndorf. Tysiące uczestników w każdym wieku jedzie w górę lub w dół Mülsengrund na przełomie roku. W 2019 roku rowerzysta po raz pierwszy musiał się zatrzymać z powodu prac budowlanych; W zeszłym roku został odwołany z powodu pandemii Corona. Frank oczywiście podkreślił konieczność ożywienia tradycyjnego festiwalu kolarskiego.

11:00 | Wskaźnik zakażeń w ciągu siedmiu dni w Saksonii ponownie nieznacznie wzrósł

Wskaźnik infekcji przez siedem dni w Saksonii ponownie nieznacznie wzrósł. Instytut Roberta Kocha podał dziś wartość tuż poniżej 216. W niedzielę było to 209. Siedmiodniowa zapadalność wskazuje na liczbę nowych zakażeń koronawirusem na 100 000 osób w ciągu tygodnia.

Za negatywnym liderem wśród krajów związkowych stoi Saksonia z 221 punktami, Turyngią. Do hotspotów wirusa Corona w Saksonii należą prowincja Środkowa Saksonia (371) i region Erzgebirgeškrais (342), a następnie powiat Budziszyn (294) i region Zwickau (274). Miasto Lipsk nadal odnotowuje najniższą wartość w Saksonii, z prawie 115 przypadkami. Według RKI zgłoszono cztery nowe zgony. Oznacza to, że od początku epidemii w Wolnym Państwie zmarło 9 120 pacjentów cierpiących na skutki choroby koronowej lub z jej powodu.

10:25 | Związek edukacyjny domaga się większej liczby pracowników

Stowarzyszenie Edukacji i Nauki apeluje o większe inwestycje ze strony kraju w zwalczanie skutków koronawirusa w przedszkolach i szkołach w Saksonii. Stanowy dyrektor GEW, Oshi Cross, powiedział, że pięć procent nauczycieli zajmujących się wczesną edukacją w przedszkolach powinno otrzymać dofinansowanie, aby mogli zrekompensować zwolnienie chorobowe. Dodała, że ​​kosztowałoby to około 90 milionów euro rocznie. W przypadku szkół związek domaga się godzin pracy wychowawcy (czyli de facto większej liczby zawodów nauczycielskich), większej liczby asystentów szkolnych i większej liczby psychologów szkolnych, co jednak nie powinno być równoważone planowanymi stanowiskami nauczycielskimi.

READ  Legenda ESC, Johnny Logan, przyznaje Irlandii punkty

Wkrótce podwójny budżet będzie przedmiotem dyskusji w parlamencie. Ponadto, według związku, oczekuje się, że program federalnej minister edukacji Anji Karlichik w ciągu tygodnia przezwycięży konsekwencje koronawirusa.

09:11 | Lekarze intensywnej terapii widzą efekt federalnego hamulca bezpieczeństwa

Niemieccy lekarze intensywnej terapii uzyskali pozytywny bilans początkowy hamulców Corona w całym kraju w świetle spadku liczby urazów. Prezydent Republiki Federalnej Niemiec powiedział: „Jesteśmy przekonani, że liczba pacjentów z Covid-19 na oddziałach intensywnej terapii będzie się zmniejszać – jest to bezpośrednio związane z działaniami podejmowanymi przez Federalne Hamulce Awaryjne, a także znaczącym postępem w szczepionka.” Interdyscyplinarne Stowarzyszenie Medycyny Intensywnej i Ratunkowej, Gernot Marks, Düsseldorf “Rheinische Post”.

Naszym zdaniem federalne hamulce awaryjne (…) były w stanie uratować kilka tysięcy istnień.


Gernot Marks
Medium intensywne

Jednak nie mówi się jeszcze o relaksacji na oddziałach intensywnej terapii. Wyjaśniła, że ​​przez dobry tydzień liczba pacjentów z koronawirusem na oddziałach intensywnej terapii pozostawała w stagnacji na wysokim poziomie 5000 pacjentów.

08:31 | Stowarzyszenie Lekarzy Rodzinnych wspiera koncepcje szczepień dla młodzieży

Niemieckie Stowarzyszenie Lekarzy Ogólnych opowiada się za koncepcjami szybkich szczepień dla młodych ludzi. Prezes związku, Ulrich Wiegelte, powiedział Niemieckiej Sieci Wyzwolenia, że ​​wielu młodych ludzi zbuntowało się pod wrażeniem braku perspektyw. Dotyczyło to również osób ze środowisk imigracyjnych. Mniej chętnie przestrzegają zasad kwarantanny lub higieny. Wielu z nich mieszkało w dużych rodzinach w niepewnych warunkach życia i było wyjątkowo narażonych na przenoszenie wirusa. Według Vigeldta osoby te powinny zostać zaszczepione. W ten sposób mogą uzyskać swoje podstawowe prawa, a przede wszystkim swobodnie odzyskać życie.

08:19 | Szef Syndykatu Policyjnego wzywa do zakazania wszelkich „demonstracji partii intelektualistów”

Szef niemieckiego związku policyjnego Rainer Wendt wezwał do zakazania wszelkich demonstracji „myślenia lateralnego” w całym kraju. Wendt powiedział gazecie „Neue Osnabrücker Zeitung”, że na tych zgromadzeniach zaplanowano z góry złamanie prawa. Uczestnicy nie będą nosić maski i nie będą utrzymywać minimalnego dystansu. Musisz iść do przodu jeszcze bardziej rygorystycznie. Wendt powiedział, że gdyby z góry było jasne, że osoby zaangażowane w te wydarzenia nie będą przestrzegać wymogów, wówczas polityka i wymiar sprawiedliwości będą musiały zapewnić, aby tak się nie stało.

READ  Książę Filip: Na pogrzeb zaproszono kilku niemieckich krewnych

07:15 | Szczepienia stają się coraz szybsze – ale pozostaje wiele pytań

Kampania szczepień również nabiera tempa w Saksonii. DRK ogłosił dziś nowe daty szczepień. Pozostają jednak pytania: czy osoby, które wcześniej chorowały, powinny być szczepione – a jeśli tak, to kiedy dokładnie po wyzdrowieniu? Jak długo chroni szczepionka przed koronacją?