Connect with us

Top News

Autostrada A7 w pobliżu Rendsburga będzie zamknięta do poniedziałku NDR.de – Aktualności

Published

on

Autostrada A7 w pobliżu Rendsburga będzie zamknięta do poniedziałku  NDR.de – Aktualności

Stan na: 14 kwietnia 2024 r. o godzinie 8:00

Autobahn GmbH Nord Owschlag buduje nowy most na autostradzie A7. Aby to zrobić, autostrada musiała zostać zamknięta w obu kierunkach – i zaczęło się to w piątek wieczorem.

To może być stresujący test dla kierowców w Szlezwiku-Holsztynie. W kierunku południowym autostrada A7 będzie całkowicie zamknięta od godziny 20:00 w piątek do godziny 5:00 w poniedziałek (15 kwietnia). Dotknięty jest obszar pomiędzy węzłem Owschlag (dzielnica Rendsburg-Eckernförde) a Rendsburg/Büdelsdorf. W tym okresie miały zostać zamontowane elementy mostu na drodze w kierunku Hamburga. Ze względów bezpieczeństwa autostrada w kierunku północnym była całkowicie zamknięta w sobotę od 2:00 do 20:00.

Konieczne jest zamknięcie nowego mostu na autostradzie A7

W kierunku przeciwnym do kierunku północnego autostrada A7 będzie całkowicie zamknięta w przyszły weekend od piątku 19 kwietnia (20:00) do poniedziałku 22 kwietnia (5:00). Również tutaj, ze względów bezpieczeństwa, w sobotę (20 kwietnia) w godzinach od 14:00 do 20:00 na autostradzie A7 w kierunku Hamburga zostaną usunięte części nowego mostu. Według Autobahn GmbH Nord do budowy nowego mostu na autostradzie A7 w ciągu dwóch weekendów zostanie wykorzystanych łącznie 14 dźwigarów stalowych.

filmy

ARD Biblioteka multimediów

Autostrada A7 w pobliżu Hamburga będzie zamknięta przez 57 godzin. Rozbiórka mostu, nowy most ze znakami, duże dźwigary – wszystko to wymaga teraz montażu.
Wideo

Objazdy przez Schleswig-Jagel i Kreuz Rendsburg

Zdaniem Autobahn GmbH użytkownicy dróg z północy w kierunku Hamburga powinni zjechać na węźle Schleswig-Jägel (dzielnica Schleswig-Flensburg). Objazd kontynuowany jest drogą B77 w kierunku Rendsburg, B202 w kierunku Kilonii i A210 w kierunku Kilonii do węzła autostradowego Rendsburg. Stamtąd wraca do autostrady A7 do Hamburga.

Autobahn GmbH zaleca, aby kierowcy przyjeżdżający do Flensburga od południa korzystali z objazdu od węzła autostradowego Rendsburg. Stamtąd jedziesz dalej autostradą A210 w kierunku Rendsburg, B202 i B77. Na skrzyżowaniu Schleswig-Jagel skręcisz na północ w A7.

READ  Ceny paliw spadają w Polsce i Francji

Autobahn GmbH spodziewa się dużego natężenia ruchu w ciągu dwóch weekendów. Jeśli znasz okolicę, powinieneś skorzystać z alternatywnej trasy lub, jeśli to możliwe, unikać jazdy tą trasą.

Więcej informacji

Znak wskazuje plac budowy na autostradzie.  © Image Alliance/dpa/dpa-Zentralbild/Jan Woitas Zdjęcie: Jan Woitas

Droga w pobliżu Hamburga zostanie odnowiona w poniedziałek. Dalej na północ autostrada A7 zostanie zamknięta ze względu na nowy most. Dalej

Specjalny dźwig ma wykorzystywać nowe elementy mostu

Most, który popadł w ruinę w 1971 roku, został rozebrany w czerwcu ubiegłego roku. Stary budynek miał różne wady i uszkodzenia, a obecnie budowany jest nowy. Każdy z 14 stalowych dźwigarów nowego mostu ma 38 metrów długości i waży około 50 ton. Następnie komponenty będą wykorzystywane przez specjalny 500-tonowy dźwig przez dwa weekendy. Według Autobahn GmbH zakończenie budowy zaplanowano na koniec tego roku.

Więcej informacji

Korek na autostradzie.  © Markus Scholz/dpa-Bildfunk Zdjęcie: Markus Scholz

Korki, place budowy i ostrzeżenia o zagrożeniach: aktualne komunikaty drogowe dla Hamburga, Dolnej Saksonii, Szlezwiku-Holsztynu i Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Dalej

Ten temat w projekcie:

NTR 1 Fala Północ | Wiadomości dla Szlezwiku-Holsztynu | 13 kwietnia 2024 | 19:30 godz

logo NTR
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wspomnienie 32-latka: Ratownicy odnajdują zaginionego górnika w wypadku w polskiej kopalni

Published

on

Wspomnienie 32-latka: Ratownicy odnajdują zaginionego górnika w wypadku w polskiej kopalni

32 lata samoświadomości
Ratownicy odnajdują zaginionego górnika w wypadku w polskiej kopalni

Posłuchaj artykułu

Ta wersja audio została wygenerowana sztucznie. Więcej informacji | Wyślij komentarz

W kopalni węgla kamiennego w Rydłowie na południu Polski doszło do opadu skał. Przyjaciel ginie w akcji. Teraz ratownicy odkryli w kopalniach kolejną minę. 32-latek powinien zostać szybko wyciągnięty na powierzchnię.

Dwa dni po wypadku górniczym na południu Polski, w wyniku którego jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych, zespoły ratownicze odnalazły wciąż zaginionego górnika. Mężczyzna jest przytomny i jest obecnie wydobywany na powierzchnię – powiedział dziś prezes zarządu kopalni PGG Leszek Pietraszek.

Ratownicy dotarli do 32-letniego kolegi po południu. Mógł mówić, ale miał problemy z oddychaniem. Lekarz udzielił mu pierwszej pomocy i przygotował do wyniesienia na powierzchnię – powiedział Pietrasek.

Do wypadku doszło w czwartek w kopalni węgla kamiennego w Rydłowie na Śląsku, po osunięciu się skał na głębokości 1150 metrów pod ziemią. Zespół ratunkowy w ciągu kilku godzin uratował 76 z 78 górników. Innego można uratować dopiero po śmierci. Szef kopalni powiedział, że stan odnalezionego górnika jest stabilny, komunikuje się z zespołami ratowniczymi i został już przebadany przez podziemnego lekarza.

Erupcje skał to nagłe ruchy i zapadnięcia się zagłębień skalnych, które nie są spowodowane trzęsieniami ziemi wywołanymi tektonicznie. Częstą przyczyną są eksplozje w górnictwie. Ponieważ burze skalne są trudne do przewidzenia, stanowią one poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa górników i ludzi zamieszkujących obszary górnicze.

READ  W pobliżu Kremla: Sholes i SPD są uwięzione w Rosji
Continue Reading

Top News

Ministrowie obrony Stanów Zjednoczonych i Rosji rozmawiają przez telefon

Published

on

Ministrowie obrony Stanów Zjednoczonych i Rosji rozmawiają przez telefon

Stan na: 13 lipca 2024 r., 10:36

Po szczycie NATO ministrowie obrony Stanów Zjednoczonych i Rosji rozmawiali przez telefon. Podobno obaj rozmawiali o łagodzeniu ryzyka „możliwej eskalacji” ze strony Rosji.

USA chcą przerzucić systemy uzbrojenia do Rosji w Niemczech. Sekretarz obrony USA Lloyd Austin i jego rosyjski odpowiednik Andriej Biełousow właśnie rozmawiali przez telefon. „Omawiano kwestię zapobiegania zagrożeniom bezpieczeństwa i ograniczania ryzyka możliwej eskalacji” – podało rosyjskie Ministerstwo Obrony. Próba połączenia telefonicznego nadeszła z Moskwy.

Rzecznik Pentagonu powiedział reporterom, że Austin podkreślił „znaczenie utrzymywania linii komunikacji” z Moskwą w czasie konfliktu na Ukrainie i po szczycie NATO w Waszyngtonie.

Rozmowa telefoniczna nadeszła wkrótce po szczycie NATO

Powód rozmowy nie został ujawniony. Jednak na marginesie szczytu NATO w Waszyngtonie dowiedziano się, że USA chcą od 2026 roku przesunąć systemy uzbrojenia w Niemczech, aby lepiej odstraszać Rosję. Należą do nich rakiety manewrujące typu Tomahawk o zasięgu do 2500 km, technicznie broń nuklearna, a także wielozadaniowe rakiety SM-6 i nowo opracowana broń hipersoniczna. W czwartek kanclerz Olaf Scholes bronił tej decyzji jako „bardzo dobrą decyzję”, która „ma charakter odstraszający” i „zachowuje pokój”.

Kreml potępił porozumienie jako krok „w kierunku zimnej wojny”. Ostatni oficjalny dialog ministrów obrony Rosji i Stanów Zjednoczonych odbył się 26 czerwca. Według Moskwy Piełozow „podkreślił ryzyko dalszej eskalacji” w związku z „dostawami amerykańskiej broni” do Kijowa.

Zełenski szuka większego wsparcia w Stanach Zjednoczonych

Tymczasem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski po szczycie NATO w Stanach Zjednoczonych nadal apelował o wsparcie dla swojego kraju. Na spotkaniu z gubernatorami stanów amerykańskich w Salt Lake City (Utah) rozważał możliwości pogłębienia stosunków między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi – napisał na platformie Zełenski, aby w przyszłości rozszerzyć współpracę naszych agencji bezpieczeństwa i uczestniczyć w odbudowie. Ukrainy.”

READ  Dane dotyczące ciąży w Polsce: „Rekord” wywołuje oburzenie

Zełenski w przemówieniu do gubernatorów powiedział, że Ukraina nie potrzebuje zagranicznych żołnierzy. „Jedyne, o co prosimy, to odpowiednie wsparcie – systemy przeciwlotnicze dla naszych miast, broń dla mężczyzn i kobiet na pierwszej linii frontu, aby pomóc chronić i odbudowywać normalne życie”. Stany Zjednoczone są jak dotąd największym zwolennikiem Ukrainy.

Continue Reading

Top News

Görlitz: Görlitzer odnajduje w Polsce skradzione Porsche: wróciło

Published

on

Görlitz: Görlitzer odnajduje w Polsce skradzione Porsche: wróciło

Görlitzer odnajduje w Polsce skradzione Porsche: wróciło

Złodzieje kradną Porsche Cayenne w Görlitz. Mam pojazd. Niewinny. Co jeszcze wynika z raportu policji w Görlitz?


2 minuty

Symboliczne zdjęcie
© dpa

Nieznani sprawcy ukradli Porsche przy Antonstrasse w Görlitz w czwartek około godziny 13:10. Właściciel znalazł swój czarny pojazd w Polsce i natychmiast powiadomił policję. Funkcjonariusze policji kryminalnej z Görlitz ściśle współpracują ze swoimi polskimi kolegami i udało im się zlokalizować i zabezpieczyć Kane’a przetrzymywanego w Bolesławcu. Polscy kryminaliści zabezpieczyli dowody pojazdu, a następnie przekazali Porsche właścicielowi za 35 000 euro. Sprawca nie został zidentyfikowany. Rzecznik policji w Görlitz ogłosił to w piątek.

Niezidentyfikowani ludzie przebili wszystkie cztery opony samochodu

W czwartkowy wieczór niezidentyfikowani ludzie przecięli cztery opony samochodu osobowego Renault Megane przy Brautwiesenstrasse w Görlitz. Rzecznik policji w Görlitz powiedział, że na chwilę obecną nie wiadomo, w jaki sposób opony uległy uszkodzeniu. Szkoda materialna wyniosła 800 euro. Śledztwo prowadzi Okręgowy Wydział Kryminalny w Gorlicach.

Poszukiwany mężczyzna powinien trafić do więzienia

W czwartkowy wieczór funkcjonariusze z dzielnicy Corlitz w ramach patrolu spotkali się z Polakiem poszukiwanym listem gończym. Policja zatrzymała 68-latka o godzinie 20:40 i zabrała go do zakładu karnego.

Nieznane osoby kradną rowery elektryczne i akcesoria

Między środą a czwartkiem nieznane osoby ukradły dwa e-rowery z przedmieść Kraschwitz. Oskarżony zabrał także dwa drążki pod siodła i dwa siodła. Wartość kradzieży wyniosła około 2200 euro. Tak powiedział rzecznik policji w Görlitz. Obecnie szukają jednośladów.

READ  Znaczące oszczędności na tankowaniu w Polsce: tak kształtują się ceny paliw dla benzyny i oleju napędowego.
Continue Reading

Trending