Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Brak ochrony przed suplementami witaminy D – praktyka uzdrawiania

Corona: suplementy witaminy D nie są środkiem zapobiegawczym

W ostatnich miesiącach wielokrotnie donoszono, że przyjmowanie suplementów witaminy D może zmniejszyć ryzyko zakażenia SARS-CoV-2 i rozwoju ciężkiego COVID-19. Jednak nowe odkrycia wskazują teraz, że zwiększony poziom witaminy D nie zapewnia tutaj ochrony.

Podczas gdy wcześniejsze badania na początku pandemii sugerowały, że witamina D zmniejsza ryzyko zakażenia SARS-CoV-2, nowe badanie przeprowadzone na Uniwersytecie McGill w Montrealu w Kanadzie wykazało, że nie ma dowodów na to, że witamina D działa jako środek zapobiegawczy przeciwko to. Wirus lub choroba COVID-19 wywołana przez patogen, według niedawnego raportu Wiadomość.

Brak ochrony przed ostrymi postępami

Według naukowców badanie nie wspiera suplementacji witaminy D jako środka na poprawę epidemii. „Przede wszystkim nasze odkrycia sugerują, że inwestycje w inne opcje terapeutyczne lub zapobiegawcze powinny być traktowane priorytetowo w randomizowanych badaniach klinicznych COVID-19” – mówią autorzy.

Aby ocenić związek między poziomem witaminy D a podatnością i nasileniem COVID-19, naukowcy przeprowadzili randomizację Mendla z wariantami genetycznymi, które są ściśle związane ze zwiększonym poziomem witaminy D.

Przebadali warianty genetyczne 14134 osób z COVID-19 i ponad 1,2 miliona osób bez choroby z 11 krajów.

w magazynie”MEDYCYNA PLOSNaukowcy odkryli, że u osób, które zachorowały, poziom witaminy D nie miał wpływu na prawdopodobieństwo hospitalizacji lub poważnej choroby.

Czy przyjmujesz suplementy diety?

Na początku epidemii kilku badaczy zbadało wpływ witaminy D, która odgrywa ważną rolę w zdrowym układzie odpornościowym. Jednak nie ma wystarczających dowodów na to, że przyjmowanie suplementów diety może zapobiegać lub leczyć COVID-19.

„Większość badań dotyczących witaminy D jest bardzo trudna do interpretacji, ponieważ nie mogą one uwzględniać znanych czynników ryzyka ciężkiego COVID-19, takich jak starzenie się lub choroby przewlekłe, które są również predyktorami niedoboru witaminy D” – mówi współautor Guillaume Butler.McGill University .

READ  Monachium: Zmniejszenie nowej Korony - zasady od niedzieli - Monachium

„Najlepszym sposobem odpowiedzi na pytanie o działanie witaminy D jest przeprowadzenie randomizowanych badań, które podczas pandemii są złożone, zasobożerne i czasochłonne” – mówi lekarz.

Naukowcy twierdzą, że stosując randomizację Mendla, byli w stanie zmniejszyć potencjalne uprzedzenia wynikające z tych znanych czynników ryzyka i zapewnić wyraźniejszy obraz związku między witaminą D a COVID-19.

Ucz się z ograniczeniami

Jednak naukowcy odkryli również, że ich badanie ma pewne ważne ograniczenia. Nie brano pod uwagę pacjentów z niedoborem witaminy D, więc możliwe jest, że mogą odnieść korzyści w zakresie zapobiegania zakażeniu koronawirusem i ciężkim chorobom.

Ponadto w badaniu przeanalizowano warianty genetyczne wyłącznie osób pochodzenia europejskiego. Naukowcy powiedzieli, że potrzebne są przyszłe badania, aby zbadać związek z wynikami witaminy D i COVID-19 w innych populacjach.

W obecnym badaniu randomizacja Mendla pokazuje „brak wyraźnych dowodów na to, że suplementacja witaminą D ma znaczący wpływ na wyniki COVID-19” – mówi Butler LaPorte, mikrobiolog i ekspert w zakresie chorób zakaźnych. (ogłoszenie)

Informacje o autorze i źródle

Ten tekst jest zgodny z wymogami specjalistycznej literatury medycznej, wytycznymi medycznymi i aktualnymi badaniami oraz został przeanalizowany przez lekarzy مهني

puchnąć:

  • McGill University: Witamina D może nie chronić przed COVID-19, jak wcześniej sugerowano (Abruf: 06.06.2021), Uniwersytet McGill
  • Guillaume Butler-Laporte, Tomoko Nakanishi, Vincent Moser, David R Morrison, Tala Abdullah, Olumide Adele, Nour Mamlouk, Nufar Kimchi, Zaman Afrasiabi, Nardine Rizk, Anarita Gilberti, Alessandra Rinieri, Yiheng Chen, Serui Zou i Vincenzo Forgeta Brent Richards: Ekspozycja na witaminę D i COVID-19 oraz jego nasilenie w Inicjatywie Genetyki Gospodarza COVID-19: randomizowane badanie Mendla; W: PLOS Medicine, (veröffentlicht: 01.06.2021), MEDYCYNA PLOS

ważna uwaga:
Ten artykuł ma wyłącznie charakter ogólnych wskazówek i nie jest przeznaczony do samodzielnej diagnozy ani samoleczenia. Nie zastąpi wizyty u lekarza.

READ  Witamina D przeciwko katarowi siennemu i astmie: odkryto nową metodę leczenia