Connect with us

entertainment

Aktorka Marieke Carrier: Zmarła dziesięć lat temu NDR.de – Historia

Published

on

Aktorka Marieke Carrier: Zmarła dziesięć lat temu  NDR.de – Historia

Stan na: 17 marca 2024 r. o godzinie 00:00

Aktorka zasłynęła przede wszystkim dzięki roli w serialu „Großstadtrevier”. Ale inne występy również cieszyły się uznaniem i uwagą. Marieke Carrier zmarła dziesięć lat temu w wieku 59 lat.

Siostra aktora Mathieu Carriera jest prawdziwą Niemką z północy: urodziła się 26 lipca 1954 roku w Hanowerze, a dorastała w Lubece. Marieke Carrier uczęszczała tam do Liceum Humanistycznego. Ale nie przepada za szkołą, za to bardziej woli grać. W wieku ośmiu lat wystąpiła w Lubece w roli Złej Królowej w Królewnie Śnieżce. W wieku szesnastu lat przeniosła się do Szkoły Teatralnej w Lubece. Następnie uzyskała maturę, studiowała język francuski i angielski na Sorbonie w Paryżu oraz uzyskała dyplom z tłumacza.

Karierę filmową i telewizyjną rozpoczyna się w połowie lat 70

Występuje na kilku scenach teatralnych, m.in. w Lubece, Paryżu i Hamburgu. Kariera filmowa i telewizyjna Carriera rozpoczęła się w połowie lat 70. Pierwszy duży sukces odniosła w 1978 roku w telewizyjnym spektaklu „Flamme Up”. Została wybrana spośród blisko 1000 kandydatek do głównej roli Katji, studentki chcącej zdystansować się od narastającej ideologii nazistowskiej. Za tę rolę otrzymała w 1979 roku Nagrodę Krytyków. Można ją zobaczyć w innych rolach telewizyjnych w „Felix Krull” i „Druga skóra”, a także u boku swojego brata Mathieu w filmie „Yerma”.

Więcej informacji

Odpowiedź Biblioteka multimediów

W Kilonii mężczyzna został ranny od kuli snajperskiej. Tutaj inspektor Borowski (Axel Melberg) prowadzi dochodzenie wraz z Marianne Voigt (Marieke Carrier).
wideo

Pierwsza funkcjonariuszka patrolu w niemieckiej telewizji

Jan Vedder i Marieke Carrier w serialu Großstadtrevier ("Żegnaj, Ellen" 1998) © United Archives/CPA

W 1998 roku Marieke Carrier i Jan Vedder pojawili się w odcinku Großstadtrevier zatytułowanym „Farewell to Ellen”.

Następnie zagrała wiele ról w serialach telewizyjnych, zarówno komediowych, jak i dramatycznych. Między innymi wcieliła się w rolę Ellen Wegener, pierwszej funkcjonariuszki patrolu w niemieckiej telewizji, w filmie „Großstadtrevier”. Trenuje karate i strzelectwo, trenuje z policją. Aż do swojej śmierci w 1994 roku odegrała główną rolę w kształtowaniu serii ARD wraz z Janem Vedderem. Carrier można zobaczyć także w „Praxis Bülowbogen” i „Schule am See”.

READ  Miłość w grupie „Harry Potter”: Radcliffe był fanem tego faceta

Wielokrotnie nagradzany dramat o uchodźcach z 2001 roku „Dziewczyna z nieznajomego”, w którym Carriere wcieliła się w główną rolę żony lekarza, wzbudził zainteresowanie na całym świecie, a jej ostatni występ miał miejsce w serialu ARD „Heiter bis the Killer – Morden Im”. Nordena” w 2012 r.

Więcej informacji

Córka śmieciarza Hansa Schmitza (Jan Vedder, druga od prawej) Annika (Annia Knauer, z prawej) zakochała się w Aleksandrze (Patrick Goldenberg, z lewej), synu pary milionerów Vereny (Marieke Carrier) i Moritza von Friede (Ulrich) .  Nic).  © ARD Digito / Sandra Hofer

Śmieciarz Hannes Schmitz musi udać się do pięknego miasta Blankenese. Tam musi spotkać się ze swoim szwagrem Aleksandrem. więcej

Od 1993 roku mieszka w Hamburgu

W latach 1981–1994 Carrier była żoną producenta filmowego Joachima von Vittinghoffa. W 1993 przeprowadziła się do Hamburga, gdzie w 1997 wyszła za mąż za dentystę Gerda Klementa. Carrier jest działaczką społeczną, jest m.in. przedstawicielem UNICEF i wspiera Hospicjum Hamburg Beacon.

Zmarł w 2014 roku w wieku 59 lat

W 2012 roku u aktorki zdiagnozowano raka pęcherza moczowego, którego opinia publiczna wówczas nie zauważyła. Carrier przechodzi chemioterapię i operację. Ale rak jest agresywny. W dniu 17 marca 2014 roku zmarła w wyniku choroby w wieku zaledwie 59 lat. Ówczesny dyrektor NDR, Lutz Marmur, mówi o tej popularnej aktorce, że jeśli chodzi o aktorstwo, nigdy nie pozwalała sobie na skupienie się na określonych typach. „Jej wielką siłą była wszechstronność – od gwiazdy opery mydlanej po aktorkę charakterystyczną. Telewizja traci imponującą postać. Składamy kondolencje jej rodzinie”. Marieke Carrier zostanie pochowana na cmentarzu Hamburg-Ulsdorf.

Więcej informacji

Jan Vedder jako policjant Dirk Mathis na komisariacie miejskim © dpa Zdjęcie: Christian Charicius

Zarówno w wielkim mieście, jak i w rejonie Buttonwader: Jan Feder, prawdziwy północny Niemiec, grał wiele północnoniemieckich postaci. Za to go kochano. więcej

Zdjęcie: Uwe Friedrichsen.  © Maurizio Gambarini Zdjęcie: Maurizio Gambarini

Uwe Frederiksenowi spodobała się rola celnika Zaluskowskiego i oddał swój głos „Columbo”. Został aktorem wbrew woli rodziców. więcej

Ten temat w programie:

Informacje o raporcie o niedostarczeniu | NDR//bieżący | 18 marca 2014 | 14:00

logo NDR
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Musical o polskim nazistowskim bojowniku ruchu oporu

Published

on

Musical o polskim nazistowskim bojowniku ruchu oporu

W zwolnionym tempie Irina zostaje pobita przez funkcjonariuszy SS pałkami i kopnięciami. Gra muzyka jazzowa. Wszystko to dzieje się na scenie, zazwyczaj w Polsce, ale teraz także w Berlinie – raz, w niedzielę (5 maja). Musical „Irena” opowiada historię polskiej bojowniczki o wolność Ireny Sendlerowej (1910-2008), która przemyciła z getta warszawskiego 2500 żydowskich dzieci.

Dzieci na fałszywych dokumentach ukrywała w rodzinach zastępczych, klasztorach i sierocińcach. Pomnik Holokaustu Yad Vashem w Jerozolimie uznał ją za Sprawiedliwą wśród Narodów Świata. Jest to hołd dla ludzi, którzy ratowali Żydów w czasach nazistowskich.

Holokaust i muzyka – czy idą w parze?

W „Irinie” główny nacisk położony jest na walkę z polskim ruchem oporu. Musical stanowi niemal pełną chronologię jej twórczości, z wstawkami, w których retrospektywnie przygląda się swojemu życiu.

Życie, które wiele osób powinno poznać. Jednocześnie może wydawać się czasami dziwne, gdy historii Holokaustu towarzyszy muzyczny śpiew. Dość dziwne wydaje się to na przykład, gdy polski kolaborant z nazistami spuszcza spodnie żydowskiemu dziecku żyjącemu pod przybranym nazwiskiem, aby zgłosić je nazistom – i jednocześnie śpiewa.

Jak każda produkcja artystyczna lub filmowa adaptacja Holokaustu, także i to dzieło nie jest w stanie oddać sprawiedliwości okrucieństw, które faktycznie miały miejsce.

Uratowani przyjeżdżają do Berlina na musical

Ale „Irinę” można też rozumieć jako świadectwo historyczne, które w muzycznej formie przybliża wydarzenia innej grupie docelowej. Jedną z ocalonych przez Sendlerową jest Elżbieta Wikowska. Jako dziecko została przemycona z getta w drewnianej skrzyni i przeżyła Holokaust. Jej rodzice zostali zabici. Dziś 82-latek nadal mieszka w Warszawie i podróżuje do Berlina na pierwszy i jedyny występ musicalu poza granicami Polski. Oczekuje się, że będzie obecna w Pałacu Admirała w niedzielę.

„Przyjeżdżam do Berlina, bo uważam, że jest to konieczne” – powiedziała Vikowska w rozmowie z Niemiecką Agencją Informacyjną. „Jestem żywym dowodem na to, że to, co dzieje się na scenie, to fakt historyczny, a nie wymyślona historia”. Wikowska i Sindler spotkali się w ciągu swojego życia kilka razy. „Pani Sendlerowa nie była taką cichą babcią, za jaką wielu ludzi ją uważało. Miała bardzo silną osobowość i potrafiła wiele wymagać od siebie i innych. Gdy była nastolatką, Sendlerowa poradziła jej, aby zamiast do szkoły zawodowej poszła na studia. „I tak mnie znowu uratowała – studiowałam psychologię i edukacja.” Irina Sendler zmarła w 2008 roku w wieku 98 lat.

READ  Zatańczmy: Valentin Lucien ogłasza Renacie

Polska w okresie niemieckiego narodowego socjalizmu

Dla producenta musicalu i dyrektora Poznańskiego Teatru Muzycznego w Polsce Przemysława Kielzewskiego ważne jest także wzmacnianie relacji niemiecko-polskich poprzez takie projekty. „W ciągu ostatnich 50 lat po wojnie kontakt między Niemcami i Polakami był bardzo niewielki”. Z pewnymi sprawami nie można było sobie poradzić i nie dotyczyły one polityki. „Chodzi o empatię i słuchanie”. Z Iriną opowiada się częściowo nieznana, pozytywna historia.

Rola Polaków w czasie okupacji nie zawsze była jasna. Do dziś budzi to gorące dyskusje w polskim społeczeństwie. Polska została zaatakowana przez nazistowskie Niemcy w 1939 r. i pozostawała pod okupacją niemiecką do 1945 r. Narodowi Socjaliści zamordowali łącznie trzy miliony polskich Żydów. Okupanci nałożyli karę śmierci na każdego Polaka pomagającego Żydom.

Jednak było wielu odważnych ludzi, którzy właśnie to zrobili. Irina Sendlerowa była jedną z nich. Ale także katolickie małżeństwo rolników Wiktoria i Josef Olma z szóstką dzieci, którzy przyjęli Żydów. Rodzina Olmy została zdradzona, a w 1944 roku hitlerowcy wymordowali całą rodzinę. W książkach znanych badaczy Holokaustu znajdują się historie o odważnym bohaterstwie, ale trudne do zniesienia są także opisy antysemityzmu i potępienia Polaków oraz ich zaangażowania w zbrodnie nazistowskie. To poważnie podważyłoby historyczny mit o zbawicielach, który polska prawica lubi propagować.

Muzyka z Youtube

Continue Reading

entertainment

Wszystkie informacje na temat finału ESC 2024 w Szwecji

Published

on

Wszystkie informacje na temat finału ESC 2024 w Szwecji

Stan na: 8 maja 2024 r. o 00:35

Pod hasłem „Zjednoczeni przez muzykę” szwedzkie miasto Malmö będzie gospodarzem 68. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2024 roku. Wielki finał ESC odbędzie się 11 maja o godzinie 21:00. Program prowadzą Petra Mead i Malin Akerman.

Daty ESC 2024

  • 7 maja 2024: Pierwszy półfinał
  • 9 maja 2024: Drugi półfinał
  • 11 maja 2024 r.: finał

Wszystkie godziny transmisji na temat ESC znajdziesz w przeglądzie.

Pięć najlepszych krajów zostaje automatycznie rozstawionych w finale ESC. Kolejnych 31 krajów musi najpierw zakwalifikować się do półfinału, następnie 20 z nich przejdzie do finału, w którym w tym roku uczestniczy 26 krajów. Kolejność startu nominowanych po drugim półfinale ustalają producenci programu na podstawie aspektów dramatycznych. 4 maja Niemcy mieli rozpocząć pierwszą połowę.

Lauren jako ostatni akt

Dziękuję za Sukces Lauren w zeszłym roku w Liverpoolu oznacza, że ​​tegoroczne ESC odbędą się w Malmö. Teraz już wiadomo: dwukrotny zwycięzca zawodów powalczy w finale w trybie tie-break.

„Naprawdę nie mogę się doczekać występu na tegorocznym finale Eurowizji w Malmö. To będzie emocjonujące przeżycie”.
Lauren

Nowe zasady funkcjonowania Komitetu Ekonomiczno-Społecznego

Nowe zasady wpływają na kolejność startu w finale i głosowaniu, a także na ofertę półfinałową dla krajów Wielkiej Piątki. Od tego roku producenci serialu będą ustalać pozycje wyjściowe jedynie w przypadku około połowy wszystkich aktów finałowych. W przypadku 25 z 26 uczestników – w marcu wylosowano pierwsze miejsce dla Szwecji jako kraju gospodarza – losowanie zadecyduje, czy zakwalifikują się do kategorii „Pierwsza połowa”, „Druga połowa” czy „Wybór produktu”. W każdej rundzie losowanych będzie sześć miejsc, a 13 zostanie przyznanych w drodze selekcji produktów. Jeśli dany kraj otrzyma tę kategorię, producenci spektaklu mogą swobodnie wybrać pozycję wyjściową danego dzieła.

READ  Na żywo - Wszystkie mecze w transmisji i TV AM

Od 2023 r. w ESC mogą także głosować kibice, których kraje nie uczestniczą w ESC. Głosowanie w tych krajach odbywa się w formie płatnego głosowania internetowego. Głosy są następnie sumowane jako „Reszta świata” i liczą się tak samo, jak głosy uczestniczącego kraju. Ponadto nie ma już sędziów występów półfinałowych ESC. W półfinale o tym, które zespoły przejdą do finału, decyduje wyłącznie transmisja telewizyjna – dziesięć z pierwszego i dziesięć z drugiego półfinału. Nowością w tym roku jest to, że głosowanie „Reszty Świata” rozpoczyna się na około dzień przed rozpoczęciem finałowego programu. Dodatkowo, podobnie jak miało to miejsce w przypadku ESC 2010 i 2011, widzowie z uczestniczących krajów mogą głosować bezpośrednio od pierwszego startu finału. W dwóch przedstawieniach półfinałowych głosowanie jest kontynuowane po wykonaniu wszystkich aktów.

Podczas gdy w poprzednich latach pokazywano jedynie krótkie fragmenty prób, teraz nominowani z krajów Wielkiej Piątki mogą wykonać pełne utwory pomiędzy aktami półfinałowymi. To samo dotyczy Szwecji, kraju goszczącego. Ponieważ prawo do głosowania w pierwszym półfinale mają Niemcy, Szwecja i Wielka Brytania, wystąpią tam również zespoły z tych krajów. Francja, Włochy i Hiszpania będą głosować w drugim półfinale i do tego czasu będą musiały poczekać ze swoim występem.

Bilety na finał ESC

Oficjalna sprzedaż biletów na Konkurs Piosenki Eurowizji 2024 rozpoczęła się 28 listopada o godzinie 10:00. Karty się skończyły Menedżer biletów, Szwecja dostępny.

Więcej informacji

Wielka Piątka po raz kolejny rozkoszowała się sceną na arenie. Po treningu losowano, w której połowie Izaak i spółka wystartują. więcej

Policja przed stadionem w Malmoe.  © Alliance Image / Agencja informacyjna TT |  Johan Nilsson/TT Zdjęcie: Johan Nilsson/TT

Nie ma ogólnego nastroju uroczystego ani dużej obecności policji: w mieście nie ma poczucia wielkiego oczekiwania. więcej

Ten temat w programie:

Pierwszy | Konkurs Piosenki Eurowizji | 11 maja 2024 | 21:00

Continue Reading

entertainment

Polska niespodziewanie wychodzi: faworytka Chorwacji przekonuje w półfinale Mistrzostw ESC

Published

on

Polska niespodziewanie wychodzi: faworytka Chorwacji przekonuje w półfinale Mistrzostw ESC

Polska została niespodziewanie wyeliminowana
Ulubiona Chorwacja przekonuje w półfinale ESC

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

Zakończył się pierwszy półfinał ESC – i być może najlepsza wiadomość dla niemieckich fanów ESC jest następująca: legenda prezentera ESC, Peter Urban, znalazła godnego następcę w osobie Thorstena Schorna. Przystąpienie do niemieckiego konkursu daje także nadzieję, że tym razem będzie to miejsce lepsze niż dotychczas.

Nowy niemiecki komentator ESC, Thorsten Schorn, świętował swój debiut na początku Konkursu Piosenki Eurowizji 2024 w Malmö. Po tym, jak Peter Orban poprowadził niemiecką publiczność przez największy od 25 lat konkurs wokalny na świecie, Schorn poszedł w jego ślady w pierwszym półfinale we wtorek wieczorem i ściśle trzymał się stylu swojego legendarnego poprzednika.

„To nie będzie pierwszy koncert ESC, podczas którego ktoś wraca do domu bez spodni. Na szczęście znowu je znalazł” – zażartował były prezenter radiowy Schorn po tym, jak zatańczył przed publicznością „Bottomless” dla Finlandii. 48-latek zyskał szerokie uznanie w mediach społecznościowych za swój wyluzowany i zabawny styl.

Legenda Eurowizji, Johnny Logan, zapewnił publiczności wyjątkowy moment tego wieczoru. Shorn opisał wkrótce 70-letniego piosenkarza jako „króla ESC”. Logan był pierwszym artystą, który dwukrotnie wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji. Jako miłośnik zaśpiewał zwycięską piosenkę ESC z 2012 roku „Euphoria” Lorena, która w zeszłym roku również zdobyła ten tytuł po raz drugi.

Niemcy awansują na dwudzieste miejsce

Nowością w tym roku jest to, że w półfinale znalazły się także występy z krajów, które dotarły już do finału. Między innymi Izaak, nadzieja niemieckiej ESC, wykonał na dużej scenie piosenkę „Always on the Run” przy płonącej beczce i przy mnóstwie fajerwerków. Gracz ze Wschodniej Westfalii zaimponował swoim potężnym głosem i od tego czasu poprawił się na 20. miejsce w rankingach bukmacherów.

Wśród 15 krajów nieposiadających stałego biletu tegoroczna faworytka ESC, Chorwacja, zdobyła bilet do finału dzięki wybuchowemu występowi i atrakcyjnemu tempu. „Rim Tim Dagi Tin” to tytuł Baby Lasagna, który cieszy się dużą popularnością wśród bukmacherów. Do finału dostała się także Irlandia – dzięki niezwykle ekstrawaganckim strojom, kłam i niezwykłemu pokazowi z elementami grozy przypominającymi egzorcyzmy. W sobotę wezmą udział także Ukraina, Serbia, Portugalia, Słowenia, Litwa, Finlandia, Cypr i Luksemburg.

Jednak dla polskiej piosenkarki Luny podróż po ESC zakończyła się już zaskakująco dobrze. Australii, Islandii, Mołdawii i Azerbejdżanu już tam nie ma, ale kraje te były już uważane za słabych faworytów w drodze do półfinału.

W czwartek odbędzie się drugi półfinał, w którym 16 kolejnych krajów będzie próbowało zakwalifikować się do jednego z 10 pozostałych miejsc finałowych. W tym roku największy na świecie konkurs wokalny odbywa się pod hasłem „Zjednoczeni przez muzykę”.

READ  "Reality Stars Battle": Książę Heinz idzie do Eleny Miras - TV
Continue Reading

Trending