Connect with us

sport

Bayern Monachium w Hansi Flick: Absolutnie poza kontrolą

Published

on

Bayern Monachium ma na sobie Hansi Flick
Całkowicie poza kontrolą

Napisane przez Tobiasa Nordmana

Siedem tytułów, jedno zawstydzenie, jeden dramat: Hansie Flick i FC Bayern spędzili razem intensywny i niezwykle udany czas ponad półtora roku (szef). Fakt, że okazałoby się to bezwartościowe, nie sprawia, że ​​klub wygląda dobrze.

Mówi się, że szefowie FC Bayern Monachium byli już na najlepszej drodze do zostania prywatnymi pilotami. Więc nie było jej już na Wolfsburg Volkswagen Arena, kiedy powiedział trener Hansi Flick, czego wszyscy się spodziewali, ale w sobotę postawił niemiecki futbol na niewłaściwej pozycji. Hansie Flick powiedział, że po gorzkim zakończeniu Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain we wtorek wieczorem poinformował prezesów klubu, że chce opuścić klub pod koniec sezonu. Chociaż trzymany do 2023 roku.

Bardzo ważne: Hansi Flick dopiero co wszedł do aplikacji (o ile jest znany publicznie). Decyzja o przyznaniu mu tego nadal nie została podjęta. W świetle nieodwracalnie zniszczonych relacji z dyrektorem sportowym Hasanem Salihem Hamidiciem, klub rzadko ma inny scenariusz. Chyba że Bośniak miał zostać wydalony. Ale nic na to nie wskazuje. Wynika to również z równowagi sił w klubie. Z Ulim Hoeneßem 44-latek nadal ma najsilniejszego prawnika, jakiego można sobie wyobrazić. Prezydent Herbert Heiner, który jest blisko Hoeneßa, jest zwolennikiem Salihamidži. I nieuchwytny, gdy Oliver Kahn, nowy prezes klubu, wypowiedział się w tej żałosnej wrzawie o Flicku, jego postawa stała się jaśniejsza.

Tylko Rummenigge walczył

O Flicka walczył tylko Karl-Heinz Rummenigge, który na przełomie roku przekaże oficjalną pracę Kahnowi. Wielokrotnie podkreślał, jak bardzo chciał przyszłości z odnoszącym sukcesy trenerem. Jeśli odejdzie tego lata, zdobędzie siedem tytułów. Po wygranej 3: 2 z Wolfsburgiem wszystkie pozostałe wątpliwości dotyczące 31. turnieju zostały rozwiane. Siedem punktów przewaga nad RB Lipsk i pięć imponujących meczów – niezaprzeczalnie Bayern Monachium. Nawet w sytuacji między kłopotem, władzą i teatrem. Nawet z drużyną, która jest obecnie tak rozdęta pod względem personelu. Mia San Mia zawsze biegnie.

Tak więc nie tylko jakość drużyny pokonuje większość przeciwników, ale także mentalność. Film zachwyca się tym. Za ciężko przez kilka tygodni. Odkąd pozwolił, by konflikt z Salehem Hamidim raz po raz narastał. Odkąd szuka w klubie kibiców ze swoimi małymi płomieniami. Ale nie może być źródłem inspiracji na szerokim froncie. Z jego teraz ogłoszonym życzeniem, Flick po raz ostatni zadał klubowi pytanie o autorytet. Można wykluczyć, że reakcja na to będzie inna niż w ciągu ostatnich kilku tygodni. Walcząc o swoją sprawę, Fleck odsunął się od prezydentów. Nie tylko dlatego, że jest teraz w Wolfsburgu. To wymknęło się spod kontroli.

Dyrekcja Sportu nie powinna jednak czuć, że jest zwycięzcą w walce o władzę, ponieważ spór ten poważnie ucierpiał na jego publicznym wizerunku. Zdecydowana większość fanów Bayernu Monachium wolałaby raczej widzieć Salihamidžića opuszczającego klub niż Flicka. Kto może śledzić 56-latka w Monachium, nie jest tak jasne jak przyszłość samego Flicka, a wielu widzi to w Niemieckim Związku Piłki Nożnej. Następujący trener kadry Joachim Loew. Sam mówi: „Zostawię na razie wszystko otwarte”. Musi to powiedzieć. Nic innego go nie skrzywdzi.

Rummenigge, Kahn, Salhamidzic i Heiner mogli wiedzieć, że Flick przemówi przed kamerami po pierwszym meczu. Sport1 chce informacji o rozmowie kwalifikacyjnej. Mówi się, że Hoeneß nie znał ani pragnienia Flicka, ani jego wyglądu. Sky Reports. Niech tak będzie. Prezydenci docenili ten pomysł – to wykluczone. Klub, który w niedzielę rano nie był jeszcze komentowany, pojawił się z zaskoczenia. Wymykaj się spod kontroli. Wszelkie próby jego odzyskania wydają się daremne.

Watschn przez tylne drzwi

O tym też wielokrotnie wspominano. Po tym, jak Rummenigge publicznie wezwał trenera i dyrektora sportowego do komfortu, harmonii i lojalności, zaledwie kilka godzin później Flick mówił o utracie jakości w zespole w porównaniu z dramatycznie udanym poprzednim sezonem. Watson Cracking Salih Hamidic – z tylnych drzwi. Ponieważ nie został oficjalnie zidentyfikowany jako odbiorca.

Ale właśnie o to chodzi: polityka zarządzania. Za nie odpowiada Posner. I to na końcu. Flick nie ma prawa weta w kwestii transferu, mimo że jest to dla niego bardzo ważne. Ma własne myśli. I robią zaciekłą spór o to, kto jest szefem. Sprawa Jerome Boatenga doprowadziła do ostatecznej eskalacji. Środkowy obrońca jest atletą i uzasadnia zaufanie trenera do doskonałych wyników. Fakt, że tego lata wciąż musi opuścić klub, zaskoczył Flicka. Wcześniej musiał patrzeć, jak klub rezygnuje z walki o Davida Alabę. Austriak, zatrudniony i niezbędny dla swojego trenera, latem wyjeżdża z Bawarii. Strata Thiago i Ivana Perisicia również zaszkodziła trenerowi.

Między Flickiem a Salmidicem istniał sprzeciw prawie od pierwszego dnia, który czasami był wdrażany w podejrzany sposób w mediach. Być może problem ma dłuższą historię niż punkt startu zgrupowania w Doha zimą 2020 roku, który jest wielokrotnie ustalany. Bo Flick, który po długiej fanfarach został wybrany przez prezydentów dopiero na głównego trenera, wiedział już o Nico Kovacu, asystencie trenera, o tym, jak układa się współpraca z Bośniakiem. I to też nie jest dobre, ponieważ Chorwat, który obecnie bardzo dobrze pracuje w Monako, powrócił w ciągu ostatnich kilku dni. Zdecydowanie należy to rozumieć jako bardzo popularny apel Flicka w zespole. Oczywiście Kovac miał wówczas również kilka odrzuconych wniosków o przeniesienie. Mówi się, że rozmawiał między innymi z Kevinem Vogtem z Hoffenheim, jego ulubionym studentem z Frankfurtu Ante Rebichem, Gladbackersem Dennisem Zakarią i Florianem Neuhausem.

Nikomu nie dziękuje się wyraźnie

Chociaż Flick chciał mieć coś do powiedzenia w tworzeniu zespołu, ubolewał nad powtarzającą się ingerencją. Tutaj również jest uderzający przypadek: Alexander Nobel. Utalentowany bramkarz został przywieziony do Monachium przez Salihamidži w ramach darmowego transferu z FC Schalke 04 zeszłego lata. Jako trener za Manuelem Neuerem, ale podobno wypełniał obietnicę stałą liczbą zleceń. Ale Flick stanowczo odrzuca bramkarza. Mówi się, że Salih Hamidic jest tym zdenerwowany, podobnie jak Noble i jego doradca, który narzeka coraz głośniej.

Złożone teraz życzenie to nic innego jak niespodzianka. Jednak tylko margines dramatu osiągnął w tym tygodniu swój szczyt. Nawet po zakończeniu meczu z Paryżem Flick był zaskoczony niesamowitym monologiem, który wydawał się pożegnać. Nawet jeśli pośpiesznie próbował uznać tę interpretację za błędną. na próżno. W piątek, podczas trasy medialnej przed pierwszym meczem, Flick puścił następujące zdanie: „Jeśli gdzieś jest w zgodzie, to – moim zdaniem – szansa na sukces jest bardziej obiecująca”. To zwrot, który nie nadaje klubowi dobrego wyglądu.

W sobotni wieczór Flick podziękował Bayernowi Monachium za „możliwość trenowania tego zespołu”. Dzięki „Cali, Ully lub Herbert.” Wszystkim, którzy tam byli i dali mi pewność, że będę menadżerem Bayernu Monachium. Tylko jeden o tym nie wspomniał. Oczywiście nie. To był Hasan Salih Hamidic.

READ  Tour de France Femmes 2022: Ciężki upadek przyćmiewa drugi etap – Marta Cavalli doznaje kontuzji głowy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

sport

Komplikacje po upadku koła: Jan Frodeno również musi odwołać Ironman Hawaii

Published

on

Piotr Jakub Mistrzostwa Świata Ironman odbędą się również 8 października w Kailua-Kona bez Jeana Frodino.

Pechowa passa Yan Frodino się nie kończy: po tym, jak mistrz olimpijski i trzykrotny pancerny mistrz świata musiał zdać Mistrzostwa Świata Ironman 2021, które zostały przełożone na St. George (Utah) w maju 2022, tegoroczne walki o tytuł będą koniec jak oni bez niego.

Powodem była komplikacja, która nastąpiła po pozornie nieszkodliwym incydencie: Frodino zdrapał sobie biodro podczas treningu kolarskiego. Jednak później odkryto, że między powięzią mięśniową a otaczającą tkanką (znaną jako zmiana Morela-Lavallée) utworzyła się szczelina, a do powięzi dostał się płyn, który następnie uległ infekcji.

Stężenie infekcji musiało zostać sprawdzone w ten czwartek przez lekarza kadry olimpijskiej i lekarza DTU, wykładowcę specjalnego dr. Casper Grimm (Osnabrück) można otwierać i czyścić. Jak Frodeno poinformował swoich fanów za pośrednictwem wiadomości wideo, w toku są teraz cztery kolejne operacje. W konsekwencji wykluczone zostały dalsze przygotowania do Mistrzostw Świata w Kailua-Kona, które Frodino wygrał w 2015, 2016 i 2019 roku.

„Oznacza to koniec moich marzeń w Kona do 2022 roku” – powiedział Frodino w filmie. Ale wciąż płonie za sportem, który tak bardzo kocha i nadal czuje tę pasję, która motywuje go na nadchodzące miesiące. Ale nie chciał wyglądać jak kolejny staruszek, który nie znalazł końca. Ale teraz musi zrobić sobie przerwę, aby osiedlić się z rodziną w swoim nowym domu w Andorze, zanim rozpocznie się ostatni rozdział jego sportowej kariery.

The Morel Lavallee szkodnik Jest to rzadka konsekwencja wypadku, w którym urazowe działanie niewłaściwej kombinacji sił nacisku i ścinania powoduje powstanie między skórą, podskórną tkanką tłuszczową i powięzią otaczającą mięśnie jamy wypełnionej płynem (krwią). Płyn ten może ulec zakażeniu, a następnie zwykle musi być odprowadzany w kilku sesjach chirurgicznych, podczas których oczyszczane są również otaczające tkanki.

READ  World Cup 2022 w Katarze: Tak to działa z alkoholem na mundialu w Katarze - puszka piwa za 100 euro! - piłka nożna

Frodino już w maju musiał zakończyć swoje walki o tytuł ze smutnym sercem, ponieważ podczas zimowych treningów częściowo zerwał ścięgno Achillesa. Christian Blumenfelt wygrał swoje pierwsze Mistrzostwa Świata Ironman w St. George, wygrywając już wcześniej Igrzyska Olimpijskie w Tokio, a następnie tytuł w Triathlon World Series.

Konfrontacja między Frodino i Blumenfeltem 8 października 2022 roku w Kailua-Kona może być jedynym bezpośrednim pojedynkiem między nimi w długim biegu (3,86 km pływania, 180,2 km jazdy na rowerze i 42,195 km biegu). Jednak spekulacje, że zakończy on swoją imponującą karierę po październiku 2022 r., są teraz zwalniane przez Frodino, który w przyszły czwartek będzie obchodził swoje 41. urodziny: W ciągu najbliższych 14 miesięcy Frodino chciałby mieć więcej wyścigów z najlepszymi trójkami na świecie. ponownie założyć koronę Hawaiian Iron Man – po raz czwarty – 14 października 2023 r.

Wszystkie wyniki długodystansowe od Jana Frodeno

rok Istnienie miejsce Razem 3,8 km pływania 180 km na rowerze Przebiegnij 42 km Uwagi
2014 człowiek z żelaza we frankfurcie 3 8:07:05 45:39 4:33:34 2:43:14
2014 Mistrzostwa Świata Ironman na Hawajach 3 8:20:32 50:56 4:37:19 2:47:46
2015 człowiek z żelaza we frankfurcie 1 7:49:48 46:02 4:08:43 2:50:49
2015 Mistrzostwa Świata Ironman na Hawajach 1 8:14:40 50:50 4:27:27 2:52:21
2016 Iron Man Lanzarote 2 8:44:38 46:52 4:58:18 2:50:03
2016 Wyzwanie Ruth 1 7:35:39 45:22 4:08:07 2:39:18 Najlepszy czas w obecnym świecie na długich dystansach
2016 Mistrzostwa Świata Ironman na Hawajach 1 8:06:30 48:02 4:29:00 2:45:34
2017 Ironman Klagenfurt 1 7:57:20 46:29 4:19:45 2:46:09
2017 Mistrzostwa Świata Ironman na Hawajach 35 9:15:44 48:27 4:20:59 4:01:57
2018 człowiek z żelaza we frankfurcie 1 8:00:58 48:42 4:28:36 2:39:06
2019 człowiek z żelaza we frankfurcie 1 7:56:02 47:12 4:20:14 2:43:57
2019 Mistrzostwa Świata Ironman na Hawajach 1 7:51:13 47:31 4:16:02 2:42:43
2020 zobaczyć w domu około 8:30 około 47:30 około 4:10 około 3:01 Pływanie w basenie z przeciwprądem, wirtualna jazda na rowerze na Zwift (183 km), maraton na bieżni
2021 Drzewo Bitwa Royale 1 7:27:53 45:58 3:55:22 2:44:21 Pojedynek z Lionelem Sandersem
2022 Wyzwanie Ruth DNF Wyjdź po uruchomieniu 3

- Nie przegap niczego -

– Nie przegap niczego –

Continue Reading

sport

Barcelona: pechowy debiut Lewandowskiego | Sporty

Published

on

Barcelona sfrustrowana przeciwko Vallecano |

Pechowy debiut Lewandowskiego

Pierwszy występ Roberta Lewandowskiego bez bramek (33) w lidze hiszpańskiej!

Lewandowski konsekwentnie strzelał bramki na początku sezonu z Bayernem Monachium od siedmiu lat, ale nowy napastnik Barcelony nie strzelił gola w zremisowanym 0:0 meczu z Rayo Vallecano.

Lewandowski przeniósł się z Bayernu Monachium do Barcelony po tygodniach zniesławienia. Ostatecznie Barcelona zapłaciła wymaganą kwotę 45 milionów! Ale katalońska drużyna uzyskała zgodę na grę z napastnikiem dopiero w piątek. Teraz był entuzjastycznie celebrowany przez fanów Barcelony, gdy tylko wyszedł na boisko w zielonym Bentleyu.

► Pierwsza akcja Lewandowskiego w 13. minucie: napastnik umieszcza piłkę nad bramkarzem Dimitrievskym w siatce, ale bramka nie jest przyznawana z powodu spalonego.

Wtedy Rafinha, Dembele i Badri zmarnowali swoje szanse. Tuż przed przerwą Ter Stegen uratował Barcelonę przed odpadnięciem w starciu z Alvaro.

► 53 min: Lewis prawie pierwszy gol, ale Dimitrievsky łapie go, zanim zdoła obrócić piłkę nad linię bramkową.

► 82 min: Znowu nic! Strzał Lewandowskiego z 16 metrów leci daleko od pola karnego. Pozostaje 0-0 do ostatniego gwizdka.

po każdej rzeczy: W zeszłym sezonie Rayo wygrał dwa mecze z faworytami, a teraz Barcelona zdobywa punkt. Ale loteria na początku pozostaje ogromnym rozczarowaniem…

READ  Barcelona poniosła następującą porażkę: 2:0 z Atletico Madryt
Continue Reading

sport

BVB nie dowiaduje się już więcej: MODIST „Money Eagle” nie jest wart swojej ceny

Published

on

BVB podpisał kontrakt z Anthonym Modeste. Transport wiąże się z ogromnym ryzykiem. Zawieszenie.

Dortmund – spal pieniądze, są dobrzy w BVB. Potwierdzają to liczne przykłady z niedawnej przeszłości: Emre Can, Julian Brandt, Nico Schulz czy Thorgan Hazard – żeby wymienić tylko czterech graczy z obecnego składu BVB. Nie tylko kosztowały wygórowane opłaty transferowe, ale nie, panowie również byli dobrze opłacani za swoją pracę w Dortmundzie.

nazwisko rodowe Anthony „Tony” Mbo Agogo Modeste
Chłopak 14 kwietnia 1988 (lat 34), Cannes, Francja
rozmiar 1,87 m²
obecna drużyna 1. FC Kolonia

BVB nie dowiaduje się już więcej: MODIST „Money Eagle” nie jest wart swojej ceny

Teraz, wraz z Anthonym Modestem, kolejny gracz dołącza do BVB Borussii Dortmund Musisz go właściwie używać. Francuz, 34-letni dziadek w piłce nożnej, przenosi się z 1. FC Köln do BVB i ma zarobić w Dortmundzie sześć milionów euro w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Za chwilę. proszę co? Sześć milionów? Tak, dobrze przeczytałeś.

Modeste, który zastąpi Sebastiana Hallera w BVB po zdiagnozowaniu guza jądra, nie grał w Lidze Europy ani Lidze Mistrzów. Występy dla pierwszej drużyny narodowej? zero. Liderzy klubu mają nadzieję, że Dortmund zdobędzie tytuły mistrzowskie. Tak nie, to jasne.

Napastnik VPVB Anthony Modeste ma tylko jedną karierę, aby „zarobić pieniądze”

Po raz kolejny zwykłemu graczowi udało się wyciągnąć węgle z kieszeni workowatych spodni. Modest mógł uzyskać porady od Emre Cana, Juliana Brandta, Nico Schulza lub Thorgana Hazarda. Mężczyźni muszą zarabiać w BVB do ośmiu i pół, siedmiu i pięciu milionów euro rocznie. Dlatego w weekendy nadal wygodnie siedzą na ławce – lub, w przypadku Schulza, na trybunach. Łatwe pieniądze – lub miliony.

Tak, osądzanie Modeste’a przed założeniem ligowej koszulki nie jest w dobrym angielskim stylu, ale sam Modest powiedział kiedyś, że miał nie tylko karierę, by „wygrywać tytuły, ale także zarabiać pieniądze”. W tym momencie przepraszamy, że trzy i pół miliona euro, które otrzymał dla 1. FC Köln ostatnim razem, nie wystarczyło.

Anthony Modeste podobno przeniósł się do BVB za 5 milionów euro. W Dortmundzie powinien zarobić sześć milionów euro.

© Laci Perenyi / Imago, fotoinstalacja: RUHR24

To, że Modesty jest samolubnym „orłem pieniędzy”, wyszło na jaw w przeszłości. Po raz pierwszy opuścił MODESTI 1. FC Köln w 2017 roku – by przenieść się do Chin z wielką pompą. W kraju nieograniczonych możliwości, jakim były Chiny, przynajmniej pod względem struktury wynagrodzeń, Modest zarobił ponad 11 mln euro netto (!) za swoje roczne zaangażowanie, podały media. Ponadto podobno nadeszły premie w wysokości pięciu i pół miliona euro. Święta Maria.

READ  Robert Lewandowski z Bayernu Monachium broni się: „Nie jestem samolubny” – wyjaśnia punkt widzenia Bayernu Hasan Salihamidzic.

BVB daje Anthony’emu Modeste’owi to, czego chce: dużo pieniędzy

Po rocznej wypożyczeniu Modest wrócił do 1. FC Köln, aby od razu zagrać w innym klubie na Dalekim Wschodzie. Jednak szło dobrze tylko przez dwa miesiące: Modest nagle znalazł się bez klubu, zanim jego piłkarz „fizz” został wydalony z klubu trzy miesiące później.

Obecnie: Modeste strzelił 20 goli przeciwko 1. FC Köln w Lidze Europy w zeszłym sezonie. Ale nie ma ochoty na Europę z „fizzem”. Modeste dał jasno do zrozumienia w ostatnich tygodniach, że chce opuścić Kolonię, jeśli przekona go oferta. Teraz wiemy: oczywiście miał na myśli oferowaną pensję i to jest oczywiste, ale do końca być może żaden klub nie mógłby mu zaoferować pensji, która prawie podwoiła się – dopóki nie pojawiła się główna rola.

Anthony Modeste (z lewej) strzelił 1. FC Köln w Lidze Europy. Ale teraz gra w Lidze Mistrzów.

© Dennis Ewert / RHR-FOTO

Podobnie jak w 2017 roku, Modest broni się teraz przed zarzutem, że z powodu pieniędzy opuścił 1. FC Köln, napisał na Instagramie w poniedziałek wieczorem (8 sierpnia). „Jak wielu może pomyśleć, nie poszedłbym po pieniądze” – twierdził. Chce grać w Lidze Mistrzów i odrzucił „duże” oferty z krajów Zatoki Perskiej.

BVB podpisuje kontrakt z Anthonym Modeste w miejsce światowej klasy napastników, takich jak Dzeko, Cavani i Suarez

Po nieobecności Sebastiana Hallera agenci gracza dowiedzieli się, że BVB potrzebuje napastników. Telefon od nowego dyrektora sportowego BVB, Sebastiana Keila, nie powinien stać w miejscu.

Zamiast napastników Edin Dzeko, Edinson Cavani czy Luis Suarez – wszyscy napastnicy światowej klasy – stał się Anthony Modeste. Po przeprowadzce do Dortmundu BVB ma zapłacić opłatę transferową w wysokości pięciu milionów euro, co niewątpliwie stanowi ryzyko.

READ  Copa America na żywo w telewizji: gdzie możesz obejrzeć finał pomiędzy Argentyną a Brazylią - piłka nożna

Przejście Anthony’ego Modeste’a do BVB jest zbyt ryzykowne

To ryzyko, ponieważ Modest strzelił tylko pięć goli w lidze w sezonach 2019-2021 z 20 punktami na początku sezonu. To ryzyko, ponieważ Modest doznał kontuzji ponad 150 dni temu w ciągu ostatnich dwóch sezonów i, jak wiecie, wcale się nie odmłodził.

To ryzyko, bo Modest nie był w stanie lub nie mógł wykazać się na najwyższym poziomie – nie zna potrójnego obciążenia. To ryzyko, ponieważ BVB może w końcu zostać z graczem kompletnie źle osądzonym przez kierownictwo klubu, który nie radzi sobie dobrze w BVB, ale wciąż napełnia kieszenie.

Podobnie Emre Can, Julian Brandt, Nico Schulz i Thorgan Hazard – wszyscy z nich dokonali obiecujących transferów do Borussii Dortmund, ale teraz mówi się, że opuszczają klub prędzej niż później. Po prostu żaden klub nie chce wypłacać im pensji…

Ten komentarz reprezentuje opinię autora i niekoniecznie odzwierciedla poglądy całego zespołu redakcyjnego.

Lista zasad: © Laci Perenyi / Imago, fotomontaż: RUHR24

Continue Reading

Trending