Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Piąty Puchar Sukcesu dla Ter Stegena

Bramkarz reprezentacji narodowej w piłce nożnej Marc-Andre ter Stegen (28) po raz piąty wygrał z FC Barceloną Puchar Hiszpanii. Katalończycy wygrali finał Pucharu Króla z Athletic Bilbao 4: 0 (0: 0).

Druga połowa Puchar-Finales odwrócił się F.C.B Z krajowym bramkarzem Ter Stegenem wygrał finał Pucharu Hiszpanii czterema bramkami, a dla odnoszącego sukcesy klubu był to pierwszy tytuł od turnieju 2019 i zdobycie 31. Pucharu w ogóle. Wszystkie cztery gole padły w ciągu dwunastu minut – supergwiazda Lionel Messi Uderz dwukrotnie.

Bilbao stracił również drugą szansę na wygranie 24. Pucharu Copa w ciągu dwóch tygodni. Na początku kwietnia Kraj Basków przegrał przełożony o rok finał sezonu 2019/20 z Realem Sociedad San Sebastian 0-1. Dwa mecze odbyły się w Sewilli bez kibiców.

Barcelona odpowiedziała dzięki bramkom Antoine Griezmann (60.), Frenkie de Jong (63.) i Messi (68./72.) Aby pokonać Superpuchar z Bilbao w styczniu i pobić swój rekord w Copa del Rey. Za rekordzistą Bilbao (23 tytuły) i Real Madryt (19) Los Blancos czekał na sukces w najstarszych rozgrywkach piłkarskich w Hiszpanii od 2014 roku.

Ter Stegen, który nie przeszedł testu w sobotę, zdobył tytuł z Barceloną po przeprowadzce z Mönchengladbach w pierwszych czterech latach przed rozpoczęciem serii w 2019 roku w finale z Walencją. Z drugiej strony Bilbao poniosło ostatnią, szóstą porażkę z rzędu, a poprzednie zwycięstwo w Pucharze Mistrzów sięga 1984 roku.

READ  Kibice Bayernu błagają: ostry dyżur powinien zastąpić Saliha Hamidicia - ale przez długi czas miał inną pracę