Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Corona w Niemczech: 10 wypadków mniej – wiadomości lokalne

Niemcy odetchną z ulgą!

Od piątku jest więcej relaksu i nie możemy się doczekać otwarcia restauracji i barów oraz powrotu na siłownię lub zakupy detaliczne.

Wszystko to zawdzięcza się gwałtownemu, siedmiodniowemu spadkowi infekcji: w skali kraju, według Instytutu Roberta Kocha (RKI), poniedziałkowa wartość wyniosła zaledwie 24,3. Ponadto wszystkie kraje związkowe w Niemczech spadły poniżej granicy 30 lat.

Ale prawdziwi bohaterowie Corony mają mniej niż 5, a niektórzy zmniejszyli wskaźnik infekcji do mniej niż 1. Dawny region Sorge w Tirschenreuth (Bawaria) również przekształcił się w obszar pokazowy.

Najbardziej zielona, ​​a zatem najbardziej relaksująca jest lokalizacja w północnych Niemczech, zwłaszcza na obszarach przybrzeżnych. Z prowincjami Fryzja (Dolna Saksonia), Ploen (Schleswig-Holstein) i Pomorze Zachodnie (Meklemburgia-Pomorze Przednie) trzech z dziesięciu Mistrzów znajduje się na Morzu Północnym lub Bałtyckim.

Ale region w południowej Dolnej Saksonii jest najmniej cenny: w regionie Goslar wskaźnik infekcji wynosi tylko 0,73. Na powyższej mapie możesz z grubsza zobaczyć, gdzie zakończyła się Corona.

Jednak nadal nie jest jasne, jak postępować, jeśli wypadki mają zostać zredukowane do zera. Jednak RKI zaleca utrzymanie pewnych środków. Kanclerz Angela Merkel (66 l. CDU), według rzecznika rządu Stephena Seiberta (60 l.), również rozważa przedłużenie „epidemii o znaczeniu krajowym” poza koniec czerwca. Na przykład rząd federalny może wydawać dekrety bez zgody Bundesratu – na przykład dotyczące testów, szczepionek, bezpieczeństwa pracy lub wjazdu.

READ  PCOS często wiąże się z cukrzycą